Skocz do zawartości

Chelsea FC


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wierzyłem, a raczej inaczej - wypierałem to z siebie, zupełnie nie dopuszczając do myśli takiej sytuacji. Chelsea przystąpiła do tego półfinału w roli underdoga - kolejnego przystanku w drodze Barcelony do finału LM. Mało kto szanował CFC, UEFA wymarzyła sobie finał Real - Barcelona, a tymczasem Chelsea dokonała niesamowitej rzeczy. Nie tylko pokazali, że na Camp Nou można coś ugrać, ale grając w dziesiątkę zdołali dokonać rzeczy niesamowitej - odrobić dwie bramki i przypieczętować awans do finału Champions League. Historia stworzyła się właśnie, cholernie ciężko jest to opisać, a wzruszenie jest olbrzymie.

 

Przed finałem sytuacja kadrowa jest tragiczna, ale... who cares? Dzisiaj jest święto Chelsea, na zamartwianie się problemami przyjdzie pora kiedy indziej.

Odnośnik do komentarza

Daj spokój z teoriami spiskowymi o wymarzonym finale UEFA. Jakby chcieli naprawdę taki finał to bramka ze spalonego zostałaby uznana i nie skończyłoby się tak.

 

Dla Chelsea po za Terrym wielki respekt. Niesamowicie wywalczyli ten awans i należą im się wielkie brawa. Chyba nikt już nie zakładał przy 0:2 i grze w dziesiątkę, że jeszcze powalczą, a co dopiero awans. Jeżeli w finale zabraknie Realu to będę w nim za Chelsea. Kilka razy byli już blisko finałów, raz w finale przegrali po karnych i fajnie jakby w końcu sięgnęli po to trofeum. Dla kilku zawodników to może być już ostatnia szansa na to trofeum.

Odnośnik do komentarza

Niewątpliwie najlepszy dzień w moim życiu, ale trzeba utrzymać chłodną głowę. Bez Ramiresa i Terry'ego w finale? Nie wyobrażam sobie. Nie zagra też Raul, raczej zagrają Cahill i Luiz, ale właśnie.. RACZEJ. Sezon się jeszcze nie skończył mam nadzieję, że zdobędziemy Lige Mistrzów! KEEP THE BLUE FLAG FLYING HIGH!

Odnośnik do komentarza

"Stadion oszalał meksykańska fala Chelsea wygrało dzisiaj mecz ♥"

 

Coś cudownego, takiego meczu dawno nie oglądałem w 10 zremisować z Barceloną mając 2 bramki straty! Coś pięknego. Wybaczam El Ninio wszystkie grzechy obecnego sezonu, zdobył bramkę wtedy kiedy musiał i to jest najważniejsze a żenie strzelał przez dobę to się nie liczy, ważne że tu trafił! 4 lata musieliśmy czekać na kolejny finał i mam nadzieję że ten będzie zwycięski, ponieważ jak będą karne, to Terry już nie trafi w słupek :D Damy radę piękna noc przedemną. Blue is the colour the colour is the blue!...

Odnośnik do komentarza

Niefajnie wygląda za to nasz skład (obrony) w Monachium. Ze stoperów w kadrze zostają Luiz (kontuzja na dziś) oraz Cahill (kontuzja na dziś). Tak czy inaczej grać zapewne będzie Bosingwa (inwalida na dziś). Jest jeszcze Essien, który grał już w sumie w jednym finale na prawej obronie.

Tracimy dodatkowo Ramiresa (najlepszy gracz Chelsea na dziś) oraz Meirelesa (fantastyczny dwumecz z FCB, choć jeszcze miesiąc temu powiedziałbym, że jego wykluczenie jest wzmocnieniem). Już nie piszę o tym, że zagramy bez kapitana (dzisiaj nie zasłużył na wielką literę na początku, zachował się jak kretyn).

 

Ogólnie nie przedstawia się to różowo. W 44. minucie meczu sytuacja również nie wyglądała fantastycznie. ;) Znów pozostaje liczyć na dziką determinację, od czasu przejęcia zespołu przez RdM niezawodną.

Odnośnik do komentarza

Straszna rzecz właśnie przed chwilą pojawiła się w mojej głowie. Przeczytałem, że prawdopodobnie Guardiola odejdzie z Barcelony (swoje CV miał złożyć Boas, tak a propos ;)) i jeśli to prawda, strasznie boję się, że Roman może zechcieć go ściągnąć do Chelsea. Hiszpan od dawna był łączony właśnie z Londynem i nie wiem, czy Romek nie popełni kolejnej głupoty :-k Liczę, że jednak nie i nawet potencjalne odejście Guardioli z FCB nie sprawi, że zrezygnują z Di Matteo, który zasługuje na przedłużenie kontraktu.

 

Z innej beczki. W finale LM mamy Chelsea - Bayern. Zaskakująca para, ale mniejsza o to. W Bayernie w finale nie zagra trzech, ważnych piłkarzy. Ponoć istnieje jakaś akcja, mająca na celu przekonać UEFA, by "odwiesili" na finał piłkarzy zawieszonych za żółte kartki (zatem bez Terry'ego). Dla mnie to niegłupi pomysł, zobaczymy, czy to coś da.

 

Doszedłem również do wniosku, że wcale Chelsea nie ma takiej dramatycznej sytuacji kadrowej przed 19 maja. Oczywiście Ivanović i Ramires to jest osłabienie, jednak są alternatywy, by jakoś te dziury załatać. Na prawą wciąż jest Bosingwa, jest Ferreira (dobry mecz z Benfiką) i od biedy Essien (chociaż bałbym się go postawić naprzeciw Ribery'ego). Za Meirelesa można postawić właśnie Essiena (jeśli nie na DR) czy Romeu, który może nie błyszczy, ale jest poprawny.

 

Za Ramiresa można wystawić Sturridge'a czy Kalou, ale ja osobiście dałbym szansę Torresowi. Byłoby to mocno ofensywne, niemniej to finał i nie wolno na to patrzeć, jak na dwumecz z Barceloną. Zatem sytuacja kadrowa nie jest wcale najgorsza, a jakby się jeszcze udało przekonać UEFA do odwieszenia trójki Niebieskich, wówczas byłoby jeszcze łatwiej. Najważniejsze jest jedno - oby kontuzja Cahilla nie była poważna. Wtedy można naprawdę skompletować jedenastkę, która ma niemałe szanse na zgarnięcie pucharu.

Odnośnik do komentarza

Bez przesady. Nie widzę powodu dla którego UEFA miałaby robić wyjątek dla Chelsea i Bayernu i anulować kartki czy dopuścić graczy zawieszonych do finału. Nie raz i nie dwa piłkarze opuszczali finał przez kartki i nikt się nad nimi nie litował. Zmieniać zasady gry podczas trwania zabawy to raczej dziwny pomysł.

Odnośnik do komentarza

To, że mamy kilku piłkarzy na daną pozycję, nie jest niczym nowym. Nie zmienia to faktu, że Kalou lub Sturridge to nie jest Ramires, Bosingwa z Ferreirą nie są Terrym i Ivanoviciem. W finale LM potrzebna jest jakość, jeśli wskazani przez ciebie piłkarze nie zanotują drastycznego skoku formy, będzie diabelnie ciężko o zwycięstwo. W dodatku Bayern gra u siebie, znów to Chelsea jest w tym pojedynku teoretycznie słabszą stroną. A z takim eksperymentem z tyłu (swoją drogą - zupełny brak ławki się nam przydarzy) catenaccio jak z Barcą może nie przejść.

Odnośnik do komentarza

Zmienić zasady jak najbardziej. Za żółte kartki, a nawet za czerwoną przez dwie żółte nie powinno być pauzy na finał. Powinni w takiej sytuacji anulować zawieszenie bądź zawiesić je na finał. Co innego bezpośrednia czerwień. Chociaż taka zmiana na pewno też po części zmieniłaby styl gry zespołów w półfinałach.

Odnośnik do komentarza

Jest i pierwszy transfer The Blues. Prawdopodobnie za 8 mln euro + gwarancję wypożyczenia Lukaku, do Chelsea przeniesie się Marko Marin z Werderu Brema. Transfer bardzo, bardzo dziwny. Cena spoko, niemniej jestem strasznie na bakier z Bundesligą i nie wiem, jak Marin sobie radził w Buli, ale mam nadzieję, że wiedzą, co robią.

Odnośnik do komentarza

Dziwny transfer Marina, zero plotek, nic. A tu proszę. Ja jestem mimo to zadowolony bo bardzo lubie tego piłkarza. Czasami oglądam Bundeslige i ten chłopak ma bardzo podobny styl do Messiego, jest zresztą nazywany Niemieckim Messim, jest w miarę szybki ma dobry drybling, świetną technikę i przede wszystkim jest cholernie zwinny. Wydaje mi się, że jego tranfer jest spowodowany fiaskiem rozmów nt. Hazarda. Marin najbardziej lubi hasać po lewym skrzydle i chyba tam będzie właśnie grał. Za Di Matteo Chelsea lubi formację 4-2-3-1 i na pozycji ofensywnego pomocnika tuż za napastnikiem jest najczęściej Mata, który teoretycznie woli lewą stronę, ale jego występy na pozycji OPŚ są na prawdę fenomenalne. Ostatnio 3 asysty z QPR. Kontrakt kończy się Kalou i Marin może być jego zastępcą. Jedyny mankament Marina może być jego siła i wzrost. On w Bundeslidze jest często poniewierany, a w Premier League na prawdę już mu nie dadzą żyć, ale mówiłem też tak o Macie a chłopaczyna robi furrorę. No zobaczymy jak to będzie. Widzę, że Chelsea idzie z duchem czasu i pragnie kolejnych technicznie uzdolnionych piłkarzy, zobaczymy czy ta polityka transferowa wniesie coś na nowy sezon. Mam też nadzieję, że Marin to będzie początek letniej przebudowy mimo wszystko mam nadzieję, że Chelsea spróbuje kupić Hazarda, może jakiegoś napastnika. Choć nie jestem fanem Gonzalo Higuaina to na pewno byłoby to wzmocnienie solidne jako, że Igła ponoć jest nie zadowolony z tego, że Benzema gra o wiele więcej. Chciałbym zobaczyć też jakiegoś prawego obrońce - van der Wiel? Zobaczymy. Na razie trzeba się skupić na Newcastle, później Liverpool w Finale Pucharu Anglii, później znowu Liverpool tyle, że w lidze. Na koniec Blackburn no i oczywiście Bayern.

Odnośnik do komentarza

Montolivo jest chyba już jedną nogą w Milanie, Cabaye to nie wiem, a Martin... czy w kontekście transferu Marina jest sens inwestować w podobnego gracza? Jeden, dwóch knypków mogą dać jakiś powiew świeżości, ale opierając drużynę na takich knypkach Chelsea sama wytraci swoją mocną stronę - SFG.

 

Na dzisiejszej konferencji Di Matteo poinformował, że Cahill i Luiz powinni być gotowi na finał LM w Monachium. Natomiast w kadrze na jutrzejszy mecz z Newcastle obecny jest Ivanović, który odpokutował już swoje zawieszenie i wraca do składu. Po ostatniej demolce urządzonej QPR, spotkanie z Newcastle dla mnie jest kluczowe. Zwycięstwo jest niezbędne, a jeśli się uda, to wówczas będzie już prosta droga do TOP 4.

 

Ostatnia informacja - dzisiaj popularny jest news pod tytułem "Harry Redknapp w Chelsea". Oczywiście byłoby to głupie, biorąc pod uwagę fenomenalną postawę The Blues pod rządami Di Matteo, ale z drugiej strony, gdyby Roman chciał koniecznie wywalić RDM i zatrudnić jakiś szrot, to chyba lepiej zwrócić się w stronę właśnie Redknappa niż takiego Beniteza.

Odnośnik do komentarza

Pojawiły się jeszcze pogłoski o zakupie przez Chelsea Robbena, który odchodzi z Monachium skonfliktowany z Riberim. Kocham jego styl gry, narzekałem, gdy sprzedawaliśmy go do Realu, ale teraz chyba nie ma za bardzo dla niego miejsca w składzie.

 

A co do odejścia RdM - wymowna jest jego wypowiedź o transferze Marina http://www.chelsealondyn.pl/newsy/di-matteo-transfer-marina-to-decyzja-klubu-16510.html?PHPSESSID=207d3310647545f855ba89d7ac1badd9

Odnośnik do komentarza

Ale z drugiej strony - na razie Di Matteo jest trenerem tymczasowym, więc mnie to nie dziwi. Jeśli zostanie ogłoszony stałym trenerem, wówczas będzie (a przynajmniej - powinien) móc podejmować decyzje na temat transferów.

 

Marshall, a i tak trenerem CFC znając zycie zostanie kataloński dyletant.

Liczę bardzo na słowa Guardioli, który powiedział, że robi sobie przerwę ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...