Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

 

Rozumiem, ze panowie w ramach protestu nie korzystają z samolotów.

 

 

 

No 20 sekund jakie na to stracisz niesamowicie ograniczy Twoją wolność :roll:

Pewnie ze nie. Można by też zrobić tak, że patrol policji będzie miał prawo przeszukać każdego pod kątem posiadania broni, narkotyków, whatever. Jeśli nie jesteś przestępca to nie masz się czego obawiać

 

No, ale tego nie robią. Próbują walczyć z czymś co jest zagrożeniem (No chyba, że uważasz, że pijani kierowcy to spoko sprawa, w takim wypadku pieńć)

 

Ja próbuję walczyć z czymś co jest zagrożeniem, czyli traktowaniem każdego z góry jak potencjalnego przestępcę. A potem ludzie się dziwią, że wszędzie kamery, inwigilacja, kontrola. Plwam na to.

 

 

Zapraszam do przedstawienia sposobu na sprawdzenie czy kierowca jest trzeźwy. Czy mamy zakładać, że nikt nie jest potencjalnym przestępcą i olewać kontrole w ogóle? A chuj, nauczymy się zaufania po x trupach. Serio, znowu jak baba od ekstremum do ekstremum.

 

No 20 sekund jakie na to stracisz niesamowicie ograniczy Twoją wolność :roll:

Pewnie ze nie. Można by też zrobić tak, że patrol policji będzie miał prawo przeszukać każdego pod kątem posiadania broni, narkotyków, whatever. Jeśli nie jesteś przestępca to nie masz się czego obawiać

 

 

Świetne porównanie, uznam że trollujesz, bo nie możesz na serio to pisać

Odnośnik do komentarza
Świetne porównanie, uznam że trollujesz, bo nie możesz na serio to pisać

 

Niby dlaczego? Przecież zasada działania jest dokładnie taka sama. Możemy też pozwolić policji wchodzić na chybił trafił do losowo wybranych mieszkań, niech przeprowadzają w nich przeszukania. Jaki znasz lepszy sposób na wykazanie, że ktoś trzyma w domu np. materiały wybuchowe? Chyba nie popierasz terroryzmu?

Odnośnik do komentarza

 

Świetne porównanie, uznam że trollujesz, bo nie możesz na serio to pisać

 

Niby dlaczego? Przecież zasada działania jest dokładnie taka sama. Możemy też pozwolić policji wchodzić na chybił trafił do losowo wybranych mieszkań, niech przeprowadzają w nich przeszukania. Jaki znasz lepszy sposób na wykazanie, że ktoś trzyma w domu np. materiały wybuchowe? Chyba nie popierasz terroryzmu?

 

 

No nie jest, ale fajnie że próbujesz wcisnąć kwadratowy klocek w kółko.

Odnośnik do komentarza

Może zamiast chwytać się tych intelektualnie kontrowersyjnych, acz niewątpliwie pod pewnym względem uroczych metafor, wykażesz różnicę pomiędzy prewencyjną kontrolą drogową, a prewencyjnym przeszukaniem mieszkania?

 

Po co mam dyskutować z kimś, kto dmuchnięcie w alkomat bez otwierania drzwi i okazywania dokumentów (jak już wspomniał ajerkoniak, to serio trwa 20 sekund) porównuje do przeszukania mieszkania? Nie czuję potrzeby.

Odnośnik do komentarza

Czyli czynnikiem decydującym o tym, czy jakaś forma opresji władzy na obywatelach jest słuszna jest czas, jaki jest potrzebny na jej zastosowanie? Skoro nie pasuje Ci przykład mieszkania, to pozostańmy przy przeszukiwaniu kieszeni osób losowo wybieranych przez policję na ulicy. To też nie potrwa dłużej niż 30-40 sekund. Czy takie działanie byłoby w porządku, czy nie? Taka osoba mogłaby mieć przy sobie np. narkotyki albo broń.

Odnośnik do komentarza

Czyli czynnikiem decydującym o tym, czy jakaś forma opresji władzy na obywatelach jest słuszna jest czas, jaki jest potrzebny na jej zastosowanie? Skoro nie pasuje Ci przykład mieszkania, to pozostańmy przy przeszukiwaniu kieszeni osób losowo wybieranych przez policję na ulicy. To też nie potrwa dłużej niż 30-40 sekund. Czy takie działanie byłoby w porządku, czy nie? Taka osoba mogłaby mieć przy sobie np. narkotyki albo broń.

 

Jeżeli skala ludzi zabijających/atakujących bronią innych ludzi na ulicy będzie taka sama jak ta którzy po pijaku wsiadają za kółko i powodują wypadki, to TAK takie działanie byłoby w porządku.

Odnośnik do komentarza

 

Czyli czynnikiem decydującym o tym, czy jakaś forma opresji władzy na obywatelach jest słuszna jest czas, jaki jest potrzebny na jej zastosowanie? Skoro nie pasuje Ci przykład mieszkania, to pozostańmy przy przeszukiwaniu kieszeni osób losowo wybieranych przez policję na ulicy. To też nie potrwa dłużej niż 30-40 sekund. Czy takie działanie byłoby w porządku, czy nie? Taka osoba mogłaby mieć przy sobie np. narkotyki albo broń.

 

Jeżeli skala ludzi zabijających/atakujących bronią innych ludzi na ulicy będzie taka sama jak ta którzy po pijaku wsiadają za kółko i powodują wypadki, to TAK takie działanie byłoby w porządku.

 

 

+1

 

Nie dawaj absurdalnych tez jak powyższa i nie porównuj tego na takiej zasadzie. Są dobre powody dla których to tak działa, nie wmawiaj mi, że nie wiesz tego ;)

Odnośnik do komentarza

Czyli czynnikiem decydującym o tym, czy jakaś forma opresji władzy na obywatelach jest słuszna jest czas, jaki jest potrzebny na jej zastosowanie? Skoro nie pasuje Ci przykład mieszkania, to pozostańmy przy przeszukiwaniu kieszeni osób losowo wybieranych przez policję na ulicy. To też nie potrwa dłużej niż 30-40 sekund. Czy takie działanie byłoby w porządku, czy nie? Taka osoba mogłaby mieć przy sobie np. narkotyki albo broń.

 

Tylko, że takie coś ma już miejsce :P. Prewencyjne spisanie i przeszukanie, a jak się nie zgodzisz to na komendę.

Odnośnik do komentarza

Wiem, ale nie jest to tak powszechne jak kontrola trzeźwości. Na razie, bo nie wiadomo jak będzie w przyszłości. Przywołując ten przykład chciałem wykazać, że samo traktowanie kogoś jak potencjalnego przestępcę jest niemoralne, niesprawiedliwe i nie powinno być na to zgody. Tym bardziej się dziwię temu swoistemu dualizmowi, w którym panowie wyżej nie udostępniliby swojego mieszkania do przeszukania (czego się boją? przecież nie są przestępcami), ale swój organizm już tak.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam ludzi, którzy wytykają, że coś działa nie tak, dorzucają absurdalne porównanie trollując, a zapytani o lepszą opcję odpowiadają, że "ja nie od tego, rzond wymyśl, rzond zabiera!!!11".

 

Odnośnie drugiej części zdania to oczywiści jest to ogólna prawda, ale nie popadajmy w skrajność. Wolisz każdemu na drodze ufać bezgranicznie?

Odnośnik do komentarza

 

 

Nie ja jestem od wymyślania lepszych rozwiązań. Zwracam tylko uwagę na to, że władza skrupulatnie odbiera nam wolność pod pretekstem dbania o nasze bezpieczeństwo.

 

Zatrzymanie się na maks 30 sekund - bo tyle trwa obecnie dmuchanie w kijek - jest moim zdaniem na tyle delikatną ingerencją w moją wolność, że jestem w stanie się na to zgodzić, jeśli służy to lepszemu celowi, czyli wychwyceniu potencjalnego zagrożenia na drodze. Gdyby to było regularne przeszukanie, to rzeczywiście mogło to denerwować, teraz to raczej wygląda jak przejście przez wspomniany skaner na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Czy woreczkiem marichuanen trzymanym w gaciach możesz kogoś potrącić?

 

Możesz nim spowodować niewiarygodne szkody w umysłach nieletnich. To wszystko zależy od tego, jaką interpretacją się posłużymy.

 

Uwielbiam ludzi, którzy wytykają, że coś działa nie tak, dorzucają absurdalne porównanie trollując, a zapytani o lepszą opcję odpowiadają, że "ja nie od tego, rzond wymyśl, rzond zabiera!!!11".

 

Czy Twoim zdaniem polska służba zdrowia albo wymiar sprawiedliwości funkcjonują dobrze i nie ma się do czego przyczepić? Pewnie nie. Skoro nie masz pomysłu na ich uzdrowienie (może masz, nie wiem), to powinno Ci się odebrać prawo do wypowiadania się na te tematy?

Odnośnik do komentarza

Nie ja jestem od wymyślania lepszych rozwiązań. Zwracam tylko uwagę na to, że władza skrupulatnie odbiera nam wolność pod pretekstem dbania o nasze bezpieczeństwo.

 

Gratuluję odkrycia podstawowego założenia, na którym opiera się działanie każdego państwa, a mianowicie, że przekazujemy mu część własnych praw i zgadzamy się na ograniczenie własnej wolności w zamian za (owszem, niekiedy zbyt optymistycznie zakładane) lepsze wykonywanie tych praw i wolności. Dlatego nie musisz z sąsiadem iść z widłami na germańskiego najeźdźcę, zamiast organizować opole do pogoni za bandytą dzwonisz na 997, a gdy chcesz gdzieś pojechać swoją furą, nie musisz najpierw z łopatą w dłoni wybudować sobie drogi krajowej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...