Skocz do zawartości

Marynia dochodzi do perfekcji w przyrządzaniu potraw z kaszy i makaronu podczas 569 godzin kwarantanny


Hajd

Jesteś zamknięty w domu na 2 tygodnie, co robisz?  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozumiem, że ktoś się nie godzi na obniżkę pensji - jego prawo, ale tłumaczenie zajebiste :D


 

Cytat

 

Związek zawodowy piłkarzy angielskiej Premier League nie zgadza się na proponowane przez kluby obniżenie wynagrodzenia o 30 procent. Argumentuje, że negatywnie odbije się to na... służbie zdrowia, która utrzymywana jest z podatków.
 

"Podatek od pensji piłkarzy stanowi znaczący wkład w finansowanie usług publicznych, które obecnie są wyjątkowo ważne. Obniżenie pensji o 30 procent miałoby negatywny wpływ na służbę zdrowia i inne usługi finansowane przez rząd" - napisano w komunikacie.

 

https://sport.interia.pl/premier-league/news-premier-league-pilkarze-nie-zgadzaja-sie-na-obnizke-pensji-p,nId,4421630

17 godzin temu, pawoj napisał:

 

co tam masz dobrego i na jaki obszar można zamawiać ? bo własnie mysle o obiedzie ? :D

Mam nadzieję, że nie czekasz głodny, bo przeoczyłem posta :kekeke: 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, pawoj napisał:

No już nie, ale czemu ta knajpa to taka tajemnica? ;D wstydzisz się czy ki pieron :D

Względy bezpieczeństwa. Wypowiadam się tutaj choćby o polityce, a w biznesie wolę zachować neutralność. Tam, gdzie wypowiadam się prywatnie tam o biznesie najwyżej ogólnikami. A tam, gdzie o biznesie to nie rozmawiam o sprawach prywatnych. 

  • Lubię! 3
  • Haha 6
  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, lad napisał:

No tak, ale nie zmienia to faktu że Liverpool będzie płacił 20%, a resztę podatnicy. Klub, który zanotował w zeszłym sezonie 40 milionów profitu. Obrzydliwe.

 

Mam nadzieję, że przyszłość ich rozliczy.

to 40 melonow to tez nie do konca prawda, no i to są waciki w skali funkcjonowania takiego klubu jak LFC

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, SZk napisał:

A w zwykle szachy jeszcze grywasz? Miales cos wspolnego z tym sportem wczesniej jakos bardziej zawodowo czy treningowo? Bo ranking masz calkiem wysoki.

W czasach juniorskich grałem bardziej na poważnie, miałem nawet trenera przez jakiś czas.

 

W barwach mojego klubu uczestniczyłem w drużynowych rozgrywkach. W juniorskich grałem zawsze na topowych szachownicach, w drużynowych rozgrywkach seniorów na niższych deskach. Nie pamiętam czy jako juniorzy graliśmy choć raz w najwyższej lidze - na pewno byliśmy na etapie II ligi. W rozgrywkach międzyszkolnych też występowałem - zarówno indywidualnych jak i drużynowych. W tych ostatnich był wymóg gry min. jednej lub dwóch kobiet i z tym był zawsze problem (zwłaszcza w rozgrywkach szkolnych), bo dziewczyny wstydziły się grać - nawet jeśli znały zasady gry i obiektywnie patrząc reprezentowały całkiem dobry poziom. Raz jako szkoła wygraliśmy turniej (chyba miejski) oddając punkt walkowerem w każdej rundzie na szachownicy "kobiecej" - w kilku przypadkach walkower był obustronny.

 

Do rozgrywek typu indywidualne Mistrzostwa Europy/Świata juniorów nigdy się nie zakwalifikowałem, na arenie krajowej bez większych sukcesów (grywałem na MP juniorów), na etapie wojewódzkim liczne wygrane turnieje i miejsca na podium w rozgrywkach juniorskich. Ale też w tamtym czasie woj. opolskie było jednym z najsłabszych w porównaniu z resztą kraju - nie mam pojęcia jak jest teraz.

 

Mam ranking FIDE nieco poniżej 2100 i I kategorię szachową. Tak sobie teraz wszedłem na stronę FIDE, żeby sobie przypomnieć jaki to mam ranking ;) i widzę tam, że ostatnią partię do tej klasyfikacji zagrałem w 2006 roku. Tzn. turniej z osobistą obecnością przy szachownicy ;), zgłoszony do FIDE, rozgrywany tempem klasycznym i do obliczania zmian rankingu liczą się tylko partie z innymi posiadaczami tego rankingu. Nie posiadam oficjalnego rankingu w szachy szybkie i błyskawiczne, bo wtedy gdy grałem nie prowadzili różnych rankingów dla konkretnego tempa gry.

 

Więc pewnie ostatni raz "fizycznie" zagrałem jakieś 10+ lat temu.

 

W tym trybie (Puzzle Battle) mam całkiem wysoki, ale w pozostałych to już nie bardzo. Nie mam konta premium, a teraz udostępnili ten tryb za darmo na jakiś czas więc korzystam. Na darmowych konta zwykle można rozegrać jedną Puzzle Battle / dzień.

W zwykłe szachy ograniczeń nie ma, ale już chyba turnieje na stronie itp. mają jakieś limity dzienne - dlatego wolę darmowe lichess. IMO lepszy, bardziej responsywny interfejs, tzw. "premove" wysyła na serwer w momencie, kiedy użytkownik wyklika go u siebie - na chess.com było (a może i dalej tak jest), że wysyłanie ruchu na serwer rozpoczynało się dopiero w momencie twojego ruchu.

Na chess.com jest oczywiście więcej graczy - fantastyczna domena, ciekawe funkcje premium, duża reklama w sieci. Chyba większość popularnych streamerów szachowych na twitchu ma lub miało z nimi umowy na wyłączność, wsparcie techniczne itp. 

 

Grywam (ale i tak dosyć rzadko) głównie online - można sobie nawet przejrzeć może partie, żeby wyrobić swoje zdanie o moim poziomie ;) 

https://www.chess.com/member/bartrix 

https://lichess.org/@/bartrix/all

Kiedyś grywałem na nieistniejącym już szachy.org i na kurniku. Potem tak mnie irytowali cheaterzy i chamidła w czacie, że grałem przez jakiś na czas na płatnym serwerze firmy Chessbase. Na polskie warunki kosztowało to stanowczo za dużo, ale przez pewien czas dołączali roczny kod dostępu do swoich wszystkich programów szachowych, więc się kupowało jakiegoś nie najnowszego Fritza czy Shreddera za 20/30 zł - oczywiście po kilka sztuk, żeby sobie potem przedłużać ważność konta :). Niestety później się z tego stopniowo wycofywali - najpierw do najdroższych programów dołączali jakieś jeszcze "lepsze" kody dające dostęp do dodatkowych funkcji na serwerze. A potem ogłosili, że kody ze starych programów już nie będą działać i gdzieś w tym momencie zrobiłem sobie dłuższą przerwę.

 

Teraz raz na jakiś czas gram sobie online. Staram się przynajmniej raz dziennie poćwiczyć w Puzzle Rash, Puzzle Battle, trybie Zadania na lichess lub na https://chesstempo.com/.

 

Sorry za długość posta :)

TL;DR - tak, bardzo dawno temu grałem na poważnie ;) 

  • Lubię! 6
  • Uwielbiam 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Puzzle Rush - trzeba zagrać najsilniejszy ruch lub serię ruchów w danej pozycji (mat, wygrana materiału, uratowanie remisu itp.). Za każde rozwiązane zadanie jest punkt. Kolejne zadania mają coraz wyższy poziom trudności - te pierwsze to najczęściej mat w 1 lub wygranie materiału za darmo. Cel - jak najwięcej punktów w zadanym czasie (3 min, 5 minut na całość lub tryb survival bez czasu) - koniec gry to upłynięcie czasu lub trzy źle rozwiązane zadania. 

Puzzle Battle - to samo, ale na całość są tylko 3 min. Dwóch graczy dostaje te same zadania i kto zdobędzie więcej pkt - wygrywa.

 

edit: to jest na chess.com

Odnośnik do komentarza

@bartrix dzieki, odpowiedz przeszla moje oczekiwania i teraz w pelni rozumiem, skad te liczby. :) Ja nigdy nie bylem szkolony, ale ostatnio (od listopada 2019) troche sie wkrecilem, regularnie klepie blitze na chess.com, wlasciwie wszedzie grajac to samo, mam swoj pomysl na otwarcie/obrone i staram sie nie wpadac w zadne pulapki (roznie z tym bywa). Kompletnie nie jara mnie odklepywanie z pamieci otwarc, ale duza satysfakcje daje wysoki procent najlepszych ruchow w pozycji i psychologiczno-taktyczne ocenianie przeciwnika, czy wybije, czy nie wymieni etc. Oczywiscie caly czas jest to granie na niepowaznie, a juz jak kiedys w klubie osiedlowym zagralem z zegarem po raz pierwszy, to autentycznie strasznie sie spialem i denerwowalem tym pacaniem, mimo ze w necie nawet bym na zegar nie patrzyl...

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

Powstająca aplikacja dla zdrowych ma nam pomóc dowiedzieć się czy osoby w naszym otoczeniu mają koronawirusa. "Aby pozyskać taką wiedzę, będzie konieczne ściągnięcie aplikacji oraz włączenie bluetootha w telefonie"- mówił minister Zagórski.

Minister cyfryzacji zapowiedział też, że w najbliższych dniach już działająca aplikacja "Kwarantanna Domowa", sprawdzająca czy przestrzegamy kwarantanny, otrzyma dodatkowe funkcje. Za jej pomocą będzie można dokonać diagnozy własnego zdrowia.

 

 

https://radioszczecin.pl/6,403685,zmiany-w-aplikacji-kwarantannowej-i-specjalna-ap?fbclid=IwAR16N4kgUzXU-3JcaJmpvUQxhxmZShZ2CpntZOXSHhtcAJmz9aWzm_BU0PM

 

 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, jmk napisał:

Tak ż ciekawości- jak działa ta aplikacja kwarantannowa? Żeby obejść kwarantannę wystarczy zostawić telefon w domu czy jakoś inaczej weryfikuje?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...