Skocz do zawartości

Chelsea FC


Rekomendowane odpowiedzi

Ano racja. Jak pisałem - jest to kolejny mecz z United, chyba nawet z rzędu, kiedy "magical things happen". Tym razem chodzi o rzut karny na 3-2, który był bardzo kontrowersyjny i moim zdaniem był to duży błąd Webba - tłumaczenie, że był źle ustawiony do mnie nie trafia, bo to jest jego robota i to on powinien ustawiać się tak, by mieć centrum akcji widoczne jak najlepiej.

Niemniej jednak, oprócz zwalania winy na sędziego, warto też spojrzeć w swoją stronę - prowadząc 3-0 u siebie absolutnie nie powinno dojść do takiej sytuacji. Chłopaki mi zaimponowali, bo prowadzili wysoko grając m.in. bez Johna Terry'ego, Franka Lamparda czy Asha Cole'a. Chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, niestety dwa rzuty karne mogą pogrzebać czyjeś ambicje (multum włożonej pracy i utrata wszystkiego przez dwie jedenastki) i wszystko się rozsypało. Wielka szkoda.

Odnośnik do komentarza

Zawodnicy Chelsea po prostu poczuli się zbyt pewnie. Bramka na 3:1 bardzo zdeterminowała graczy United, którzy uwierzyli, że mogą zdobyć w tym meczu punkty i zdominowali resztę meczu. Nie można usprawiedliwiać tego, że Twój zespół nie potrafi utrzymać 3:0 błędem arbitra (swoją drogą to Webb po prostu zaufał swojemu asystentowi, to on sygnalizował jedenastkę, Webb nie był najlepiej ustawiony i postanowił posłuchać się liniowego). No i jeszcze doszukiwanie się teorii spiskowej i "dziwne" sytuacje w meczach Chelsea - United. Sądziłem, że stać Cię na trochę więcej i potrafisz normalnie przełknąć "porażkę", bo tak trzeba nazwać ten wynik The Blues.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wczoraj Chelsea wygrała 3-0 z Boltonem. W trakcie meczu padły dwa rekordy: po pierwsze Didier Drogba awansował na czwarte miejsce na liście strzelców w historii CFC. Cenniejszy rekord ustanowił Lampard, dla którego był to dziesiąty gol w sezonie i niniejszym stał się jedynym zawodnikiem Premier League od jej powstania, który zdobył dwucyfrową liczbę bramek w dziewięciu sezonach z rzędu. Wielkie brawa.

 

Tak co do tych różnych perturbacji w sprawie AVB, to wydaje mi się, że powinien dalej pracować. Nie ma tak naprawdę nikogo, kto mógłby go zastąpić, więc byłoby to głupie, by zastąpić go kimś innym. Jedynym kandydatem jest Jose, także jeśli on zdecyduje się wrócić, wówczas można pomyśleć ;)

Odnośnik do komentarza

Villas Boas wypowiedział się nt. transferów w okienku letnim: na celowniku mają być Hulk, Alvaro Pereira i Moutinho. Fantastycznie, kolejny etap portugalizacji drużyny. Poza Carvalho żaden póki co nie spełnił wymagań, ale jedźmy dalej, dajmy zarobić Mendesowi na prowizji... Jak dla mnie żaden z tej trójki nie wzmocni jakości drużyny, zresztą pewnie trzeba będzie za nich zapłacić krocie.

Odnośnik do komentarza

Zbyt sporo. Osobiście wolałbym się połakomić na Cavaniego/Lavezziego - żaden z nich nie ma chorej klauzuli. O Perreirze się nie wypowiadam, bo to byłaby tragedia - nie chcę go widzieć. To samo z Moutinho. Środek pola dotychczas wydawał się mocno obstawiony, nadal więc dziwi mnie, po co na siłę tam kogoś pchać (na siłę = kosztem innej pozycji). Nadal czekam na skrzydłowych - Mata pasowałby na rozgrywającego, Sturridge na środek (skoro nie ma żadnego skutecznego napastnika, to czemu nie Sturridge?). Edyta dodaje:

Z pewnością mogli grać w Premier League i w Chelsea - mówi Portugalczyk.
Mam nadzieję, że "mogli" oznacza definitywnie czas przeszły.
Odnośnik do komentarza

A co ma piernik do wiatraka? ;) Chelsea potrzebny jest środkowy, bramkostrzelny napastnik - Hazard nie gra na środku ataku, więc nie widzę powodu, by nie ściągnąć obu :kekeke:

 

A tak całkiem poważnie - jestem na nie dla Hulka, na tak dla Cavaniego. Brazylijczyk może i jest dobry, ale absolutnie nie jest wart swojej ceny. Wiem, że na rynku wartość piłkarzy jest grubo zawyżona, ale z tego, co jest w internecie, jego klauzula wynosi 100 mln euro. Przecież za tę kasę spokojnie mogliby kupić i Hazarda i Cavaniego i jeszcze zostałoby Romkowi na samochód. Ponadto Chelsea jest potrzebny bramkostrzelny napastnik - nie koleś mogący grać i w ataku i na skrzydle, który będzie rwał w każdą stronę - ma być skuteczny.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to potrzebujemy rozgrywającego (Mata to skrzydłowy), ale raczej nie kolejnego portugalskiego drewna. Meireles już jest ("jest" to idealne słowo na podsumowanie jego działalności). Fajnie by było, jakby przyszedł Modrić.

 

BTW, co wy się tak martwicie tym, ile kto kosztuje? To nie FM, Abramowicz da, ile ma dać - to wiedzą tylko w Chelsea. Równie dobrze może nie być ani funta na transfery.

Odnośnik do komentarza

Tragedia. Zwolnienie Boasa w sytuacji, kiedy nie ma żadnego innego trenera godnego zatrudnienia na rynku, to jest tragedia. Bo kto może go zastąpić? Benitez? Ranieri? Zupełnie nieprzemyślana decyzja i widać, że sami się z tym wszystkim pogubili. Di Matteo rzekomo ma być trenerem do końca sezonu, nie jestem jednak tego pewien. Tak tylko nie dość, że zmarnowali wielką kasę, to jeszcze zostawili drużynę w najważniejszym momencie bez pierwszego trenera.

 

Tak btw, to niedawno w Londynie widziany był Mourinho, który strasznie się obruszył, gdy dziennikarze zapytali go o tę wizytę. Fajnie by było, gdyby wiązało się to jakoś ze zwolnieniem Boasa, ale ciężko w to uwierzyć.

 

Ze wszystkich dostępnych trenerów na świecie (oprócz Mourinho) jeszcze Redknapp byłby interesującą opcją, jednak prawdopodobnie ciężej będzie go wyciągnąć niż samego Jose.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...