Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

A ja uważam że Smuda to odpowiedni trener do Wisły. Bo co jak co, ale kondycyjnie słabo wyglądaliście. A drużyny Smudy prawie zawsze (wyjątkiem była reprezentacja) cechowały się świetnym przygotowaniem fizycznym. A na ligę to może starczyć.

A nie mówiłem. Póki co Wisła naprawdę dobrze w lidze wygląda, może nie gra pięknie, ale efektywnie. A to się liczy

Odnośnik do komentarza

Miałeś 50% szans. ;) Nie sposób ogarnąć naszą ligę. Pamiętajmy jednak, że w tym sezonie jest 37 kolejek. Chyba nie muszę przypominać jak Widzew zaczął poprzedni sezon, albo jak Bełchatów czy Podbeskidzie kończyli. Aczkolwiek ciężko doszukiwać się farta w zwycięstwach Wisły, po prostu grają solidnie, a to u nas wystarcza. Problem w tym, że w pomocy i ataku brak wartościowych zmienników. Mistrzostwo jednak Wiśle nie grozi.

Odnośnik do komentarza

Należy odróżnić turniej od ligi i mistrzostwa Europy od mistrzostw Polski.

Smuda tak ładuje akumulatory, że jego drużyny odpalają koło 5 kolejki. W turniejach oznacza to powrót do domu po 3 meczach. Teraz nie miał czasu na przygotowania, więc nic nie spieprzył i grają nieźle od 1. kolejki. Zobaczymy na wiosnę czy czegoś się nauczył. Gra Wisły podoba mi się, klepią jak Cracovia :P mogą być ciekawe derby i 3:0 dla Wisły. :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wisła Kraków kontynuuje dobrą passę. W towarzyskim meczu pokonała bowiem 2-1 niemiecki Vfl Wolfsburg. W pierwszej połowie to Niemcy dominowali na boisku przede wszystkim za sprawą świetnie grającego Diego. Do tego dorzucić trzeba ciekawą taktykę Smudy bez środka pola. W drugiej połowie na boisku pojawił się def pomocnik Nalepa, który rozegrał świetny mecz, a do tego zabrakło na nim wspomnianego Diego. Te zmiany spowodowały, że mecz stał się wyrównany, a Wisła mogła cieszyć się ze zwuycięstwa po dwóch pięknych bramkach czarnoskórych skrzydłowych Guerriera i Sarkiego.

 

Ostatnio trenujący z rezerwami Wisły Piotr Brożek dołączył do treningów pierwszego zespołu, a rozmowy dotyczącego jego kontraktu trwają. Pietia od końca poprzedniego sezonu pozostaje bez klubu i choć jeszcze niedawno wydawało sie to niemożliwe najpewniej wróci do Wisły. Klub wcześniej wolał od niego reprezentanta Haiti Guerriera i młodzieżowego reprezentanta Polski Fryca. Ten pierwszy okazał się za słaby taktycznie na obronę i zbyt dobry w ofensywie by go marnować z tyłu, a drugi z kolei to co prawda boczny obrońca, ale prawy. Drugi z braci Brożków (jeśli do Wisły dołączy) rywalizować będzie z Bunozą, który w mojej opinii jest w tym momencie najlepszym lewym obrońcą w lidze. Jeśli Pietia zaprezentuje formę sprzed wyjazdu do Turcji lub z początków gry na Bosforem to zapowiada się świetna rywalizacja. Jeśli będzie grał tak jak jesienią w Lechii to Chorwat będzie miał bardzo dobrego zmiennika. Jeśli będzie grał słabo to Wisła ...praktycznie nic nie straci :) Transfer ze wszech miar rozsądny i pożadany.

 

Jeśli do tego słowa o zimowych wzmocnieniach okażą się prawdą (może w końcu Maka z Bełchatowa uda się ściągnąć) to Wisła dla mnie urośnie do rangi faworyta w walce o mistrzostwo. Już teraz kadrą ustępują tylko Legii, a formą i regularnością nikomu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Szczerze mówiąc spodziewałem się, że przy Smudzie ten zespół odżyje, ale nie myślałem, że w tak szybkim tempie :) Chrapek zaczął się utrzymywać przy piłce, potrafi podawać, strzelać jeszcze nie, ale może i tego go Smuda nauczy :D Współpraca Brożek-Garguła niesamowita, do tego pewna obrona w postaci MIśkiewicza, Burligi, Głowackiego i Bunozy. Nie wymieniam tutaj Jovanovica bo chyba zgodnie przyznacie, że on zdecydowanie odstaje od reszty. 2-3 dobre transfery w zimie i może wreszcie zaczniemy wygrywać na wyjazdach.

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc spodziewałem się, że przy Smudzie ten zespół odżyje, ale nie myślałem, że w tak szybkim tempie :) Chrapek zaczął się utrzymywać przy piłce, potrafi podawać, strzelać jeszcze nie, ale może i tego go Smuda nauczy :D Współpraca Brożek-Garguła niesamowita, do tego pewna obrona w postaci MIśkiewicza, Burligi, Głowackiego i Bunozy. Nie wymieniam tutaj Jovanovica bo chyba zgodnie przyznacie, że on zdecydowanie odstaje od reszty. 2-3 dobre transfery w zimie i może wreszcie zaczniemy wygrywać na wyjazdach.

wg mnie to Burliga odstaje najbardziej, zawsze po jego stronie najwięcej zamieszania

Odnośnik do komentarza

Burliga bardzo rozwinął swoją grę w ofensywie poprzez nabranie pewności siebie. W defensywie jest ok tylko wtedy gdy Wisła atakuje, gdy jest zmuszona się bronić to niestety ale po nim w każdej chwili można spodziewać się babola. W zimie jeszcze nie, ale latem i tak Wisła powinna poszukać kogoś lepszego na tę pozycję, ponieważ wydaje mi się, że do tego czasu Stolarskiego w Krakowie już nie będzie...

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...