Skocz do zawartości

Widzew Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno ma większą charyzmę od Zuba. Zresztą ma ich trenować na razie do końca sezonu. Nauczyć i tak ich już niczego nie nauczy, bo nie ma na to czasu. Pytanie tylko czy zmotywuje ich na tyle dobrze, aby uwierzyli w siebie i powalczyli jeszcze o to utrzymanie. Całkiem możliwy jest też taki scenariusz, że jak się utrzymają, to w 2 lidze ich poprowadzi, bo niżej to raczej nie będzie chciał. Jednak nazwisko ma dość znane.

Odnośnik do komentarza
Janusz Wójcik trenerem Widzewa

 

Zarząd KS Widzew Łódź SA przyjął dziś dymisję Marka Zuba z funkcji pierwszego trenera i powołał na to stanowisko Janusza Wójcika. Będzie on miał pełną swobodę w obsadzeniu kadry trenerskiej pierwszego zespołu. Ponadto, po konsultacjach z Radą Nadzorczą, Zarząd klubu zdecydował o wyciągnięciu konsekwencji wobec kibiców w związku z ich niesportowym zachowaniem podczas ostatnich meczów.

 

„Nie możemy akceptować sytuacji, kiedy kibice Widzewa zachowują się wrogo wobec swojej drużyny, stosują antydoping i utrudniają grę zawodnikom” – wyjaśnia Bogusław Sosnowski, prezes KS Widzew Łódź SA. – „Rozumiem, że kibice mogą być niezadowoleni z gry naszego zespołu w derbach Łodzi, jednak są sytuacje, kiedy wszyscy: zawodnicy, pracownicy i kibice powinni się mobilizować i działać na rzecz wspólnego celu. Czasem są rzeczy ważniejsze niż animozje personalne czy żale, a dla realizacji wyższego celu należy zapomnieć o podziałach. Mimo iż doceniamy zaangażowanie prawdziwie wiernych kibiców w działania w środowisku na rzecz klubu, jako zarząd nie możemy pozostać obojętni i tolerować sytuacji, kiedy walczymy o miejsce w lidze z drużyną z końca tabeli, a nasi kibice nie tylko nie pomagają naszym zawodnikom, a wręcz wspierają przeciwników. Takie zachowanie nie ma nic wspólnego z przywiązaniem do klubu i działaniem na jego rzecz, a wręcz jest niezgodne z ideą kibicowania, niezależnie od tego, jakie stosują za nim przesłanki” – mówi Bogusław Sosnowski, prezes KS Widzew Łódź SA.

 

W związku z zachowaniem kibiców Klubu w czasie ostatnich meczów władze klubu postanowiły:

• nie organizować grup kibiców na mecze wyjazdowe do końca roku,

• nie sprzedawać biletów na kolejne mecze rozgrywane w sezonie 2007/2008 na własnym stadionie*

• zrezygnować z planowanego rozlosowania wśród posiadaczy KIK możliwości zakupu 20 biletów na mecze reprezentacji Polski w ramach Euro 2008.

 

Jednocześnie władze klubu postanowiły umożliwić bezpłatny wstęp na wszystkie mecze ligowe tej rundy rozgrywane na terenie Klubu grupom uczniów pod opieką nauczycieli.

 

„Jestem zbulwersowany zachowaniem kibiców Widzewa podczas ostatniego meczu. Ja również jestem sfrustrowany wynikami osiąganymi przez naszą drużynę i mam do tego jeszcze większe prawo niż przeciętny kibic. Mimo to – nie odwróciłem się od drużyny, nie wycofałem swojego poparcia i finansowania, i wciąż staram się szukać możliwości, by realizować założony plan rozwoju Klubu. Nie jest to jednak możliwe bez systematycznej pracy, zmian organizacyjnych i wzajemnej współpracy na różnych polach. Zdaję sobie sprawę, że są osoby, które mogą tego nie rozumieć, gdyż żaden klub w Polsce jeszcze nie był w ten sposób budowany. Ubolewam jednak nad faktem, że grupy osób ważne dla tego klubu i w których przywiązanie do Widzewa głęboko wierzę, jak choćby kibice Widzewa, pozwalają sobą manipulować ludziom, których interes nie ma nic wspólnego z dobrem klubu. Władze Widzewa nie tylko nie mogą akceptować takich zachowań, lecz również muszą starać się im zapobiegać. Uważam jednocześnie, że konsekwencje, jakie wyciągnął zarząd wobec kibiców, są w zaistniałej sytuacji zbyt łagodne i przed rozpoczęciem nowego sezonu będę domagał się przedstawienia innych rozwiązań w tym zakresie” – skomentował Sylwester Cacek, właściciel i przewodniczący Rady Nadzorczej KS Widzew Łódź SA.

 

*Wstęp na mecze będą mieli tylko kibice posiadający karnety lub wcześniej wykupione bilety. Jednocześnie zarząd rezerwuje sobie prawo do rozpatrywania indywidualnych przypadków.

 

To strzelają sobie samobója. Już widzę jak zegar przychodzi na mecz...

Odnośnik do komentarza

Teraz przed włodarzami Widzewa najważniejsze zadanie, by zatrzymać w składzie Lisowskiego, Kuklisa i Fabiniaka, którzy są gwarancją sukcesu. Szkoda, że zatrudnili Wójcika. Ja bym wolał kogoś z dwójki Michniewicz - Smolarek. Co prawda degradacja jest nieunikniona, ale wierzę że Widzew jeszcze kiedyś będzie straszył

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...