Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może ile kosztuje zdjęcie sim locka z telefonu SE K700i ? Ewentualnie, czy zna ktoś telefon do kupienia (taki by można było wsadzić tam orange i ere) do maksymalnie 100zł. Ma być funkcjonalny, z dobrym kolorowym wyświetlaczem, dobra bateria. Bez zbędnych bajerów. Żeby fajni się z niego pisało ( nie takie małe klawisze) i dzwoniło.

Odnośnik do komentarza

A na jaką sieć ten telefon ma simplocka? Bo w play i chyba orange zdejmują za darmo z ich telefonów simlocki bez utraty gwarancji.

 

Mam telefon, który kiedyś był Orange mix, ale już dawno jest po umowie i mam w nim Orange Pop, a chciałbym mieć tam Erę Tak Tak.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz nadal umowę gdzieś, to idziesz do nich z nią i oni powinni Ci to za darmo zrobić. Tak, zdjęcie kosztuje około 10-20 zł, z tym że czasami jest tak, w zależności od oprogramowania jakie posiada telefon, że wszystkie dane są kasowane (kontakty zapisane w telefonie, zdjęcia, dźwięki itp.). Jeżeli chcesz zdjąć simlocka, to naładuj do końca baterię.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Prosiłbym o małą pomoc przy przedłużaniu umowy. Za 2 miesiące wygasa mi umowa z Plusem. Jestem już u nich 4 lata. Czytałem, że jest dużo ciekawych promocji, między innymi 'umowa OdNowa'. Aktualnie mam abonament 40pln/ miesięcznie i raczej w tej kwestii nie mam zamiaru niczego zmieniać. Chciałbym nowy telefon (może być z dopłatą do 400pln) i jakieś darmowe minuty. Co mogę w salonie wynegocjować i jaki aparat warto wziąć? Jeżeli chodzi o parametry telefonu, to niekoniecznie interesuje mnie jakiś wypasiony aparat fotograficzny ;) to ma być telefon z długo trzymającą baterią, niezbyt duży.

Odnośnik do komentarza

Pewnie będziesz mógł, jak to zwykle przy przedłużeniu umowy, wziąć telefon po cenie z wyższego o jedno "oczko" abonamentu i, nie wiem czy tak jest w Plusie, wyższy abonament, w cenie niższego (tak jest przynajmniej w Erze). Jak możesz, to prześlij jakiś link do telefonów, jakie możesz wybrać ;)

Odnośnik do komentarza

Sony Ericsson - C902 (bardzo fajny, stosunkowo cieniutki i z dobrym aparatem, mimo że to Cię nie interesuje), W910i i W890i (plus dla baterii i jakości dźwięku, pierwszy rozsuwany, drugi klasyczny, a tak to wszystko bardzo podobne)

Nokia - E51 (dobrze się prezentuje, dość długo trzyma bateria, choć to pojęcie względne jest), 6500 slide (przede wszystkim plus za metalową obudowę, podobnie jak w E51, o baterii krążą różne opinie)

 

Odradzam - Nokia 3110 classic (nie tyle z powodu baterii, ale z powodu "zawieszalności" samego telefonu) oraz większość Samsungów, zwłaszcza jeżeli masz zamiar dużo rozmawiać przez telefon.

 

Tyle ode mnie :]

Odnośnik do komentarza
Nokia - E51 (dobrze się prezentuje, dość długo trzyma bateria, choć to pojęcie względne jest)

 

Mam taki fon i na

 

+

bardzo ładnie się prezentuje (nie to co seria N)

symbian

bardzo szybko chodzi system (dobry procek)

Wifi

dobrze trzymająca bateria

 

-

słaby aparat fotograficzny

Odnośnik do komentarza

Ktoś może mi poradzić, jak pogrozić Plusowi, aby ruszył tyłek z decyzją o przeniesieniu numeru? Bo złożyłem ponad miesiąc temu pismo w Playu o przeniesieniu numeru z Plusa, z jednoczesnym wypowiedzeniem umowy. I od tego czasu jest cisza, żadnej decyzji :x

Dziewczyna w Playu mówi, że Plus jako jedyny robi takie problemy. Era i Orange podobno bardzo szybko działają, a Plus ciągle tłumaczy się jakimiś kłopotami systemu :/

Odnośnik do komentarza

Coś w tym musi być. Żona od ponad miesiąca czeka na zmianę nazwiska w systemie (złożyła wniosek przy okazji przedłużania umowy w MixPlusie) :lol:

Mój ojciec od 6 lat walczy o zmianę miejsca zameldowania. Pisał kilkanaście razy listy, telefonicznie zgłaszał, w salonie mówi o tym wielokrotnie. Wszystko na nic.

Odnośnik do komentarza

Po półtora miesiąca od złożenia wniosku, Plus w końcu podjął decyzję, że oddaje nr do Play. I teraz najlepsze. Siedzę sobie w salonie Play i podpisuje umowę, gdy dzwoni telefon i miła pani przedstawia się, że jest z Plusa i pyta się, co skłoniło mnie do zmiany operatora. Więc mówię grzecznie, że to ja zadzwoniłem do nich chcąc się dowiedzieć, co mi oferują w zamian za kontynuację umowy i oferta nie była satysfakcjonująca. Pani do mnie mówi, że ok i proponuje mi rozwiązanie, że ja zostawię sobie te tymczasowe nr Play, a 3 numery Plus, które przenosiłem, zostaną nadal w Plusie na jakiś tam dogodnych warunkach.

Zbyłem Panią grzecznym nie, dziękuję. Przez półtora miesiąca nikt nie raczył się od nich odezwać, a teraz kiedy już wniosek przeszedł, to oni dzwonią do klienta :lol: Amatorka pełną gębą.

 

edyta się pyta, czy ma ktoś namiar na dzwonek sweety sms, ale ten co brzmi: tłi tłi sms :> Bo strasznie się do niego przyzwyczaiłem, a straciłem go wraz z awarią starego telefonu.

 

druga edyta ma również pytanie, czy w Nokii E51 nie ma w smsach żadnych emotek?

Dobra, już doczytałem, że w symbianie nie ma emotek ;)

Odnośnik do komentarza

Szukam jakiejś dobrej przeglądarki do neta na Nokię 5800, bo ta standardowa jest tragiczna. Poleci ktoś coś sprawdzonego albo rzuci linkiem do pewnej aplikacji?

mini opera - jedyny problem jaki z nia mam w porownaniu do zwyklej przegladarki to to, ze nie kojarzy embedowanych flashy np. na youtube - moge je tylko ogladac poprzez, ktoregos playera w telefonie. dziwne bo akurat oryginalna przegladarka radzi sobie z tym bdb. no, ale o ile nie ogladasz video na youTube to wydaje mi sie, ze mini opera jest duzo bardziej intuicyjna.

 

z miesiac, czy dwa temu szukalem telefonu, ktory mialby zastapic moja nokie6110nav no i wlasnie wybor padl na N5800. narazie jestem zadowolony bo ... zaskoczyl mnie symbian. nigdy w tym nie siedzialem, ale od jakiegos czasu potrzebuje bardziej sie z tym zapoznac i to co cieszy, to to, ze sa takie aplikacje jak putty, vnc, office do przegladania doc'ow, xls'ow itd. (choc nie wiem na ile to dobrze dziala), czy dosbox na ktorym mozna nawet win98 zainstalowac :P - gdyby byl jeszcze mocniejszy procek (choc i tak daje rade) to ... no kurcze to juz prawie komp ;) niedawno kupowalem laptopa, zeby zdalnie pracowac (co nie jest latwe przy mialiardach roznych tuneli itd.), a tu sie okazuje, ze na upartego moglbym i na telefonie w naglych przypadkach :D

Odnośnik do komentarza

Greg, nie masz żadnych problemów z minioperą na N5800? U żony ciągle jest zonk - po kilku minutach korzystania (a czasami po kilkudziesięciu nawet sekundach) przeglądarka zalicza pad.

 

BTW - ponoć obecnie jest nowy soft do 5800, który pozwala wykorzystać znacznie więcej mocy z procesora.

Odnośnik do komentarza

Pytanie z innej beczki - która sieć oferuje w tej chwili najkorzystniejsze pakiety dla niskich abonamentów? Bo matka potrzebuje telefonu komórkowego ale wiem, że ona nie potrzebuje niczego więcej niż abonament 25 złotych lub coś na kartkę. Sprawdzałem ceny połączeń w Orange i Plus i są podobne. 58 gr/minuta i 18 gr/sms. Jaka sieć w tej chwili oferuje najniższe opłaty?

Odnośnik do komentarza

Greg, nie masz żadnych problemów z minioperą na N5800? U żony ciągle jest zonk - po kilku minutach korzystania (a czasami po kilkudziesięciu nawet sekundach) przeglądarka zalicza pad.

 

BTW - ponoć obecnie jest nowy soft do 5800, który pozwala wykorzystać znacznie więcej mocy z procesora.

nie mam absolutnie zadnych problemow - ale mam dosc swiezy egzemplarz, moze firmware ma inny czy cos ? mam jakis 21.0.25

Odnośnik do komentarza

ok, faktycznie wygląda najlepiej :)

 

Teraz pytanie z innej beczki. Kończy mi się umowa w Plusie i jak tak teraz patrzę oferty innych sieci, to jestem coraz bardziej za zmianą operatora na Play. Chciałbym przenieść numer. Kiedy to zrobić? Łonio widze, że niedawno robiłeś identyczną zamianę. Mógłbyś mi odpowiedzieć na takie pytania:

 

Prośbę o przeniesienie numeru mogę złożyć przed zakończeniem umowy z Plusem, czy po? Jeżeli przed to czy nie narażę się na jakieś kary?

 

Umowa zawarta jest na czas określony, do 31 października. Czy muszę wysyłać im pismo wypowiadające umowę 30 dni przed upłynięciem umowy? Czy też sama prośba przeniesienia numeru jest równoznaczna z zaprzestaniem korzystania z usług Plusa?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...