Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

mam tak samo...tez na pocztatku zadną taksa nie wygrywam...ale podstawa jest tworzenie taktyki na zespole slabym...jak zaczniesz wygrywac takim to poradzisz sobie w lepszym klubie.Najgorzej grac taka Barca bo nie trzeba kombinowac

Niekoniecznie. Sam zacząłem tworzyć taksę w Man Utd (1 sezon) i dopiero w Antwerpii starałem się ją dostosować do słabszych zawodników. Ale wiedziałem już jak mają grać bo przetestowałem na dobrych zawodnikach i wiedziałem jakich graczy potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Właśnie zakończyłem oglądać mecz Stoke City - Arsenal i mam pytanie taktyczne - czy ktoś próbował skonstruować taktykę pod styl prezentowany przez Stoke? Czyli z 7-8 graczy na poziomie heading, jumping i strentgh powyżej 15, plus ktoś potrafiący wykonywać dalekie wrzuty z auty, no i możliwie najwęższe boisko.

 

Jeżeli nie, może ktoś by się tego podjął? Ja się przymierzam (muszę jeszcze dokonać ze 2-3 zakupów do Evertonu), ale pewnie znajdą się forumowicze, którym wyszło by to lepiej. Jasne, że można to zrobić na prosto (długie piłki na ślepo), ale może ktoś to będzie w stanie podciągnąć pod taktykę, która będzie miała jakiś głębszy sens?

Odnośnik do komentarza
napisz czego dokladnie oczekujesz od tej taktyki

W wielkim skrócie - spowodowanie, by jak największa część meczu toczyła się w powietrzu, gdzie moi gracze będą mieli przewagę. Więc w ataku długie piłki, zgrywane przez napastnika, czy też pomocnikow (mam dwóch świetnych kandydatów na "target mana", którzy są CM/AM), a w obronie wąsko i głęboko ustawiona defensywa. Do tego sensownie ustawione nie tylko rożne czy wolne, ale także wrzuty z autu z okolic pola karnego...

 

Mam na myśli coś w stylu 4-1-3-2, z czterema "wysokimi" (pod tym będę rozumiał ich siłę/skoczność/grę głową) obrońcami, z których boczni czasami włączaliby się do ataku. Przed nimi defensywny pomocnik, głównie do rozbijania akcji przeciwnika (i w moim przypadku dalekich wrzutów z autu). Przed nim trójka środkowych pomocników - dwóch "wysokich" środkowych/ofensywnych pomocników, wchodzących w pole karne z drugiej linii i może jeden z nich fałszywie grający jako "Target man", plus jeden mniejszy, lepszy technicznie, ktoś w stylu rozgrywajacego.

I dwójka napastników, raczej ruchliwych (przynajmniej jeden), którzy schodzą na skrzydła, gdy są wykopywane do nich piłki. Także któregoś z nich można zrobić jako "target mana" wykorzystując podania na dobieg...

 

Można to zresztą zrobić na 100 sposobów pewnie, ale wyjątkowo w tym przypadku jestem gotowy dokupić graczy pod taktykę (część już mam), więc możesz to zrobić jak chcesz.

Odnośnik do komentarza

mimo parogodzinnych staran nie potrafie:s

mimo ze testowalem na druzynie w ktorej kazdy mial gre glowa <17 to przy zblizonym poziomie druzyny przeciwnej zawsze wygrane gorne pilki oscylowaly w granicach 50/50 mimo ze przeciwnik jednie w obronie dorownywal moim graczom w tym elemencie.

swoja droga nie przychodzi mi do glowy jak mozna spowodowac czestsze walki w powietrzu w srodku pola - dlugie podania czy gra na targer mana jako ops nie dziala.

Odnośnik do komentarza
mimo parogodzinnych staran nie potrafie:s

mimo ze testowalem na druzynie w ktorej kazdy mial gre glowa <17 to przy zblizonym poziomie druzyny przeciwnej zawsze wygrane gorne pilki oscylowaly w granicach 50/50 mimo ze przeciwnik jednie w obronie dorownywal moim graczom w tym elemencie.

swoja droga nie przychodzi mi do glowy jak mozna spowodowac czestsze walki w powietrzu w srodku pola - dlugie podania czy gra na targer mana jako ops nie dziala.

U mnie też słabo to wychodzi. Mając target mana w pomocy, zbyt często piłki przelatują za niego, bo on nie zdąża się ustawić wystarczająco ofensywnie.

I wciąż za dużo gram po ziemi, mając piłkę na 30-40 metrze z boku, nie chcę jej rozgrywać, tylko zrobić wrzutkę na środkowego napastnika, czy wchodzących pomocników. Chyba FM 08 nie jest gotowy na football ala Stoke City :(.

Odnośnik do komentarza

KLIK do 8.0.2

Jest to taktyka, którą stosuję od jakichś 6. sezonów w klubie i reprezentacji. Opiera się na 1-4-4-2 z ofensywnymi skrzydłami. Rewelacyjna (ani innowacyjna) raczej nie jest, ale w tym czasie zawsze byłem w czołówce ligi, 4 razy 1. W reprezentacjach również było dobrze, bo z Argentyną zdobyłem Copa America, 2. mijesce w Pucharze Konfederacji i wicemistrzostwo świata, a z Meksykiem 4. miejsce na mundialu. Ostrzegam też, że ta taksa ma dość gliniane nogi, bo zdarzało się dostać wpierdol od Xerez 1-6, czy Meksykiem od Francji również 1-6...

Przeciętny wynik, to zwycięstwo w 70% możliwych spotkań, mnie taki efekt satysfakcjonuje, ale zdarzało się też lepiej.

Stałe fragmenty gry zmieniłem na mieszane, bo zależy jakimi zawodnikami dysponujecie.

Przy dobrych napastnikach (ja mam Velę, Aguero i Bojana) strzelamy ponad 2,6 gola na mecz w przekroju całego sezonu. Piszę to z pełną odpowiedzialnością, gdyż co najmniej taką średnią uzyskiwałem przez 4 kolejne sezony.

W obecnym sezonie, po 18 meczach w lidze, bilans bramek to 56-19 i 43 pkt.

 

Mam też prośbę, aby ktoś, kto przetestuje tę taktykę dał znać jakie są rezultaty i co nie działa jak powinno. Czy to na forum czy na PW, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
KLIK do 8.0.2

Jest to taktyka, którą stosuję od jakichś 6. sezonów w klubie i reprezentacji. Opiera się na 1-4-4-2 z ofensywnymi skrzydłami. Rewelacyjna (ani innowacyjna) raczej nie jest, ale w tym czasie zawsze byłem w czołówce ligi, 4 razy 1. W reprezentacjach również było dobrze, bo z Argentyną zdobyłem Copa America, 2. mijesce w Pucharze Konfederacji i wicemistrzostwo świata, a z Meksykiem 4. miejsce na mundialu. Ostrzegam też, że ta taksa ma dość gliniane nogi, bo zdarzało się dostać wpierdol od Xerez 1-6, czy Meksykiem od Francji również 1-6...

Przeciętny wynik, to zwycięstwo w 70% możliwych spotkań, mnie taki efekt satysfakcjonuje, ale zdarzało się też lepiej.

Stałe fragmenty gry zmieniłem na mieszane, bo zależy jakimi zawodnikami dysponujecie.

Przy dobrych napastnikach (ja mam Velę, Aguero i Bojana) strzelamy ponad 2,6 gola na mecz w przekroju całego sezonu. Piszę to z pełną odpowiedzialnością, gdyż co najmniej taką średnią uzyskiwałem przez 4 kolejne sezony.

W obecnym sezonie, po 18 meczach w lidze, bilans bramek to 56-19 i 43 pkt.

 

Mam też prośbę, aby ktoś, kto przetestuje tę taktykę dał znać jakie są rezultaty i co nie działa jak powinno. Czy to na forum czy na PW, będę wdzięczny.

 

No to tak:

Grę zacząłem na średniej bazie danych łatka 8.0.2(domyślam się, że na tej grałeś:) )

Włączyłem 3 ligi : polską, włoską i hiszpańską.

 

Grałem na holidayu trzema zespołami : Jagiellonia(zespół raczej słaby, prognoza mediów - walka o utrzymanie)

AC Milan(przewidywane 2 miejsce)

Valencia ( Awans do pucharów, walka o tytuł)

 

Na początek Jaga po połowie sezonu:

Tabela

 

Mecze

 

Tak więc idzie na razie bardzo dobrze, w meczach z faworytami może przegrywałem, ale nie byłem w cale gorszy więc jest ok.

 

Teraz Valencia:

Tabela

 

Mecze

 

Ładna gra, dobra skuteczność. Niestety gra obronna pozostawia wiele do życzenia. Ogólnie jest dobrze. Dobre mecze przeciw faworytom ligi (2:0 z Realem i 2:0 z Barcelona).

 

AC Milan:

Tabela

 

Wyniki

 

Gra lepsza niż wyniki:P Wiele nie wykorzystanych okazji w meczach z np. Roma,Torino czy Palermo. Gra na plus, wyniki jakoś tak średnio.

 

Taksa nawet nawet. Dużo goli się strzela(Wszędzie w klasyfikacji strzelców przewodził nasz zawodnik, a w Valencii dwóch było na pierwszych miejscach), ale dość dużo się traci. Może nie jest to killer taktyka, ale dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą sie męczyć w układanie taktyki lub nie mają na to czasu :D

Odnośnik do komentarza
Czy ktoś może mi doradzić jaką taksę bądź jakie ustawienie zastosować w drużynie słabszej (tzn. angielska conference). Gram drużyną, której pozycja prognozowana przez media to środek tabeli. Jaką taktykę użyć by mieć dobre wyniki?

 

 

Takie ligi są bardzo proste:P Ja zawsze robiłem tak, że poszukałem sobie klubu patronackiego i wypożyczałem od nich zawodników. Przeważnie byli u mnie najlepsi w składzie, więc taktyki ustawiałem pod nich. Głównie stawiałem na atak, co owocowało awansami.

Odnośnik do komentarza
Takie ligi są bardzo proste:P Ja zawsze robiłem tak, że poszukałem sobie klubu patronackiego i wypożyczałem od nich zawodników. Przeważnie byli u mnie najlepsi w składzie, więc taktyki ustawiałem pod nich. Głównie stawiałem na atak, co owocowało awansami.

Łatwo powiedzieć. Jak ja grałem Maidenhead (Conference South) i poprosiłem o klub patronacki to mi powiedzieli, że nie widzą takiej potrzeby :bicz:

 

Co do taktyki to w skrócie im bardziej prymitywna i brzydka gra tym lepiej. Obrona + kontrataki i spokojnie można walczyć o czołowe lokaty (zakładam, że nie grasz jakimś wielkim faworytem do awansu). Ja wspomnianym Maidenhead (przewidywane ostatnie miejsce w tabeli, skład dramatycznie słaby, brak możliwości wypożyczenia grajka z klubu patronackiego) spokojnie zająłem miejsce w czołówce, a przy odrobinie szczęścia doczłapałbym się do baraży. Taktyka 4-1-4-1. Nie wrzucam jej, bo to nic odkrywczego. Cofnięta linia obrony, nastawienie, kreatywność na minimum, długie podania, kontrataki. No chyba że ktoś chce to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Takie ligi są bardzo proste:P Ja zawsze robiłem tak, że poszukałem sobie klubu patronackiego i wypożyczałem od nich zawodników. Przeważnie byli u mnie najlepsi w składzie, więc taktyki ustawiałem pod nich. Głównie stawiałem na atak, co owocowało awansami.

Łatwo powiedzieć. Jak ja grałem Maidenhead (Conference South) i poprosiłem o klub patronacki to mi powiedzieli, że nie widzą takiej potrzeby :bicz:

 

Co do taktyki to w skrócie im bardziej prymitywna i brzydka gra tym lepiej. Obrona + kontrataki i spokojnie można walczyć o czołowe lokaty (zakładam, że nie grasz jakimś wielkim faworytem do awansu). Ja wspomnianym Maidenhead (przewidywane ostatnie miejsce w tabeli, skład dramatycznie słaby, brak możliwości wypożyczenia grajka z klubu patronackiego) spokojnie zająłem miejsce w czołówce, a przy odrobinie szczęścia doczłapałbym się do baraży. Taktyka 4-1-4-1. Nie wrzucam jej, bo to nic odkrywczego. Cofnięta linia obrony, nastawienie, kreatywność na minimum, długie podania, kontrataki. No chyba że ktoś chce to wrzucę.

 

 

Hmm... Ja, grając Maidenhead dostałem Fulham za klub patronacki i sobie wypożyczyłem od nich pare grajków:D Załapałem się do baraży, a stamtąd awansowałem do Conference. Innym razem, grając St. Albians, czyli faworytem do zwycięstwa, grając wszystkie długie piłki do szybkiego napastnika, został on królem strzelców z 40 bramkami na koncie w 36 meczach :P.

Teraz jestem w Conference, skład jest podobny do tego z poprzedniego sezonu, a mam 5 miejsce po 3/4 sezonu. Tak więc prymitywne taktyki są fajne :D Wystarcz tylko wykrzesać na maxa umiejętności, jakie mają piłkarze(szybkość, skoczonść etc.)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie - gram drugi sezon Evertonem i mimo niedużych zmian w składzie (7 "starych" graczy w pierwszej 11) generalnie jestem bardzo zadowolony z wyników (IV miejsce w lidze i półfinał Pucharu UEFA w pierwszym, teraz dobrze sobie radzę w LM), posługując się mocno zmienionymi (i modyfikowanymi co mecz pod katem wystawianych graczy i przeciwników) taktykami Gunnerfana 4-3-1-2 (4-1-3-2).

Jedyny większy problem jaki mam to bronienie rzutów wolnych - nie chodzi tu nawet o bezpośrednie strzały, tylko wrzutki, jakieś krótkie rozegrania piłki, odbicia piłek, itd...

Ma ktoś jakieś doświadczenie i sukcesy w ustawianiu graczy pod tym kątem?

Odnośnik do komentarza
Co do taktyki to w skrócie im bardziej prymitywna i brzydka gra tym lepiej.

 

ciekawe spotrzeżenie :)

ja gram na taktyce 32fix i mistrzostwo w 1 sezonie PSG, choć pod koniec sezonu kompletny brak formy. W ostatnich 8 meczach 8 pkt :) Dlatego radzę ustawiać p wyczerpującym sezonie brać zawodnikom odpoczynek

Odnośnik do komentarza
ciekawe spotrzeżenie smile.gif

ja gram na taktyce 32fix i mistrzostwo w 1 sezonie PSG, choć pod koniec sezonu kompletny brak formy. W ostatnich 8 meczach 8 pkt smile.gif Dlatego radzę ustawiać p wyczerpującym sezonie brać zawodnikom odpoczynek

 

Chodzi o taktykę na najsłabsze ligi w Angli, tj. Conference i Conference South/North. W lepszych ligach trzeba grać pięknie xD

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...