Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś nie zauważył, pedofilia i homoseksualizm to nie są synonimy. Rozmawiamy o homoseksualiźmie.

Hm?

Przecież przed chwilą o tym pisałem.

 

Co do ostatniego się nie wypowiem, M8 :P

Natomiast zejdźcie już z Katolików, bo Katolicyzm nie krytykuje ludzi - krytykuje zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Myślę, że przedstawiając ten argument zdawałeś sobie sprawę, że jest o tyle nietrafiony, że dotyczy patologii

Nie, ja tylko wskazuję na błędny tok rozumowania imo. Zakażmy się homoseksualistom trzymać za ręce, bo ktoś ich pobije. No to jest coś nie tak, skoro winę za ewentualne zdarzenie zrzuca się na ofiarę a nie szkodzącego.

I tez nie wiem o co chdozi z pedofilią, która nie jest choroba tylko zboczeniem. Chyba ci się pomyliło z pederastią :D

Odnośnik do komentarza

Oj, bo mi się tam error wkradł :P Zboczenie, nie choroba, my bad.

No tylko, że ja nie pisałem o wprowadzeniu praw anty-homo. Wprost przeciwnie, prawa powinny być równe dla każdego. Ja piszę o zdrowym rozsądku człowieka. Kiedy wie, że coś jest nie jest społecznie akceptowane, to nie powinien się z tym afiszować. Tym bardziej, że jednak sytuacja mniejszości seksualnych w Polsce poległa w ostatnich latach poprawie i ta tendencja pewnie się utrzyma.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak pod względem prawnym ale różnicę w podejściu ludzi widać - jest stała grupa której sam fakt istnienia homoseksualistów przeszkadza, ale liczba zaciekłych obrońców skoczyła a większość społeczeństwa przestała się tym przejmować. Z tego co ja widzę na co dzień to do momentu kiedy rzeczywiście homoseksualiści robią coś idiotycznego społeczeństwo ich nie prześladuje nijak. A te idiotyczne rzeczy to właśnie budowanie takiej atmosfery zagrożenia i ograniczania wolności, wypowiedzi Biedronia, parady itp. Btw, ja nie widzę prześladowań mniejszości w naszym prawie lub Konstytucji.

Odnośnik do komentarza

No więc po raz kolejny pojawia się tekst, jakoby paradę (zakładam, że chodziło Ci o równości) wsadzasz do kategorii idiotycznych rzeczy. A święto Bożego Ciała i jego parada po mieście jest ok? Wiara, że ludzie są równi i mają prawo cieszyć się wolnością, niezależnie od tego z kim sypiają, jest idiotyczna, za to parada i śpiew ku czci człowieka, który mówił o sobie, że jest synem Boga, a potem że oddaje za ludzi życie, ale po 3 dniach zmartwychwstanie już idiotyczna nie jest?

 

Właśnie to są przejawy dyskryminacji: większości wolno wszystko (w tym paradować), a mniejszości już nie? Otóż gdyby nikt nie stawał na drodze tej parady równości, gdyby nikt nie obrażał, rzucał kamieniami i nie próbował nie dopuścić do jej rozpoczęcia, to nie byłoby żadnego szumu medialnego, ot jedno zdanie w wiadomościach: "odbyła się parada równości". Większość nie zwróciłaby na to uwagi, większość by była szczęśliwa. Ale przeciwnicy równego traktowania chcą zarobić na życie wieczne udziałem w krucjacie, a potem się dziwią, że się o tym mówi. I w takich momentach mam ochotę odkupić od Palikota jego koszulkę: Jestem gejem. Jestem z SLD ;)

Odnośnik do komentarza

Problem polega na tym, że panuje powszechne przekonanie o tym, że homoseksualista to taki facet (bo lesbijki to już nie, chyba że feministki do tego, to inna historia), który opętany jest jedną myślą - o seksie z wszystkimi napotkanymi facetami, a jedynym celem w życiu jest zaliczyć jak najwięcej tylnych wejść, najlepiej niewinnych hetero. Niestety osoby pokroju Biedronia/ gejów z piórkiem w dupie co najmniej nie pomagają zmienić tego myślenia.

Odnośnik do komentarza

Już nawet najmniej rozgarnięte muły i najtwardziej stąpający po ziemi (ci, którzy obrażają myślących z zimna logiką od zwolenników teorii spiskowych :] ) odważają się przyjąć do wiadomości, że Świńska Lipa i pandemia ogłoszona przez chętnie i namiętnie ulegających łapówkarzom... tzn. pardon: lobbystom, urzędasów z WHO - są li tylko hucpą spreparowaną przez koncerny farmaceutyczne.

Wciąż są jednak na świecie okazy, które zawstydziłyby strusie w konkurencji chowania głowy w piasek i zaprzeczania rzeczywistości. Niestety jednym z nich jest Niedorzecznik Praw Obywatelskich, który postanowił bronić zabobonu ptasiej lipy do końca.

Ladies & gentlemen! please welcome! Mr. Kochanowski - Polska!!!!

 

Kochanowski: Krucjata się rozpoczęła. Pozwę Skarb Państwa

 

- Krucjata się rozpoczęła. Wystąpie wkrótce z cywilnym pozwem przeciw Skarbowi Państwa o symboliczną złotówkę - mówił w programie "Kontrwywiad" w RMF FM Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski.

RPO zrobi to jako osoba prywatna.

 

- Jestem chory i ponoszę z tego powodu wydatki, cierpiąc na różne dolegliwości - skarżył się Kochanowski

 

- Państwo nie wykonało swoich obowiązków i jest z tego dumne. Polska jest jedynym krajem, która odmówiła przyjęcia szczepionek i podjęcia odpowiednich działań - przekonywał na antenie RMF FM Janusz

Odnośnik do komentarza

Z ciekawości - poza większą widocznością w mediach, w jaki sposób sytuacja mniejszości seksualnych w Polsce uległa poprawie?

Masz klapki na oczach, czy po prostu lubisz negować?

Nawet ta większa widoczność w mediach, to dobry wskaźnik, bo oznacza, że są tolerowani. Badań żadnych nie podam, bo dobrze wiesz, że obiektywnych raczej brak - musiałbym brać dane od Biedronia albo skrajnych prawicowców, a to się mija z celem.

Odnośnik do komentarza

Podaj mi jeden przykład prawa ustanowionego w Polsce w ostatnich 5 latach, dzięki któremu sytuacja mniejszości seksualnych w Polsce uległa poprawie. Bo póki co największym naszym osiągnięciem jest zakaz ich dyskryminacji, wprowadzony w 2003 roku, zresztą formalnie sprzeczny z konstytucją z 1996 roku, która explicite zakazuje małżeństw homoseksualnych.

Odnośnik do komentarza
No więc po raz kolejny pojawia się tekst, jakoby paradę (zakładam, że chodziło Ci o równości) wsadzasz do kategorii idiotycznych rzeczy. A święto Bożego Ciała i jego parada po mieście jest ok? Wiara, że ludzie są równi i mają prawo cieszyć się wolnością, niezależnie od tego z kim sypiają, jest idiotyczna, za to parada i śpiew ku czci człowieka, który mówił o sobie, że jest synem Boga, a potem że oddaje za ludzi życie, ale po 3 dniach zmartwychwstanie już idiotyczna nie jest?

 

Już to kiedyś pisałem - Parady Równości powinny być zakazane nie dlatego, że homoseksualistów jest mniej, tylko dlatego, że dotyczy tematu tabu - seksualności. Sorry, ale jeżeli ktoś na publicznej ulicy paraduje sobie z fiutem na wierzchu, to po prostu godzi w tzw. "dobre obyczaje". I to jest dla mnie jedyny powód, bo do homoseksualistów nic nie mam, a demokracją gardzę, więc argument "większość-mniejszość" też nie dla mnie.

 

Podaj mi jeden przykład prawa ustanowionego w Polsce w ostatnich 5 latach, dzięki któremu sytuacja mniejszości seksualnych w Polsce uległa poprawie.

 

Podaj mi jeden przykład prawa w Polsce dyskryminującego homoseksualistów. Podpowiem, że "małżeństwa homoseksualne" (brzmi jak oksymoron trochę) możesz sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza

osoba paradująca z "fiutem na wierzchu" powinna zostać ukarana niezależnie od tego, czy jest homo, hetero czy bi. to jest manipulowanie faktami: założeniem parady równości nie jest chodzenie z obnażonymi genitaliami, a jedynie pokazanie, że jeśli całująca się para hetero nas nie gorszy na ulicy, to całujące się lesbijki też nie powinny.

Odnośnik do komentarza

Podaj mi jeden przykład prawa w Polsce dyskryminującego homoseksualistów. Podpowiem, że "małżeństwa homoseksualne" (brzmi jak oksymoron trochę) możesz sobie odpuścić.

 

Brak prawa dziedziczenia, brak prawa do informacji o stanie zdrowia partnera/partnerki, brak prawa do wspólnego opodatkowania z partnerem/partnerką... kontynuować? I owszem, brak prawa do zawierania małżeństwa również, bo poza religijno-seksualnymi (E: czyli wynikającymi z seksualnych obsesji przedstawicieli różnych religii) nie ma żadnych logicznych przeciwwskazań.

Odnośnik do komentarza

Sutek - jesli widzisz na paradzie goscia z fiutem na wierzchu, zglos wykroczenie z art. 51 lub 140 kw. Jesli nie masz czasu, to chetny emeryt czy partyjniak zawsze sie znajdzie, tyle ze to sprawa tak malego kalibru (jakies drobne grzywny, nawet nie jest to przestepstwo), ze media dlugo sie tym nie pozywia, a co za tym idzie chetnych do pokrywania kosztow sadowych brak...

 

Prof - wiele tych rzeczy jest do zrealizowania w ramach obecnego prawa (instytucja zgody pacjenta, dziedziczenie testamentowe wyprzedzajace ustawowe, z opodatkowaniem punkt dla Ciebie), niemniej jednak glowna slaboscia tego stanu rzeczy jest brak zabezpieczen na sytuacje wyjatkowe (nagla smierc, nieprzytomny pacjent etc.). Przy czym w takich sytuacjach znajduja sie tez heteroseksualne pary zyjace na kocia lape, tyle ze z wyboru, a nie z braku mozliwosci wstapienia w zwiazek.

Odnośnik do komentarza

Sutek - jesli widzisz na paradzie goscia z fiutem na wierzchu, zglos wykroczenie z art. 51 lub 140 kw. Jesli nie masz czasu, to chetny emeryt czy partyjniak zawsze sie znajdzie, tyle ze to sprawa tak malego kalibru (jakies drobne grzywny, nawet nie jest to przestepstwo), ze media dlugo sie tym nie pozywia, a co za tym idzie chetnych do pokrywania kosztow sadowych brak...

najpierw musiałby kogoś takiego zobaczyć, a to jest o tyle mało prawdopodobne, że jak byłem chyba na każdej takiej w W-wie i strzelałem foty, to za cholerę żadnego nagusa/naguski nie widziałem...

Odnośnik do komentarza
osoba paradująca z "fiutem na wierzchu" powinna zostać ukarana niezależnie od tego, czy jest homo, hetero czy bi.

 

Jasne, że tak. Wierz mi, że byłbym tak samo przeciwny paradom heteroseksualistów.

 

Prof - wiele tych rzeczy jest do zrealizowania w ramach obecnego prawa (instytucja zgody pacjenta, dziedziczenie testamentowe wyprzedzajace ustawowe, z opodatkowaniem punkt dla Ciebie), niemniej jednak glowna slaboscia tego stanu rzeczy jest brak zabezpieczen na sytuacje wyjatkowe (nagla smierc, nieprzytomny pacjent etc.). Przy czym w takich sytuacjach znajduja sie tez heteroseksualne pary zyjace na kocia lape, tyle ze z wyboru, a nie z braku mozliwosci wstapienia w zwiazek.

 

Przy czym ja jestem za zniesieniem wszelkich przywilejów dla jakichś grup społecznych, w tym i dla małżeństw. Nie wiem, jakie to niewyobrażalne korzyści przyniesie homoseksualistom wspólne wypełnienie PIT-a.

 

Profesorze - czy jesteś także za legalizacją np. związków kazirodczych? Na dobrą sprawę nie widzę różnicy w podłożu problemu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...