Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

A ja zastanawiam się nad Nokią 5800, bo "stara" N82 mi się troszkę znudziła. Miał ktoś styczność z tym modelem? Chodzi mi głównie o słuchanie muzyki, pstryknięcie fotki raz na jakiś czas. Zastanawia mnie też jak spisuje się dotykowy wyświetlacz i nowy Symbian (z tego co widziałem na filmikach jest dużo szybszy niż w N95 i trochę od mojego).

Wart jest ten model polecenia czy lepiej zostać przy N82?

Odnośnik do komentarza

Nie korzystałem z N82 (więc idealnego porównania nie mam), ale żona od prawie 3 miesięcy użytkuje Nokię 5800 i jest zachwycona. Bardzo dobra, jak na warunki telefonu, jakość dźwięku w odtwarzaczu MP3, naprawdę niezłe zdjęcia i system, który jeszcze ani razu nie zaliczył padu. Do ekranu dotykowego trzeba przywyknąć (mi to się wciąż średnio udaje, ale żona błyskawicznie się przestawiła z klawiatury na ekran). Ogólnie rzecz biorąc, małżonka jest bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza

@ Kamtek

A mógłbyś mi kiedyś w wolnej chwili przesłać na PW kilka fotek zrobionych tym telefonem jeśli oczywiście szanowna małżonka się zgodzi (chciałbym porównać z moim).

I jeszcze jedno, czytałem jakiś test i tam napisali, że 5800 nie ma wejścia mini USB, czy to prawda? Osobiście nie dowierzam, bo byłoby to totalnie nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza

1, 2 - w/g tych informacji ma USB

 

---

 

Dostałem ja dzisiaj smsa od simplusa o treści:

Odbierz superdotykowy telefon LG Cookie za 1zł. Zachowaj numer i zyskaj nawet 1680 dodatkowych minut. Zadzwoń 801400601 (24gr/min) lub przyjdź do Plusa

 

Orientuje się ktoś co to? W sensie te minuty, bo od superdotykowego telefonu LG Cookie, wolę swój superdotykowy HTC Touch Diamond ;) Jakieś przejście na mix'a, abonament czy jak?

Odnośnik do komentarza
@ Kamtek

A mógłbyś mi kiedyś w wolnej chwili przesłać na PW kilka fotek zrobionych tym telefonem jeśli oczywiście szanowna małżonka się zgodzi (chciałbym porównać z moim).

I jeszcze jedno, czytałem jakiś test i tam napisali, że 5800 nie ma wejścia mini USB, czy to prawda? Osobiście nie dowierzam, bo byłoby to totalnie nieporozumienie.

Ma. Na górnej części obudowy.

 

Kilka zdjęć poszło na PW.

Odnośnik do komentarza

@juliański

HTC Magic to nowy telefon, i tylko Orange go ma w swojej ofercie. Obecnie uzywam HTC Touch Diamond 2, i jestem bardzo zadowolony. Magic ma kształt podobny do Google Android (inaczej HTC Dream bodajże). Szczerze to bym polecal Touch HD, jest troszke starszy ale po wgraniu nowych romów będziesz napewno zadowolony, noi i pozostaje kwestia rozmiaru, jak masz Iphone to powinieneś sie spokojnie przyzwyczaić do ogromnego HD. O magicu ci wiele nie powiem ale, jest sporo o nim w internecie więc cos napewno znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

To ja z innej beczki zapytam. Co mi możecie polecić w cenie do 100zł (fajnie by było jakby to nówka była - ewentualnie używkę w takiej cenie dostać też nie było by źle). Telefon typowo do dzwonienia (biorę drugi abonament na firmę).

 

Do głowy przychodzą mi modele Nokii np. 6070, w cenie 70zł można trafić na allegro używkę.

Odnośnik do komentarza
LG KP 100? :>

Szczerze? Wziąłbym N1600 z dwóch powodów. Pierwszy, to przez baterię, skoro to ma być telefon tylko do rozmów. Mimo, że obydwa mają tą samą pojemność (900 mAh), to jednak Nokia ma dłuższy czas czuwania/rozmów. Drugi powód, to taki, że nawet jeżeli coś by się stało (odpukać, choć i w takich słabszych telefonach coś stać się może), to jednak serwisów Nokii jest ciut więcej i bez problemu możesz oddać na gwarancji.

Odnośnik do komentarza

Dostałem dziś info, że w okolcach września?, operatorzy, którzy mają droższe połączenia do Play, będą musieli zmieniać regulamin. Play staje się pełnoprawnym uczestnikiem rynku i nie można zawyżać cen, przy połączeniach, bądź też smsach do tej sieci. Także po raz kolejny niektóre sieci będą zmuszone zmienić regulamin, a co za tym idzie, będzie można bez konsekwencji zmienić sieć.

 

Mam jednak takie pytanie, do bardziej obeznanych. Czytałem gdzieś, że nowa ustawa, która dotyczy właśnie zrywania takich umów, wchodzi w życie 1 lipca. I podobno dlatego śmieli się z Plusa, że gdyby odczekał z miesiąc, to by nie stracił tylu klientów.

Jak to wygląda faktycznie?

Odnośnik do komentarza

Wygląda to tak, że obecnie KAŻDA zmiania regulaminu skutkuje możliwością zerwania umowy. Nowa ustawa zmienia to i chroni bardziej operatorów, mianowicie teraz bedzie można zerwać umowę jeżeli nowy regulamin będzie niekorzystny dla abonenta, w wypadku gdy zmiany te będą korzystne (zmiany w regulaminie Plusa takie były BTW) dla abonenta nie bedzie możliwości zerwania umowy.

Odnośnik do komentarza
Pytanie do prepaidowcow - za ile musze doladowac konto w Orange, zeby przedluzyc zywotnosc numeru na kolejny rok?

I pod jakim numerem sprawdze, ile mi tej żywotnosci jeszcze zostało?

https://doladowania.orange.pl/

jasonowi chyba nie do końca o to chodziło. ja mam konto orange i doładowuje regularnie po 10 złotych (2x5zł) i konto jest sprawne.

natomiast ja sie zastanawiam przez jaki jeszcze czas mogę ODBIERAĆ połączenia, jest gdzieś taka opcja, aby to sprawdzić?

 

ze starym numerem zdarzyło się tak, iż leżał kilka miesięcy zamknięty w szafie, potem włożyłem ową kartę i nic nie mogłem zrobić, była jakby zablokowana. podejrzewam, że wygasł ten maksymalny czas odbierania i wykonaywania połączeń.

 

 

edit, tam jest napisane, że "piątka" przedłuza odbieranie połączeń o dodatkowy tydzień. to jakiś bullshit, bo ja czegoś takiego nie zobserwowałem :].

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Coś ostatnio obiło mi się o uszy, że Plus nie zakłada już sim-locków na swoje telefony. Czy to prawda? Jeśli tak to od kiedy i czy obowiązuje to wszystkie modele/egzemplarze?

Niektóre serwisy trąbiły o tym od marca/kwietnia, a podobno po cichaczu wprowadzili/wprowadzają jakieś. Podobno wszystkie sieci poszły za Erą, ale zrobili to po cichaczu i wiadomo, że na nie wszystkie telefony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...