Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo wiedziałem gdzie zadać to pytanie ale chyba tu będzie dobrze.

 

Od pewnego czasu dostaje dziwne telefony z numeru zastrzeżonego. Po pierwszych telefonach sytuację zbagatelizowałem ale teraz zaczynam się trochę niepokoić. Wygląda to tak: Dzwoni numer prywatny, odbieram i rozmowa wygląda mniej więcej tak:

 

- Dzień dobry nazywam się xxx(imię nazwisko dzwoniącej)Czy rozmawiam z panem yyy (podaje imię i nazwisko )

- Dzień dobry, niestety to jakaś pomyłka, ja nie znam nikogo o takim imieniu i nazwisku.

- Dziękuje bardzo i przepraszam, do widzenia

 

Rozmowa się kończy.

 

Wczoraj wieczorem był kolejny, gdy mówię że to pomyłka to Pani(za każdym razem dzwoni inna) upewnia się, że ja takiej osoby nie znam, przeprasza za kłopot i się rozłącza.

Przed chwilą był kolejny telefon w ten sam deseń. Pani znowu przeprosiła i mówi że odnotowała w systemie, ze z podaną osobą się skontaktować nie może, że zachodzi jakaś pomyłka. Teraz nie pozwoliłem Pani się tak szybko rozłączyć i zacząłem się dopytywać co jest grane, że co dziennie ktoś do mnie dzwoni w tej sprawie. Odpowiedziała że taki numer podał xxx ( imię i nazwisko jakiejś osoby, której także nie znam) i nic więcej mi powiedzieć nie może, ale jak nie znam to sprawa mnie nie dotyczy. I się rozłączyła :|

 

Teraz moje pytanie: Da się ustalić ten numer? ( Za każdym razem dzwoni numer zastrzeżony). Po tej porannej rozmowie chcę sprawę wyjaśnić a Pani z którą rozmawiam zawsze się szybko rozłącza a od dzwonić się nie da bo nie ma numeru :) Niby mam imię i nazwisko ale za każdym razem dzwoni ktoś inny.

Telefon mam w abonamencie więc nie ma możliwości żeby ten numer ktoś miał przede mną. Sprawa wygląda naprawdę niepokojąco bo dzwoniącej naprawdę baardzo zależny na kontakcie z ta osobą, więc albo naprawdę zaszłą pomyłka - ktoś podał omyłko mój numer albo ktoś chce mnie w coś wkręcić co mi się średnio podoba :/

 

Za wszelkie rady będę wielce zobowiązany.

 

Trochę esej wyszedł ale liczę, że znajdą się tacy co to przeczytają :)

Odnośnik do komentarza

Może ktoś podał Twój nr na chybił trafił,ot tak i teraz dzwonią:

- call center jakiejś korporacji

- Policja w jakiejś sprawie ;)

 

 

Następnym razem,jak zadzwonią powiedz przemiłej Pani,że jak telefony się nie skończą to pójdziesz na policję to zgłosić (może Jasonx pomoże? :] )

 

EDYTA podpowiada, że możesz zawsze powiedzieć, że dobrze się dodzwoniła i wysłuchać co ma do powiedzenia :keke:

Odnośnik do komentarza

hehe dzięki za odpowiedz :) Mam nadzieję, że nasza poranna rozmowa była ostatnią :D Narazie wydedukowałem, że: nie jest to osoba "prywatna" tylko pracownik jakiegoś biura? albo coś w tym kierunku. Tak myślę bo za każdym razem dzwoni numer prywatny, za każdym razem dzwoni inna osoba, przeważnie w "godzinach pracujących" tj miedzy 7 a 17 ( wyjątek wczorajszy wieczór było już po 20) no i w niedziele telefon zamilkł ( dzień wolny od pracy) a w wczoraj znowu to samo od rana. Policajami już chciałem straszyć tyle że miła Pani zawsze szybko kończy naszą rozmowę :D Po południu przejdę sie do salonu Orange albo do telepunktu, może będą mogli ustalić ten numer ale coś mi się wydaję, że łatwo nie będzie. W końcu po coś wymyślili taką funkcje "Zastrzeż swój numer telefonu" :D

Odnośnik do komentarza

Vitalis

 

jestem przekonany ze dzwoniła do ciebie windykacja- znam troche charakter takiej pracy- firmy egzekwujące dlugi zdobywają bazę klientów i w przypadku kiedy dane np teleadresowe sa nieaktualne ( przedluzajace sie postepowania windykacyjne )- próbują na własna rękę dotrzeć do dłużnika- sa rozne sposoby( czasami probuja nazwiska kojarzyc, korzystja z dostepnych oficjalnie baz ) - byc moze dostali namiar ze ten numer moze kiedys nalezal do dluznika, albo osoba ktora go posiada moze go znac itp i probuja to weryfikowac...

 

-

..zasadna jest taka właśnie ze dzwonią, przedstawiają sie, np pytają czy ten numer to Pana, albo czy Pan zna osobę taka i taka? itp - charakter pracy jest taki ze sa przeszkoleni i np wiedza ze ktoś może im mówić nieprawdę, moze znac, ale nie powiedziec itp, ze zwgledu na charakter tego co chca uzyskac...dlatego dzwonia po kilka razy np w odstepach czasu i rozne osoby...itp

Odnośnik do komentarza

Na razie telefon milczy. A tego numeru nie mógł przede mną mieć nikt inny :)Jak już wspomniałem telefon mam w abonamencie a kartę sim sam osobiście wyłamałem z zapieczętowanej koperty :) Ten numer mam już od jakichś 7 lat.

 

Na razie spokój, zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza

To że sam wyłamałeś kartę sim nic nie znaczy. Ktoś przed tobą mógł posiadać ten numer. Taka osoba mogła rozwiązać umowę z operatorem, przestać doładowywać kartę lub stracić numer przez niepłacenie rachunków. Taki numer wraca do puli operatora po jakimś czasie, więc możliwe że np. z rok przed Tobą ktoś miał twój numer.

Odnośnik do komentarza

To że sam wyłamałeś kartę sim nic nie znaczy. Ktoś przed tobą mógł posiadać ten numer. Taka osoba mogła rozwiązać umowę z operatorem, przestać doładowywać kartę lub stracić numer przez niepłacenie rachunków. Taki numer wraca do puli operatora po jakimś czasie, więc możliwe że np. z rok przed Tobą ktoś miał twój numer.

 

A to tego nie widziałem :) Na razie 2 dzień bez tajemniczych telefonów :)Mam nadzieję, że się już skończyły na dobre.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję telefonu z możliwością obsługi dwóch kart SIM. Tak zwane adaptery dual sim niestety nie spełniają moich oczekiwań (przede wszystkim nie mieszczą się i telefonu nie da się domknąć), mimo że działają. Czy ktoś jest w stanie coś polecić w niskim pułapie cenowym? Albo ktoś się orientuje która sieć oferuje dla nowych klientów takie telefony, w dość niskim abonamencie (25 zł) i nie mają simlocka. Ewentualnie czy ktoś słyszał coś na temat łączenia dwóch numerów w jedną kartę sim (mam dwie karty z Plusa).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam się nad zmianą telefonu, bo moją Nokię 5310 mam już od jakiegoś czasu i chyba przyszedł czas na zmianę. Szybko policzyłem, że mógłbym wydać na telefon ~400 zł, bo sam dałbym te 200 zł, a mój telefon pewnie za 200 też by poszedł na Allegro :) Czego potrzebuję? Dobrego dostępu do internetu, bo mógłbym w drodze do szkoły sprawdzić wyniki NBA oraz chcę, żeby telefon miał dobrej jakości wbudowany głośnik, ponieważ ma mi służyć również jako budzik, a mnie naprawdę ciężko o 7/8 obudzić ;)

 

Myślałem o Samsungu S5620 Monte na allegro od 420 zł :) Macie jakieś inne propozycje i co sądzicie o tym Samsungu :>

 

 

Odnośnik do komentarza

Ktoś wie ile za przeniesienie numeru pobiera mBank mobile? Na razie nie mam z tą siecią nic wspólnego, oprócz tego, że mam w mBanku konto i dzięki temu 50 minut extra, dlatego chcę dać tej sieci szansę i wykorzystać to co mi dają ;) Dali mi ponadto super extra platynowy numer, więc myślę, że pobędę tam jakiś czas, a potem chcę kupić telefon na dwa simy (Samsung C5212, dobry wybór?) i przenieść numer z mBanku do Playa, bo i tak najwięcej mam kontaktów w Playu.

Odnośnik do komentarza

Czytałem, że niby tak jest, ale jak to w praktyce wygląda to nie wiadomo... To jeszcze jedno pytanie, bo też czytałem, że można, ale wolę się upewnić - czy można przenieść zarejestrowany numer pre-paid do innej sieci, ale też żeby został jako pre-paid (żaden tam mix czy abonament)?

Odnośnik do komentarza

W praktyce jest tak jak jest to zapisane w prawie. Operator nie może pobierać opłat za przeniesienie numeru. Przenosiłem już kilka numerów więc wiem z doświadczenia.

Jeśli numer jest zarejestrowany to możesz go sobie przenosić dowolnie (nie ma znaczenia czy na mix czy abonament czy prepaid).

Jeśli chcesz prepaid to polecam gorąco Play. Za przeniesienie numeru dostaniesz 20zł przez 3 pierwsze miesiące kalendarzowe, niewykorzystane pieniądze w jednym miesiącu przechodzą na kolejny. Czyli w sumie przez 3 miesiące masz 60 zł do wykorzystania.

Odnośnik do komentarza

Właśnie chcę przejść z mBank mobile do Playa. Ale to nie w tej chwili, dopiero co dostałem starter z mBanku, mam tam do wykorzystania 50 bonusowych minut (lub 100 smsów) i chcę to wykorzystać, a potem przejść do Playa. No i do tego muszę kupić telefon na dwie karty sim, bo ponadto od 10 lat mam Plusa na abonament.

 

Skoro już przenosiłeś to pewnie możesz odpowiedzieć ile w tej chwili trwa ta procedura? Bo ponoć w jeden dzień nie ma szans tego załatwić. Rozumiem, że idę do saloniku Playa, dają mi papiery, wypełniam itd., w ogóle nie powiadamiam mBanku? Nie muszę szukać jakichś haczyków w regulaminach, zarówno mBanku, jak i Playa? Nigdzie nie będzie, że numer można przenieść po pół roku, że trzeba mieć określoną kwotę na koncie itd.?

Odnośnik do komentarza

Jeśli skorzystasz z opcji Jedna Wizyta w SALONIE (nie w punkcie, bo tam pracują często niezbyt zorientowani pracownicy co jest największą bolączką Play moim zdaniem) złożenie wniosku o przeniesienie numeru i tyle. Dostajesz starter i potem czekasz aż wyłączą nr. Wtedy możesz włożyć kartę Play i korzystać do woli.

 

Problemy i komplikacje są praktycznie tylko wtedy gdy masz jakiś debet na koncie lub nieprawidłowo zarejestrowany numer (złe dane, niekompletne dane itp). Jeśli wszystko jest ok to przeniesienie faktycznie może potrwać ten 1 dzień. Średnio jest to jednak ok 2-3 dni.

 

Wszystkie formalności załatwia za Ciebie operator do którego przenosisz nr, nie musisz się kontaktować z aktualnym.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...