Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem, to ten (edit:w sensie następny bo dla Nasha sezon się skończył ;)) rok kontraktu Nasha jest częściowo gwarantowany (z 11 mln chyba 7-8 jest gwarantowanych - piszę z pamięci), choć trochę inaczej skonstruowany niż ten Cartera, ale nie chce mi się wierzyć, że się go pozbędą.

 

Niezła sensacja - Miśki po prostu zgniotły Spurs, Rapdolph pokazał, że jest naprawdę mocny - a to wszystko bez najlepszego gracza. Do tego warto zauważyć, że to bardzo perspektywiczny team, w najbliższych latach ścisła czołówka na zachodzie jeżeli zatrzymają Gasola.

Odnośnik do komentarza

Zach wczoraj pozamiatał i w zasadzie sam wygrał ten mecz dla Miśków.

 

Zobaczymy czy w następnej rundzie będzie też tak wymiatał grając przeciwko Ibace i Perkowi :-k

 

W RS było 3-1 dla Grizzlies, ale wtedy w żadnym spotkaniu nie zagrał Perkins, za to w trzech z nich grał Krstic i to średnio po 23 minuty.

Odnośnik do komentarza

No i 1:1 w serii z Hawks, w G2 to byli już o wiele lepsi Bulls mimo że znowu te pierwszy minuty był słabiutkie. Rose odebrał przed meczem MVP i mimo problemów ze skutecznością zagrał już całkiem dobrze, bardzo podobała mi się gra Noaha. Na dystansie nie mógł wstrzelić się tym razem Korver, momentami nawet Boooooozer grał przyzwoicie. Oby Byki ugrały jeden mecz w Atlancie i odzyskali HCA.

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem, to ten (edit:w sensie następny bo dla Nasha sezon się skończył ;)) rok kontraktu Nasha jest częściowo gwarantowany (z 11 mln chyba 7-8 jest gwarantowanych - piszę z pamięci), choć trochę inaczej skonstruowany niż ten Cartera, ale nie chce mi się wierzyć, że się go pozbędą.

 

O buyoucie Cartera wiadomo 2 miesięcy chyba, to już raczej przesądzona sprawa.

 

Mavs prowadzą z LALkami 2:0, tego się nie spodziewałem :)

Thunder mogą wyeliminować Grizzlies, ale potrzeba im przede wszystkim lepszych Perka i Westbrooka. Szczególnie Kendrick mocno zawodzi imo.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem sobie całą serię Knicks vs Boston i wg mnie nie D'Antoni jest problemem, tylko kadra. Dla mnie na przyszły sezon w zespole powinni zostać tylko Carmelo, Amar'e, Billups z pierwszej piątki, Fields i Turiaf na ławę, a reszta won. Nie ma drugiego rozgrywającego, który pociągnąłby drużynę. Do wyciągnięcia będzie Nash, więc nie zdziwiłbym się, gdyby ten zawitał do Big Apple. Turiaf to drugi garnitur zawodników, a Fields to zawodnik, który daje drużynie więcej niż umie. Reszta jest bezwartościowa i bezużyteczna.

Też tak sobie pomyślałem po pierwszych dwóch meczach w Bostonie, gdzie Knicks świetnie bronili i grając w praktyce albo bez Melo (G1), albo bez Amare (G2) mogli prowadzić 2:0. Ale spotkania w MSG to już mega rozczarowanie. Zespół kompletnie nie bronił, a w ataku brakowało pomysłu. Ja jednak byłbym za wyrzuceniem D'Antoniego, ale oczywiście rewolucja kadrowa też jest potrzebna. Potrzeba role players, ale nie pokroju Jeffriesa, na którego nie mogę już patrzeć.

 

Wracając do wspaniałej serii SAS-MEM - w ostatniej kwarcie 6. meczu Zach Randolph udowodnił, że zasługuje na wysoki nowy kontrakt. Tylko czy będzie w stanie być takim liderem w następnych latach? :-k

Odnośnik do komentarza

W następnych latach Rudy Gay może będzie bez kontuzji się trzymał, więc Zachowi będzie łatwiej :) Co by nie mówić to jest główna strzelba Grizzlies. Siła Miśków to także świetni role players/ławka - Tony Allen, Battier, młody Vaquez, Arthur, Mayo. Z T. Allenem zrobili złoty interes dając mu kontrakt - do tej pory był "tylko" specjalistą od obrony, teraz fajnie się rozwija, daje również coś w ataku.

Odnośnik do komentarza

To była znakomita noc, bo najpierw Bulls pokonali w Atlancie Hawks i Byki znowu mają przewagę boiska. Derrick Rose był po prostu wielki i zrobił swój punktowy rekord w Playoffs, D-Rose tym razem już nie ceglił tak jak zwykle, ciągle nie ma najlepszej selekcji rzutów, ale w G3 po prostu więcej wpadało. MVP RS kilka razy niesamowicie wszedł w pomalowane, trafiał również za 3. Chicago kompletnie zdominowało tablice (47-34, 18-9 w off reb), a genialną wręcz pracę wykonywali Gibson i Noah, którzy zaliczyli odpowiednio 7 i 8 ofensywnych zbiórek. Gibson w Playoffs jest kilka razy lepszy od Booza :). Tym razem wpadały też rzuty Kyle no i znowu była bardzo solidna chicagowska obrona. Z każdym meczem tej serii Bulls grają lepiej.

Odnośnik do komentarza

No i Bulls 2:2 w serii z Hawks i ten wynik w sumie nie jest najgorszy, bo przecież przy siedmiomeczowej serii ostatni mecz jest w Chicago. Wkurza mnie strasznie Rose, który różnie "zamyka" spotkania i czasami robi to jak naprawdę wielki gracz, prawdziwy MVP, ale zdarzają mu się też występy w stylu Westbrooka czy Bryanta, gdy ten włącza god-mode, a więc ceglenie na potęgę, ciekawe co Derrick buduje :roll:. W dodatku ta najlepsza obrona NBA w końcówkach czasami też nie daje rady, Atlanta miała 7-9 z gry w crunch-time, w ataku brakowało jakiegoś pomysłu/sposobu i pod tym względem TT czasami przypomina Scotta Brooksa (choćby Thunder-Memphis game 3, żeby nie szukać daleko), ale to jego pierwszy sezon i na pewno sie "wyrobi". Mimo wszystko jestem optymistą, bo wreszcie grać zaczął jako tako Boozer i jak Rose będzie momentami grać bardziej zespołowo to w WCF zagrają Byki, przynajmniej ja mam taką nadzieję.

 

e: W tym enbijeju to już całkiem ich pojebało: Howard, Rondo, Garnett, Bryant, LeBron Named To All-Defensive Team.

 

Co tam robi Bryant?! Gdzie miejsce dla Lu (z Bulls on chyba najbardziej "zasługuje), Boston i Bulls to najlepsze defensywy ligi, z Celtics jest dwóch graczy, a z Chicago zero...

Odnośnik do komentarza

No mam swoje powody :)

 

np. mienienie się fachowcem od NBA i widzenie tylko tego, że KB cegli w końcówkach więc (chyba takie jest wnioskowanie) nie zasługuje na All-Defense Team. Podczas gdy niby zasługuj Luol nad którym każdy rzuca co chce i ile chce:)

 

Żeby nie było nieporozumień :) nie mówię, że KB zasłużył jakąś super obroną, ale Luol Deng na pewno nie zasłużył :D

Odnośnik do komentarza

spoko, po prostu ciekawilo mnie to czy jest jakis konkretny powod ;)

 

a co do Defensive Team to zaluje ze nie wyroznili Iguodali, moim zdaniem zasluzyl koles :)

 

ps. tez zadnym fachowcem nie jestem ale tyle co obejrzalem spotkan 76ers w tym sezonie to widzialem ze ladnie wylaczyc potrafil z gry przeciwnika :D ale to tylko moja subiektywna opinia ;)

Odnośnik do komentarza

Luu na pewno zasługuje na Defensive Team bardziej od Bryanta, a nie wspomnę o właśnie Andre i Geraldzie Wallecie, bo to już wybitni eksperci od obrony. Meler, nie chce mi się już odpowiadać na ad personam, więc tylko odpowiedz mi na pytanie, dlaczego Twoim zdaniem Deng nie zasługuje na miejsce w piątce najlepszych obrońców ligiw tym sezonie? No i nigdzie nie napisałem, że Bryant nie zasługuje na miejsce w zespole defensorów tylko przez ceglenie w końcówkach :-k.

 

Bulls prowadzą 3:2 z Hawks i są na dobrej drodze do zagrania w finale konferencji. Boozer nie gra jeszcze na poziomie, ale mam wrażenie, że z każdym spotkaniem wygląda lepiej, gra już o wiele bardziej agresywniej na tablicach, a z ławki błyszczy Gibson (Q4 w jego wykonaniu :wub:), Rose ciągle ma sporo pudeł, ale nie rzuca już na siłę, o wiele lepiej wygląda jego selekcja rzutów niż w pierwszych meczach serii. Różnicę zdecydowanie zrobił dziś Deng, który ciągnął Bulls przede wszystkim na samym początku meczu, ale później też dobrze się spisywał w m.in. obronie.

Odnośnik do komentarza

No Meler jak zwykle mnie o coś oskarżył, a potem nie potarfi odpowiedzieć :]. No i jeszcze na chwilę wracając do Luu w All Defensive Team to jego dobrą obronę docenili m.in. ludzie głosujący w DPoTy, gdzie Deng miał 24 punkty (LeBron 25, Bryant 18, z obwodowych najwięcej dostał Tony Allen), więc nie jest to mój wymysł.

 

Najlepsze piątki sezonu oraz piątki debiutantów.

Odnośnik do komentarza

No Meler jak zwykle mnie o coś oskarżył, a potem nie potarfi odpowiedzieć :]. No i jeszcze na chwilę wracając do Luu w All Defensive Team to jego dobrą obronę docenili m.in. ludzie głosujący w DPoTy, gdzie Deng miał 24 punkty (LeBron 25, Bryant 18, z obwodowych najwięcej dostał Tony Allen), więc nie jest to mój wymysł.

 

Najlepsze piątki sezonu oraz piątki debiutantów.

 

W przeciwieństwie do Ciebie niektórzy nie maja już 13 lat i muszą zajmować się innymi rzeczami niż pisanie na forum co 5 minut.

 

Luol w All-Defensive team nie widzę, bo moim zdaniem jest dobrym, ale co najwyżej dobrym, obrońcą. A ADT to 5 najlepszych chłopa na swoich pozycjach. KB raczej z Luolem nie rywalizował w tej klasyfikacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...