Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie skrzydłowy to skrzydłowy, będzie siał większe spustoszenie jeśli będzie biegał kole linii bocznej. Ale jesli się już uparłeś to ustaw go tak aby był nieco wyżej od kolegi z środka pola, daj tą strzałkę do środka i ogranicz ciutke jego swobodę taktyczną, dośrodkowania rzadko mieszane

Odnośnik do komentarza

Ok z tym jako tako się uporałem. Teraz kolejne pytanie:

 

Jak ustawiać GPP względem linii obrony ? Chodzi mi o to, jak przydzielać GPP przy cofniętej linii obrony a jak przy wysuniętej ? Nie umiem sobie kompletnie poradzić z tym elementem przez co tracę po 2-3 bramki na mecz :| W poprzednich wersjach FM'a z tym problemu nie miałem.

Odnośnik do komentarza

Mam Problem, kto mi pomoze i powie o co chodzi z moja taktyka, problem tkwi w tym ze gram Atletico Madryt i druzyna gra bardzo nierowno, po wysokich zwyciestwach, przychodza porazki ze slabeuszami, w srodku pola caly czas jestem druzyna przewazajaca, ale brakuje podan do napastnikow i ciekawych akcji zakonczonych strzalami na bramke.

 

Polecenia http://img161.imageshack.us/img161/3396/polecenia.jpg

 

Taktyka http://img159.imageshack.us/my.php?image=taktyka.jpg

 

Wyniki http://img89.imageshack.us/my.php?image=wyniki.jpg

 

Pomozcie, bo juz nie wiem jak ich ustawic

Odnośnik do komentarza

Ja bym zagrał tak:

-obrona bez zmian

-Pomoc:DM-Tymoszczuk, PŚ- De Zeeuw, OPP- Maxi, OPL- L. Garcia

-Atak: S.Aguero, D. Forlan.

 

De Zeeuw rozgrywający. napastnicy odgrywający, podania do odgrywającego na dobieg. Ponadto całej pomocy prostopadłe piłki na maximum.

 

I tyle.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim uvcio polecenia ustawiasz przed każdym meczem zależnie od przeciwnika. Ba ustawiasz je indywidualnie pod danego zawodnika a nie ogólnie dla wszystkich. Bo jak to środkowi obrońcy mają grać ofensywnie ?, albo twa pomoc z strzałkami do tyłu też ofensywnie ? Teraz podania... Też cały team oczywiście krótkie. Pżniej się mnożą błędy w obronie bo obrońca zamiast wykopać piłe podaje ją po ziemi gdzieś przed pole. Krótkie i owszem, ale tylko środek pomocy i napastnik. Jeśli chodzi o tempo to zacznij mecz z tempem normalnym i zależnie od boiskowych statystyk przyśpiesz lub zwolnij. Presą też graj tylko wtedy jak masz słabszego przeciwnika lub przegrywasz. Grę na czas ustaw w normie bo jak się przyjrzysz twoi zawodnicy już na początku meczu będą biegali po piłke na aucie lub na rogalu jak by przegrywali 1-0 w finale mistrzostw świata. Nie ma w tej grze jednej uniwersalnej taktyki na każdy mecz (otwieramy browarka i naciskamy spacje) Staramy się trzymać tylko ustawienia natomiast polecenia ustawiamy przed każdym meczem

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Zacząłem właśnie grę w FM08 jako bezrobotny i wolne miejsce było w Wiśle Płock więc się tam zgłosiłem i dostałem stanowisko i teraz mam pewne problemy z taktyką, pierwszy to to, że jak gram z równymi lub lepszymi od siebie i strzelę pierwszy bramkę to potem moja drużyna przestaje istnieć i drużyna przeciwna zalewa nas ciągle atakami dopóki nie strzelą tych dwóch, trzech bramek. Jeszcze gorszy mam problem z drużynami o których scout przed meczem pisze, że ich defensywa to monolit i będziemy musieli się dużo utrzymywać przy piłce więc wtedy ustawiam tempo wolne, podania krótkie ale dostaję straszne baty bo moi gracze nie celnie podają, robią głupie błędy itd itp Ale jeżeli scout pisze, że drużyna przeciwna ma ,,nieruchawą" obronę to wtedy nastawiam szybkie tempo i bezpośrednie podania - wtedy kontroluje przebieg meczu i pewnie wygrywam, ale nie iwem co robić z drużynami które wymagają ,,utrzymywania się przy piłce".

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie, prosze o mała pomoc :D

Dostalem propozycje od kumpla, zeby pograc z nim na hot seat (prawdopododnie BuLI, ja Hertha on BVB) w FM 2k8 (łatka 8.0.2).

Jako, ze nie nigdy w ta wersje nie grałem, a nie chciałbym sie skompromitowac - doradzcie mi pare rzeczy.

Jakie sa najskuteczniejsze ustawienia w tym FMie? Zwykle 4-4-2, z jednym napastnikem, czy moze jeszcze cios innego?

Jakie polecenia druzynowe (np. dlugosc podan, kontry, cofniecie obrony) i indywidualne (strzaly z dystansu, dosrodkowania itp.) zdaja najlepszy skutek?

Warto grac dalej na target mana jak w 2k7?

Dzieki z gory za pare rad :) Normalnie bym sobie jakas taxe metoda prob i bledow w domku skompilowal, ale jak juz pisalem 2k8 to widzialem tylko na screenach ;)

Odnośnik do komentarza
Mala rada jak wykonywac rzuty rozne. Ustawcie dla dosrodkowujacego "6 yard box" a dla najwyzszego w druzynie "challenge gk". Satysfakcja gwarantowana :keke: W moim Groningen srodkowy obronca Matias Cahais zdobyl tak 12 goli w sezonie i zostal drugim strzelcem w druzynie po Marcusie Bergu !

To akurat żadne odkrycie Ameryki. Zaraz po wyjściu patcha 8.0.3 dało się zauważyć że funkcjonuje coś takiego jak killer-kornery i killer-rzuty wolne.

Odnośnik do komentarza

Jasonx u mnie sprawdzała się taksa 4-4-2 z pomocnikami bocznymi mającymi strzałki o jedną pozycję do przodu, jeden PŚ strzałka do przodu, a drugi w tył. Spróbuj skorzystać z systemu dwójkowego układając taksę, dzięki temu mentalność zawodników na poszczególnych pozycjach będzie dobrze zbilansowana.

Z tego co pamiętam był czit z rożnymi (bodajże dośrodkowania na krótki słupek :) ). Uważaj na DM, bo strasznie szybko się męczą (najlepiej mieć 3 w zespole) i mają najniższe oceny w zespole.

A co do reszty, nie ma uniwersalnych orderów, które sprawdziłby się w tek wersji na wszystkich zespołach. Jednajże na 2 łacie odradzałbym częstych strzałów z dystansu, bo nawet zawodnicy z tym atrybutem powyżej 18 strzelali góra 5 goli w sezonie.

Co do gry na odgrywającego często u mnie dawała dobry efekt, gdy wynik był niekorzystny dawałem grę na targera na dobieg (szybkość 20, wytrzymałość powyżej 18) i potrafił zdemolować defensywę rywali.

Więcej rad trudno mi udzielić, bo dawno w tę wersję nie grałem.

 

Poza tym poczytaj temat tak od 30-35 strony (szczególnie posty Dragona i Anderwaliusa).

Odnośnik do komentarza

No dobra, ale lepiej gra sie szeroko czy wasko? Szybko czy wplno? Z kontry czy pozycyjnym? Gora czy dolem? Dlugimi czy krotkimi pilkami? Z wysunieta czy cofnieta obrona?

Zaraz po wyjściu patcha 8.0.3 dało się zauważyć że funkcjonuje coś takiego jak killer-kornery i killer-rzuty wolne.

Co to za patch 8.0.3? :>

Odnośnik do komentarza

Jasonx, Wszystko zależy od tego jaką grasz formacją i co potrafią Twoi zawodnicy, a czego nie.

Postaram się opisać jak ja to widzę.

Szerokość gry:

Grając taktyką ze skrzydłowymi i mając ustawione podania oboma skrzydłami dobrze jest rozgrywać piłkę szeroko, ale bez przesady (13-15 na suwaku). Wtedy rywal musi również grać szerzej i masz więcej miejsca, czasem robią się luki w szeregach rywali. Natomiast grając środkiem radziłbym grać wąsko (8-10).

Podania:

Zawodnikom słabym technicznie zwykle nie daje się krótkich podań, bo często będą ją tracić w skutek braku celności dograń. Tu polecałbym podania mieszane lub bezpośrednie (10-14). W pierwszym wypadku (10) każdy grajek będzie sam wybierał jaki styl podań odpowiada mu najbardziej. A w drugim (14) będą grać często długimi podaniami niejednokrotnie zaskakując rywali szybkim przemieszczeniem gały w obręb ich pola karnego.

Kontratak czy atak pozycyjny:

Zawsze warto ustawiać grę z kontrataku, zawsze strzelałem dużo goli w ten sposób. Wydaje mi się, że łatwiej rywala wziąć z zaskoczenia niż z mozołem tworzyć atak pozycyjny. Warto pamiętać, że w trakcie kontrataku nie każdy obrońca rywala zdąży wrócić tak, gdzie być powinien. Kontry są bardzo przydatne jeśli prowadzisz jednym golem, a rywal ciśnie, można go pozbawić złudzeń na korzystny wynik :) . Pozycyjny warto stosować gry jesteś murowanym faworytem i grasz u siebie.

Górą czy dołem:

Przy krótkich podaniach dołem radziłbym grać. A reszta zależy od tego czy mecz grajków predysponowanych do walki o górne piłki (siła, skoczność, gra głową).

Obrona cofnięta czy wysunięta:

Sporo zależy od tego czy grasz na spalone i jak szybkich masz stoperów. Niezależnie od wszystkiego nie radziłbym grać wysuniętą linią obrony mając stoperów z szybkością poniżej 15. Jeśli chcesz grać na spalone to możesz lekko wysunąć defensywę (12 do max 14), ale jeśli stoperzy nie będą zgrani i do tego dobrej klasy może mieć to dla Ciebie zgubne skutki. Jeśli chcesz cofnąć obronę (6-8) nie graj na spalone, bo nieudany offside = sytuacja 1 na 1 z Twoim GK, brak czasu na reakcję stoperów i w 90% przypadków stracony gol. Cofaj obronę tylko wtedy, gdy jesteś "skazywany na pożarcie" przez rywala.

Mam nadzieję, że pomogłem choć trochę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...