Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

No i mamy kolejną zmianę w kierownictwie - Basałaj już nie jest prezesem Wisły. Nie spodziewałem się tego, ale myślę, że jego dymisja ma związek z faktem, że niedawno Rusko zrezygnował z prezesury w Ekstraklasie. Mam jakieś dziwne przeczucie, że będzie jego następcą.

Basałajowi udało się kilka rzeczy zmienić, ale najważniejszych planów nie udało się wykonać - nie ma mamy głównego sponsora no i nie zrobiono nic w kierunku szkolenia młodzieży z prawdziwego zdarzenia. Nie ma ani ośrodka, ani nawet jakiejś wizji szkolenia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ktoś dalej wierzy w Probierza? Nawet za Maskanta Wisełka nie grała takiej padaki, nie dość że nie stawia na Polaków już w ogóle to dodatkowo antyfutbol :roll: wszystko skończy się nie wykupieniem Bitona i odejściem Meliskona, który panu Michałowi najwyraźniej nie potrzebny. Wykupią za to Nuneza, bo to przecież świetny piłkarz.

 

Klasę pokazał tylko Pareiko, który uchronił nas przed blamażem. Z drugiej strony ciekawe kto faulował Zieńczuka w polu karnym...

 

Brawo dla Ruchu za znakomita grę, mam nadzieję że to Ruch zostanie mistrzem Polski :)

Odnośnik do komentarza

Łupanie orzechów było większą frajdą od tego meczu.

Probierzowi udała się sztuka nieprzeciętna. Rok temu Melikson wyglądał na gracza, który takie mecze może wygrywać w pojedynkę, a dziś cała grupa utalentowanych i błyskotliwych graczy wyglądała tak, jakby nie tylko pierwszy raz się widziała ze sobą na boisku, ale też pierwszy raz w ogóle się na nim znalazła.

Odnośnik do komentarza

Wisła ma styl! Wisła ma styl gry wszystkich drużyn Michała Probierza! Beznadziejny!

Fakt, że od gry Wisły bola zęby, ale czy to wina Probierza? Nie sądzę. Melikson jest po prostu bez formy.

Jagielloni za Probierza za dużo nie oglądałem, w ŁKS zrobił kawał dobrej roboty w szatni - głównie mentalnie - w Wiśle brak jest harta ducha, woli walki, mam wrażenie, że piłkarze Wisły dzisiaj przeszli obok meczu, to za Probierza w ŁKS było nie do pomyślenia...

Odnośnik do komentarza

i to wina Probierza, że piłkarze grają piach? Gość wszedł do drużyny z marszu w trakcie sezonu, co miał niby zrobić? To nie FM.

To po co zmieniać Maaskanta, po co zmieniać Moskala, skoro to nic nie daje? To wina i piłkarzy i trenera, ale nie widzę żadnej zmiany w tym działaniu i że to w trakcie sezonu, więc że tak będzie to można było przewidzieć, bo nie można przepracować okresu przygotowawczego, trzeba wejść szybko, nie można wymienić zawodników. To, że piłkarze dają już Wiśle mało, to widać, ale też nie widzę, żeby coś dał Probierz, więc mógł zostać Moskal, czy nawet wcześniej Maaskant.

 

Ważnym aspektem w dyskusji o Wiśle wydaje się to, że polityka klubu dotycząca trenerów wydaje się jeszcze bardziej nieprzemyślana niż co do zawodników (obcokrajowcy, wypożyczenia, wiek itp. - sporo zarzutów), bo według wyliczeń Steca, jeśli mówimy o % punktów możliwych do zdobycia to Maaskant zdobywał więcej niż Moskal i Probierz. Ważny jest też styl, prócz punktów, no ale tutaj też nie ma żadnej zmiany.

 

Ponadto gdy widzę jak "myśl Bednarza" w Wiśle ma zastąpić "myśl Valcksa", to tak jakby coś w tym klubie cofało się w czasie. Być może dlatego, że nie ufam "polskiej myśli" organizatorskiej (szeroko rozumianej) i trenerskiej w naszych klubach, zwłaszcza w Wiśle i mam uprzedzenia, ale nie widzę też dobrych znaków zmiany.

 

Wisła osiągnęła apogeum (chyba powinno być w cudzysłowie ;-)) podczas meczów z APOEL-em, a po tym wszystko się wysypało - myśl, trener, otoczka wokół klubu, puchary, liga, zawodnicy stali się jakoś strasznie dupowaci, tacy jakby bez tego co wyróżniało ich wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Co do wizji drużyny to po ostatnich informacjach, które docierają z obozu Wisły zdecydowanie straciłem sporo zaufania do Valckxa. Nie rozumiem jak można było skonstruować budżet, który zrównoważyłby się tylko przy awansie do LM... Tak jakby tego typu sukces był czymś normalnym dla naszego klubu. Również zupełnie inaczej trzeba spojrzeć na transfery Holendra jeżeli prawdziwe są kwoty zarobków podawane przez media, jeżeli taki Genkov bierze 400 k euro albo kwotę zbliżoną to dla mnie ten transfer to kretynizm w czystej postaci, gość który technicznie jest miernotą, nie strzela bardzo dużo bramek miałby mieć taki kosmiczny kontrakt? Albo te ok. 300 k dla Lameya to przecież też jest kpina, każdy rozsądny człowiek od początku nie spodziewał się po tym obroncy niczego specjalnego i rzeczywistość to potwierdziła, a pensje pobierałby na miarę gwiazdy drużyny. Absurdalne jest dla mnie również to, że w jednym momencie wypaść może lwia część drużyny, w tym prawie całą ofensywa. Melikson przecież zostanie sprzedany prawie na pewno, o ile uda się znaleźć chętnych to Kirm z Małeckim też, Bitona nie wykupią, z pomocy zakładam, że Nunez i pewnie Jirsak również się z nami pożegnają to ciekawe jak oni chcą zgrać ze sobą nagle całkiem nowy zespół? Do tego mając w pamięci poprzedni okres Bednarza w Wiśle możemy mieć kolejny czas wynalazków typu Beto i masy kelnerów na testach, a jedyny rozważany trend tranferowy to powrót wiślaków, którym nie wyszło (vide Brożek, czy Głowacki-szklanka). Generalnie tragedia i kompromitacja Basałaja i Valckxa, a teraz również raczej głupie i nagłe działania Cupiała.

Odnośnik do komentarza

Zarzuty? Pisałem chyba nie raz.

 

1) brak zaufania do młodzieży (a wręcz kliniczna nienawiść) - vide historia z obrońcą Jagi, którego odsunął od składu za żel i świecące buty (to się wiąże też z pkt 2)

2) ogromna niechęć do indywidualistów i wszelkich wyróżniających się indywiduów (vide Kojasević)

3) pozorny sukces w Jagiellonii (Probierz nie chciał Grosickiego i Frankowskiego, zostali mu wmuszeni przez prezesa, a gdy odszedł Grosik na wiosnę graliśmy na poziomie Polonii Bytom)

4) megalomania i obwinianie innych (wystarczy wywiady poczytać)

5) okropna filozofia gry - chłodna, defensywna, bronienie 1:0, nieefektowna

 

 

Mit Probierza niedługo padnie. Nawet jeśli wygra kilka meczów, będą to wymeczone, wybiegane wyniki, a nie efektowne zwyciestwa. Bleh.

Muszę przyznać Ci rację. Byłem za Probieżem, ale już cieszę się, że jest on w Krakowie, a my mamy Rumaka. Zresztą widziałem Probieża jako dobrego na szybką poprawę zdobyczy punktowej (vide ŁKS), a tymczasem i w tym sie nie sprawdził. Wisła Moskala grała krakowski futbol, a ta Probierza nie dość, że gra piach to jeszcze bez efektu punktowego.

Odnośnik do komentarza

Żaden cudotwórca nie zrobiłby wyników z przepłaconymi gwiazdkami, z których większość odejdzie po sezonie. Moim zdaniem winna jest fatalna atmosfera w Wiśle (kłopoty finansowe, zawirowania kadrowe, złe wyniki), a w każdym meczu na boisku jest ktoś, kto ma w dupie czy będzie 3-0 czy 0-3. A z taką piątą kolumną we własnych szeregach to się nie da grać i błyskotliwie, i skutecznie - nawet w naszej ekstraklasie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

We wczorajszym derbowym "spektaklu" Wisła ograła Cracovię 1:0, tym samym spuszczając Pasy do drugiej ligi.

Tylko jednego zawodnika można wyróżnić za wczorajszy mecz - Maora Meliksona - zdobył bramkę z wolnego, a poza tym kiwał Pasiaków jak chciał. Ci nie pozostawali mu dłużni, więc cięli go równo z trawą. 10 żółtych i 2 czerwone na koncie piłkarzy Cracovii, a przynajmniej połowa tych kartek to za beznadziejne faule w środku boiska.

Wisła grała nędzę, sytuacji stworzyła sobie niewiele, a te które udało się wypracować marnowała - Małecki, Garguła.

 

Znowu nie popisały się zwierzęta dumnie nazywane przez niektórych prawdziwymi kibicami. Obie strony musiała rozdzielać policja. Chamstwo non stop - nie ma co się dziwić, że ludzie nie chcą chodzić na mecze. Mało kto jest w stanie znieść 90-minutowy "festiwal" wyzwisk i przekleństw.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

 

Stan Valckx odszedł z Wisły Kraków. Holender w krakowskim zespole pełnił funkcję dyrektora sportowego - poinformowała oficjalna strona klubu "Wisla.Krakow.pl".

Valckx do Wisły trafił w sierpniu 2010 roku. W klubie był odpowiedzialny za transfery, dział skautingu oraz stworzenie systemu szkolenia młodzieży

Probierz dokonał swego, teraz będzie miał wolną rękę w dobrze potencjalnych graczy

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...