Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. No więc mam pewien problem. Otóż nie wiem jak mam do końca ustawić moich skrzydłowych i napastników. Gram 4-4-2, szeroko, bezpośrednimi podaniami i w miarę szybko. Podawanie mam ustawione oboma skrzydłami. Mój problem polega na tym, że nie wiem jak mam do końca ustawić skrzydłowych i napastników. U skrzydłowych mam dwa dylematy: nie wiem, czy mogę ustawić dośrodkowania z linii końcowej (boję się, że jeśli to ustawię, to wtedy praktycznie nie będzie żadnych wrzutek w pole karne), a drugie to ustawienie częstotliwości podań i dośrodkowań. Gram na dwóch napastników, jeden jest mniejszy i szybszy, a drugi to typowy odgrywający (wysoki, dobrze grający głową, silny i skoczny). Nie wiem, czy jak mam ustawione dośrodkowania na często i podania na mieszane to dobrze, jeśli mam dwóch róznych napastników.

 

Poniżej daję screeny i proszę o pomoc w ustawieniu tego. Dzięki z góry. ;)

 

Skrzydłowy - http://www.bankfotek.pl/view/313451

 

Napastnik szybszy - http://www.bankfotek.pl/view/313452

 

Napastnik wolniejszy - http://www.bankfotek.pl/view/313453

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

->po długiej przerwie wróciłem do FM 08, czy ktoś mógłby się podzielić jakimiś dobrymi ,sensownymi taktykami:)...tak bylem na Forum SI, przeszukałem topiki- większość linków jest już dawno nieaktywna...

-> nie chce używać taktyk Kimza, Kita i innych "choinek" w tym problem- zalezy mi na jakies "normalnej" taktyce jezeli chodzi o ustawienie, 4-4-2, Diamond jakis itp- jezli ktos ma w zbiorach no taktyke AME, lub jakas podobna, prosze sie podzielic...zaznaczam ze przejrzałem wiekszosc ofr zagranicznych, i stron, jednak wiekszosc jest Log in:))

Odnośnik do komentarza

jan111to - Arsenal Tax

Oto taxa mojego wykonania. Testowana na zespole z Londynu. Zanim coś więcej o niej napiszę dodam, że zakupilem Chamakha z Bordoux za 17m oraz braci Brożków (5m lącznie).

 

--------------------------------------------

Gralem na v: 8.0.2

z

Patchem:FM 2008 Revolution L&D Update

 

--------------------------------------------

 

 

- Bramkarz – im lepszy tym lepiej

- Boczni obrońcy – charakteryzuje ich duża szybkość, gdyż często wlączaja się do akcji ofensywnych

- Środkowi obrońcy – muszą być bardzo solidni, dobrze się zastawiać, wybijać pilkę, wygrywać pojedynki glówkowe (ot, co wymagamy od obrońców)

- Defensywny Pomocnik - Odbiór pilki, celne podania, gra glową - oto niektóre jego cechy

- Środkowy pomocnik – strzał z dystansu, podania

- Boczni napastnicy – podania, wykańczanie akcji, szybkość, drybling.

- Środkowy napastnik – główka, skoczność, wykańczanie akcji, typowy "wieżowiec".

 

P.S To tyle na razie, jak będę mial czas to dokończę, nie kasować :)

Odnośnik do komentarza

A zreszta co ja sie bede rozpisywal...

 

http://i48.photobucket.com/albums/f211/jan111to/taxa1.jpg

 

http://i48.photobucket.com/albums/f211/jan111to/taxa2.jpg

 

U mnie dziala dobrze zwlaszcza u siebie jak gram. Na wyjazdach z Big 4 + MC wychodzi mi czasami remis, a czasami porażki po: 3:2/ 2:1/1:0

 

Sprawdźcie u siebie...

Edytowane przez Icon
Na CMF nie wstawiamy grafik
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję konkretnej taktycznej pomocy, bo kompletnie sobie nie radzę sobie z graniem w FM 08. Sekret moich błędów tkwi pewnie w nieodpowiedniej kombinacji ustawień suwaków np (przypuszczalnie) krótkie podania i szybka gra. Tak samo nie mam pojęcia jak ustawić indywidualnie swoich graczy, czy zachować regułę dwójkową, czy odstępy suwaków powinny być zachowane między konkretnymi pozycjami?

 

Potrzebuję dość szczegółowego poradnika na temat taktyki, a FM 08.

 

Grałem Evertonem, w 1 sezonie w miare szło, 5 miejsce. Natomiast w drugim już na kilka kolejek przed końcem tylko 8. Druga kariera - Górnik Zabrze, 1 sezon to bepieczna 9 lokata, drugi - po 4 meczach 4 porażki. W Anglii grałem OP OL OS OS PS PL PP OPS N N, a w Górniku OS OS OS DPS DPS PL PP OPS N N.

 

Pomożecie?

 

Potrzebuję konkretnej taktycznej pomocy, bo kompletnie sobie nie radzę sobie z graniem w FM 08. Sekret moich błędów tkwi pewnie w nieodpowiedniej kombinacji ustawień suwaków np (przypuszczalnie) krótkie podania i szybka gra. Tak samo nie mam pojęcia jak ustawić indywidualnie swoich graczy, czy zachować regułę dwójkową, czy odstępy suwaków powinny być zachowane między konkretnymi pozycjami?

 

Potrzebuję dość szczegółowego poradnika na temat taktyki, a FM 08.

 

Grałem Evertonem, w 1 sezonie w miare szło, 5 miejsce. Natomiast w drugim już na kilka kolejek przed końcem tylko 8. Druga kariera - Górnik Zabrze, 1 sezon to bepieczna 9 lokata, drugi - po 4 meczach 4 porażki. W Anglii grałem OP OL OS OS PS PL PP OPS N N, a w Górniku OS OS OS DPS DPS PL PP OPS N N.

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Grałem na niej w Ligue 1 przez 2 sezony. szczerze mówiąc jest dośc dziwna.

 

Link do taktyki: http://www.speedyshare.com/files/23015519/3-4-1-2_mod.tac

 

 

Do tej taktyki potrzeba zwrotnego, szybkiego, kreatywnego i dysponującego atomowym uderzeniem opś. Ogólnie ta taktyka jest stworzona pod opś.

 

http://img821.imageshack.us/img821/7128/olympiquedemarseilleomt.png

 

Opś ustawiony za dwoma napastnikami wchodzi pomiędzy nich, a sami napastnicy zbiegaja do boków, i tymi strefami boiska przeprowadzają akcje (często dośrodkowuja w pole karne). Boczni pomocnicy wspomagaja ataki dogrywając piłki do opś lub do napastników. Środkowi pomocnicy wspomagają obrońców w defensywie.

 

Jedną z kilku wad, tej taktyki są dosyć dziwne polecenia dla obrońców, za bardzo pchają sie do ataku, i kiedy nadziewają sie na kontrę, z tyłu zostaje raptem jeden obrońca, i z tego czasem traci sie niepotrzebne bramki. Dlatego polecałbym ci zawsze cofać linię obronną.

 

Ale co jest fajne w tej taktyce, że zespoł nie wiadomo czemu prawie wcale nie łapie kartek za faule, w całym sezonie miałem ledwie 12 zółtych kartek.

 

 

Nie polecam tej taktyki do druzyn które mają same "indywidualności" w składie [barcelona, Bayern], lepwij sprawdza się w klubach grających bardziej zespolowo. Ta taktykę charakteryzuje równiez to, ze jeżeli zespołowi nie idzie to juz potrafią dostac baty z byle ogórkami, ale jak już sie rozbujaja to portafią roznieśc każdego...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam, mam pare pytan odnosnie taktyki w Football Managerze 2008 grajac druzyna, ktora wg. zarzadu klubu powinna walczyc o zwyciestwo/wygrac rozgrywki ekstraklasy plus osiagnac polfinal Ligi Mistrzow.

 

Wszystkie pytania beda sie tyczyly taktyki 4-4-2(dwoch skrzydlowych ze strzalkami do przodu o jedna pozycje na rozrysowanej taktyce).

 

1. Napastnicy w tej taktyce - Czy oplaca sie podczas meczu miec napastnikow o odmiennych nastawieniach taktycznych(tzn. I napastnik - lekko ofensywny, II napastnik - lekko defensywny etc.)? Czy ciagla zamiana pozycji na boisku pomiedzy napastnikami w czasie meczu sprawi, ze napastnicy maja wieksze szanse na strzelenie bramki? W skladzie sa napastnicy z atrybutami szybkosci i przyspieszenia powyzej 15/16 punktow - czy w takiej sytuacji dobrym pomyslem bedzie gra na odgrywajacego z podaniami "na dobieg" + rajdy ustawione na "czesto"(1 napastnik z rajdami ustawionymi na "czesto" czy 2)? , taka gra jest bardziej efektywna od defaultowych ustawien?

2. Skrzydlowi w tej taktyce - Zakladajac, ze gra z odgrywajacym "na dobieg" + rajdami na "czesto" sprawdzi sie to jak jest ze skrzydlowymi, ktorzy dosrodkowuja pilki w pole karne? Nalezy skrzydlowym zmienic dosrodkowania na "rzadko" i podania prostopadle na "czesto"? Czy jezeli nawet wtedy skrzydlowy bedzie dosrodkowywal pilke nalezy grac bez strzalki do przodu? Czy dosrodkowania skrzydlowych sa zalezne od rajdow/rajdow z pilka lub nastawienia skrzydlowego/zespolu?

3. Srodkowi pomocnicy w tej taktyce - Czy oplaca sie podczas meczu miec srodkowych pomocnikow o odmiennych nastawieniach taktycznych(tzn. I pomocnik - lekko ofensywny, II pomocnik - lekko defensywny etc.)?

4. Defensywa w tej taktyce - Czy zostawiajac nawet na srodku suwak nastawienia druzynowego nalezy zmniejszyc nastawienie(np. na lekko defensywne) wszystkim obroncom? Czy nastawienie stoperow zawsze powinno byc jeszcze bardziej defensywne od skrajnych obroncow? Czy ilosc straconych bramek jest uzalezniona od dwoch ustawien druzynowych - suwaka gry przy przeciwniku i opcji scislego krycia calej druzyny na boisku? Czy nalezy grac z zaznaczonym scislym kryciem na boisku i gra przy przeciwniku na minimalna wartosc kiedy na suwaku pojawia sie "czesto"? Celowo pomijam wysunieta/cofnienta/zachowana w normie linie defensywna. Czy istotny jest rodzaj podan(krotkie, bezposrednie, dlugie) jakimi posluguja sie obroncy? Czy stoperzy musza uzywac innych podan od skrajnych obroncow?

5. Tempo gry i granie z kontrataku w tej taktyce - Suwak tempa na srodku czy moze najmniejsza wartosc "szybkie"? Czy granie z zaznaczonym kontratakiem jest efektywne czy zbedne?

6. Trenowanie zawodnika na nowa pozycje - Wszyscy trenerzy w zespole posiadaja siedem gwiazdek na kazdy aspekt treningu. Grajac w FM-a 2008 uzywalem ogolnego treningu. Chcialem przekwalifikowac ofensywnego srodkowego pomocnika(kolor jasnozielony na ekranie ustawienia) na srodkowego pomocnika(kolor ciemnozielony na ekranie ustawienia). Po sezonie okazalo sie, ze zawodnik "nie wytrenowal" nowej pozycji(w opisie zostalo jak bylo - "uzdolniony"). Jako srodkowy pomocnik rozegral 20-30 meczow w wyjsciowej "11" plus mecze z lawki. Czy musze ustawic wartosc treningu taktycznego na minimalna wartosc "mocno"? Czy udalo sie Wam np. wytrenowac bocznego obronce na napastnika?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
  • 3 lata później...

Witam, zdaję sobie sprawę z tego, że ostatni post w tym temacie był prawie 4 lata temu. Jestem sentymentalny i odpaliłem poczciwego FM 08. Potrzebuję jednak rady, zauważyłem, że podczas gry na rozgrywającego w systemie z jednym OPŚ (czyli np 4-2-3-1 ze skrzydłowymi i dwoma DM) napastnik schodzi bardziej do lewej a OPŚ do prawej strony środka boiska. Czy wy też się z tym spotkaliście ? Trochę mnie to denerwuje, bo mój OPŚ jest przez to rzadziej pod grą i z racji lewnonożności strzela mniej goli.

 

Przy tym samym ustawieniu, w innej mojej taktyce z grą na rozgrywającego już nie było tego.

Czy to jest cechą gry na odgrywającego, że schodzi lekko do boku i bardziej cofa się po piłkę ? Gram mu podania do nogi, więc by się mogło zgadzać?

 

Wiem, że pewnie nikt z was już nie gra w FM 08, ale pewnie jeszcze pamietacie tą gre. Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...