Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Ale tu nie chodzi o to czy jest debilny tylko ze istnieje. A skoro istnieje to owszem - mozna go lamac - sam lubie lamac glupie przepisy - ale Thoreau gdy pisal o nieposluszenstwie obywatelskim zawarl tez informacje, ze owo nieposluszenstwo wiaze sie ze swiadomoscia kary.

Odnośnik do komentarza

Idiotyczne są te dywagacje na temat karnych Vrdoljaka. Nie wiadomo jak potoczyłby się mecz, gdyby strzelił choćby pierwszego karnego. Nie można ot tak sobie dodawać, bo sytuacja na boisku jest na tyle dynamiczna, że nie sposób przewidzieć "co byłoby dalej".

 

Może gdyby strzelił pierwszego, nie byłoby drugiego? A może gdyby strzelił tego drugiego, Legia by się cofnęła i Kosecki nie przeprowadziłby tej ostatniej akcji, która przyniosła gola na 4:1?

 

Jak to się mówi - kurwa z logiki alert.

Odnośnik do komentarza

Szkoda Legii(nie to żebym ich lubił), kara zgodna z przepisami, jednak przepisy winny być zmienione...

1. To co mówił Tio, 3 mecze pauzy to 3 mecze pauzy, w jaki sposób, nie powinno być istotne.

2. Jakieś widełki, co innego jak zawodnik gra cały mecz i w wydatny sposób MOŻE przyczynić się do zmiany wyniku, co innego jak wchodzi na parę minut przy stanie 6:1...

 

Gdzie niby się tak mówi?

Odnośnik do komentarza

A co jeśli taki Bereszyński wszedłby na 2. minuty i np. złamał komuś nogę zamiast strzelić gola wpłynąć na wynik? XD

 

Albo jakby po faulu na nim któryś z zawodników rywala dostałby żółtą/czerwoną kartkę i byłby wyeliminowany z następnej rundy? Ja jebię, może być mnóstwo takich okoliczności. Mógłbym wypisać jeszcze kilka, ale jestem w pracy, jest gorąco i nie chce mi się.

Odnośnik do komentarza

Przepis, ktory wyeliminował Legię jest po prostu debilny - to tak jakby w rozgrywkach reprezentacji zawodnik ukarany za kartki odbywał karę tylko w meczach, na które został powołany.

 

Dokłądnie tak jest i obowiązuje we wszystkich rozgrywkach UEFA tak samo tzn. wszyscy ukarani zawodnicy pomimo że nie mogą wystąpić w danym meczu (czyli nie mogą wyjśc na boisko, bo np. mogą zająć jedno z 14 miejsc na ławce rezerwowych), mimo wszystko muszą się znaleźć na 25-osobowej liście A przesyłanej do UEFA. Lista ta musi być przekazana sędziemu 75 minut przed meczem. Dopiero kiedy znajdzie się na takiej liście, zaczyna się liczyć bieg jego kary. Nie ma go na liście? Nie odbywa kary.

 

 

Walkower 5:0 obowiązuje w futsalu. W piłce nożnej to zawsze 3:0.

Nie zawsze. W Belgii jest 5:0, chyba że coś się zmieniło. W każdym bądź razie jak Mouscron w sezonie 2009/2010 nie pojechał na mecze takimi został ukrany.

 

Nie znam tej sprawy, ale:

1. w razie niestawienia się na mecz mają zastosowanie inne przepisy i mecz może być np. powtórzony, a w innym razie walkower jest najmniejszym wymiarem kary, bo klub może zostać ukarany odjęciem punktów, zabraniem licencji, zakazem transferów, odebraniem tytułów czy wykluczeniem z rozgrywek nawet na kilka lat itp...

2. przepis o walkowerze mówi: uznaje się że zespół oddając mecz walkowerem ponosi porażkę 3:0 (w futsalu 5:0), chyba, że rzeczywisty skutek takiego wyniku jest bardziej korzystny dla ukaranego zespołu

 

 

Przepisy dyscyplinarne UEFA na rok 2014.

Edytowane przez Piotr Sebastian
Odnośnik do komentarza

Belgia ma swój wewnętrzny przepis

http://rsssf.com/tablesb/belg2013.html#tweede w kolejkach 28-30 Woluwe za udział nieuprawnionych zawodników dostawało 5:0.

 

Odnośnie Mouscron. Klub w owym czasie zbankrutował i najpierw przestał jeździć na mecze, po czym wycofał się z rozgrywek.

Sprawdziłem i potwierdzam.

W rozgrywkach prowadzonych przez URBSFA (czyli belgijski PZPN) walkower oznacza wynik 5:0 (mówi o tym artykuł 1527).

Odnośnik do komentarza

A co jeśli taki Bereszyński wszedłby na 2. minuty i np. złamał komuś nogę zamiast strzelić gola wpłynąć na wynik? XD

 

Albo jakby po faulu na nim któryś z zawodników rywala dostałby żółtą/czerwoną kartkę i byłby wyeliminowany z następnej rundy? Ja jebię, może być mnóstwo takich okoliczności. Mógłbym wypisać jeszcze kilka, ale jestem w pracy, jest gorąco i nie chce mi się.

Dlatego przy rozsądnym prawie komisja by siadła i wzięła wszystkie okoliczności pod uwagę? Powtarzam, że jakoś przy przepisie o bliźniaczej złożoności (wystawienie niezgłoszonego zawodnika) komisja zdążyła wydać wyrok przed losowaniem i też mógłbyś mówić "co by było gdyby zawodnik Debrecyna połamał komuś nogę".

Odnośnik do komentarza

Ty naprawdę jesteś jakąś ukrytą opcją socjalistyczną.

 

Czy prościej jest zwyczajnie egzekwować przepis, czy powoływać kilka (bo przecież jeszcze organy odwoławcze) komisji debatujących nad sprawą, która jest w gruncie rzeczy banalna?

 

Powoływanie się na sprawę z Debreczynem to zupełnie inna bajka. Niepoważne jest krzyczenie, że skoro raz zjebali i pokpili sprawę (UEFA) to powinni zrobić to jeszcze raz XD. Jestem adwokatem diabła, bo nie lubię tej organizacji, ale wolę żeby respektowali swoje regulaminy niż jakby mieli tego nie robić.

 

Niebywałe.

Odnośnik do komentarza

Ty naprawdę jesteś jakąś ukrytą opcją socjalistyczną.

 

Czy prościej jest zwyczajnie egzekwować przepis, czy powoływać kilka (bo przecież jeszcze organy odwoławcze) komisji debatujących nad sprawą, która jest w gruncie rzeczy banalna?

 

Powoływanie się na sprawę z Debreczynem to zupełnie inna bajka. Niepoważne jest krzyczenie, że skoro raz zjebali i pokpili sprawę (UEFA) to powinni zrobić to jeszcze raz XD. Jestem adwokatem diabła, bo nie lubię tej organizacji, ale wolę żeby respektowali swoje regulaminy niż jakby mieli tego nie robić.

 

Niebywałe.

Kurwa, ale przecież i tak się zebrała jakaś komisja, to co za różnica? I ile razy mam powtarzać, że to dwie różne kwestie:

1) Jeśli regulamin już taki jest to decyzja jest oczywista i BARDZO DOBRA, bo Legia powinna znać regulamin i wiedzieć co jej grozi.

2) Regulamin jest głupi, bo zmusza komisję do wydania identycznego wyroku przy bardzo różnych sprawach.

 

Właśnie dlatego, że sprawa jest banalna to uważam, że wybranie wysokości sankcji nie było ani specjalnie czasochłonne, ani drogie finansowo (skoro powtarzam, że i tak komisja się zebrała i i tak istnieją organy odwoławcze, z których Legia ma zamiar korzystać).

 

W piłce prawie każdy przepis zawiera jakieś widełki, bo nawet przy durnej czerwonej kartce i tak mogą np. przedłużyć okres karencji, nie mówiąc o Prawach Webstera czy czymkolwiek bardziej pogmatwanym i milion razy bardziej uznaniowym.

 

Zwyczajnie nie widzę nic złego by różnicować sytuację, w której zawieszony zawodnik zagrał 3 minuty przy zerowym wpływie na wynik rywalizacji, a gościu, który walnął hat-tricka.

Odnośnik do komentarza

Wiceprezydent Warszawy:

 

"Panowie, jesteście z niezłomnego miasta, które nieraz pokazało, że potrafi podnieść się niczym Feniks z popiołów, pomimo przeciwności losu, pomimo krzywd, jakie doznało. Pamiętajcie, że zawsze osiągaliśmy to dzięki warszawiakom, ludziom niezłomnym, którzy potrafili pokazać swoją konsekwencję i upór, żeby dążyć do celu. Jako reprezentanci Warszawy musicie pamiętać, że to zobowiązuje. Pokażcie, kto jest zwycięzcą! Niepokonane miasto - niepokonany klub"

 

 

Wykluczenie z LM jak Powstanie Warszawskie. Upały szkodzą.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Co za baran w 87 min. wrzuca obronce przy stanie 6:1?

Wydaje mi sie (poprawcie jesli sie myle) nawet jakby nie wszedl bylby walkower.

Nie byloby. Wkasbie o to chodzilo UEFie. Bartek mial byc, ale nie mogl grac ;)

 

Chodzi mi o sytuacje, jakby siedzial na ławe rezerwowych

 

 

Musicie pamiętać, że:

- w określlonych terminach przed rozgrywkami LM klub przedstawia UEFA listę A - 25 zawodników zgłoszonych do rozgrywek i uprawnionych zgodnie z przepisami (na tej liście mogą być zawodnicy ukarani kartkami)

- na 24 godziny przed meczem klub może (nie musi) przesłać do UEFA listę B - dowolną ilość zawodników poniżej 21 roku życia, którzy zgodnie z przepisami mają prawo grać w rozgrywkach (na tej liście także mogą być zawodnicy ukarani kartkami)

- tuż przed meczem LM (75min.) klub przekazuje sędziemu listę (match sheet) 18 zawodników zgłoszonych do meczu (na tej liście muszą być zawodnicy z listy A i B)

- tę listę muszą podpisać: kapitan druzyny oraz ktoś upoważniony do reprezentowania klubu

- na liście meczowej jest wyjściowa 11, 7 rezerwowych oraz 7 pozostałych osób z tzw. obsługi technicznej

- na boisku muszą przebywać zawodnicy uprawnieni do gry, zagłoszeni na liście i nie objęci karą

- nie ma żadnych przepisów zabraniających siadania na ławce zawodnikom objętym karą, o ile są uprawnieni do gry i są na liście

 

PS. Na ławce rezerwowych klub ma prawo posadzić 14 osób, które są zgłoszone na liście meczowej = 7 oficjeli, wśród których musi być doktor + 7 zawodników rezerwowych. Dopóki zawodnik objęty karą nie wejdzie na boisko, przepisów nie łamie. Może się nawet do woli rozgrzewać przez pełne 90 minut wokół linii bocznej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...