Skocz do zawartości

Marynia dochodzi do perfekcji w przyrządzaniu potraw z kaszy i makaronu podczas 569 godzin kwarantanny


Hajd

Jesteś zamknięty w domu na 2 tygodnie, co robisz?  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No 5 osób może być na mszy. Chyba to bez porównania, że na konkretną godzinę wchodzi tylko 5 osób i nikt więcej nie czeka pod drzwiami, żeby wejść jak ta osoba wyjdzie, żeby ograniczać to jak w sklepie?

 

 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Feanor napisał:

Chyba wczoraj usłyszałem, że poparcie premierowi UK skoczyło do 55% (nigdy nie miał powyżej połowy). Syndrom oblężonej twierdzy niemal zawsze działa, u nas pewnie też. Jarosław za chwilę nie tylko prezydenckie, ale i parlamentarne wybory przeprowadzi :)

... albo ogłoszą go Tymczasowym Naczelnikiem Państwa ;)

4 godziny temu, Scorpio napisał:

Co tu się odjaniepawla? ?

 

 

20200331_084459.jpg

Ferie zimowe...

Odnośnik do komentarza

Ja dostałem od Tesco w końcu, ale teraz też nie ma nic wolnego. Trzeba siedzieć i... odświeżać.  Pisałem, że zamawiałem z tesco tydzień wcześniej i po tygodniu w dzień zamówienia mi anulowali kilka godzin przed. Potem po kilku dniach dostałem od nich maila o zmianach w dostawie online, no to wszedłem - a co mi szkodzi. No i był piątek z dostawą możliwą na sobotę 18-20. No i przywieźli.

 

A zobacz też allegro.

 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, kuab said:

Btw @verlee jakie masz zrodlo o tych przekreconych statystykach z Chin dot. koronawirusa? Bo szukam ale na razie znalazlem tylko zrodla z Breitbart :kekeke:

Na Twitterze widziałem jakiś artykuł, ale nie mogę go teraz znaleźć, a nie zapisałem. Nie mam Breitbart w historii w przeglądarce, ale dunno, może złapałem się na fejka. Jest jeden artykuł z Newsweeka: https://www.newsweek.com/wuhan-covid-19-death-toll-may-tens-thousands-data-cremations-shipments-urns-suggest-1494914 Ale nie pada tam 40x.

Odnośnik do komentarza
Cytat

 

⚠️ Podczas spacerów będzie obowiązywać dystans dwóch metrów pomiędzy ludźmi (z wyjątkiem opieki nad dzieckiem do 13 roku życia lub opieki nad osobą niepełnosprawną)

⚠️ Osoby niepełnoletnie mogą przebywać tylko z osobą dorosłą w przestrzeni publicznej

⚠️ Sklepy spożywcze, drogerie, apteki w godzinach 10:00 - 12:00 - będą otwarte tylko dla osób powyżej 65 roku życia

⚠️ Ograniczenia w dostępie do parków, bulwarów, plaż, miejsc rekreacji, deptaków, zieleńców itp.

⚠️ Zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich

⚠️ Zamknięte zostaną wszystkie punkty kosmetyczne, fryzjerskie, salony tatuażu, zakłady piercingu

⚠️ Przy jednej kasie w sklepach będą mogły przebywać maksymalnie trzy osoby. W urzędach pocztowych maksymalnie dwie osoby na jedno okienko. Na bazarach i targowiskach - trzy osoby w kolejce do jednego straganu

⚠️ Obowiązek nakładania rękawiczek przed wejściem do sklepu - nałożony zostaje obowiązek na właścicieli sklepów wydawania takich środków ochrony

⚠️ W weekendy zamknięte zostaną wszystkie sklepy budowlane

⚠️ Seniorzy powinni jak najrzadziej wychodzić do sklepów

⚠️ W zakładach pracy pracownicy muszą być wyposażeni w środki do dezynfekcji, stosować zasady dystansu społecznego - minimum 1,5 metra odległości między stanowiskami pracy

⚠️ Hotele i miejsca noclegowe zostają całkowicie zamknięte. Goście, którzy przebywają w tych obiektach muszą się wykwaterować do czwartku, 2 kwietnia 2020 roku. Wyjątkiem będą miejsca wykorzystywane do kwarantanny lub przez osoby w celach zawodowych, np. przez pracowników firm budowlanych.

⚠️ Od dziś osoby poddane kwarantannie będą całkowicie izolowane od bliskich na dwa tygodnie, jeśli jednak zdecydują się na to, aby przebywać z rodziną, wtedy również wszyscy domownicy zostaną objęci kwarantanną

⚠️ Przewoźnicy prywatni, tak jak wcześniej publiczni, zostaną objęci ograniczeniem liczby miejsc w pojazdach

⚠️ Na czas pandemii odwołane zostają wszystkie zabiegi rehabilitacyjne, które nie są związane z ratowaniem zdrowia

⚠️ Nałożony zostaje obowiązek dezynfekowania przedmiotów, których dotykają klienci, np. terminale płatnicze, dystrybutory paliwa

⚠️ Jeśli ktoś notorycznie łamie zasady kwarantanny i dystansu społecznego, oprócz kary finansowej, może mu grozić kara ograniczenia wolności

?Nowe, rygorystyczne zasady będą obowiązywać przez najbliższe 2 tygodnie z możliwością przedłużenia.

?Rząd niezmiennie apeluje, by w miarę możliwości nie wychodzić z domów.

 

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, jmk napisał:

Przy jednej kasie w sklepach będą mogły przebywać maksymalnie trzy osoby. W urzędach pocztowych maksymalnie dwie osoby na jedno okienko. Na bazarach i targowiskach - trzy osoby w kolejce do jednego straganu

Jak oni mają zamiar upilnować ruch na straganach? :-k 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Mauro napisał:

Tam też maja cos jak delikatesy? W jednej przesyłce przyjdzie?

 

Zależy co zamawiasz? Ja kupiłem słodycze/żelki i wafle ryżowe. Z napojami raczej ciężko. Ogólnie teraz jest darmowe allegro smart przez miesiąc, paczka powyżej 50 zł darmowa przesyłka do paczkomatu.

 

1 minutę temu, schizzm napisał:

Jak oni mają zamiar upilnować ruch na straganach? :-k 

 

Pewnie nie mają i liczą na ludzi.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

@jmk i reszta z wczorajszej dyskusji nt planu naszego rządu, komunikacji i w ogóle :)

 

Cześć Wystawiłam Ci skierowanie na badanie okresowe (powinieneś dostać informację smsem). Badania kończą Ci się 9.04. Na chwilę obecną wszystkie badania medycyny pracy nie są jeszcze zawieszone, więc trzeba je realizować. Natomiast czekam na przegłosowanie, podpisanie i wejście w życie ustawy. Na dniach może okazać się, że będzie można odłożyć badania w czasie, na po-epidemii. Jak będę miała aktualizację – dam znać.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...