Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Też mogę polecić Play Online. Bardzo rzadko pojawiały się problemy z połączeniem - najczęściej podczas burz. Ja z kolei płaciłem 45 zeta za 10gb (normalnie chyba 10gb kosztuje 80zł), ale tylko dlatego, że mam telefon w Play. Transfer zawsze można odkupić - albo w całości, albo w części: 1 bądź 2gb). Jeśli ktoś będzie podpisywał umowę to odradzam branie modemu na miniUSB - po pewnym czasie gniazdo potrafi się wyrobić a i kabelek pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za rady. Słyszałem także od znajomych dużo pozytywnych opinii o internecie z Play, więc na niego się zdecyduję. Mam jeszcze jedno pytanie. Załóżmy, że chcę przenieść się z Orange do Play. Na jaki czas przed końcem umowy mogę przenieść numer (moja wygasa 9 sierpnia)?

Odnośnik do komentarza

A okres rozliczeniowy kiedy Ci się kończy? 10? 20 sierpnia? Bo tak naprawdę datą równie istotną jest koniec ostatniego okresu rozliczeniowego. Tym niemniej, możesz już zacząć kierować się do Playa, by na 30 dni przed końcem umowy podpisać dokumenty o przeniesieniu numeru do nich. Równocześnie podpiszesz umowę z nimi, dostaniesz telefon i kartę SIM, która uaktywni się zaraz po zakończeniu umowy z Erą i zacznie obsługiwać Twój dotychczasowy numer.

Odnośnik do komentarza

Nie. Idź najlepiej przed 9 lipca do Playa i złóż wniosek o przeniesienie numeru. Pytanie o okres rozliczeniowy było tylko po to, byś miał świadomość, że numer przeniosą Ci nie z dniem 9 sierpnia, a z dniem zakończenia ostatniego okresu rozliczeniowego.

Odnośnik do komentarza

Ha! Powtórka z rozrywki - podobnie jak dwa lata temu, po otrzymaniu rezygnacji z ich usług, Plus dzwoni i oferuje milion razy lepsze warunki, niż przez ostatnie tygodnie (i to tylko przez sms). Wtedy się zdecydowałem, bo zależało mi na nowym telefonie, teraz już tylko na jak najmniejszych kosztach umowy. Plus przedstawił porównywalne warunki i chyba bardziej opłaca się zostać u nich (ominęła by mnie opłata aktywacyjna).

 

Tylko teraz pytanie: czy rezygnacja z przeniesienia numeru poprzez Plusa oznacza również unieważnienie podpisanej umowy z Play, czy w takim wypadku będę miał stary nr w Plusie, a w Play dostanę nowy i zostanę z dwoma umowami?

 

Na stronie Play znalazłem coś takiego:

12. Czy mogę zrezygnować z procesu przeniesienia numeru?

Tak, w każdym momencie(do czasu przeniesienia numeru do PLAY). Wówczas swoją rezygnację składasz u swojego dotychczasowego Operatora.

Jednak musisz pamiętać, że jeśli podpisałeś wcześniej umowę z PLAY, to rezygnacja z przeniesienia numeru, nie unieważnia zawartej umowy.

 

Nie łapie - można złożyć wniosek o przeniesienie numeru bez podpisywania umowy?

Odnośnik do komentarza

Olej Plusa, ja jestem u nich przez 10 lat i zawsze najlepszą ofertę przedstawiają na chwilę przed końcem umowy, wcześniej rzucają jakiś ochłap, licząc że ktoś się zgodzi na tamte warunki. Od kilku miesięcy oprócz Plusa mam Playa (dual sim) i jak to możliwe, że Play na start (i to na kartę) daje sto razy lepsze niż operator, u którego siedzisz 10 lat? Gdyby nie to, że ja nie płacę za tego Plusa to bym dawno zrezygnował. W Playu do tej pory zapłaciłem tylko 5 zł, a wykorzystałem usługi porównywalne w Plusie do kosztu ok. 200-300 zł.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś posiada/posiadał Samsunga Corby?

Chodzi mi głównie o to ile trzyma bateria, czy telefon łapie bloki i czy ma jakieś większe wady :)

 

Do tygodnia przy malo intensywnym uzytkowaniu.

 

wada jest brak wifi i IMO dyskusyjna ergonomia - trzeba miec zreczne paluszki.

Odnośnik do komentarza

Chciałem sobie zakupić internet na kartę. Potrzebny mi będzie czasem do oglądania stron internetowych w miejscowości Recz oraz głównie, gdy jestem w szpitalu (Szczecin). Ile GB potrzebuje na miesiąc? Jak to w ogóle zużycie wygląda?

Mam dwie opcje:

 

Play Online na kartę - kupuję starter za 19zł i mam 1gb transfer (ewentualnie doładuje za 30zł = +2gb). Tylko tu jest bodaj 3 grosze / 100kb. I nie znam tutaj czasu jaki mam na wykorzystanie limitu.

 

Orange Free - 1grosz / 100kb, doładowanie za 25zł daje 1,25gb na 30 dni. Nie wiem po ile starter i ile dają na początek, ale pewnie też 20zł.

 

No i najważniejsza sprawa - czy będzie toto chodziło w mojej nokii 6230i podłączonej do laptopa?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Play - startowe 19 złotych i 1gb masz na tydzień, potem odpowiednio 30zł=2gb=28 dni, 50zł=4gb=56 dni. Rzuciłem okiem na mapkę zasięgu Play - jeśli chodzi o Szczecin to bezproblemowo, w Reczu jednak Play zasięgu nie ma. Co do telefonu - Play przy Twoim odpada - internet play wymaga albo modemu albo telefonu z 3GP. O ile się orientuję to 6230i tej technologii nie używa. A zestaw Play z modemem to koszt 219zł.

Odnośnik do komentarza

Sytuacja z moim telefonem w dniu dzisiejszym wygląda następująco: zdecydowałem się nie przedłużać umowy z Orange. Rozwiązałem ją z nimi i zachowałem dotychczasowy numer. W połowie sierpnia abonament wygaśnie i zostanie sama karta SIM z moim numerem, którą jak rozumiem będę mógł w nieograniczony sposób doładowywać? Przyznam szczerzę, że nie rozmawiam zbyt wiele. Generalnie piszę SMS-y. Co w takim razie robić? Zostać z kartą SIM i ją doładowywać czy szukać jakiegoś abonamentu? Np. Playa, z którego planuję wziąć mobilny internet i mieć wtedy jeden numer na kartę w Orange i jeden na abonament w Play? I jeszcze jedno pytanie - przeglądanie stron internetowych/pobieranie danych w obrębie sieci 3G lub wi-fi coś mnie kosztuje?

Odnośnik do komentarza

Era rulez :rotfl: w związku z tym, że moja małżonka jeszcze przez niespełna rok ma umowę w erze, postanowiłem przedłużyć swoją (bez opcji wymiany telefonu) na jeszcze jeden rok, cobyśmy potem podjęli decyzję gdzie przechodzimy razem. Wybrałem zatem w BOKu opcję "przedłużenie umowy bez telefonu" i jakąż to niespodziankę naszykowała mi Era? Abonament praktycznie niczym się nie różni jeśli chodzi o przedłużanie z lub bez telefonu oprócz czasu trwania (z telefonem 24 miesiące standard, a bez... 18 miesięcy :rotfl:). Tego najstarsi użytkownicy Orange nie widzieli. Plusa też nie. Dlatego bez mrugnięcia odchodzę z ery :-) Dziękuję, przy przedłużaniu nie polecam :-)

Odnośnik do komentarza

Jak masz chwilę czasu, podjedź sobie do Marino na Paprotną. Spokojnie, bez kolejek. W Koronie w Playu jest zwykle sajgon do kwadratu (chyba, że pojawisz się tam dzisiaj przed południem). W weekend nawet bym się nie próbował zbliżać do nich ;)

Odnośnik do komentarza

Jak masz chwilę czasu, podjedź sobie do Marino na Paprotną. Spokojnie, bez kolejek. W Koronie w Playu jest zwykle sajgon do kwadratu (chyba, że pojawisz się tam dzisiaj przed południem). W weekend nawet bym się nie próbował zbliżać do nich ;)

 

Czym mam tam pojechać? Wrotkami? Przecież Clio w naprawie :keke:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...