Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W niskim pułapie cenowym to chyba tylko myPhone. Pogoogluj to znajdziesz opinie. Na pewno były też Samsungi ale to raczej dość wysoka pułka.

Zdecydowałem się. Moim nowym telefonem został myPhone 8920 MARKPRO TV. Po prostu zabawka :) TV, wi-fi, dual-sim... Zobaczymy jak się będzie sprawował, choć wrażenie wywarł na mnie zdecydowanie dobre.

Odnośnik do komentarza

myPhone to polska firma, telefon składany oczywiście w Chinach. W obsłudze całkiem znośna, nie mam żadnych problemów ani nic mnie szczególnie nie zraziło in minus. Wszystko jest w miarę sensownie poukładane. Coś co mnie wczoraj zaskoczyło to to, że przy końcowym stanie baterii nie można... dzwonić! TV działa jak najbardziej, u mnie jest w sumie ładny obraz, tylko na czarno-biało, przynajmniej u mnie. Na dole telefonu jest długa wysuwana antena do TV i radia. Wi-fi jeszcze nie sprawdziłem. Jeśli chodzi o odtwarzacz mp3 to jakoś jest trochę kiepska, głośnik bez rewelacji. Dual-sim działa tak jak powinien, obie karty są aktywne, a przy dzwonieniu wybierasz kartę z której chcesz wykonać połączenie (domyślnie karta pierwsza, ale jednym przyciskiem wybierasz drugą, lub po prostu dajesz połącz i wybierasz w menu z której karty). Zewnętrzny wygląd telefonu całkiem znośny, tylko jak dla mnie trochę lekki w porównaniu z L700 i mniej solidny. Akcelerometr działa raczej bez zarzutu, choć czasami by zmienił ekran pozycję trzeba telefon centralnie w pionie postawić, nie wiem czy to bolączka tego telefonu czy ogólnie z tym tak jest. Ekran dotykowy bez zarzutu, a posiadanie normalnej klawiatury to dodatkowy atut, bo nie zawsze ma się przy sobie rysik, a bez niego trochę kiepsko. Miejsca dla niego w telefonie nie przewidziano, można sobie ewentualnie go przyczepić i może dyndać. Ogólnie jak najbardziej pozytywne wrażenia, dzisiaj dalszy ciąg zabawy. Jak coś chcesz jeszcze wiedzieć, a tego nie opisałem - wal.

Odnośnik do komentarza

Owszem jest. Mam Nokię 5800 już blisko pół roku i jestem bardzo zadowolony, telefon pod każdym względem mi pasuje. Świetnie gra na słuchawkach (polecam dokupić jakieś lepsze bo warto) jak i na głośnikach, bateria jak na dotyk trzyma długo, telefon ma czasami lekkie przymuły, ale to naprawdę rzadkość. Aparat robi podobne zdjęcia do Nokii N73, czyli niezłe. Jedyne czego mu brakuje to multi touch, jednak mimo to ekran dotykowy jest bardzo dobry (nie ma co porównywać z iphonem, który jest poza konkurencją). :]

Odnośnik do komentarza

Dzięki Counter i Kamtek za wypowiedzi. Telefon kupiłem i muszę przyznać że jest rewelacyjny :) Nie bardzo byłem przekonany do dotyków ale naprawdę bardzo miło mnie zaskoczył a i muzyki nigdy ładniejszej z telefonu nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie. Mam telefon w Plusie i za 2 miesiące kończy mi się umowa. Jak wygląda sprawa przeniesienia numeru? Numer oficjalnie nie jest na mnie. Dostałem go kilka lat temu od babci.

 

Idziesz do salonu operatora do którego chcesz przenieść numer, podajesz im datę zakończenia umowy i podpisujesz upoważnienie dzięki któremu będą mogli za Ciebie wypowiedzieć umowę i przenieść numer do nich wraz z zakończniem umowy. Oczywiście czynności te musi wykonać osoba na którą jest zarejestrowany numer/umowa.

 

Zresztą najlepiej po prostu wybrać się do salonu (nie jakiegoś punktu w hipermarkecie, tylko salonu) upatrzonego operatora i tam już Ci wszystko powinni wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza

Eh, posiadam Nokię 6020... i wracając z koncertu wrzuciłem spodnie do wanny po czym zaczałem zmywac bloto ze spodni, ale przypomniało mi się, ze telefon jest w kieszeni i jak go wyjalem to jeszcze dzialal mimo ze byl nieco mokry, wylaczylem, rozlozylem i wysuszylem. Rano podjąłem próbe uruchomienia bezskutecznie, pojawia się tylko napis "local mode" na wyłączonym wyświetlaczu po wlozeniu baterii. Ktoś może wie czy da się z tym coś jeszcze zrobić ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Coś się dzieje nie halo z baterią w mojej 2-miesięcznej Nokii X6. Od 2-3 tygodni bateria mi trzyma góra 2 dni mimo, że praktycznie nie rozmawiam, czasem na słuchawkach posłucham muzy z godzinkę (co 2-3 dni). W tle nie mam włączonych żadnych aplikacji. Przedtem trzymała spokojnie 5-6 dni mimo częstego słuchania muzyki. Przypuszczam, że powodem tego może być, że moja matka kilka razy niby na 5 minut odłączała od gniazdka w czasie formatowania ogniwa. Czy faktycznie to mogło wpłynąć tak drastycznie na żywotność baterii w tak krótkim czasie?

Jak mniemam nie pozostaje mi nic innego jak zainwestować w nową baterię :/

Odnośnik do komentarza

NOKIA BL-5J, 1320 mAh LiIon.

Niektórzy twierdzą, że nie trzeba ich formatować, a inni że trzeba. Czasem człowiek się w tym gubi.

Edyta mówi, że w moim poprzednim telefonie (5800) była identyczna bateria, formatowałem ją (cykl 3 ładowań po 12-15h po wcześniejszym całkowitym rozładowaniu) i trzymała całkiem dobrze. Po 10 miesiącach użytkowania spokojnie 3-4 dni przy codziennym słuchaniu muzyki.

Odnośnik do komentarza

I znalazłem winowajcę tak krótkiego trzymania baterii. Przez przypadek dowiedziałem się, że najbliższy nadajnik mojego operatora w ostatnim czasie coś szwankował i był bardzo słaby zasięg, a czasem go w ogóle nie było. Od 2 dni nadajnik działa normalnie i bateria nie czerpie się jak głupa.

Że też tego sam nie zauważyłem :doh!:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...