Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie odnośnie taktyki. W dzisiejszym futbolu wiele drużyn przechodzi na system 4-3-3 z trzema środkowymi pomocnikami (PŚ i DPŚ) i trzema napastnikami (jednym snajperem i dwoma bocznymi napastnikami)

I tu się rodzi pytanie. Czy chcąc ustawiać tę taktykę, piłkarzy grających z boku ataku ustawiać na OP L i OP P, czy może ustawić ich w ataku, najszerzej jak się tylko da, a może trzech środkowych napastników i dwóm strzałki w bok?

Może pytanie jest głupie, ale chciałbym się zorientować. Może ktoś już eksperymentował z takim ustawieniem i potrafi odpowiedzieć. Z góry dzięki...

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze ustawianie w ten sposób zawodników jest dosyć ryzykowne i nie polecał bym wychodzenie na murawe w tym ustawieniu grając z przeciwnikiem na podobnym do twojego poziomie co ty. Jesli jedna się zdecydujesz to musisz zwrócić uwage na pare szczegółów. Po pierwsze musisz mieć conajmnie 4 niezłych napastników ( 1-den na zmiane). Jesli masz w składzie skrzydłowych o bardzo ofensywnych atrybutach to ustaw ich po bokach i daj strzałke w bok i częste dośrodkowania. Środkowemu napasciorowi daj wolna ręke ( wolny elektron) Polecam też zamiane pozycji w trakcie meczu w ataku. Wysuń leciutko obrone graj wąsko i raczej szybko. Nie pozwól by pomocnicy (przynajmniej wszyscy) zabardzo nie hasali sobie do przodu. Ja daje te ustawienie tylko wtedy jeśli poprostu musze strzelić bramke i stawiam wszystko na jedną karte i NIGDY nie zdarzło mi się wyjść na murawe w takim ustawieniu. Warto czasami ściągnąć jednego z obrońców na rzecz pomocnika ale wtedy jak już mówiłem wszystko na jedną karte.

Odnośnik do komentarza

Witam. Generalnie mam problem z ustawieniem swojej drużyny. Gram PSG i mam straszny chaos w formacji obrony. Przeciwnik podaje sobie na mojej połowie bezkarnie piłkę a obrońcy biegają za nimi jak głupi ;/

1.Jak powinienem ustawić obronę, krycie 1na1, czy strefa? Środkowi obrońcy są wysocy ale wolni, skrzydłowi natomiast szybcy.

2.Co zrobić żeby np. jeden boczny obrońca brał udział w akcjach ofensywnych a potem szybko wracał w razie kontry?

3.Gram 3 pomocnikami i jednym napastnikiem. CHciałbym żeby środkowy pomocnik był zawsze rozgrywającym a oni zamiast grać na niego to podają do tyłu na środek do defensywnego pomocnika.

4.Czy szybkie podania oznaczają jednocześnie grę z pierwszej piłki częstą, czy muszę jeszcze zmienić jakąś opcję?

5.Najlepiej grać skrzydłami czy cisnąć środkiem?

 

Wybaczcie tyle pytań, ale jestem kompletnym amatorem jeżeli chodzi o FM, a ciągłe denerwowanie się na piłkarzy trochę męczy ;) Nie chcę uzyskać porady jak wygrywać wszystkie mecze, ale chciałbym dowiedzieć się jaki robię błąd w taktyce i choć trochę móc kontrolować moich zawodników na boisku. Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość :)

Odnośnik do komentarza

Akurat ja miałem bardzo owocną karierę w PSG, więc może się wypowiem. W środku defensywy grali najczęściej Bourillon i Sakho. Linia obrony była u mnie cofnięta (jeden punkt na prawo od "Głębokiej"), krycie tylko i wyłącznie strefowe. Warto w ustawieniach indywidualnych stoperów zminimalizować kreatywność i nakazać grę długimi piłkami. Wolę jak stoper bez zastanowienia wywali piłkę daleko na połowę przeciwnika, niż miałby kombinować grę z klepy na 30 metrze od własnej bramki. Boczni defensorzy byli u mnie nastawienie dosyć mocno ofensywnie. Mogłem sobie na to pozwolić mając dwójkę znakomitych defensywnych pomocników: Digarda i Clementa. Preferowanie gry środkiem bądź skrzydłami w dużym stopniu zależy od tego jakiego profilu jest napastnik (w FM 2008 zawsze gram tylko jednym). Jeśli dobrze czuje się w powietrzu warto grać skrzydłami. Jeśli natomiast jest szybki, bądź jest typowym sępem - warto grać środkiem. Osobiście polecenie to ustawiam na "Mieszane".

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Old Gold

 

Old Gold to specyficzna taktyka wymagająca posiadania odpowiednich graczy. Opiera się na systemie 4-3-3, z ofensywnie nastawionymi bocznymi obrońcami oraz ze skrzydłowymi pełniącymi rolę napastników. W zależności od klasy rywala i umiejętności naszych kopaczy możemy nakazać grę z kontry, mając dużo słabszy skład często ogrywam mocniejszych rywali wyprowadzając błyskawiczne akcje. Zawsze gramy wąsko, aby nasi pomocnicy mieli ułatwione zadanie w środku pola. Jak już wcześniej mówiłem - w drużynie potrzebujemy zawodników pasujących do naszej wizji gry:

 

GK: Musi być szybki i zwinny, świetnie grający w powietrzu i na przedpolu. Dobrze jakby miał jeszcze wysoką wartość wykopów i komunikacji. Gdy budujemy atak pozycyjny, on stoi na 15-20 metrze i wybiega do długich podań drużyny przeciwnej.

 

DC: Po pierwsze i chyba najważniejsze, na tej pozycji gracze muszą być szybcy. Bardzo często schodzą w boczne sektory boiska asekurując bocznych obrońców, nie mogą dać się wyprzedzić rywalowi. Po drugie powinni dobrze czuć się w powietrzu, co zaowocuje mało liczbą straconych bramek po dośrodkowaniach przeciwników. Po trzecie, umiejętności ustawienia się i przewidywania na wysokim poziomie pozwolą na wyprzedzenia rywala i bezproblemowe odebranie piłki.

 

DR/DL: Idealnym przykładem zawodnika na tę pozycje jest Rafinha. Szybki, wytrzymały o świetnym dryblingu i dośrodkowaniu. Te cechy pozwalają mu na bieganie wzdłuż bocznej linii boiska i częste dośrodkowania w pole karne. Tak jak i stoper musi się dobrze ustawiać oraz przewidywać zagranie przeciwników.

 

DM: Defensywny pomocnik to zaprzeczenie stereotypowi, że zawodnik musi umieć jedynie bronic. Gracz na tej pozycji to ukryty rozgrywający, często grający na jeden kontakt, przez którego przechodzi masa podań. Oczywiście gra w destrukcji na wysokim poziomie pomoże drużynie na częste kontry. Powinien być wytrzymały i zdeterminowany.

 

MC: Środkowi pomocnicy to królowie asyst, którzy grają zabójcze prostopadłe piłki do napastnika i wbiegających skrzydłowych. Mają średnią około 6-7 kluczowych podań na mecz. Bardzo często grają z klepki, dlatego powinien się wyróżniać atrybutami technicznymi. Ot taki Deco.

 

AMR/AML: Ukryci napastnicy. Ta informacja powinna nam wystarczyć aby dobrać odpowiednich graczy. Szybcy, dynamiczni, dobrze wykańczający akcje, opanowani. Mając w drużynie szybkiego napastnika warto nauczyć go grac z boku, to najlepszy sposób aby zdobyć dobrych graczy na tę pozycje. Kluczową umiejętnością jest 'często wchodzi w pole karne', dzięki niej otrzymując piłkę od kolegi zabiera się z nią w pole karne - stając oko w oko z bramkarzem.

 

ST: Wysoki, dobrze zbudowany napastnik pozwoli nam na zdobywanie masy goli po dośrodkowaniach obrońców. Będąc szybkim często wychodzi na czystą pozycję. Powinien dobrze grac bez piłki i podawać - będzie miał wtedy dużo asyst. Pożądane umiejętności to mijanie/lobowanie bramkarza oraz plasowane strzały.

 

Wygrywając jedną bramką w końcówce meczu gdy przeciwnik przechodzi na 4-2-4/2-3-5 polecam zmianę ustawienia na takie. Cofamy bocznych obrońców, DM przechodzi na DC, cała drużyna gra z kontry długimi podaniami. Nierzadko strzelam bramki w doliczonym czasie gry dzięki przejściu na te ustawienie.

 

Zachęcam do testowania, zamieszczajcie swoje wrażenia na temat Old Gold. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@dragonfly:

 

testowalem twoja taktyke w West Hamie i ... niestety ale raczej sie nie sprawdza ... przegrane z Man Utd. 2:5, z Arsenalem 0:5. z Man City 0:8 ..... jesli sa jakies wygrane to nie wiecej niz 1:0 ...

 

ja wiem ze to tylko West Ham (przed sezonem prognozowane miesjce to 14, aktualnie jestem na 13 miejscu) ale dokupilem kilku wydaje mi sie ze dobrych pilkarzy (screen z ustawieniem ponizej)

 

nie wiem co zle robie, moze to kwestia tego ze nie sa jeszcze zgrani? mozna byc jeszcze po prawie 7 miesiacach nie zgranym? moze zle rozmowy motywacyjne? do twojej taktyki wogole ustawia sie jakies ustawienia na konkretnych pilkarzy przeciwnika? bo nie pisales o tym w swoim opisie

 

w calym meczu mam moze ze 3,4 sytuacje do strzalu .... cos jest nie tak, a ja nie wiem co .... i jak sie nie dowiem to wyrzuce monitor przez okno ... a mam nowy :)

 

http://img213.imageshack.us/my.php?image=nowy1km6.jpg

Odnośnik do komentarza

Cześć. Miałem format dysku i straciłem conieco w tym solidną taksę do FMa 2008. Pamiętam że sciągnąłem ją z forum SIgames problem w tym że nie pamiętam nazwy pod jaką była opisana, pamiętam tylko nazwę pliku: citeh.tac Może ktoś ma ją w swoich archiwach i byłby skłonny się nią podzielić. Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
@dragonfly:

 

testowalem twoja taktyke w West Hamie i ... niestety ale raczej sie nie sprawdza ... przegrane z Man Utd. 2:5, z Arsenalem 0:5. z Man City 0:8 ..... jesli sa jakies wygrane to nie wiecej niz 1:0 ...

 

ja wiem ze to tylko West Ham (przed sezonem prognozowane miesjce to 14, aktualnie jestem na 13 miejscu) ale dokupilem kilku wydaje mi sie ze dobrych pilkarzy (screen z ustawieniem ponizej)

 

nie wiem co zle robie, moze to kwestia tego ze nie sa jeszcze zgrani? mozna byc jeszcze po prawie 7 miesiacach nie zgranym? moze zle rozmowy motywacyjne? do twojej taktyki wogole ustawia sie jakies ustawienia na konkretnych pilkarzy przeciwnika? bo nie pisales o tym w swoim opisie

 

w calym meczu mam moze ze 3,4 sytuacje do strzalu .... cos jest nie tak, a ja nie wiem co .... i jak sie nie dowiem to wyrzuce monitor przez okno ... a mam nowy :)

 

http://img213.imageshack.us/my.php?image=nowy1km6.jpg

Trudno mi powiedzieć co konkretnego musiało się stać, że taktyka się nie sprawdza :-k Grałem nią PSG, Parmą, Kaiserslautern i generalnie wymiatała. Skład masz niezły, więc powinni sobie spokojnie radzić. Pamiętam że w PSG miałem spore problemy ze skutecznością w pierwszym sezonie. Ale wtedy pomogła zmiana napastnika. Rozmowy motywacyjne odgrywają ogromną rolę i źle przeprowadzone mogą spieprzyć mecz. Nie wiem jednak czy to miało wpływ na wyniki. Jeśli chodzi o polecenia odnośnie przeciwników, to napastnikom daję ostry odbiór i wymuszanie gry słabszą nogą, tak samo ofensywnym pomocnikom. Pomocnikom defensywnym i obrońcom ustawiam ścisłe krycie i ostry pressing.

 

Dziwnie wygląda sprawa ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. U mnie zazwyczaj drużyna dominuje środek pola i stwarza sporo sytuacji. Problemem bywa jedynie wykończenie, ale tylko czasem. Jak spisuje się playmaker (Maniche)? Często zagrywa kluczowe piłki? Może nie radzi sobie w tej roli? Zastanawiające są też wysokie porażki, bo o ile ze skutecznością miewałem problemy, o tyle defensywa na ogół grała bardzo pewnie.

 

Jak na ogół zawodnicy reagują na rozmowy motywacyjne?

 

Wreszcie może być i tak, że taktyka po prostu nie wypaliła pod daną grę. Miałem tak grając Sheffield Wed. Po prostu nie szło mi. Przy czym nie byłem w stanie racjonalnie wytłumaczyć powodów słabych wyników.

Odnośnik do komentarza

skonczylem wlasnie sezon, 12 miejsce :) to i tak o 2 miejsca wyzej niz wczesniej zakladano, sprobuje zagrac z twoimi ustawieniami przeciwinkow

 

co do napadziora to ten Ashton nie jest taki zly, owszem, gdyby wykorzystywal proste sytuacje to pewnie bylbym wyzej, a tak to glownie strzelal albo zza pola karnego, albo jakims fartem (od slupka, obroncy itd.) ale to i tak dalo mu to 26 bramek w calym sezonie przy 42 meczach (wliczylem puchary)

 

Maniche tylko 8 asyst w calym sezonie, sprobuje kupic kogos na jego miejsce i zobacze wtedy, byc moze jest tak jak sugerujesz, ze Maniche za malo kluczowych pilek zagrywa

 

 

co do tych porazek to sam bylem bardzo zaskoczony, zwlaszcza ze pierwsze mecze nie wygladaly zle (jak jeszcze gralem skladem zanim dokupilem nowych obroncow) ... ten z Man City (0:8) Upson zagral na 3 a bramkarz Green ..... na 9 .... gdyby nie dobra forma bramkarza to chyba dwucyfrowy wynik by byl :)

 

 

no nic, sprowadze nowego playmakera, prawego obronce, sprobuje z twoimi ustawieniami pod przeciwnikow (ja tylko stosowalem co najwyzej wymuszanie gry slabsza noga i pressing na pomocnikow) i jkabym sie przez dluzszy czas (czytaj do czwartku) nie zglosil to znaczy ze monitor jednak wylecial przez balkon :P

 

 

dzieki za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza

Mogę Ci zasugerować kilku zawodników, którzy w tej taktyce dosłownie miażdżyli. Znakomitym defensorem jest młodziutki Mamodou Sakho z PGE. Ze względnie tanich zawodników dobrze na środku defensywy spisuje się też Federico Fazio, o ile Sevilla jeszcze go nie sprzedała. Felipe z Udinese to kolejny znakomity stoper. Prawe skrzydło należało do Axela Witsela ze Standartu. Ale jeśli ktoś Cię wyprzedził, to już pozamiatane ;) Jako playmakera polecam Davida Jonesa z Derby. Chłopak po kilku latach staje się czołowym pomocnikiem Premiership. Jego naturalną pozycją jest środek pomocy, ale łatwo go przekwalifikować na ofensywnego. Alternatywą pozostaje Chilijczyk Jorge Valdivia.

 

Piszesz że Ashton strzelił ponad 20 bramek. W takim razie warto go zostawić. Jeśli jednak zastanawiasz się nad zmianą napastnika, to bezkonkurencyjny wydaje się Andre-Pierre Gignac, który był najlepszym napastnikiem we wszystkich moich karierach.

Odnośnik do komentarza

OK zaczynam grac Twoją taktyka jako że moja stara jakoś sie chyba już opatrzyła i cos kiepsko grają ;) Chyba mnie przestali słuchać :D

Gram Górnikiem Zabrze, jestem po rundzie jesiennej na 10 miejscu. Jaki efekt będzie na koniec sezonu, na pewno napisze. Narazie po 2 oficjalnych meczach i paru sparingach stwierdzam że mniej trace bramek :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc :) Mam kilka pytan zwiazanych z Football Managerem 2008. Pierwszy raz sobie odpalilem takiego swiezego bo ostatnio gralem w CM 01/02 czyli ladne lata temu. Moje pytanie sa nasteopujace:

 

1. Ile wynosi czas adaptacji do danego ustawienia? Przy czestym zmienianiu ustawienia podczas meczu mamy gorsze zgranie zawodnikow czy jak to jest? Czy zgrywa sie druzyna ogolnie sama w sobie czy tylko pod dane ustawienie im czesciej gramy jednym ustawieniem tym lepiej im idzie? Jest wogole takie cos jak zgranie zespolu? Jesli tak to gdzie to sprawdzac

 

2. Jakie wyniki uzyskujecie z druzynami sparingowymi? Ja zaczynam sezon Juventusem no i w 3 meczach testowalem mase taktyk. Wyniki z tymi slabymi druzynami to wygrywalem 2-0, 3-1, raz przegralem nawet 0-1, zadna taktyka nic nie pomagala tak moi grali slabo, no a wczoraj w nocy pyklem Milan II sklad 4-0. To takie normalne wyniki? Boje sie co bedzie jak trafi mi sie taki Arsenal albo Man Utd skoro ze slabeuszami 2-0 wygrywam tylko. Pewnie bo pewnie ale 2-0 to jednak maly wynik. Nie wiem jakie sa realia tych wynikow, czy wlasnie takie 2-0 czy np powinienem z tymi cieniasami po 6-0 wygrywac?

 

3. Jak zrobic zeby Buffon wybijal celnie? Czasami zdaza sie ze na 5 wybic wszystko idzie w aut. Marnuje mi pilki i trace posiadanie przez to. Idzie go jakos tego poduczyc?

 

4. Co zrobic zeby czesciej podawali pilke? Czasami jest tak ze ktos biegnie u mnie z pilka dobiega 2 obroncow, jeden moj obok jest wolny na dobrej pozycji a ten z pilka nie podaje tylko sie kiwa bez sensu. Idzie jakos to przyspieszyc i poprawic zeby zawsze gral na wolne pole? No w sumie fakt jakby zawsze dobrze podawali to wyniki by bylo po 10-0 :) No ale pewnie idzie jakos to usprawnic. 

 

5. Jak sprawdzic ustawienie przeciwnika jesli widzimy ze cos zlego sie dzieje i zeby odpowiednio reagowac? Pewnie sie nie da i trzeba czytac z boiska jakim gra ustawieniem? Chodzi mi o jego taktyke podczas trwania spotkania. 

 

6. Jak sprawdzic czy moja wersja sie uaktualnila do 8.02? Bo jak wchodze w ustawienia chyba to pisze tylko "wersja 8"

 

7. Co to jest CA i PA? Jak jest PA -8 to znaczy ze zawodnik ma tendencje rozwoju spadkowa? Jak poznac po PA i CA czy warto kupic mlodzika i ze on za jakis czas bedzie dobrze sie spisywal?

 

8. Kogo polecacie jako zastepstwo glownego rozgrywajacego w zespole? Mam Tiago..spisuje sie narazie bardzo dobrze, pare bramek rozgrywa dobrze, nie mozna narzekac no ale jak juz zlapie kontuzje to nie mam zbytno kim go zastapic, musze jedynie cofnac Del Pierro. Myslalem nad Arshavinem ale o niego sie zaczelo bic rowno ze mna pare zespolow i nie wiem czy przyjmie moj kotrakt. Kogo polecacie jako zmiennika na rozegraniu dla Tiago? Kogos dobrego kto sobie poradzi tak do 10 mln euro? Kaka, Ronaldo, Ribery oczywiscie odpadaja bo takich narazie nie chce, myslalem tez nad Blaszczykowskim ale on raczej na skrzydlo jak juz ale i tak nie przyjmuje kotraktu na 300 000 euro miesiecznie wiec niech spada.

Odnośnik do komentarza

1. Adaptacja zawodników do nowej taktyki może potrwać kilka tygodni jeśli jest ona diametralnie różna od poprzednio używanej.

Taktyki nie powinno się często zmieniać w trakcie meczu, wystarczą drobne korekty, które będą reakcją na ruchy przeciwnika.

Ze zgraniem jest tak, że im częściej zawodnicy grają jedną taktyką i takim samym składem tym lepiej będą się rozumieć na boisku. Dobrze gdy ma się w składzie zawodników z wysokim atrybutem przewidywanie, bo dzięki temu zawodnicy lepiej mogą przewidzieć co za chwilę się zdarzy na boisku. Zgranie zespołu możesz sprawdzić w raporcie asystenta dotyczącym zespołu. Ale gołym okiem widać czy zespół jest zgrany i czy się rozumie. U mnie w Leeds w 2014 roku (gram praktycznie od początku taką samą taktyką z małymi zmianami) zgranie widać doskonale, czasem wygląda to wręcz jakby grali na pamięć.

 

2. Ja sparingami w ogóle się nie przejmuję. Oczywiście rywali dobieram tak, aby moi nie dostali łomotu. Daj im pograć na jednej taktyce z pół sezonu, bo jak będziesz co mecz zmieniał ustawienie, to oni nigdy się nie zgrają i efektów nie będzie. Jak widzisz, że zespół ma sporo okazji, gra się klei, ale nie dopisuje skuteczność to poczekaj, daj kopaczom przyzwyczaić się do taksy. Jak są okazje to prędzej czy później będą je wykorzystywać. A jak widzisz, że gra nie wygląda dobrze zmień taktykę.

 

3. Daj mu krótkie wybicia (np. do bocznego defensora). Możesz go w treningu poduczyć, daj mu więcej treningu odpowiadającego za podania.

 

4. Ustaw krótkie podania, zmniejsz rajdy z piłką.

 

5. Wydaje mi się, że nigdzie na tacy nie ma podane jaką dokładnie gra rywal. Trzeba to wyczytać obserwując mecz.

 

6. Sprawdzić biuld. Zaraz za wersją gry powinny być jeszcze cyferki, to właśnie build.

 

7. CA to aktualny potencjał zawodnika, a PA po jego maksymalny potencjał jaki może osiągnąć w przyszłości (ale wcale nie musi).

To, że zawodnik ma PA -8 nie oznacza, że ma tendencje rozwoju spadkową. W ogóle nie rozumiem tego stwierdzenia.

Są różne przedziały w jakich mieści się PA każdego zawodnika, oto one:

-10 - 170-200
-9 - 150-180
-8 - 130-160
-7 - 110-140
-6 - 90-120
-5 - 70-100
-4 - 50-80
-3 - 30-60
-2 - 10-40
-1 - 0-20

Jeśli młodzik ma wysokie PA (-10, -9), dobry best ranking i jest pracowity warto go kupić.

 

8. Ja poleciłbym Freddy'ego Adu, Lulinhę albo Hugo Vianę z braku laku.

Odnośnik do komentarza

Żeby to sprawdzić nie trzeba tam wchodzić. Wystarczy spojrzeć na ustawienie rywala przy wznawianiu gry przez GK z piątki (widać doskonale). Samo wyczytanie ustawienia nic nie daje, bo polecenia zespołowe i indywidualne mogą być diametralnie różne przy takiej samej formacji grając z różnymi rywalami, ba zmienia się ono w trakcie meczu.

Odnośnik do komentarza

@dragonfly:

 

narazie rozegralem 4 sparingi i jeden mecz w Premiership

 

4 wygrane i jeden remis

 

3 wygrane sparigni z Watford, Barnsley i .... Realem Madrid :) .... o ile co do tych dwoch pierwszych to mogli odpuscic to chyba Real nie odpuscil sobie meczu bo kartki lataly na lewo i prawo a i przy stanie 2:1 w 90 minucie Casillas znalazl sie pod moja bramka

 

potem przyszedl mecz w lidze z Man City (z tym ktory mnie rozgromil wczesniej 8:0) ... i wygralem 2:1 ... zobaczymy jak dalej pojdzie

 

z wzmocnien to sciagnalem sobie Hamsika i Miguela Valoso na defensywnych pomocnikow, i Bodmera na ofensywnego .... i zostawilem Ashtona w ataku, ale sie trafila okazja bo Gilardino byl bez konktraktu to i go sciagnalem :)

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziekuje za konkretna odpowiedz. Zagralem juz 5 meczy o stawke i widac postepy. Juve gram w sumie roznymi taktykami, ale wiekszosc czasu jedna taka niby glowna i widac ze idzie im ciut lepiej konstruowanie akcji niz w sparingach. Narazie mialem 0-0 z Roma, 1-0 z Atalanta i 1-0 z Livorno. Mam nadzieje ze grajac ulubiona taktyka bede wygrywal pewnie bo narazie to obgryzam paznokcie ze strachu czy mi nie wbija w 90 minucie. Skoro mowisz ze tak wyglada zgranie ze pol sezonu trzeba grac to wybiore jedna optymalna i tak ich bede trzymal przez dlugi czas, zobaczymy efekty. Polska natomiast gram 4-2-3-1 z czego op na skrzydlach sa szeroko rozstawieni i powiem ze jestem zszokowany jak dobrze im szlo z Portugalia :) konstruowali lepsze akcje niz Juve, akcje na skrzydlach pelne polotu, blyskotliwe, podobalo mi sie super. Oczywiscie Zuraw nie wykorzystal i inni sam na sam pare sytuacji i w rezultacie przegralem 4-2 ale ciesze sie ze dali rade i walczyli do ostatniej chwili. Przegralem po indywidualnych bledach obroncow, Bronowicki gral fatalnie, Bak podal pod nogi Ronaldo a ten tylko huknal i kolejny gol, Boruc tez slabo. Natomiast Blaszczyk, Krzynek, Smolarek, Wasilewski nie mieli sobie rownych, szokowali mnie jak potrafia zagrac dobre akcje, brakowalo wykonczenia. Zobaczymy jak bedzie z Finlandia, ale juz mis ie podoba prowadzenie Polski :) Ta taktyka mam nadzieje ze na MŚ 2010 cos zwojuje :P

 

Mam jeszcze pytanie.

- Skad mam wiedziec jaki zaoferowac kontrakt? Blaszczykowskiemu proponowalem chyba 180 000 euro miesiecznie mimo ze w Borussi ma 83 000 na miesiac i mial mnie w dupie. Podobnie Arshawin, ktory mial 200 000 euro w Zenicie a u mnie dawalem 300 000 euro+premia za mecz 2000+premia bramkowa 5000 euro i mnie wysmial. Jaki suchar, Del Pierro zarabia u mnie kolo 380 000 euro miesiecznie wiec dlaczego mam innym nowym dawac tyle samo? jak to jest?

 

- Jesli chodzi o build to znalazlem i mam (dokladnie nie pamietam) cos ala 8.0.11263 Cos ala takie cyferki. Aktualizowalem do 8.02 i teraz nie wiem czy dobrze to poszlo czy nie.

Odnośnik do komentarza
Mam jeszcze pytanie.

- Skad mam wiedziec jaki zaoferowac kontrakt? Blaszczykowskiemu proponowalem chyba 180 000 euro miesiecznie mimo ze w Borussi ma 83 000 na miesiac i mial mnie w dupie. Podobnie Arshawin, ktory mial 200 000 euro w Zenicie a u mnie dawalem 300 000 euro+premia za mecz 2000+premia bramkowa 5000 euro i mnie wysmial. Jaki suchar, Del Pierro zarabia u mnie kolo 380 000 euro miesiecznie wiec dlaczego mam innym nowym dawac tyle samo? jak to jest?

 

-Co do kontraktów to zawodnik z tobą go nie podpisze jeśli nie jest chętny przejść do twojego klubu. Najlepiej weź sobie w wyszukiwaniu, aby asystent wyeliminował ci nierealistyczne cele transferowe i ci zawodnicy, którzy zostaną na pewno podpiszą z tobą kontrakt. Chociaż z drugiej strony skoro prowadzisz Juve to dziwne, że ani Błaszczykowski ani Arshawin nie chcą do ciebie przyjść.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...