Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze strzałami z dystansu rywali, mianowicie bez względu na to z jakiej klasy rywalem przychodzi mi się zmierzyć strzela gole praktycznie wyłącznie zza pola karnego i to w hurtowych ilościach. Próbowałem już grzebać w taktyce, jak na razie bezskutecznie, macie jakieś pomysły w jaki sposób ograniczyć przeciwnika ?

Odnośnik do komentarza

witam! gram wisłą kraków 2 sezon transfery super zrobiłem i wygrałem ligę w 1 sezonie. Teraz jestem na drugim miejscu z stratą 4 punktów do Legi. Skład mam dobry lecz ciężko mi dobrać taktykę. Próbowałem na bardzo wielu z neta i różnie ale ostatnio na każdej przegrywam i wiem że nie gram fair i nie zapisuję bo muszę te ligę wygrać a skład według mnie mam bardzo dobry. Chcę wygrywac większość meczy ponieważ jak czytam różne kariery to tam tylko w całym sezonie pare meczy przegrywają a ja tutaj ze słabymi także przegrywam. Umieszczam link do tego save (22 mb i jest na bazie 8.0.2) i byłbym bardzo wdzięczny jeżeli ktoś dobrał by mi odpowiednią taktykę do tego składu lub stworzył jeśli darzy czasem bo ze mnie taktyk marny bo próbowałem ale wyniki jeszcze gorsze. Będe wdzięczny z każdą pomoc.

 

wisla.fm

Odnośnik do komentarza

mógłbyś mi dać link to taktyki kimza i co do mojego grania to wiem że troche bez sensu ale zamierzam grac normalnie jak sie dobrze zgrają i taktyke znajde a mam 2 polowe sezonu wiec zgrac sie juz powinni w zimowym oknie nikogo nie kupilem

 

z opini internautów lepsza dużo jest taktyka kimza i dlatego ją przetestuje tylko nie wiem jakimi artrybutami sie musza wyróżniać pilkarze na daną pozycje

Odnośnik do komentarza
z opini internautów lepsza dużo jest taktyka kimza i dlatego ją przetestuje tylko nie wiem jakimi artrybutami sie musza wyróżniać pilkarze na daną pozycje

 

Kimz jest pod mocniejsze zespoły inaczej będziesz tracił ogrom bramek.

Zagraj taktyką Kit32 bo sprawdza się wszędzie.

 

@edit Jeżeli to nie pomoże to coś sam wymodź, najlepsza metoda.

Odnośnik do komentarza
No to wydaje się najbardziej logiczne dlatego zagranie słabszą nogą stosuje na całą linię pomocy i napastników, pressingiem też zdaje się gram wysokim i nic nie pomaga.

Z doswiadczenia widze, ze za duzo ustawien indywidualnych na przeciwnika, to moi gracze sie gubia.. Idealnie spradza sie, jak ustawiasz na 3 graczy. Ja zawsze daje skrzydlowym wymuszenie gry slabsza noga i na slabszego z pomocnikow - pressing (ew na OPS). Czasami dokladam ostry odbior na zawodników podatnych na kontuzje (typu Blaszczykowski, Arshavin).

Odnośnik do komentarza
A co myślicie o pressingu na bramkarzu, opłaca się ustawiać ?

 

Jeżeli twój napastnik/napastnicy grają pressingiem na max (GPP maksymalnie w prawo) oraz agresywnym odbiorem to czemu nie ? Nawet klasowi bramkarze popełniają błędy więc może się to opłacić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam do Was pytanie odnośnie ustawień obrony. Jak korygujecie jej ustawienie? Czym różni się tak generalnie strefa od 1na1 a zwłaszcza 1na1 od wybrania konkretnego przeciwnika do krycia? Problem mam ze skrzydłowymi (obaj szybcy - A.Cole i R.Mater) którzy wychodzą bardzo do przodu atakując gracza mającego piłkę, który w tym czasie podaje na skrzydło skąd lecą dośrodkowania ;/ Czy efektywne jest ustawienie by kryli konkretnego (z nazwiska) zawodnika? To samo pytanie tyczy się też środka obrony (tam D.Milito i Senderos). Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam.

 

Na wstępie wyrażam przypuszczenie, iż ktoś tu jeszcze zagląda.

 

Stosunkowo niedawno zacząłem grać w fm 2008. Przeglądnąłem więc różne tematy na różnych forach. Wiele rzeczy trochę się rozjaśniło. Niektóre nawet wpłynęły na obraz gry. Ale właśnie "ale". Mam kilka pytań, na które prosiłbym o w miarę sensowną odpowiedź:

 

1) Gram tempem normalnym (jeden w prawo od powolne), szerokością na środku (zmiana w zależności od boiska niewiele mi daje), wysuniętą linią obrony, taktyką 4-1-2-2-1 z DM i 2 AM, z których jeden AM jest rozgrywającym i napastnikiem jako odgrywającym. Chciałbym, żeby był na dobieg, ale jakoś rewelacyjnie szybki to on nie jest (spd14,acc14). Rozumiem więc, że podania od rozgrywającego mają być ustawione jako mocno bezpośrednie? I TERAZ JAK TO SIĘ MA DO TEMPA GRY, SKORO BYŁO MÓWIONE WSZĘDZIE O ZALEŻNOŚCI PODANIA BEZPOŚR. - SZYBKIE TEMPO GRY, PODNIA KRÓTKIE TEMPO WOLNE ? przecież jak tempo jest takie powolne/norma to jakim cudem rozgrywający będzie podawał bezpośrednio? dodam, że drugiemu AM ustawiłem podania krótkie, ale żaden z nich jakoś przesadnie piłek prostopadłych nie rzuca (ustawienia indywidualne mają i rajdy i prostopadłe itd). Może wynika to z różnic w mentalności? AM mają ustawione na około 15, a napastnik na 16? Bo nie wiem z czego więc o to pytam.

 

2) jeśli nie wychodzi na dobieg, to chciałbym spróbować zagrać "do nogi" (więcej techniki niż szybkości) to w takim razie rozumiem, że rozgrywający AM i drugi też mają mieć podania krótkie?

A co gdybym chciał zagrać mieszane? jakie podania mają mieć ustawione obaj AM

 

Prosiłbym o odp. lub wyjaśnienie tego "paradoksu" dla mnie.

 

P>S> "znalazłem w wspomnianą tutaj taktykę kit 32 fix, i popatrzyłem tam na ustawienia zawodników i widziałem pewne podobieństwo w ustawiniu zwodników i niektórych poleceniach (za wyjątkiem swobody taktycznej, ja gram zupełnie bez, jakoś nie ufam moim piłkarzom, poza tym gram na DM) i w tej taktyce , z opini fanów takie rozwiązanie (j/w tempo i podania, gra na dobieg) działa. O co więc chodzi? Czy mam po prostu ściągnąć tą taktykę, pozmieniać zawodnikom tylko podania, nastawienie ( bo wątpie kto w stalowej woli będzie potrafił zagrać krótkim podaniem) i nią grać i z niej się bo inaczej się z logicznego punktu widzenia nie da?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam do Was pytanie odnośnie ustawień obrony. Jak korygujecie jej ustawienie? Czym różni się tak generalnie strefa od 1na1 a zwłaszcza 1na1 od wybrania konkretnego przeciwnika do krycia? Problem mam ze skrzydłowymi (obaj szybcy - A.Cole i R.Mater) którzy wychodzą bardzo do przodu atakując gracza mającego piłkę, który w tym czasie podaje na skrzydło skąd lecą dośrodkowania ;/ Czy efektywne jest ustawienie by kryli konkretnego (z nazwiska) zawodnika? To samo pytanie tyczy się też środka obrony (tam D.Milito i Senderos). Z góry dzięki za pomoc!

 

Strefa różni się od 1na1 tym, że grając strefą obrona gra w linii. To jest skupiają się na jej trzymaniu i całą formacją równocześnie przesuwają się po boisku i wywierają pressing na rywalach, jak grasz strefą możesz włączyć pułapki offsidowe. W 1na1 natomiast każdy z obrońców kryje jednego chłopa nie zawracając sobie głowy trzymaniem linii itd. W dzisiejszej piłce praktycznie wszystkie zespoły grają strefą (w fmie też zawsze gram strefą i sobie chwalę). Co do ustawień obrony, pokombinuj z szerokością gry zespołu, stopniem wysunięcia linii obrony, pressingiem zespołu, potem przejdź do indywidualnych ustawień obrońców. Musisz pokombinować, reagować też podczas meczu, nie przesuwaj jednak radykalnie suwaka z jednej strony na drugą, metodą prób i błędów znajdziesz optimum. U mnie mało kiedy sprawdzało się przyklejanie plastra jakiemuś zawodnikowi i zrezygnowałem z tego. No i pamiętaj, że każdy czasem przegrywa ; P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...