Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że trochę przesadzasz z tym oporem Polaków wobec narzuconej dyktatury po drugiej wojnie. Śmiem twierdzić, że przeważająca większość była pasywna czy to na zasadzie "wreszcie koniec wojny, trzeba odpocząć", czy też "a co to dla mnie za różnica, kto w Warszawie rządzi". O ile https://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_1946nie kłamie, to odpowiedź na pytanie 2 nie była wcale oczywista nawet w corowych regionach jak Kielce czy Łódź - co pewnie wynikało z biedoty tych regionów. NB ciekawe, że aż 33% nie chciało zachodnich granic Polski w tym kształcie. O wschodnią na Bugu najwyraźniej przezornie nie próbowano pytać.

Odnośnik do komentarza

Ja nie piszę, że zmęczeni wojną Polacy stosowali masowy opór wobec komunistycznej dyktatury: był on jednak wielokrotnie większy, niż analogiczny opór Niemców wobec władz III Rzeszy.

 

Hę. Powszechny terror na ulicach, Noc Długich Noży i zero wsparcia z zewnątrz, 3.5 miliona stawiających opór Niemców w kacetach (jakieś 6-7% populacji Niemiec z 1933). Opowiedz mi, jak sobie wyobrażasz bardziej masowy opór wobec władz III Rzeszy w tych warunkach.

Odnośnik do komentarza

Ci żołnierze w 1933 mieli 6-8 lat. Wychowanie patriotyczne robi swoje.

No oczywiście masz rację, ale nie przesadzajmy: wszyscy nie zginęli w Stalingradzie. Tam służyły też starsze roczniki (swoją drogą, ciekawe jaka była w Wehrmachcie i Waffen SS piramida wieku AD1945). Poza tym, do końca funkcjonowały też cywilne odgałęzienia III Rzeszy, fajną książkę o tym fenomenie trwania do końca przy fuhrerze napisał Kershaw. Oczywiście, że były różne okoliczności, mogę nawet dodać Ci amunicji: działał też potworny strach przed zbliżającymi się Sowietami. Ale to nie wyjaśnia wszystkiego i Kershaw też o tym pisze, jedynie Paragwaj chyba walczył równie "do krwi ostatniej", jak dyktatura hitlerowska.

Generalnie gdyby nie samobójstwo Hitlera, opór trwałby pewnie jeszcze dłużej.

Odnośnik do komentarza

To jest tytuł nadany przez określone środowiska, także poza absurdalnym tytułem, który do Kaczyńskiego w ogóle nie pasuje, to sam fakt przyznania nagrody przez wSieci mnie nie dziwi, bo tam Kaczyński wygrałby nawet konkurs Mister Polonia 2017. Gorzej, ze transmitowano to na antenie telewizji tak zwanej publicznej, chyba, ze bedą również transmitować nagrody nadawane przez Newsweeka, Wprost czy Politykę :)

Odnośnik do komentarza

To jest tytuł nadany przez określone środowiska, także poza absurdalnym tytułem, który do Kaczyńskiego w ogóle nie pasuje, to sam fakt przyznania nagrody przez wSieci mnie nie dziwi, bo tam Kaczyński wygrałby nawet konkurs Mister Polonia 2017. Gorzej, ze transmitowano to na antenie telewizji tak zwanej publicznej, chyba, ze bedą również transmitować nagrody nadawane przez Newsweeka, Wprost czy Politykę :)

Wiesz, z drugiej strony, wcześniej transmitowała paszporty Polityki, a Karnowskich nie :) mnie ta transmisja nie pali, sam nagrodzony jest bekowy :)
Odnośnik do komentarza

https://www.tabletopgaming.co.uk/board-games/news/animal-rights-group-peta-calls-for-warhammer-fur-clothing-ban

 

PETA apeluje do Games Workshop, firmy tworzącej figurkową grę bitewną Warhammer 40000, by przestała produkować modele przyobleczone w zwierzęce skóry.

Modele z plastiku.

W plastikowe skóry.

Space Wolves ofiarą SJW, to byłaby kompromitująca klęska dla Synów Fenrisa.

Odnośnik do komentarza

https://www.tabletopgaming.co.uk/board-games/news/animal-rights-group-peta-calls-for-warhammer-fur-clothing-ban

 

PETA apeluje do Games Workshop, firmy tworzącej figurkową grę bitewną Warhammer 40000, by przestała produkować modele przyobleczone w zwierzęce skóry.

Modele z plastiku.

W plastikowe skóry.

Space Wolves ofiarą SJW, to byłaby kompromitująca klęska dla Synów Fenrisa.

Space Wolves, Imperial Guard, Necrons, Chaos i Tau mogą tym dostać - niech se znajdą lepszy cel, może dojdzie do tego paradoksu, że rysownik nie będzie mógł narysować wojownika z futrzanym płaszczem.

 

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Głupie. Figurki przecież nie prowadzą do popytu na odzież ze skóry. Chociażby dlatego, że by spod niej brak mięśni wyglądał :) Na dodatek skóra z tygrysa szablozębnego i tak jest za droga.

W porównaniu z taką z Tyranozaura to tania, a nawet bardzo.

Mistrz kierownicy w rządzie broszki znowu bił rekordy prędkości....

 

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Głupie. Figurki przecież nie prowadzą do popytu na odzież ze skóry. Chociażby dlatego, że by spod niej brak mięśni wyglądał :) Na dodatek skóra z tygrysa szablozębnego i tak jest za droga.

Ale prowadzą do społecznej znieczulicy na cierpienia wilków fenrisjańskich, mordowanych bezlitośnie dla skór (bo przecież nie dla mięsa) za 38000 lat (właściwie, to już za 28000 lat również, więc ten holokaust trwać będzie 10k lat!). A skoro na cierpienia pseudowilków, to na cierpienia innych zwierząt również!
Odnośnik do komentarza

 

Głupie. Figurki przecież nie prowadzą do popytu na odzież ze skóry. Chociażby dlatego, że by spod niej brak mięśni wyglądał :) Na dodatek skóra z tygrysa szablozębnego i tak jest za droga.

Ale prowadzą do społecznej znieczulicy na cierpienia wilków fenrisjańskich, mordowanych bezlitośnie dla skór (bo przecież nie dla mięsa) za 38000 lat (właściwie, to już za 28000 lat również, więc ten holokaust trwać będzie 10k lat!). A skoro na cierpienia pseudowilków, to na cierpienia innych zwierząt również!

 

No właśnie, sprowadzanie idei do absurdu ją całkowicie ośmiesza, zatapiając mniej ekstremalną i pożyteczną wersję... Tak jakbym ten wzorzec w historii gdzieś już widział. Zda się Schopenhauer też słowo skrobnął.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...