Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Psorze :)

 

Medal za wytrwałość i miejsce w Lagoańskiej (choć nie tylko ) Hall of fame zależy Ci się jak psu micha :) .

 

Ten chory system rozgrywek (IMHO to bug w kodzie sprawia, że w sumie masz takie szanse wskoczyć poziom wyżej, jak trafić milion w totka :P ) przekonuje, by poszukać innego klubu, w innej lidze. Można powiedzieć, że to przykład nie najwyższej determinacji :] , ale nec Hercules contra plures.

Trochę mi to przypomina sytuację ze starego dowcipu, w którym to gość walił sobie młotem w przyrodzenie, a na pytanie, jaką znajduje w tym przyjemność, odparł, że kiedy NIE trafia :] .

 

Tak więc, Psorze, posłużę się hasłem z ostatniej kampanii prezydencji w USA - CHANGE!; It's time to change :) .

 

Jednak za taką karierę Chapeau bas! :king:

Odnośnik do komentarza

@FYM: Nie wierzę w idealność grudniowej łatki do '09, na pewno części błędów nie usunie, a nowe wprowadzi; poza tym, mój sprzęt ledwie sobie z 2D w '09 radzi, tak więc przesiadki nie będzie.

@raulb & sefko1: Dziękować, dziękować. Zdecydowanie Portugalii mam dosyć, czeka mnie przeprowadzka zagramanicę.

Odnośnik do komentarza

Ale Cię ta Rosja trzyma. Zobaczymy.

 

Zamknięcie sezonu przyniosło kilka nagród dla moich zawodników. Królem strzelców drugiej ligi został António Kikas, on też uznany został drugim najbardziej wartościowym graczem sezonu, a jego gol z 24. sekundy meczu z Torre Moncorvo okazał się trzecią najszybciej zdobytą bramką w tegorocznych rozgrywkach. Ponadto Carlos Pinto zajął trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych asystentów ligi, a Fernando Silva trafił do jedenastki sezonu.

 

Podpisałem roczny kontrakt z naszym wychowankiem, Vasco Rato (17, DM; Portugalia); co prawda nie wróżyłem mu wielkiej kariery, ale ostateczną decyzję chciałem pozostawić mojemu następcy.

 

W drugim meczu grupowym ME 2016 Polska gładko uległa Anglii 0:2, a katem biało-czerwonych okazał się Andy Carroll, zdobywca obu bramek. Zaś w spotkaniu eliminacyjnym Pucharu Narodów Afryki Mozambik przegrał 1:4 z DR Kongo; Fernando Silva tym razem zagrał przeciętnie [6] i zszedł z boiska w 72. minucie.

 

Podsumowanie sezonu w Lagoi nie było równie radosne, jak w poprzednich latach, choć starałem się robić dobrą minę do złej gry. Po sześciu latach dominacji Milí kibice swoją nagrodę przyznali António Kikasowi, wybrali też jedenastkę sezonu, która przedstawiała się następująco: A.Vaz — B.Delgado, António, Luiz Alberto, F.Silva Fábio Sabino, Leal, Carlos Pinto, B.Alberto Milá, A.Kikas. Ponadto Bruno Delgado i Fernando Silva trafili do klubowej jedenastki wszech czasów.

 

Do drużyny U-19 dołączyła grupka nowych zawodników: Diogo Moreira (16, MC; Portugalia), António Vital (16, MC; Portugalia), Carlos Simão (15, GK; Portugalia), André Cordeiro (15, AM/FC; Portugalia), Carlos Alberto Ferreira (16, GK; Portugalia), Paulo Fernando (16, FC; Portugalia) oraz Feliciano Moura (16, AML; Portugalia).

 

Zarząd postawił mi za cel w nadchodzącym sezonie zwycięstwo w Serie D. Otrzymałem do dyspozycji 2.100.000€ na transfery oraz fundusz płac w wysokości 25.500€ tygodniowo, natomiast kwestia przedłużenia mojego kontraktu nadal kwitowana była przez działaczy niezręcznym milczeniem.

Odnośnik do komentarza

W ostatnim meczu grupowym ME 2016 Polska przegrała gładko z Włochami 0:2 i pożegnała się z turniejem.

 

23 czerwca jak zawsze zjawiłem się w klubie o dziewiątej. Ledwie usiadłem za biurkiem i odpaliłem komputer, gdy otwarły się drzwi. Przerażona sekretarka w asyście dwóch ochroniarzy wręczyła mi kartkę papieru i uciekła w popłochu. "Zarząd z przykrością informuje, że na nadzwyczajnym posiedzeniu uchwalona została nowa strategia rozwoju klubu, a dla Pańskiej osoby w tej strategii zabrakło miejsca. Prosimy o opuszczenie terenu klubu do godziny 10".

 

Pod czujnym spojrzeniem ochroniarzy zgarnąłem moje osobiste rzeczy do kartonu i kwadrans później zatrzasnąłem za sobą drzwi budynku klubowego. Na parkingu dogonił mnie zdyszany Vidigal.

 

— Szefie, szefie, chciałem tylko powiedzieć, że zarząd zachował się nie fair wobec pana. Ja i Manuel złożyliśmy dzisiaj wypowiedzenia. Gdyby szukał pan współpracowników...

 

— Dzięki — uścisnąłem mu mocno dłoń. — Zapraszam wieczorem do knajpy, uczcimy nasze przejście na utrzymanie państwa.

 

I to było na tyle. Jeden rozdział zamknięty, z Lagoi odchodziłem z wysoko podniesioną głową. Teraz należało jak najszybciej wskoczyć z powrotem na karuzelę.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...