Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Smuda czy Skorża? Przepraszam, ale to żałosny, polski minimalizm. Jeśli włodarze Wisły chcą wreszcie coś osiągnąć, to muszą zatrudnić znacznie lepszego trenera. Tak dobrego, aby móc dać swobodę w kreowaniu polityki klubu. I oczywiście nie z Polski, ponieważ trenerzy stąd, tutaj i teraz niewiele potrafią. Nie mają nazwisk, siły przebicia, nie mają osiągnięć. W Wiśle było już wielu królów wsi i nic to nie zmieniło. Ba, Wisła cofnęła się w czasie. Rozumiem, że zarządzający Wisłą mogą mieć takie podejście z różnych względów. Ale Wy, komentatorzy, dlaczego jesteście takimi minimalistami?

 

1) Bo Wisły nie stać na nikogo innego. Nie wiem nawet, czy stać ją na Smudę.

 

2) Wiem, że bawię się w adwokata diabła, którego sam kreuję, ale zgodzę się z Probierzem, że jakby taki Guardiola czy Mourinho urodził się w Bytomiu czy Warszawie, pewnie dziś znałoby go tylu ludzi, co Smudę czy Probierza. Nie wiem skąd przekonanie, że z zagranicy znaczy lepszy. W sensie podświadomie też mi się tak wydaje, ale gdzie są logiczne ku temu przesłanki? Czy jakikolwiek trener z zagranicy w polskiej lidze osiągnął wielki sukces i pozostawił po sobie niedościgniony wzór? Nawet Petrescu sukcesy odnosił dopiero po odejściu z Wisły

 

3) Po prostu w tym kraju, z tymi piłkarzami o mentalności amatora żelu i ukraińskich dziwek nie osiągnie się nic. Tu trzeba zrobić nie szkółkę piłkarską, a kupić 11 obcokrajowców (ale nie emerytów, którym się nei chce grać, tylko ambitnych chłopaków o właściwej mentalności) i grać. Nie mówię o tworzeniu brazylijskiej Pogoni czy afrykańskiej Stali Głowno, ale skoro nasze cioty nie mają mentalności zwycięzców, to trzeba takowych sprowadzić. Może z Japonii, może z Uzbekistanu, a może i z Vanuatu. Ale trzeba.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i po co było Moskala wyrzucać? Tylko po to, by pół roku później wziąć na trenera Kulawika? Pomieszanie z poplątaniem, brak jakiejkolwiek koncepcji. Aż takiego złego składu, by realnie grać o utrzymanie nie mamy, parę meczów w tej rundzie pewnie wygramy w marnym stylu i wielkie emocje nas w tym sezonie nie czekają. Bardziej martwię się, co będzie za rok, bo znowu połowie składu kończą się kontrakty. A że nasz syndyk masy upadłościowej, czyli Bednarz znajdzie godnych walki o utrzymanie następców klasy Sikorskiego czy Frederiksena, to nie wątpię.

Odnośnik do komentarza

Ale z drugiej strony czy Wisła grała jakąkolwiek piłkę? Tylko długa laga na Genkowa, a wystawianie Meliksona na skrzydle to według mnie kpina. Nie uwierzę, że Probierz chciał grać ofensywnie po ziemi, a piłkarze tego nie realizowali... Błędem wg mnie było zwalnianie Moskala, którego Wisła grała całkiem ładną piłkę i jestem pewien, że w tym sezonie byłyby efekty. Probierz poprzedniego sezonu też nie uratował, po prostu facet jest przereklamowany jak dla mnie. Co do Kulawika to niestety nie jestem optymistą, bo Młoda Wisła pod jego wodzą jakoś nigdy specjalnie dobrze nie grała...

Odnośnik do komentarza

Ja nie rozważam tego czy Probierz to dobry trener (raczej nie) tylko obecną sytuację. Tu nie mamy do wyboru szeregu trenerów tylko Probierza i Kulawika. Dodatkowo co do pierwszego pytania to IMO spory wpływ miało to, że piłkarze grali przeciwko trenerowi i po raz kolejny pokazano im, że coś takiego przechodzi. Nikt nie rozlicza tych matołów (nie mówię o wszystkich), że specjalnie nie grają na 100 % możliwości, bo nie lubią PRZEŁOŻONEGO, tylko rozlicza się szkoleniowca. Dodatkowo zaserwowano nam w zamian dyletanta, po którym od razu wiadomo że się nie sprawdzi (ta, może ktoś od nowa zacznie z "dajmy mu szansę"?). Może teraz jaśnie państwo coś zagra, bo pozbyto się "dyktatora", ale na dłuższą metę już dziś wiadomo, że Kulawik wyleci i to prędzej niż później. W ogóle nie wiem jak można rozliczać trenera za granie składem, który dostaje po ryju od mniej więcej roku, bez możliwości korekt (no chyba, że lista życzeń trenera to "piłkarze" a'la Sikorski), bez wprowadzania dyscypliny etc. Niestety to jest Wisła...

Odnośnik do komentarza

no to dostaliśmy w papę od Legii 1:2. Najpierw bramka Garguły naprawdę bardzo piękna, a potem 2 razy obrona Wisły zachowywała się fatalnie i Kosecki wykorzystywał to. Frederiksen out po tym jak dał się ograć Radoviciowi (?), Iliev to samo, Melikson widać że myślami ciągle w Glasgow, Genkow sam też g**no zrobił... W zasadzie to + tylko dla Garguły i Czekaja.

 

I jeszcze jedno. Przed meczem powiedziałem: Jak Wisła wygra, to to będzie dla niej "kopniak w d**ę" i mogą zajść wysoko. Jak przegrają, są w g**nie totalnym.

 

no to dostaliśmy w papę od Legii 1:2. Najpierw bramka Garguły naprawdę bardzo piękna, a potem 2 razy obrona Wisły zachowywała się fatalnie i Kosecki wykorzystywał to. Frederiksen out po tym jak dał się ograć Radoviciowi (?), Iliev to samo, Melikson widać że myślami ciągle w Glasgow, Genkow sam też g**no zrobił... W zasadzie to + tylko dla Garguły i Czekaja.

 

I jeszcze jedno. Przed meczem powiedziałem: Jak Wisła wygra, to to będzie dla niej "kopniak w d**ę" i mogą zajść wysoko. Jak przegrają, są w g**nie totalnym.

 

Jak będzie, nie muszę mówić.

Odnośnik do komentarza

strasznie krytycznie do tego podchodzisz, Genkov, fakt potykał się o własne nogi, Melikson zagrał przyzwoicie, brak aktywności ze strony parterów powoduje, że on sam meczu nie wygra...

 

jedna Gargułka wiosny nie czyni ;) aczkolwiek bramke zasadził przepiękną, jeżeli za Probierza zespół nic nie grał to raczej nie zanosi się, żeby Kulawik postawił go na nogi...

Odnośnik do komentarza

To jest właśnie problem polskich zespołów i ich prezesów, prościej wyrzucić trenera, bo piłkarzykom nie chce się zapierdalać na treningach niż przytępić kilku gwiazdorków. Wisła miała już bardzo dobrego trenera, który niestety przestał się podobać grajkom (mowa oczywiście o Petrescu), więc wątpię żeby ktokolwiek inny tu pomógł, bo będzie to samo - ciężkie treningi, czyli po jakimś czasie bunt piłkarzy i wyjebka trenera, albo granie w dziadka na treningach z trenerem-kumplem i brak wyników. No ale ważne, żeby hajs na kontach się zgadzał.

Odnośnik do komentarza

zobaczymy jaki będzie kolejny ruch Cupiała, obecnie bez pracy jest Michniewicz, Smuda... o bardzo fizycznym Lenczyku i Wernerze Liczce nie wspominam ;) chyba, że władze Wisły "nie widzą problemu" po zwolnieniu Petrescu i Probierza

 

Probierz był dzisiaj widziany na meczu w Łodzi, długo chyba nie będzie bezrobotny ;) Chojnacki dwa mecze temu dostał ultimatum, żeby zdobyć 4punkty... zobaczymy czy zarząd będzie konsekwenty

 

bardziej jestem ciekaw długofalowej polityki Wisły, ten sezon zdaje się też być stracony, pytanie co dalej ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...