Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

No i mam już nowy telefon (Sony Ericcson C902) i mam problem/dylemat, mianowicie formatowanie baterii. Telefon wyposażony jest w baterię litowo-polimerową i czy wymaga takiego czegoś jak w starych bateriach czyli pierwszego ładowania 24h po rozładowaniu, a potem dwa razy po 12h? A może jest to zbędne zupełnie?

Odnośnik do komentarza

Tak więc dobrze, zrobię jak radzisz. Mam tylko nadzieję, że nie jesteś przedstawicielem lobby producentów baterii zamiennych :> ;). A przy takim normalnym użytkowaniu - dzwonieniu, smsowaniu, od czasu do czasu jakieś zdjęcie, mp3 raczej wcale - ile dni bateria może pociągnąć?

 

I ostatnie chyba pytanie - czytam w internecie, że tych litowo-polimerowych do końca rozładowywać się nie powinno, bo to im szkodzi. Prawda li to?

Odnośnik do komentarza

No są mocniejsze baterie niż ta w SEC902. Nie wiem jak wygląda Twoje normalne użytkowanie ;) Dla jednego normalne to 4h gadania na dzień, a dla innego 10 sms. Cudów się nie spodziewaj, 2-3 dni, w porywach 4 jak zapomnisz o telefonie.

 

Tak naprawdę to trzeba by zapytać samych baterii co im szkodzi ;) Zdrowe podejście do sprawy nie zaszkodzi, więc...

To tylko bateria. 60 zł i masz oryginalną nówkę, 20-30 i masz zamiennik. :]

 

 

Ja może też jutro wymienię telefon w końcu :-k N73 -> E51, raczej tak.

Odnośnik do komentarza

No ja zdecydowałem się w końcu na tą Nokię 5800, o Iphonie pomyśle może kiedyś. ;) Ogólnie wrażenia pozytywne, fajny dotyk, nieziemska gra na głośnikach, na słuchawkach też dobrze, mimo wszystko muszę kupić nowe słuchawki, bo te z zestawu są po prostu słabe. Czuć jednak, że telefon ma symbiana, cieszę się, że Nokia ma zamiar odejść od tych systemów i przerzucić się na te od Linuksa. :)

Odnośnik do komentarza

Aby w pełni korzystać z internetowego konta na orange.pl trzeba podawać też kod abonencki. I dokopałem się do pierwszej "ulotki" ze wszelkimi kodami, która pochodzi u mnie z 2004 roku (czas podpisywania pierwszej umowy) i spróbowałem wpisać 6 ostatnich cyfr kodu PUK, które to mają być kodem abonenckim. I skoro piszę tutaj, znaczy to, że strona zwróciła mi informację, że hasło jest nieprawidłowe.

 

Czy kod abonencki zmienia się przy podpisywaniu kolejnej umowy? A może można go w jakiś łatwy sposób zmienić?

Odnośnik do komentarza

Na umowie masz napisany kod abonencki, zmienia się go w Salonie Orange (idziesz z umową, upoważnienie innej osoby nie wystarcza). W teorii można mailem lub faksem (tak mają w FAQ na swojej stronie), ale spróbowałem tego niedawno i nie mam odzewu do dzisiaj, więc nie wiem czy to działa. Konsultantka na infolinii również mówiła tylko o możliwości przyjścia do salonu. Poza tym spróbuj najpierw 4 ostatnie cyfry kodu PUK, a nie 6.

Odnośnik do komentarza

No właśnie na umowie też jest zapisane, że kodem abonenckim jest sześć ostatnich cyfr PUK. Stąd moje pytanie, czy przy przedłużaniu umowy się ten PUK nie zmienia. 4 cyfry też nie dały rady, choć być może to już była kilkunasta próba dziś, a po dziesięciu blokują możliwość logowania. Sprawdzę jeszcze jutro.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję opinii kogoś kumatego, bo jestem mało kumaty w dziedzinie telefonów :). Staruszka koniecznie chce zmienić swoją podstawową Nokię na coś lepszego. Dostała telefonicznie takie coś do wyboru:

 

Lg Cookie

LG GD 330 (?) - tu nie jestem pewien, bo brzydko napisała

LG KU990i

Nokia 2700

Samsung Corby

Samsung m3510

 

I teraz pytanie co najlepsze. Nie jestem przekonany do paneli dotykowych, ale to nie mój wybór. Telefon generalnie do dzwonienia, smsowania i czasem jakiś mms przyjdzie. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Drodze, koledzy. Potrzebuję porady:

 

Chcę kupić drugi telefon. Bardzo prosty. Głownie do dzwonienia i od czasu od czasu jakiś sms się trafi. Głownie to zależy mi na baterii i wykonaniu. Ogólnie nic specjalnego. Byle by dzwoniło i gdyby miało jaki kolwiek aparat to też dobrze by było (nawet zwykły VGA). No i koniecznie bez blokady simlock. Ostatnio dużo pracuje w terenie, różnych warunkach. Telefon narażony jest na wstrząsy i niestety upadki. Moja Nokia e51 mogła by tego nie przetrzymać. :D Co do ceny. Myślę, że taki prosty telefon można by dorwać w okolicach 100 zł? +/- parę złotych.

 

Jak narazie moją jedyną propozycją jest Nokia 5200. Słyszałem tutaj różne opinie, m.in że slider nie do końca dobrze funkcjonuje.

 

Możecie coś doradzić? Podpowiedzieć jakieś modele? Generalnie mało "siedzę" w tematyce GSM stąd moje rozterki i wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

Ten aparat to taka ewentualna ewentualność. Jak będzie to super a jak nie to świat się nie zawali :)

 

Coś takiego wpadło mi w oko: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=892707432

Cena dobra, wykonanie też chyba nie najgorsze, nie ma zbędnych bajerów. Ktoś może się wypowiedzieć coś na temat tego modelu?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...