Skocz do zawartości

Widzew Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

Będzie straszył... Pelikan Łowicz, SMS Łódź, Stal Niewiadów...

 

Szanowny panie Cacek, miałem pana za idealistę. Wiem, że nie zgadza się pan z tym, że musi płacić za winy poprzednich sterników Widzewa, którzy punkty woleli kupować, niż zdobywać na boisku. Wiem, że wyczyścił pan klub ze wszystkich, którzy mogliby być kojarzeni ze złym okresem.

 

Wójcik ma uratować Widzew

 

Podziwiałem pańską bezkompromisowość, kiedy odważył się pan usunąć widzewską ikonę Tadeusza Gapińskiego. Pańska walka o uniknięcie karnej degradacji za ustawianie meczów w przeszłości niosła w sobie potężny ładunek determinacji - im bardziej skazana na niepowodzenie, z tym większym zacięciem była prowadzona.

 

Otoczenie się zupełnie nowymi ludźmi świadczyło z jednej strony, że wie pan i pośrednio przyznaje, że przeszłość w klubie była brudna, ale z drugiej - że całkowicie z nią pan zrywa. Był pan idealnym kandydatem na kogoś, kto z korupcyjnego czyśćca wyjdzie z zasłużenie czystym kontem.

 

I teraz robi pan taki numer?! Zatrudnia pan trenera, któremu w 1993 roku PZPN odebrał mistrzostwo Polski za cudowny mecz jego Legii, która pokonała w Krakowie Wisłę 6:0?

 

Płaci pan za błędy Wojciecha S. (podobno tylko on kupował mecze dla Widzewa w drugiej lidze), a teraz sam zatrudnia pan tego samego człowieka, którego Wojciech S. sprowadził wiosną 2004 roku do Nowego Dworu Mazowieckiego, by ratował ligę dla Świtu?!

 

Chce pan wyznaczać etyczne standardy, stawiając za przykład własnym piłkarzom posła, którego policja zatrzymała za jazdę samochodem po pijanemu?

 

Zawierza pan szkoleniowcowi reprezentacji olimpijskiej w 1992 roku, w której kilku piłkarzy miało do dziś niewyjaśnione problemy z dopingiem?

 

Zależy panu na trenerze, który po kompromitującej przygodzie z Legią wynajmowany był w słabych klubach wyłącznie do pełnienia dwuznacznej roli strażaka (Śląsk Wrocław, Świt, Znicz Pruszków)?

 

Szanowny panie Cacek, pan nie jest właścicielem zwykłego klubu. Pan jest właścicielem Widzewa.

 

Ciężko się nie zgodzić... Jest Wójcik, Niemczyk. Brakuje Kowalczyka, mogą zawsze ściągnąć Klatt'a, wyciągnąć z pierdla Sypniewskiego. Będziemy dzielić i rządzić... w łódzkich pubach.

 

Heh, a kibice na forum Widzewa porównują żartobliwie Bońka do Mazowieckiego ;) Cóż kto by się spodziewał, że z Cacka taka łajza będzie :| k***a no pozbywania się ikon tego klubu to mu nie daruje :/

 

Po meczu z Polonią Bytom piłkarz Widzewa pokazał w stronę trybun wyprostowany środkowy palec. - Byłem wyzywany, nie wytrzymałem i stało się. Żałuję - przyznaje Lisowski

Reprezentantowi Polski piątkowy mecz z Polonią nie wyszedł. Grał słabo, miał udział przy straconych przez Widzew golach. Kibice nie zostawili na nim suchej nitki. Już w trakcie meczu piłkarz był wyzywany, zresztą jak większość widzewiaków. Po meczu schodząc do szatni Lisowski pokazał w kierunku trybun wyprostowany środkowy palec. To oczywiście obraźliwy gest. Przez weekend to zdarzenie pokazywała telewizja Canal +, która transmituje mecze Orange Ekstraklasy. - Naprawdę było to widać? - pyta Lisowski. - Co mam powiedzieć? Wiem, że źle zrobiłem. Byłem prowokowany, wyzywany, nie wytrzymałem i stało się. Teraz wiem, że powinienem spuścić głowę i zejść do szatni. Ale zrobiłem inaczej. Żałuję.

 

Na tym jednak pewnie się nie skończy, bo piłkarzowi Widzewa grożą kary. - Na pewno są przesłanki, by Komisja Ligi zajęła się tą sprawą - mówi Adrian Skubis, rzecznik prasowy Ekstraklasy SA. - Co prawda nie dotarł do nas jeszcze raport obserwatora meczu Widzewa z Polonią, ale jeśli nawet nie będzie w nim mowy o geście Lisowskiego, to i tak Komisja Ligi może się tym zająć korzystając tylko z zapisu wideo. Nie chcę ferować wyroków, bo komisja zbierze się w czwartek, ale myślę, że piłkarz Widzewa może zostać ukarany np. finansowo. Takie gesty nie powinny mieć miejsca, trzeba je piłkarzom wybijać z głowy.

 

No i się wyjaśniło z Lisowskim. Cóż nerwy puszczają każdemu.

 

 

Generalnie inna rzecz mnie wkurwia. Dlaczego w klubie zostają Zub z Bakalarczykiem? Przecież ich powinno się wysłać na Kamczatkę za decyzje, które podejmowali :/

 

Czasem wydaje mi się, że ludzie są ślepi albo kurewsko zapatrzeni w siebie. Czy oni nie widzą co się dzieje? Kuźwa tak ciężko się uderzyć w pierś i przyznać do błędu? Nie można stworzyć klubu otaczając się bankowcami?

Odnośnik do komentarza
Boniek rekomendował Wójcika

 

Wiadomo już, kto wpadł na pomysł zatrudnienia Janusza Wójcika w Widzewie! To Zbigniew Boniek, mniejszościowy udziałowiec widzewskiej spółki, rekomendował tą kandydaturę Sylwestrowi Cackowi. Szef Rady Nadzorczej Widzewa powiedział o tym w serwisie sportowym głównego wydania Wiadomości w TVP. Przypomnijmy, że poprzedni szkoleniowiec łódzkiej drużyny - Marek Zub - nie był, delikatnie mówiąc, faworytem Bońka. Wygląda na to, że tym razem powinno być inaczej.

 

Kurde wydaje mi się to bardzo dziwne. Boniek często ironizuje i zastanawiam się czy zrobił to także tym razem. Jeśli jednak mówił poważnie, to sam nie wiem co mam o tym myśleć. Ale cóż, poczekamy do jakiegoś komentarza Bońka w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza

"Tak słabego bramkarza jak Fabiniak jeszcze w zespole nie miałem" - Wójcik

"Fabiniak prosił w przerwie o zmianę, ale kogo mam wpuścić jak drugi bramkarz ma nadwagę" - to też Januszek W.

 

Sorki, ale dla mnie Wójcik to jest lol zupełny. Nawet jeśli Fabiniak zawalił bramkę. Nie wiem kto wpadł na pomysł zatrudnienia "motywatora" gdy liga jest pod lupą. Numer w 93 się nie udał to ma się udać w 08? No sorry....

Brawo Januszek :doh!:

Odnośnik do komentarza

Właśnie też obejrzałem przed chwilą ten magazyn im nie zamurowało. Widziałem już takie coś na meczach A-klasy, ale żeby w 1. lidze, to nigdy. Wiedziałem, że Wójcik to kontrowersyjny trener, ale tego się nie spodziewałem. Współczuję wszystkim kibicom Widzewa takiego kołcza. Ile jeszcze nazwisko będzie osłaniało tego człowieka?

Odnośnik do komentarza
- Zachowanie Janusza Wójcika w trakcie meczu z Groclinem dyskredytuje go jako trenera i tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że zrobiłem dobrze odchodząc z Widzewa - mówi były trener bramkarzy łódzkiego klubu

Bartłomiej Derdzikowski: Widział pan gole, jakie wpuszczał w Grodzisku Wielkopolskim Bartosz Fabiniak?

 

Józef Młynarczyk: Widziałem. Bartek już od jakiegoś czasu jest w dołku, a w Grodzisku ten dołek jeszcze się pogłębił. Jego słabsza dyspozycja trwa od dawna. Zawalił gola z Cracovią, jednego z ŁKS, z Polonią Bytom. Ale to co się wydarzyło w meczu z Groclinem, to sygnał, że on nie daje sobie rady, że obecna sytuacja Widzewa to dla niego za duże obciążenie.

 

Wszyscy wiemy, że to dobry bramkarz. Chodzi o psychikę?

 

- Atmosfera jaka jest w drużynie, walka o utrzymanie, to dla niego za dużo, on tego nie wytrzymuje. Wiadomo, jak ważny w zespole jest bramkarz, jak dużo musi wziąć dużo na siebie. Bartek chyba za bardzo się tym wszystkim przejął. Bo przecież nagle nie zapomniał, jak się broni.

 

Po meczu z Groclinem trener Janusz Wójcik pytał, co zimą robili trenerzy, którzy go przygotowywali. A to przecież pan.

 

- Nie chcę polemizować z Wójcikiem. Oglądał pan magazyn ligowy w TVN? Widział pan jak na ławce zachowywał się trener? [wyzywał piłkarzy, używał niecenzuralnych słów - przyp. red]. Dziennikarze TVN pozostawili to bez komentarza. I ja tak to zostawię. Bo to co tu komentować?

 

Źle pan przygotował bramkarzy?

 

- Wszyscy, którzy mnie znają i wiedzą, jakie metody stosuję w pracy z bramkarzami, wiedzą, że nie odpuszczam. Chyba, że moi zawodnicy są zmęczeni, to mogą dostać taryfę ulgową. Wójcik skrytykował bramkarza, całą drużynę. Po co przychodził do Widzewa? Nie wiedział, gdzie zgodził się pracować? Teraz wraca do zimowych przygotowań piłkarzy, mówi, że były złe. Każdy trener zanim podejmie decyzję o podjęciu jakiegoś wyzwania powinien wszystko przeanalizować, sprawdzić, z kim będzie pracował i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy da radę coś z tą drużyną dobrego zrobić. A on po pierwszym meczu krytykuje. Przecież przez tydzień widział Fabiniaka na treningach i powinien zauważyć, że z tym chłopakiem dzieje się coś złego. Znalazł nadwagę u Jakuba Hładowczaka, to dlaczego nie postawił na trzeciego bramkarza Bartosza Kanieckiego? Wyszła jego słabość jako trenera. A już obrażanie piłkarzy było skandaliczne i dyskredytuje go jako trenera.

 

Tydzień temu zrezygnował pan z pracy w Widzewie. Powiedział pan, że nie czuje się dobrze w tym towarzystwie. Chodziło o Wójcika?

 

- A o kogo mogło chodzić? Powiedziałem tylko tyle, bo nie chciałem nikogo obrazić, chciałem odejść z klasą. Widzew jest w trudnej sytuacji, a ja nie chciałem jeszcze podgrzewać atmosfery. Każdy wie, jak ważny jest dla mnie ten klub. Coś w nim przecież osiągnąłem. To nie jest jakaś Wólka, to Widzew. Kilka lat temu Zbyszek Boniek ściągał ekipę starych znajomych, byśmy pomogli odbudować klub. Był on, ja, Stefan Majewski. Ale pewien etap się skończył. Zostawiłem w Widzewie sporo pracy i przede wszystkim serce. Szkoda, że tak wyszło, ale o pewnych rzeczach nie ja decyduję.

 

Nie żałuje pan ani trochę, że odszedł?

 

- Zachowanie trenera Wójcika w trakcie meczu z Groclinem tylko potwierdziło, że zrobiłem dobrze. Dziękuję piłkarzom za wspólnie spędzony czas. Zżyłem się z nimi, to porządni ludzie. Teraz zajmę się biznesem, mam co robić. A piłka? Zobaczymy, co życie przyniesie.

 

* Józef Młynarczyk ma 54 lata. W przeszłości był piłkarzem Widzewa. Zdobył z nim dwa mistrzostwa Polski, grał w półfinale Pucharu Europy. Zdobył go w 1987 r. z FC Porto. Do ubiegłego poniedziałku był trenerem bramkarzy w Widzewie

 

Szkoda, że Józek odszedł. Wyszło też, że Fabiniak nie ma silnego konkurenta do gry w bramce Widzewa. Kryzys się zdarza każdemu, ale właśnie wtedy powinien wskoczyć ktoś inny. W Widzewie nie ma niestety kto. Sprowadzili Misztala, ale kontuzja, natomiast Hładowczak, a tym bardziej Kaniecki, raczej się nie nadają.

 

Janusz Wójcik, który podczas sobotniego meczu z Groclinem używał wulgarnych słów i wyzywał swoich piłkarzy, został ukarany przez Komisję Ligi Ekstraklasy SA

Szkoleniowiec Widzewa będzie musiał zapłacić 3 tys. zł. - Komisja uznała zachowanie pana Wójcika za grubiańskie i ordynarne - mówi Adrian Skubis, rzecznik prasowy Ekstraklasy SA.

 

Komentować zachowania trenera nie chce zarząd Widzewa. Działacze tłumaczą, że nie widzieli programu Orange Ekstraklasa w TVN, w którym pokazano bluźniącego Wójcika. - Postaramy się zdobyć nagranie i być może wtedy zarząd odniesie się do zachowania trenera - mówi Kinga Szkutnik z agencji Rowland Communications, która współpracuje z Widzewem.

 

Dobrze mu kuźwa, ale więcej mógł zapłacić.

Odnośnik do komentarza

Widzew [']

 

Ja rozumiem, że przez kilka dni nie da się zrobić cudów, ale Panie Wójcik - chciałem jako kibic podziękować, że miałem możliwość dożycia czasów kiedy tak wspaniały trener jak Pan mógł poprowadzić "mój" klub. Pana zdolności motywowania piłkarzy, oceniania ich i krytykowania sprawiły, że uznaje Pana jako jednego z najzdolniejszych trenerów w polskiej lidze mimo Pana wieku. Fajnie, że się Pan orientuje, zna nazwiska piłkarzy, z którymi Pan pracuje. Mam nadzieję, że po tych 2 meczach Widzew jest dla Pana tak bliski jak Widzewowi jest Pan bliski. To, że już praktycznie spadliśmy to pewnie dlatego, że piłkarze grają przeciwko Panu. Jak oni mogą być tacy bezduszni. Mam nadzieję, że kiedy będziemy grać w 3 lidze to nadal Pan będzie naszym trenerem albo chociaż będzie Pan udzielał rad nowemu szkoleniowcowi. Może dzięki Panu ten klub stoczy się jeszcze niżej i będziemy mieli możliwość gry od A klasy. Dziękuje z góry.

 

Pana największy fan

Michał Żyliński.

Odnośnik do komentarza

No i cóż ciekawego mógł powiedzieć Wójcik?

 

Co można powiedzieć po meczu, który przegraliśmy nie stwarzając zbyt wielu sytuacji? Gołym okiem było widać, że w przerwie zimowej zostały popełnione pewne błędy. Piłkarze, którzy mają wrodzoną wytrzymałość i szybkość wyglądali na boisku w miarę dobrze, ale inni... W środku pola grało dwóch zawodników, którzy niedawno byli powoływani do reprezentacji Polski. Oni mieli problemy nawet z bieganiem, a co za tym idzie z odbiorem piłki i stwarzaniem sytuacji. Piłkarze mieli chęci żeby grać o wygraną, ale możliwości fizycznych i umiejętności już nie. Teoretycznie wciąż mamy szansę na utrzymanie.

 

Ależ oczywiście Panie Wójcik. Tylko dlatego Pana super-hiper-genialna taktyka nie zdaje egzaminu...

Odnośnik do komentarza

Można mieć do Wójcika pretensje o nie właściwe podejście do piłkarzy. Obrażaniem ich w końcówce gdzie musi wydobyc ich z kryzysu to od razu skazanie się na niepowodzenie. Ale na pewno nie może odpowiadać za to że piłkarze nie walczą na boisku. Wiedzą w jakiej są sytuacji i tutaj 90% zależy od nich. Nikt mi nie wmówi, że z Sosnowcem przegrywa się bo brakuje dobrej taktyki. Wystarczy walczyć i biegać. A nie opracowywać taktyki niczym Benitez.Wójcik to był zły wybór ale to piłkarze w głownej mierze odpowiadają za obecną sytuację Widzewa.

Odnośnik do komentarza
Można mieć do Wójcika pretensje o nie właściwe podejście do piłkarzy. Obrażaniem ich w końcówce gdzie musi wydobyc ich z kryzysu to od razu skazanie się na niepowodzenie. Ale na pewno nie może odpowiadać za to że piłkarze nie walczą na boisku. Wiedzą w jakiej są sytuacji i tutaj 90% zależy od nich. Nikt mi nie wmówi, że z Sosnowcem przegrywa się bo brakuje dobrej taktyki. Wystarczy walczyć i biegać. A nie opracowywać taktyki niczym Benitez.Wójcik to był zły wybór ale to piłkarze w głownej mierze odpowiadają za obecną sytuację Widzewa.

A można się spodziewać jakiejkolwiek woli walki np. w Fabiniaku? Chyba widziałeś jak świetnie motywował go Wójcik?

Mało który piłkarz obecnie identyfikuje się z Widzewem, więc co zależy takiemu Lisowskiemu, czy Napoleoniemu i tak po spadku klubu do 2 ligi by odeszli więc co im zależy na tym czy spadną do 3 czy do 2 ligi.

Odnośnik do komentarza
więc co zależy takiemu Lisowskiemu, czy Napoleoniemu i tak po spadku klubu do 2 ligi by odeszli więc co im zależy na tym czy spadną do 3 czy do 2 ligi.

 

A tu się nie zgodzę. Oni teraz powinni się promować, a takim podejściem jak teraz udowadniają potencjalnym zainteresowanym jakie mają podejście, i że wsumie jak wspomniałeś ich identyfikacja w razie kryzysu jest zerowa.

Odnośnik do komentarza

Janusz Wójcik - cytaty z meczu z Groclinem odnosnie Fabiniaka (jakby ktos filmika nie ogladał):

 

"Fabik, co ty k***a, robisz, ty idioto ty, k***a!!"

"Co ty robisz, ty k***a, zobacz co on robi w tej bramce k***a!"

"k***a, w ch** mać, co ty, k***a, robisz, kutasie j***ny!!" - nie wiem czy akurat do bramkarza, ale to zdanie chyba jest najbardziej wymowne :|

"Zobacz, co ten robi idiota w tej bramce, k***a, no co jest??!!"

"Nie mam bramkarza, k***a, gramy bez bramkarza!!"

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...