Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Zejście z kontraktu Davisa, który i tak przyszłością Clippers nie będzie, a blokuje Bledsoe, który ma potencjał, draft ma być słaby, a dodatkowo Clippers mają sporo młodych zdolnych, więc może chcą dać im się rozwinąć, a nie brać kolejnego? Tak ja to widzę, bardziej nie rozumiem po co Davis Cavs :>

Odnośnik do komentarza

Cavs to brali pick, oto im chodziło. 

 

Clippers, młody, utalentowany zawodnik zawsze się przyda, z tego co wiem to Mo ma tylko trochę lepszy kontrakt od Davisa, wykorzysta pewnie opcję zawodnika, szczególnie przy nowym Salary Cup, wysoki pick można było na pewno lepiej wymienić, choćby na gracza któremu po prostu po sezonie schodzi kontrakt.

Odnośnik do komentarza

Pick w ponoć słabym drafcie za 28 mln na na dwa kolejne lata? :> Ok Mo zarobi 17 mln za 2 lata, 11 mln oszczędności, LAC do najbardziej rozrzutnych klubów nie należą więc po prostu to rozumiem. 11mln za pick to i tak dużo :>

No i w Clippers był problem z Davisem, słabo się dogadywali, więc to pewnie także jeden z powodu transferu.

Odnośnik do komentarza

Tak was czytam i można wnioskować, że każdy transfer w ostatnim czasie to fail, chyba komuś szerszego spojrzenia na sprawy brakuje :>

 

Nie, transfer Williamsa to zdecydowany plus dla Netsów, bo mają wreszcie gwiazdę wokół której można coś zbudować.

Hinrich to też całkiem niezła opcja dla Atlanty, ale zgadzam się z Sekou Smithem, Hawks od kilku lat brakuje klasowego PG i Kirk tej dziury nie załata.

 

Poza tym Clippers nie pozbyli się tylko Barona, pozbyli się też

:(
Odnośnik do komentarza

The Celtics have agreed to send Kendrick Perkins to the Thunder in exchange for a package built around Jeff Green.

 

Green dobra opcja dla Bostonu młody, znakomity szósty gracz, uniwersalny, z trójką, ale kto tam będzie na C grał w PO? Shaq, JO, Erden wygląda trochę słabo, szczególnie gdy Shaq się połamie, może Sheed wróci. Dla OKC świetny trade, bo mają miejsce dla Ibaki w S5 no i centra z prawdziwego zdarzenia, poprawią obronę, a duet Ibaka-Perkins bardzo fajnie wygląda.

 

Houston has traded Shane Battier to Memphis for Thabeet and a first-round pick

 

Dla mnie dziwna wymiana, Battier to dla mnie idealny gracz do jakiegoś contendera, a nie Grizzlies, Memphis przynajmniej pozbyło się Thabeeta, który w Houston raczej się nie ogarnie.

 

e:Brooks za Dragicia i pick w pierwszej rundzie do Suns. Ciekawe wzmocnienie Phoenix.

e2: W tradzie między Bostonem i Oklahomą miejscami zamienili się też Nate Robinson i Nenad Krstić.

e3: G-Wall w Portland.

e4: OJ Mayo might be traded to Indiana Pacers for Josh McRoberts and a 1st Rd pick - Mayo w Pacers :-k. Dobry ruch dla Indiany IMO. Grizzlies nie dostali zbyt wiele za O.J.

Bobcats also have dealt Nazr Mohammad to OKC for Mo Peterson and D.J. White - kolejny wysoki w Oklahomie, widać że mocno liczą na dobry wynik już w tym sezonie, Brooksowi nie podobała się przede wszystkim defensywa Thunder i to pewnie się zmieni.

Cavaliers trade 2013 2nd rd pick for Boston's Semih Erden and Luke Harangody - kompletnie tego nie ogarniam, Erden grał naprawdę dobrze, robią miejsce w rosterze dla Ripa i Sheeda?

e5: Chuck Swirsky: What a crazy day in the nba. Love it - zgadzam się :wub:.

Odnośnik do komentarza

Nie mogę dodać następnej edyty, więc nowy post jest ;).

 

Troy Murphy podobno bardzo blisko Bostonu, Blazers do Bobcats odddali jeszcze Cunninghama.

 

e1: Pojawiły się informacje, że ... Mayo zostaje w Memphis :D. Podobno za późno zadzwonili do ligi, martwi mnie brak informacji o tradzie Lee do Chicago ;(.

e2: Tak, Mayo zostaje w Memphis :D.

e3: Daniels za 1.25 mln $ w Kings.

e4: http://www.theknicksblog.com/2011/02/24/video-melos-first-practice/ - pierwszy trening Melo w Knicks.

Odnośnik do komentarza

Mocne trade'y.

 

Panowie bądź co bądź transfery, które krytykujecie są ciekawe bo to zupełnie zmienia oblicze kilku zespołów, jak nie kilkunastu.

 

To co zrobił Sam Presti dla OKC :respekt: pozyskanie Perkinsa i Mohammeda pod kosz to wielkie wzmocnienie dla takiej drużyny jak Thunder ponadto energizer w postaci Nate'a zawsze się przyda.

 

Boston? Ja bym tutaj poczekał z wnioskami dopóki nie zagrają wspólnie meczu oraz nie przejdą zawodnicy z b-o.

 

Battier w Memphis? szok. Miał być on wzmocnieniem dla zespołu walczącej o misia.

 

Wymiana na linii PHX - HOU ciekawa, zobaczymy co pokażą obydwaj zawodnicy w swoich klubach.

 

O Melo się nie będę rozpisywać bo to już jest wałkowane od daaawna.

Odnośnik do komentarza

O wczoraj szukałem informacji mogącej jakkolwiek uzasadnić ruchy Bostonu. Przyczyn jest kilka. Perkins nie mógł się dogadać z szefostwem klubu w sprawie nowego kontraktu, a że wiadomo było, że w offseason OKC rzucą się na niego z workiem dolarów, to Ainge wolał wysłać go tam i otrzymać w zamian wartościowego zawodnika, niż odejść z niczym. Nate nie był i imo nigdy nie będzie zawodnikiem takiego kalibru, jaki jest potrzebny na jedynkę do takiej drużyny. Choć czasami jego szaleńcze akcje czy niespodziewane rzuty dawały niezły rezultat, to mimo wszystko bardziej potrzebny jest ktoś, kto będzie umiał dostarczyć piłkę do weteranów, zamiast samemu robić szum, z którego nic nie wynika. Delonte West powinien pasować do tej roli.

 

Oddanie Harangodyego i Erdena miało na celu uwolnienia miejsca w składzie. Zamiast nich ma(-ją) się pojawić jakiś zawodnik, którego kontrakt zostanie wykupiony. Mówi się o T.J. Fordzie, powrocie Sheeda, czy, o zgrozo Murphym...

 

Uważam, że Perkins powinien otrzymać kontrakt w granicach 40mln, bo na taki zasługuje. Szefowie Bostonu oferowali mu około 30, za 4 lata gry. Czy 2,5 mln rocznie to taka duża kwota w kontekście rozbitej drużyny, pozostawionej bez porządnego wysokiego obrońcy na pozycji nr 5? Czy 40 mln to dużo za jednego z lepszych defensywnych centrów lidze?

 

NIE. Od wczoraj szanse na mistrzostwo dla Bostonu poważnie zmalały.

Odnośnik do komentarza

40 milionów za 4 lata gry uważasz za słuszne dla Perkinsa? IMO to ciut dużo dla zawodnika, który potrafi tylko bronić, a w ataku jest cienki jak dupa węża. Mają Big Baby, który będzie mógł teraz udowodnić ile jest wart. Nie rozumiem natomiast pozbycia się Erdena - Turku potrafi zagrać bardzo dobrze i inteligentnie prowadzony mógłby się stać bardzo przydatny dla drużyny. A tak? Kupson trochę :|

Odnośnik do komentarza

Dla mnie, jako fana OKC, wymiana Greena na Perkinsa to świetna wiadomość. Przede wszystkim pozbyto się słabiutkiego Krsticia i Greena, który potrafi zagrać dobrze, ale potrafi też rzucać ze skutecznością 25%. Jego miejsce w S5 zajmie pewnie Ibaka i teraz Thunder są silni nie tylko na obwodzie ale też pod koszem. Nate powinien bardzo fajnie pasować do drużyny, bo to zawodnik podobny do Westbrooka. Mohammed moim zdaniem średnio potrzebny, bo zmiennikiem Perkinsa powinien być Collison, ale pozbycie się Pettersona i White'a to dobry ruch.

 

Bardzo ciekawa jest wymiana Brooksa na Dragicia. Jeśli Aaron wróci do formy z poprzedniego sezonu to PHX mają następcę Nasha. Z kolei Dragić będzie teraz walczył o S5 z równorzędnym przeciwnikiem i kto wie, może wygryzie Lowry'ego.

Odnośnik do komentarza

Przy Rondo nawet Kendrick w tamtym sezonie umiał wturlać każdego wieczoru po 10 punktów. Przy 60% skuteczności. Słabo?

 

Przecież nie tym należy mierzyć wartość Perka dla drużyny. Bloki, zbiórki, obrona przy pick&roll, zasłony, serce do gry - to były główne atrybuty które wnosił do drużyny z Bostonu. Perkins nie byłby wart tych 40 mln wtedy, gdyby było go kim zastąpić. Mówisz Davis? Glen jest zawodnikiem o podobnych atrybutach, nie licząc tego, że blokuje rzut rywala od wielkiego dzwonu, skacze gorzej od Scalabriniego, do królów zbiórek też nie należy. Aj, i najważniejsze - Davis nie jest i nie będzie w stanie powstrzymać najlepszych centrów w lidze, co mógł zrobić Kendrick.

 

Wartość takiej "piątki", jak Perkins najlepiej można sobie wyobrazić przypominając Finały NBA 2010. Kontuzja Perkinsa na początku 6 meczu przeszkodziła Celtom w zdobyciu mistrzostwa. Bez niego nie byli w stanie bronić zespołowo na tyle dobrze, żeby powstrzymać Lakers.

 

Reasumując: może według suchych statystyk Kendrick nie jest wart 40 mln za 4 lata gry, jednak patrząc na jego wkład na obronę indywidualną, jak i zespołową C's był on praktycznie bezcenny w kontekście zdobycia mistrzostwa.

 

Może za kilka lat będzie można powiedzieć, że ta wymiana wyszła na korzyść z jakichś tam powodów, których na razie nie widzę, lecz na ten moment jestem zdruzgotany przehandlowaniem filara naszej defensywy za dwie "czarne dziury" w obronie.

 

@Vend

Roster OKC rzeczywiście wygląda na ten moment imponująco, zwłaszcza, że ci wszyscy młodzi zawodnicy będą jeszcze lepsi i nabiorą doświadczenia. Działacze z Oklahomy załatali jedyną dziurę w składzie i teraz mogą być bardzo groźni dla najlepszych. Playoffs na zachodzie będą w tym roku bardzo ciekawe i to głównie ze względu na Thunder :)

 

Dragic imo nie ma szans na wygryzienie Lawryego, gdyś Adelman go uwielbia i tą wymianą chciał otworzyć mu pewne miejsce w S5 i pozbyć się siejącego ferment w ekipie Brooksa. Rola Gorana nie ulegnie zmianie w stosunku do tego co grał w PHX.

Odnośnik do komentarza

Jako kibic Suns jestem bardzo ciekaw co przyniesie trade Brooksa. Narazie mam pozytywne odczucia bo Brooks udowadniał, że potrafi grać w koszykówkę i, jak napisał Vend, jeżeli wszystko pójdzie dobrze to może być dobry następca Nasha. Poza tym nigdy specjalnie nie przepadałem za Dragiciem, dobre występy przeplatał słabymi. Brooks jest niewątpliwie graczem o większym potencjale więc dobrze widzieć, że Suns przygotowują się na emeryturę Nasha (choć ten narazie gra jakby miał przed sobą z 3 lata gry jeszcze :D). No i wreszcie Steve Nash nie będzie może musiał spędzać 33 minut na parkiecie, jest fenomenalnym profesjonalistą, ale, c'mon, on ma 37 lat jednak.

 

 

[+]

Na zawszepopierwsze napisali :

 

22:20: Ciekawostka: Houston, wymieniając Brooksa chciało wyciągnąć z Phoenix Marcina Gortata. Suns nie byli zainteresowani, dlatego zamiast tego muszą zadowolić się Thabeetem.
Odnośnik do komentarza

Przy Rondo nawet Kendrick w tamtym sezonie umiał wturlać każdego wieczoru po 10 punktów. Przy 60% skuteczności. Słabo?

 

Przecież nie tym należy mierzyć wartość Perka dla drużyny. Bloki, zbiórki, obrona przy pick&roll, zasłony, serce do gry - to były główne atrybuty które wnosił do drużyny z Bostonu. Perkins nie byłby wart tych 40 mln wtedy, gdyby było go kim zastąpić. Mówisz Davis? Glen jest zawodnikiem o podobnych atrybutach, nie licząc tego, że blokuje rzut rywala od wielkiego dzwonu, skacze gorzej od Scalabriniego, do królów zbiórek też nie należy. Aj, i najważniejsze - Davis nie jest i nie będzie w stanie powstrzymać najlepszych centrów w lidze, co mógł zrobić Kendrick.

 

Wartość takiej "piątki", jak Perkins najlepiej można sobie wyobrazić przypominając Finały NBA 2010. Kontuzja Perkinsa na początku 6 meczu przeszkodziła Celtom w zdobyciu mistrzostwa. Bez niego nie byli w stanie bronić zespołowo na tyle dobrze, żeby powstrzymać Lakers.

 

Reasumując: może według suchych statystyk Kendrick nie jest wart 40 mln za 4 lata gry, jednak patrząc na jego wkład na obronę indywidualną, jak i zespołową C's był on praktycznie bezcenny w kontekście zdobycia mistrzostwa.

 

Może za kilka lat będzie można powiedzieć, że ta wymiana wyszła na korzyść z jakichś tam powodów, których na razie nie widzę, lecz na ten moment jestem zdruzgotany przehandlowaniem filara naszej defensywy za dwie "czarne dziury" w obronie.

 

60% spod kosza, kiedy 3 obrońców jest skupionych na Ronldu. Super :-) Guzik mnie akurat statsy obchodzą. Perkins nigdy nie był i nie będzie wirtuozem ataku. Świetnym obrońcą może tak, ale niewiele więcej IMO.

 

Zresztą nie twierdzę i nigdzie nie twierdziłem, że Celtics zrobili dobry deal, tylko, że 40 baniek za 4 sezony, to IMO za dużo. Zasłony? Proszę Cię, Shaq nawet mega ociężały też je potrafi stawiać, JO'N również i wydaje mi się, że obaj w ofensywie będą bardziej służyli w tym roku Celtics. Bo nie ma się co łudzić, że to ostatnie podrygi dla Celtów w tym składzie w drodze do finału i trzeba przeć do przodu ile wlezie.

 

Glen Davis, chociaż starasz się go tak zjechać, to niezły zawodnik. Fakt, że trochę może chimeryczny, ale daje mocnego kopa momentami Celtom. Zresztą, skoro jest zawodnikiem, na którym łapane jest najwięcej ofensywnych przewinień w sezonie, to jednak w obronie nie jest z nim tak źle.

 

Zresztą Kedrick pauzował pół roku i nie wiadomo, jak będzie wyglądała jego forma w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza

Nie twierdze, że Perk jest wirtuozem w ataku. Ba, nawet zgadzam się z Tobą, że nie ma szans na to by takowym kiedykolwiek zostać.

 

Uważam jednak, że 40 mln za 4 lata to adekwatna suma dla elitarnego podkoszowego obrońcy ligi. Czemu? Ciężko znaleźć zawodnika, którego można by było sprowadzić do C's, który byłby lepszy w obronie pod koszem niż Perkins i do tego kosztowałby mniej niż 10 mln/sezon.

 

Zgadzam się również, że to ostatnie podrygi Celtów w tym składzie, dlatego tym bardziej martwi mnie strata Kendricka właśnie tuż przed ostatnią szansą na mistrzostwo przed przebudowywaniem składu.

 

Nie przeczę też, że Shaq i JO'N będą przydawać się w ofensywie. Problemem jest obrona, w której Shaq będzie objeżdżany podczas pick&rolli a w grze 1 vs 1 będzie łapać faula za faulem na każdym dobrym w ofensywnie centrze. Jeśli chodzi o dochodzenie do formy po kontuzji, to o wiele bardziej wątpliwe jest przygotowanie do gry na odpowiednim poziomie Jermainea, niż Perkinsa, choćby ze względy na wiek i ilość przebytych w karierze kontuzji.

 

Jeśli chodzi o Glena Davisa: ja tego chłopaka uwielbiam :) Po prostu w poprzednim poście wytknąłem mu jego braki, które niewątpliwie posiada, jak każdy zresztą zawodnik. Na pewno bardzo pozytywną cechą Glena jest to, że doskonale sprawdza się w zespołowej defensywie Celtów, lecz niestety gigantów na pozycji 5 nie powstrzyma.

 

Rozumiem, że Jeff Green to bardzo dobra opcja na przyszłość. Wysoki, dobrze rzucający, młody i, co podkreślali trenerzy OKC, bardzo ciężko pracujący na treningach skrzydłowy, który na pewno bardzo fajnie się rozwinie. Szczerze to śledziłem jego karierę od jego początków w NBA i byłbym bardzo zadowolony z jego przybycia, ale nie teraz, nie za Perkinsa. Patrząc w kontekście tego sezonu jest to bardzo duża strata dla Celtów. Pozostaje mieć nadzieję, że Ainge i Rivers mają plan jak wzmocnić roster na ten sezon, oraz jak go przebudować za rok/dwa :) I choć wierzę w inteligencję obu panów, to ciężko mi przeboleć stratę zawodnika, który tak bardzo pasował do idei Celtyckiej koszykówki i defensywy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...