Skocz do zawartości

Wiedźmin


P0nury

Rekomendowane odpowiedzi

No i przeszedłem Wiedźmina po raz pierwszy. Gra mnie zabiła, przez tydzień nic innego nie robiłem tylko łupałem. Btw. Mógłby mi ktoś napisać czym różnią się zakończenia ? Ja grałem na maksa neutralnie.

swoją drogą szkoda, że nie da się zawsze grać neutralnie, vide akcja w banku

.

 

Gra miażdży, niestety bardzo mało bawiłem się w alchemie i przy drugim podejściu muszę poświęcić temu o wiele więcej czasu.

 

 

Grał ktoś za 1 razem całkowicie po stronie ludzi ? Dla mnie ludzie w tej grze są straszni, tacy ludzcy i prawdziwi :P

 

Odnośnik do komentarza

 

Imho to od początku wiedziałem, że będę miał do wyboru źle albo źle, zwłaszcza dlatego że znałem realia świata z książek, no i wiedziałem że wiedźmin jest z założenia neutralny, jakiż byłem szczęśliwy, ze ową neutralność udało mi się zachować i [Dix__ nie czytaj, jak chcesz grać neutralnie].....................................................................

.........

uwaga teraz zaczynam kontynuować :)- oczywiście Geralt musiał mnie pocieszył tym, że wybrałem źle :). Jednak z dwojga złego to imho Elfów można zdzierżyć, ale granie za ludzi zupełnie mi nie podchodzi i nie wiem czy kiedyś ukończę "za nich" grę.

 

Zresztą w ogóle będzie mi bardzo ciężko coś zmieniać, bo podobały mi się moje decyzje i jakoś nie wyobrażam sobie spalenia Abigail, czy np. zabicie strzygi albo komendanta, albo nawet Talara. Kurde, ciężko będzie.

 

bajzełej też czuliście dumę, kiedy włączały się filmiki które informowały was, o tym że Wasza decyzja była dobra ? :).

 

A i jeszcze sprawa Alvina vel Wielkiego Mistrza, ktoś ma jakieś logiczne wytłumaczenie, nawet biorąc na to poprawkę że to świat fantasy, jak on mógł być dwiema osobami jednocześnie? Bo był prawda ? :)

 

 

No i jeszcze raz podkreślę gra jest niesamowita, nie pamiętam gry która by mnie tak wciągnęła. Profesor jak jeszcze nie kupiłeś sobie nowego kompa, to kupuj, zaraz ma wyjść reedycja :-).

Odnośnik do komentarza

Zresztą w ogóle będzie mi bardzo ciężko coś zmieniać, bo podobały mi się moje decyzje i jakoś nie wyobrażam sobie spalenia Abigail, czy np. zabicie strzygi albo komendanta, albo nawet Talara. Kurde, ciężko będzie.

 

Nie zabiłem nikogo spośród wymienionych przez Ciebie osób a uznano przecież, że grałem po stronie ludzi. Decydujące dla wyboru postępowania (neutralnie, gryzonie, ludzie) jest Twoje zachowanie w wiosce napadniętej przez Elfy.

 

 

No i jeszcze raz podkreślę gra jest niesamowita, nie pamiętam gry która by mnie tak wciągnęła.

Profesor jak jeszcze nie kupiłeś sobie nowego kompa, to kupuj, zaraz ma wyjść reedycja :-).

Zgadzam się.

 

Profesorze! Wystąp!

 

 

Ja właśnie prawie 20 minut walczyłem z Golemem. Co prawda można go załatwić błyskaiwcznie "prądem", ale jakaż to uciecha zaciupać go mieczykiem :keke: przy fajnej muzyce

 

Odnośnik do komentarza

A ja właśnie przeszedłem pierwszego oficjalnego moda do Wiedźka :) Co prawda jest strasznie krótki(grałem może ze 2 godziny), ale również ma różne zakończenia, więc trzeba będzie jeszcze do niego wrócić :) Teraz wystarczy poczekać do połowy maja na kolejnego moda i jakieś pół roku na mody graczy. Przy odrobinie szczęścia ta gra może być bardziej nieśmiertelna niż Medek :)

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie prawie 20 minut walczyłem z Golemem. Co prawda można go załatwić błyskaiwcznie "prądem", ale jakaż to uciecha zaciupać go mieczykiem :keke: przy fajnej muzyce

 

 

Heh, mój ojciec też mieczem zaciukał golema, bo...nie wiedział, że można go ubić prądem :kekeke:

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wiedźmin skończony po raz trzeci :D Tym razem w wersji neutralnej, która chyba najbardziej mi się podobała.

Moim ulubionym fragmentem gry pozostanie walka z Golemem oraz ścieżka do Azara w Starym Dworzyszczu. Doskonały klimat, świetna muzyka i mnóstwo przedniej szermierki. Obyśmy niebawem doczekali kontynuacji :eusa_pray:

 

Wielkie :blaga: dla twórców.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Pół roku grania na najłatwiejszym poziomie i wreszcie ukończona :) Grałem po stronie Wiewiórek. Super klimat, naszła mnie ochota na powtórną lekturę książek.

Najgorszy boss to chyba

Azar. Niby Berengar miał mi pomagać ale Azar rozwalał go pierwszym machnięciem

 

miecza. Dpoiero kiedy Berengar pozył troszke dłużej udało się go zaciukać.

 

 

Strasznie wkurzające są upiory i rośliny.

Ominąłem wiele wątków

 

pobocznych, następnym razem pozwiedzam więcej.

 

Odnośnik do komentarza

A ja skończyłem dodatkowa misję, którą dołączono do patcha 1.3

Niestety słaba jest imo. Mnóstwo biegania, mało fabuły, mało ludzi i właściwie tak średnio się gra, tylko 2 questy poboczne :| Potworów chyba 5 rodzajów (wilki, skolompendromorfy, archeospory i kikimory + 3 wiwerny). Ale największym minusem jest to, że postacie chyba porozumiewają się telepatycznie. To, że nie dograno głosów, to już rozumiem, ale dlaczego nie ruszają im się usta - tego nie pojmę. Przez to wygląda to badziewnie strasznie. Lokacje średnie, choć po raz pierwszy można pobiegać po gęstym lesie, ładnie zrobiony jest namiot czarodziejki. Mozna ten "dodatek" uznać to za demo Djinna i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ni z tego ni z owego napęd przestał czytać mi płytę. Ok, była porysowana więc skorzystalem z dożywotniej gwarancji i dostałem nowe płytki (co ciekawe - wysłałem im tylko płyte z grą a otrzymałem komplet razem z materiałami dodatkowymi i muzyką). Niestety nowej płyty komp również mi nie czyta. Płyta strasznie się mieli i nie odpala. Podobnie zresztą jak plyta z materiałami dodatkowymi. Problem wystepuje też na innym komputerze (oba z Vistą). Gość w pomocy technicznej nie umiał mi pomóc - wymyslał najpierw, że gra nie była projektowana na komputery przenośne ale jak mu powiedziałem, że przedtem chodziła bardzo dobrze to stwierdził, że może to być wina jakiejś aktualizacji Visty. Nie mam jak sprawdzic płyty na innym systemie. Spotkał się ktoś z Was z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Postanowiłem nadrobić zaległości i przeczytałem wreszcie, albo raczej dopiero Sagę o Wiedźminie i po lekturze mam jeszcze większą ochotę na grę. Prawie każda postać występowała, była wspomniana, lub ktoś z jej rodziny występował/był wspomniany.

 

Dla przykładu:

 

 

De Wett - Joachim De Wett, nilfgaardzki żołnierz, spiskowiec

Declan Leuvaarden - syn szlachcica Berengara Leuvaardena, również spiskowca

Dziadek z bagien (Józek?) - kanibal, którego Ciri spotkała po teleportacji (?)

 

 

 

tak więc, instaluję Wiedźmina i zabieram się za grę, po stronie neutralnej :war:

Odnośnik do komentarza
Ni z tego ni z owego napęd przestał czytać mi płytę. Ok, była porysowana więc skorzystalem z dożywotniej gwarancji i dostałem nowe płytki (co ciekawe - wysłałem im tylko płyte z grą a otrzymałem komplet razem z materiałami dodatkowymi i muzyką). Niestety nowej płyty komp również mi nie czyta. Płyta strasznie się mieli i nie odpala. Podobnie zresztą jak plyta z materiałami dodatkowymi. Problem wystepuje też na innym komputerze (oba z Vistą). Gość w pomocy technicznej nie umiał mi pomóc - wymyslał najpierw, że gra nie była projektowana na komputery przenośne ale jak mu powiedziałem, że przedtem chodziła bardzo dobrze to stwierdził, że może to być wina jakiejś aktualizacji Visty. Nie mam jak sprawdzic płyty na innym systemie. Spotkał się ktoś z Was z takim problemem?

 

Ściągałeś patch 1.3? Jak tak, to ściągałeś hotfixa?

Odnośnik do komentarza

Problemem nie jest path, bo płyta nie uruchamia się również na komputerze, na którym nie ma zainstalowanego Wiedźmina. Path 1.3 mam zainstalowany.

Problem występuje też z płytą z materiałami dodatkowymi - po kupnie gry oglądałem tę płytkę bez problemów, a teraz nagle napęd ją mieli i mieli i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...