Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czy woreczkiem marichuanen trzymanym w gaciach możesz kogoś potrącić?

Możesz nim spowodować niewiarygodne szkody w umysłach nieletnich. To wszystko zależy od tego, jaką interpretacją się posłużymy.

 

No ale bycie pijanym, czy posiadanie alkoholu nie jest w naszym kraju zabronione, w przeciwieństwie do posiadania narkotyków (bycie pod wpływem narkotyków też samo w sobie karalne nie jest). Nie wnikajmy dlaczego jedno tak, a drugie nie, bo to osobna dyskusja. Natomiast prowadzenie samochodu pod wpływem jednego i drugiego jest zabronione, i to ze słusznych powodów - bo jest zagrożeniem życia dla innych osób. Dlatego minimalizacja tego zagrożenia jest w interesie wszystkich, także tych pijanych.

Odnośnik do komentarza

 

 

Czy Twoim zdaniem polska służba zdrowia albo wymiar sprawiedliwości funkcjonują dobrze i nie ma się do czego przyczepić? Pewnie nie. Skoro nie masz pomysłu na ich uzdrowienie (może masz, nie wiem), to powinno Ci się odebrać prawo do wypowiadania się na te tematy?

 

Oczywiście, że nie odbieram tego prawa, dziwi mnie jedynie absurd stwierdzeń jaki moim zdaniem przytaczasz.

Odnośnik do komentarza

 

Nie ja jestem od wymyślania lepszych rozwiązań. Zwracam tylko uwagę na to, że władza skrupulatnie odbiera nam wolność pod pretekstem dbania o nasze bezpieczeństwo.

Gratuluję odkrycia podstawowego założenia, na którym opiera się działanie każdego państwa, a mianowicie, że przekazujemy mu część własnych praw i zgadzamy się na ograniczenie własnej wolności w zamian za (owszem, niekiedy zbyt optymistycznie zakładane) lepsze wykonywanie tych praw i wolności. Dlatego nie musisz z sąsiadem iść z widłami na germańskiego najeźdźcę, zamiast organizować opole do pogoni za bandytą dzwonisz na 997, a gdy chcesz gdzieś pojechać swoją furą, nie musisz najpierw z łopatą w dłoni wybudować sobie drogi krajowej.

kurczę, a ja myślałem że za to wszystko co wymieniłeś, się płaci pieniędzmi z podatków, a nie własnymi prawami :-k
Odnośnik do komentarza

 

 

Nie ja jestem od wymyślania lepszych rozwiązań. Zwracam tylko uwagę na to, że władza skrupulatnie odbiera nam wolność pod pretekstem dbania o nasze bezpieczeństwo.

Gratuluję odkrycia podstawowego założenia, na którym opiera się działanie każdego państwa, a mianowicie, że przekazujemy mu część własnych praw i zgadzamy się na ograniczenie własnej wolności w zamian za (owszem, niekiedy zbyt optymistycznie zakładane) lepsze wykonywanie tych praw i wolności. Dlatego nie musisz z sąsiadem iść z widłami na germańskiego najeźdźcę, zamiast organizować opole do pogoni za bandytą dzwonisz na 997, a gdy chcesz gdzieś pojechać swoją furą, nie musisz najpierw z łopatą w dłoni wybudować sobie drogi krajowej.

kurczę, a ja myślałem że za to wszystko co wymieniłeś, się płaci pieniędzmi z podatków, a nie własnymi prawami :-k

 

 

Lol, Ty tak serio?

 

Ale na wszelki wypadek wytłumaczę jak krowie na rowie. Istotą państwa jest przekazanie jego fukcjonariuszom części swoich praw w zamian za przejęcie części obowiązków oraz opłacanie tych funkcjonariuszy ze swoich podatków. Armia zawodowa lepiej obroni kraj niż pospolite ruszenie, więc rezygnujemy z prawa do nieograniczonego posiadania broni i decydowania, komu spuścimy słowiański wpierdol. Specjalna instytucja zwana policją lepiej zwalczy przestępczość w ramach narzuconego przez państwo prawa niż samosądy w wykonaniu tłumu, dlatego zgadzamy się, by tylko policjanci mieli prawo do użycia w uzasadnionych przypadkach przemocy łącznie z pozbawieniem życia. Specjalna instytucja lepiej poradzi sobie z inwestycjami wykraczającymi poza możliwości społeczności lokalnych, dlatego przekazujemy jej prawo do budowy dróg razem z całym dobytkiem w postaci prawa wywłaszczenia etc. Capiche?

Odnośnik do komentarza

armia zawodowa broni kraj lepiej niż pospolite ruszenie, ale gdy ona zawiedzie dobrze mieć w zanadrzu pospolite ruszenie, które potrafi się obchodzić z bronią. Policja lepiej zwalcza przestępczość w ramach narzuconego przez MIESZKAŃCÓW TEGO KRAJU prawa niż samosądy w wykonaniu TYCH SAMYCH MIESZKAŃCÓW, dlatego zgadzamy się by policjanci mieli prawo do użycia w uzasadnionych przypadkach przemocy, a MIESZKAŃCY TEGO KRAJU w przypadkach, gdy zagrożone jest życie ich lub ich najbliższych. Łącznie z pozbawieniem życia. Specjalna instytucja złożona z ludzi, nad którymi jest jakakolwiek kontrola, lepiej poradzi sobie z inwestycjami wykraczającymi poza możliwości społeczności lokalnych, więc przekazujemy jej prawo do budowy dróg, bez prawa w postaci wywłaszczania.

 

Jaki masz z tym problem? Tylko taki, że hurr polaczki głupi naród i ktoś ich durrr powinien za mordę wziąć, w niemczech to już by im hurrr mandatem na tysiąc euro durrr dopierdolili?

Odnośnik do komentarza

armia zawodowa broni kraj lepiej niż pospolite ruszenie, ale gdy ona zawiedzie dobrze mieć w zanadrzu pospolite ruszenie, które potrafi się obchodzić z bronią. Policja lepiej zwalcza przestępczość w ramach narzuconego przez MIESZKAŃCÓW TEGO KRAJU prawa niż samosądy w wykonaniu TYCH SAMYCH MIESZKAŃCÓW, dlatego zgadzamy się by policjanci mieli prawo do użycia w uzasadnionych przypadkach przemocy, a MIESZKAŃCY TEGO KRAJU w przypadkach, gdy zagrożone jest życie ich lub ich najbliższych. Łącznie z pozbawieniem życia. Specjalna instytucja złożona z ludzi, nad którymi jest jakakolwiek kontrola, lepiej poradzi sobie z inwestycjami wykraczającymi poza możliwości społeczności lokalnych, więc przekazujemy jej prawo do budowy dróg, bez prawa w postaci wywłaszczania.

 

Spuszczając zasłonę miłosierdzia na ostatnie zdanie - ale o co Ci chodzi? Co chcesz powiedzieć?

 

"Bez prawa w postaci wywłaszczania"? To nie zadziała.

Odnośnik do komentarza

no to pośmiejmy się z innego: nie od dziś wiadomo, że pospolite ruszenie to realna siła przy obronie kraju, np. pan Zbyszek z klatki obok w wolnym czasie zajmuje się obsługą rakiet ziemia-powietrze Buk i zestrzeliwuje samoloty, jego sąsiad Pan Zbigniew prowadzi natomiast mały sklepik z czołgami i samolotami bojowymi by zaspokoić potrzeby lokalnej ludności

Odnośnik do komentarza

no to pośmiejmy się z innego: nie od dziś wiadomo, że pospolite ruszenie to realna siła przy obronie kraju, np. pan Zbyszek z klatki obok w wolnym czasie zajmuje się obsługą rakiet ziemia-powietrze Buk i zestrzeliwuje samoloty, jego sąsiad Pan Zbigniew prowadzi natomiast mały sklepik z czołgami i samolotami bojowymi by zaspokoić potrzeby lokalnej ludności

 

Takie rakiety można kupić w każdym sklepie z rakietami.

Dziękuję za merytoryczną odpowiedź, wiele wniosła do tej dyskusji. Niczego więcej się nie spodziewałem.

 

 

Uff, już się bałem, że oczekujesz merytorycznej odpowiedzi na swoje hurr durr.

Odnośnik do komentarza

 

 

możesz postrzelać do sąsiada a nie do napadającej cię armii.

sąsiada to Ty szanuj :)

 

uważam, że każdy powinien być w podstawowym zakresie w lokalnej jednostce przeszkolony, bez żadnego koszarowania, służby etc. z drugiej strony jak słyszę ile zawodowy wojskowy może wystrzelać w ciągu roku w ramach przydziału, to lepiej niech na nich zwiększą ten przydział amunicji

Odnośnik do komentarza

Samoa nie ma armii. W razie agresji maja uklad obronny z USA. My mozem miec taki z NATO.

 

możesz postrzelać do sąsiada a nie do napadającej cię armii.

 

sąsiada to Ty szanuj :)

 

uważam, że każdy powinien być w podstawowym zakresie w lokalnej jednostce przeszkolony, bez żadnego koszarowania, służby etc. z drugiej strony jak słyszę ile zawodowy wojskowy może wystrzelać w ciągu roku w ramach przydziału, to lepiej niech na nich zwiększą ten przydział amunicji

Zgoda. Kazdy dorosły wolny człowiek powinien umiec obronic swoj kawalek podlogi.

Odnośnik do komentarza

Samoa nie ma armii. W razie agresji maja uklad obronny z USA. My mozem miec taki z NATO.

Tak, a co będzie miało z tego NATO? Samoa jest przydatne do kontrolowania oceanu, tak jak np. Midway.

 

Polska z armią jest przydatna, ale oczekiwanie pozostaje o przeznaczaniu 2% na obronę. Jak widać z głosów z kampanii wyborczej w USA izolacjonizm może tam postępować i wtedy niestety możemy odczuć co oznacza brak pax americana.

 

Zadziała, zadziała

 

2e80b6e3-5f37-47c9-afd8-41249ac5a79e-620

 

Co prawda tylko w Chinach, ale, jak widać, w ChRL bronią praw jednostki.

Bronią, ale do czasu ;)

http://www.telegraph.co.uk/news/picturegalleries/worldnews/9717038/Chinese-authorities-finally-demolish-the-Nail-House-in-the-middle-of-the-road.html?frame=2415924

 

Z tego co śledziłem to wydaje mi się, że zostali w końcu wywłaszczeni, ale za dobrym odszkodowaniem. Ale cały świat skorzysta gdy w Chinach poprawi się przestrzeganie ich własnego prawa.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...