Skocz do zawartości

Nowe opcje w FM 2008


powene

Rekomendowane odpowiedzi

Na 100% jest w instrukcji, jak zawsze na początku w opisie nowych opcji.

 

Dzięx Profesor, jakoś na to nie wpadłem, może dlatego, że nigdy nie czytam instrukcji do gier (bo i po co, gry nie są jakoś skomplikowane współcześnie) :)

 

Ale i tym razem obyło się bez grzebania w owej, gdyż znalazłem odpowiedź na swoje pytanie na jednym z zagranicznych serwisów. Niemniej jednak dzięki za wskazówkę, z następnymi problemami walę do instrukcji ;)

Odnośnik do komentarza
Ale i tym razem obyło się bez grzebania w owej, gdyż znalazłem odpowiedź na swoje pytanie na jednym z zagranicznych serwisów. Niemniej jednak dzięki za wskazówkę, z następnymi problemami walę do instrukcji

 

jestes zajebioza kolo :keke: zamiast siegnac do instrukcji ktora masz pod reka szukales po zagranicznych serwisach ? spryciula :) a jak w ogole instrukacja wydana ? lepiej niz rok temu ?

Odnośnik do komentarza
Moglby ktos powiedziec jak konkretnie sprawdza sie ten FaceGen ?

 

A mnie sie to za bardzo nie podoba, glownie z tego wzgledu, ze FaceGeny widzialem tylko w trenerow (i to w dodatku tych malo znanych). Jesli chodzi o pilkarzy to nie widzialem ani jednego facegena...domyslam sie ze regenci beda mieli facegeny, ale na to poczekam jeszce pol sezonu:]

 

Z dodatkowych rzeczy w najnowszym FM08 to np. mozliwosc ustalania sobie budzetu placowego i transferowego oraz mozliwosc dostosowywania tych budzetow do wlasnych potrzeb (masz np. za duzo kasy na place a za malo na transfery to mozesz czesc plac przeznaczyc na zakup nowych zawodnikow)

 

Bardzo przydatne jest tez dodatkowe okno z podsumowana aktywnoscia transferowa...czyli jak np. interesujesz sie 30 zawodnikami naraz to nie musisz ich nazwisk spisywac na kartce, tyklo masz to wszystko ladnie podsumowane.

 

Kolejna zmiana to zbiorcze bonusy za gre w pucharach europejskich - czyli tym razem nie dostaje sie kasy za kazdy wygrany mecz, ale cala sume po odpadnieciu z np. Ligi Mistrzow. Troche to kijowe, bo przez caly sezon po zakupieniu nowego zawodnika bedziesz mial konto 'na minusie' i szanse na dodatkowa kase od zarzadu w okienku zimowym sa raczej marne.

 

 

Na 100% jest w instrukcji, jak zawsze na początku w opisie nowych opcji.

 

Nie ma, przynajmniej nie w angielskiej instrukcji dolaczonej do oryginala. FanDaysy ustala zarzad, z tego co zauwazylem manager nie ma na to wplywu.

 

Denerwuje mnie natomiast jedna rzecz, że żeby przejść do meczu trzeba duza liczbe okienek kliknac.

 

Mnie sie to naprzyklad podoba, bo pomaga okreslic najlepzych zawodnikow w druzynie przeciwnika...i dodatkowo wiedzac jaki jest spodziewany wynik meczu masz wskazowke jak rozmawiac z pilkarzami (w sensie zachecac/zjebac/pochwalic itd)

 

A są jakieś nowe opcje wpływające na rozgrywkę?

 

Tak, gra jest sporo trudniejsza niz FM07, przynajmniej w moim odczuciu.

Skopana zostala natomiast sprawa:

-gry z kontry (zawodnicy nie staraja sie doprowadzac do sytuacji 1 na 1 z bramkarzem, ale czekaja az dobiegna ich kumple z druzyny...co jest totalnie idiotyczne i niezgodne z zalozeniami kontrataku)

-scieslego krycia i closing down (czyli odbioru 'dwoch na jednego') - pilkarze robia te dwie rzeczy jak niedorozwiniete przedszkolaki, nie odbieraja pilki, tylko biegaja naokolo napastnika. Zaznaczajac te dwie opcje trzeba sie liczyc, co jest zupelnie nielogiczne, z utratami bramek. Czytalem o tym na forum SI i wiele osob na to narzekalo, wiec jest nadzieja ze zostanie poprawione w patchu, bo samo to sprawia ze gra jest piekielnie trudna i wygrywanie meczu bez straty bramki to rzadkosc.

Odnośnik do komentarza
Ale i tym razem obyło się bez grzebania w owej, gdyż znalazłem odpowiedź na swoje pytanie na jednym z zagranicznych serwisów. Niemniej jednak dzięki za wskazówkę, z następnymi problemami walę do instrukcji

 

jestes zajebioza kolo :keke: zamiast siegnac do instrukcji ktora masz pod reka szukales po zagranicznych serwisach ? spryciula :) a jak w ogole instrukacja wydana ? lepiej niz rok temu ?

 

Hehe, z tymi instrukcjami serio tak mam, nigdy nie czytam i po prostu zapominam, że posiadam ową :P

 

Nie wiem jaka była rok temu, bo nie mam FMa 2007 (ba, 2006 nawet nie mam, ostatni mój to 2k5), ale mogę stwierdzic, że całkiem solidna, szczególnie dla kogoś, kto pierwszy raz ma stycznośc z serią. Bo są liczne tabelki, które dla doświadczonego gracza są oczywistą oczywistością (jak to teraz mówią nasze "elity" polityczne :P), ale początkującemu bardzo pomogą, np. jaki atrybut za co odpowiada, znaczniki na ekranie składów co oznaczają itd... itp...

 

Więc ogólnie instrukcję oceniam na plus, chociaż mi się nie przydała :P

Odnośnik do komentarza
domyslam sie ze regenci beda mieli facegeny,

 

Regent - uprawniona osoba, sprawująca władzę w imieniu monarchy, gdy ten nie może wykonywać swoich obowiązków, zwykle z powodu małoletniości.

 

:]

 

Kiedyś byli regeni (od regeneracja, bo nowoutworzeni piłkarze byli klonami tych emerytowanych), od poprzedniej wersji przyjęto nazwę newgen, bo system ich tworzenia się zmienił.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...