Skocz do zawartości

Marynia dochodzi do perfekcji w przyrządzaniu potraw z kaszy i makaronu podczas 569 godzin kwarantanny


Hajd

Jesteś zamknięty w domu na 2 tygodnie, co robisz?  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ajerkoniak napisał:

 

No, ale jak widać nie da się ludzi zachęcić do rozsądnego podejścia. Plus, w niektórych miastach ciężko o bliskość wielu zielonych terenów. W Kato trzeba trochę pojechać dalej żeby nie wybrać jednej z 4 zielonych lokalizacji.

 

Poza tym serio - naprawdę nikt nie może się powstrzymać na jakiś czas? Nawet tygodnia tutaj nie wytrzymali.

Ja tam regularnie "wyprowadzam dzieci" albo na spacer, albo na wycieczkę rowerową, bo jak ich nie zmęczę to spokoju nie zaznam nawet na moment :D Po prostu są poinstruowane, że nie wolno się zbliżać do innych ludzi i niczego dotykać w miejscach publicznych i oczywiście dezynfekcja rąk i twarzy zaraz po powrocie. Minięcie kogoś na chodniku też od razu nie spowoduje zarażenia. No ja akurat nie mieszkam w mieście (znaczy jeszcze w obrębie miasta, ale to już są bardziej wiejskie widoki) i jest gdzie połazić, ale nawet w centrum jakiegoś spaceru przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa bym nie wykluczał. 

2 minuty temu, Gabe napisał:

 

W Kauflandzie pakują zaraz po odpieczeniu w papierowe torby i zaklejają :P

I to jest dobre podejście, ale ani w Auchan, ani w Biedrze takiego niestety nie ma. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Man_iac napisał:

Ja tam regularnie "wyprowadzam dzieci" albo na spacer, albo na wycieczkę rowerową, bo jak ich nie zmęczę to spokoju nie zaznam nawet na moment :D Po prostu są poinstruowane, że nie wolno się zbliżać do innych ludzi i niczego dotykać w miejscach publicznych i oczywiście dezynfekcja rąk i twarzy zaraz po powrocie. Minięcie kogoś na chodniku też od razu nie spowoduje zarażenia. No ja akurat nie mieszkam w mieście (znaczy jeszcze w obrębie miasta, ale to już są bardziej wiejskie widoki) i jest gdzie połazić, ale nawet w centrum jakiegoś spaceru przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa bym nie wykluczał. 

Właśnie między innymi przez takie podejście Hiszpania ma problem ;) 

  • Lubię! 5
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, schizzm napisał:

Możesz wyjść tylko do pracy (firmy dają Ci papier z potwierdzeniem, który masz okazać policji w przypadku kontroli), do sklepu, wyjście z psem, do apteki lub do banku.

To jest pewnie masakra z kontrolowaniem (zwłaszcza, że ludzie w chuja walą), bo jak udowodnisz, że idziesz do sklepu, czy apteki? Jeżdżą za ludźmi? 

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj ostatni dzień we Wrocławiu i jutro jadę do rodziny na wypizdowie, bo mi już samemu się nie chce na chacie siedzieć, a jeśli coś miałem, to potencjalne zarażanie odczekałem. Później kontynuowanie pierniczenia, ale przynamniej wspólne. 

Odnośnik do komentarza

jak idziesz do duzego marketu - idzeisz z siatkami lub popularnymi wózeczkami ;). Aptek jest dużo i są na każdej ulicy, więc mogą Cię doglądnąć, a do banku obstawiam, że też ma sie papiery - albo nie jestem pewien czy w bankach nie wprowadzili obowiązku umawiania wizyt, więc musisz mieć potwierdzenie.

 

No ale tak, nie skontrolujesz wszystkiego. W pierwszej kolejności kontrolowane są grupy, do czego wystarczą dwie osoby. Teraz wprowadzili poprawkę do dekretu, że do sklepu rodzic może pójść z dziećmi, bo np. nie może ich zostawić samych w domu. Ale już dwie dorosłe osoby - nie.

Odnośnik do komentarza
Teraz, verlee napisał:

Ja dzisiaj ostatni dzień we Wrocławiu i jutro jadę do rodziny na wypizdowie, bo mi już samemu się nie chce na chacie siedzieć, a jeśli coś miałem, to potencjalne zarażanie odczekałem. Później kontynuowanie pierniczenia, ale przynamniej wspólne. 

20% zarażonych nie ma podobno żadnych objawów, więc to "odczekałem" bym włożył między bajki. 

Odnośnik do komentarza

Moja szwagierka zjeżdża z UK w ramach tej akcji LOT-u, bo biuro zamknięte było wstępnie na 2 tygodnie, a teraz przedłużają na dodatkowe 6 tygodni, a ona tam siedzi sama i nawet za bardzo spotykać się też nie ma jak z tą jedną czy dwoma koleżankami, które tam ma. Oczywiście oznacza to 2 tygodnie kwarantanny, ale skoro teściu i tak też jest na kwarantannie, to po prostu wydłużą ją sobie o te 3 dni ;) 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, jmk napisał:

Mordo, przecież to jest do Chrome'a :>

Ziomie, ale to tyczy się tylko YT. Natomiast jakbym chciał tak oglądać stronę www (na przykład nc+go albo Orange TV) to chuja, nie ma czegoś takiego :/ kumasz?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, lad napisał:

W gminach też już się zaczyna pierdolnik. W Rewalu masowo się zgłaszają o odroczenie płatności podatków za 2019, bo nie majo pieniędzy. Jeśli to realne groźby to w budżecie będzie mega deficyt.

 

 

No na grupach Gastronomii Śląsk i podobnych jest niesamowity hejt na rząd i rozkminy kto ile wytrzyma zamknięcia bez pomocy.

 

Tymczasem w imię czyszczenia zapasów zrobiłem zajebisty consomme drobiowy. Skoncentrowany smak jak ja pierdole <3

53f632992c9c13e7dc397f845d04362f.jpg

Jeszcze musiałbym go kapkę sklarować, ale zajebiście pyszny

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Mauro napisał:

Jak wyglądam przez okno to ogólnie puchy, ale widzę 3 grupy:

1) seniorzy 60+. Cel podroży: pobliska Biedra albo z powrotem.

2) Właściciele psów.

3) Rodzice z małymi dziećmi

mam podobne obserwacje, to chyba standard w wiekszosci miast

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...