Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to niech będzie, że jeden Lech ma przyzwoity skauting zagraniczny. Lech uznawany za jeden z dwóch najlepiej zorganizowanych klubów w Polsce. Zresztą gadamy o czymś co wszyscy już dawno wiedzą. Dobra baza, dobre szkolenie młodzieży, skauting na poziomie, zarówno zagraniczny jak i krajowy oraz pomysł na klub wybiegający dalej wprzód niż pół roku/roku to jest podstawa do budowy europejskiego średniaka. Dlaczego ludzie, którzy pompują ciężko zarobioną kasę w polską piłkę nie potrafią tego zrozumieć? Nie wiem. Osobiście liczę, że Lech i Legia osiągną te standardy i reszta pójdzie ich śladem + ogarnięty PZPN. I może za te 10-15 lat nie będzie się czego wstydzić.

Odnośnik do komentarza

Różnił się podejściem. Kiedyś nie zawracali sobie głowy młodymi, więc wątpię by w czasach, gdy juniorzy ćwiczyli na boiskach z piasku skauting wyglądał tam tak jak teraz. Kiedy ITI dało kasę na Akademie to zaczęli szukać i pojawił się efekt. Według mnie Akademia w obecnej formie, czy takim doborze graczy po prostu ich nie zepsuła, a nie wykreowała. Goście przychodzili w wieku, gdzie ci gracze technicznie byli już zazwyczaj wyszkoleni, więc większą sztuką było ich znaleźć, niż "nie zepsuć".

 

olfeusz - No, a czy ja coś mówiłem, że generalnie w lidze jest dobry skauting? Generalnie w lidze to wszystko jest beznadziejne. Pytanie co z głównych spraw można osiągnąć najszybciej i najtaniej - według mnie jest to skauting. Wiadomo, że nie można oprzeć klubu tylko na jednej sprawnej gałęzi, ale jeśli stoimy przed wyborem jaki postawił Cupiał to ta droga jest najlepsza. Jeśli gość jasno mówi, iż na efekt nie chce mu się czekać parunastu lat to właściwie pozostaje jedynie kwestia skautingu i może bazy. Jako, że jest pewnym co do bazy, to pozostaje skauting. Smutne.

Odnośnik do komentarza

Novo, Blanco, Antolovic czy Sultes to też efekty świetnego skautingu, a przecież nie chcieli Lewandowskiego. W Lechu dali 600 000 Euro za Ubiparipa, a ponad połowę tego za Tonewa. Ten drugi jeszcze daje radę, ale i tak nie wiem czy jest wart takich pieniędzy.

Za którego Atalanta chciała dać 2 miliony Euro.

 

Różnił się podejściem. Kiedyś nie zawracali sobie głowy młodymi, więc wątpię by w czasach, gdy juniorzy ćwiczyli na boiskach z piasku skauting wyglądał tam tak jak teraz. Kiedy ITI dało kasę na Akademie to zaczęli szukać i pojawił się efekt. Według mnie Akademia w obecnej formie, czy takim doborze graczy po prostu ich nie zepsuła, a nie wykreowała. Goście przychodzili w wieku, gdzie ci gracze technicznie byli już zazwyczaj wyszkoleni, więc większą sztuką było ich znaleźć, niż "nie zepsuć".

To dlaczego ci młodzi nie wygrali ligi, skoro wystarczyło ich tylko nie zepsuć? Bzdury piszesz
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

A do tego dostali sparing. Tak więc nie tak najgłupiej ;) BVB dobrze wiedziało kogo kupuje i co może być dalej, na 10% imo nie zgodziliby się.

 

Bw - gdzie i za ile przechodzi Marcelo?

 

Edyta - jako domorosły menadżer w FM, to 10% od następnego transferu dorzucam zamiast natychmiastowej gotówki :) Jak jest w rzeczywistości, to nie mam pojęcia. Ale zakładam, ze nie jest tak, że PSV dało 3,8M a Wisła na to, "to dorzućcie 10% od następnego", oni "ok" i wszyscy szczęśliwi. Te 10% to "rabat" zespołu sprzedającego i jego ryzyko :-k

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W piątek Wisła wygrała z Widzewem 1:0 po golu Małeckiego. Z tego, co czytałem na WP, mecz był cienki, kibice słusznie nie wspierali piłkarzy (Miller ty k***o). Sarki kolejny fajny mecz, wow. Niestety z Lechem nie zagra Chavez, dostał on czerwoną kartkę za brutalny faul na Kaczmarku. W tabeli jesteśmy na 9 miejscu, ale do trzeciego Górnika tracimy 6 punktów :).

Odnośnik do komentarza

Niby to tylko 6pkt, ale ja nie wierzę, że uda się Wiśle zająć wyżej niż 8 miejsce, chciałbym to odszczekać, ale nic za tym nie przemawia. Wisła jest źle zorganizowana, nie ma pomysłu na grę, zresztą Kulawik to niestety łamaga. W tej chwili grę ciągnie Małecki, no i trochę Sarki, ale tak to nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No cóż, po planowych bęckach z Lechem wygrywamy u siebie z Koroną 3:0. Mecz życia rozegrał Chrapek, znów ładnie pokazał się Małecki. Korona nie stworzyła w sumie jakiegoś zagrożenia. W tabeli jesteśmy na 7 miejscu, możemy jednak spaść lokatę niżej, gdy Zagłębie wygra z Górnikiem.

Odnośnik do komentarza

Czy mecz życia od razu? Dwie bramki walnął, znalazł się akurat tam gdzie trzeba, ale wielkiego spotkania nie rozegrał. Generalnie rozczarowuje mnie trochę, bo z tego co pamiętam go z ME, to miałem wobec niego naprawdę duże oczekiwania, a póki co gra trochę nieprzekonująco. Może się jeszcze wyrobi, póki co zrobił postępy jeśli chodzi o wytrzymałość w stosunku do jesieni, gdy nie umierał na boisku po 40 minutach gry.

 

Podobają mi się Stolarski i Uryga. Ten drugi już rok temu pokazywał, że będą z niego ludzie, szkoda, że w międzyczasie doznał kontuzji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...