Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

hawk w zasadzie to Mavs grali dobrze przez cały PO trójki, byłem raczej zdziwiony padaką w tym elemencie w pierwszych meczach, dlatego wcale nie jest powiedziane, że nie wyklepią Heat znowu - może nie aż tak, ale jak im zeszło ciśnienie i zaczęło wchodzić, to kto wie... Poza tym Mavs ogólnie grają świetnie Q4 i przy wyrównanym spotkaniu mogą zaskoczyć i wygrać.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czemu, ale jak Mavs przegrywa to zupełnie nie czuję strachu, że Heat odjedzie jakoś mocniej. Po prostu rzucam okiem na zegar i zawszę dochodzę do wniosku, że spokojnie są to w stanie odrobić. Potem przychodzi crunch-time, Mavs poprawia obronę, stara się utrudniać jak najbardziej wbijanie w pomalowane i Heat najczęściej leży. Nie rozumiem czemu tym razem Miami zapomniało w końcówce o Mario i Millerze, którzy na dobrej skuteczności trafiali za 3. :-k

 

Oby Mavs wygrało już w G6 :)

Odnośnik do komentarza

Całego G6 niestety nie oglądałem, ponieważ w przerwie zasnąłem :(, ale wynik znakomity, przynajmniej dla mnie - hejtera Big Three i przede wszystkim LeBrona. To pierwszy sezon Heat w tym składzie, więc w przyszłości będą mocniejsi, ale jeśli dalej będzie trenował ich Spoo to nawet z tak genialnymi zawodnikami nie zdobędą tytułu. Gratuluję i dziękuję graczom Mavs oraz Rickowi Carlisle. Znakomitą sprawą jest to, że tacy gracze jak Kidd i Dirk skończą kariery z mistrzowskim tytułem, Mavs pokazali, że nie trzeba mieć wielu gwiazd w składzie, żeby wygrywać - brawo!

Odnośnik do komentarza

Ostatnia kwarta w wykonaniu Heat to był streetball - kilka... naście?? strat- zero jakiejkolwiek myśli taktycznej; nie widziałem porządnej jednej akcji z ustawionym prostym pick&roll; Miami potrzebny jest dobry trener- są wielkość pokazał po meczu Wade, któremu jeszcze starczyło poziomu na pogratulowanie przeciwnikom- Lebronowi sie nie udało- uciekł do szatni...potrzebna jest w Heat trenerska indywidualność aby to poskładać w sensowną całość

Odnośnik do komentarza

Ostatnia kwarta w wykonaniu Heat to był streetball - kilka... naście?? strat- zero jakiejkolwiek myśli taktycznej; nie widziałem porządnej jednej akcji z ustawionym prostym pick&roll; Miami potrzebny jest dobry trener- są wielkość pokazał po meczu Wade, któremu jeszcze starczyło poziomu na pogratulowanie przeciwnikom- Lebronowi sie nie udało- uciekł do szatni...potrzebna jest w Heat trenerska indywidualność aby to poskładać w sensowną całość

Było pokazane, że LBJ gratulował Kiddowi (przy okazji jakiegoś tam wywiadu bodaj).

Odnośnik do komentarza

Oglądałem atak Heat w Q4 i nie wierzyłem co oni robią. Jest dobry ruch piłką, czysta pozycja i co robi Heat? Podaje dalej, i tak do znudzenia, albo do momentu gdy czas zaczyna się kończyć, a rzut staje się wymuszony. Mavs wręcz przeciwnie. Wystarczyło pół okazji, jakiś prześwit i chyba wszyscy oprócz Kidda rzucali bez zastanowienia.

 

Ponadto o ile Mavs walczyło o każdą piłkę, to Heat wyglądali tak jakby było im obojętne co się stanie...

 

Heat pewnie swoje mistrzostwa jeszcze zdobędą, więc dobrze, że póki jeszcze mają spore braki ktoś inny zdobył tytuł.

 

Swoją drogą Dirk naprawdę jest fenomenalny kiedy potrzeba. Cały mecz ceglił tak okrutnie, że aż się 1-18 Bosha przypominało. Na szczęście robił swoje przy p'n'r w ataku i w 4 kwarcie włączył znowu hero mode i zamknął mecz.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i po Drafcie:

1. Kyrie Irving, rozgrywający ,Australia (Cleveland Cavaliers)

2. Derrick Williams, skrzydłowy, USA, (Minnesota Timberwolves)

3. Enes Kanter, center, Turcja, (Utah Jazz)

4. Tristan Thompson, skrzydłowy, Kanada, (Cleveland Cavaliers)

5. Jonas Valanciunas, center, Litwa, (Toronto Raptors)

6. Jan Vesely, skrzydłowy, Czechy, (Washington Wizards)

7. Bismack Biyembo, center, Kongo (Charlotte Bobcats)

8. Brandon Knight, rozgrywający, USA, (Detroit Pistons)

9. Kemba Walker, rozgrywający, USA, (Charlotte Bobcats)

10. Jimmer Fredette, rozgrywający, USA, (Sacramento Kings)

11. Klay Thompson, rzucający, USA, (Golden State Warriors)

12. Alec Burks, rzucający, USA, (Utah Jazz)

13. Markieff Morris, rzucający, USA, (Phoenix Suns)

14. Marcus Morris, rzucający, USA, (Houston Rockets)

15. Kawhi Leonard, rzucający, USA; (San Antonio Spurs)

16. Nikola Vucevic, skrzydłowy, USA, (Philadelphia 76ers)

17. Iman Shumpert, rzucający, USA, (New York Knicks)

18. Chris Singleton, skrzydłowy, USA, (Washington Wizards)

19. Tobias Harris, skrzydłowy, USA, (Milwaukee Bucks)

20. Donatas Motiejunas, skrzydłowy, Litwa, (Houston Rockets)

21. Nolan Smith, skrzydłowy, USA, (Portland Trail Blazers)

22. Kenneth Faried, skrzydłowy, USA, (Denver Nuggets)

23. Nikola Mirotic, skrzydłowy, Serbia, (Chicago Bulls)

24. Reggie Jackson, rozgrywający, USA, (Oklahoma City Thunder)

25. MarShon Brooks, rzucający, USA, (New Jersey Nets)

26. Jordan Hamilton, rzucający, USA, (Portland Trail Blazers)

27. JaJuan Johnson, skrzydłowy, USA, (Boston Celtics)

28. Norris Cole, rozgrywający, USA, (Miami Heat)

29. Cory Joseph, rzucający, USA, (San Antonio Spurs)

30. Jimmy Butler, rzucając, USA, (Chicago Bulls)

 

Raptors jak zwykle zamiast brać kogoś pewnego (Walker mi się marzył) wzięli Valanciunasa i nawet nie wiadomo, czy uda się go wykupić z Litwy :picard: Zaskakująca jest też 4. pozycja Tristana Thompsona. Fajnie, że bliźniacy Morrisowie zostali wybrani obok siebie (z czego śmiał się nawet David Stern :D).

 

Kilka ciekawych wymian już się odbyło - http://www.nba.com/2011/news/06/23/draft-trades/index.html

George Hill w Pacers, Fredette i Salmons w Kings (rofl, w tym momencie na pozycjach 1 i 2 Kings mają 4 shooterów), Bobcats pozbyli się ostatniej gwiazdy (wtf), Wolves nie mam pojęcia co zrobili (ale tam nie istnieje żadna wizja, więc mnie to nie dziwi), natomiast Dallas pozyskali Fernandeza nie oddając w zamian właściwie nic :]

Odnośnik do komentarza

Bobcats wzięli dwa wysokie picki w tym roku i pewnie w przyszłym sezonie będą walczyć o jak najwyższy numer - przyszłoroczny draft ma być dość mocny.

Bucks dość fajnie wyszli na wymianie - pozbyli się kontraktów, dostali S-Jaxa, Wolves jak zwykle - ciężko zrozumieć o co im chodziło, Rockets dostali Flynna, jak dadzą mu czas (na boisku) to będą mieli pożytek z niego.

Wiele się mówiło o tym, że Lakers będą handlować Odomem, ale jak na razie został na miejscu :]

Odnośnik do komentarza

Wolves nie mam pojęcia co zrobili (ale tam nie istnieje żadna wizja, więc mnie to nie dziwi)

Masz na myśli Flynna ? IMO pokazali jasno, że stawiają na Rubio, a że dostali za niego śmiesznie mało, to inna sprawa ;) Bardziej ciekawi mnie gdzie teraz poleci Dragic, bo z Lowry'ego chyba nie zrezygnują :-k

Odnośnik do komentarza

Wolves nie mam pojęcia co zrobili (ale tam nie istnieje żadna wizja, więc mnie to nie dziwi)

Masz na myśli Flynna ? IMO pokazali jasno, że stawiają na Rubio, a że dostali za niego śmiesznie mało, to inna sprawa ;) Bardziej ciekawi mnie gdzie teraz poleci Dragic, bo z Lowry'ego chyba nie zrezygnują :-k

 

Flynn powinien mieć na drugie imię szkło. Jak się na niego patrzę, to mam deja vu - jakbym widział Shauna Livingstona :-)

Odnośnik do komentarza

Oj tam przeoczyli. ;] Po prostu nie pisali, bo został już w czasie finałów NBA, a potem ciekawszy był draft i plotki transferowe, a zaraz będzie lokaut ;]

 

Mnie ciekawi gdzie wyląduje trójka Iggy, Smith i Odom :-k

 

 

Myślę, że tylko ten trzeci gdzieś tyłek ruszy, reszta zostanie :)

Odnośnik do komentarza

Też przeoczyłem angaż Jacksona w GSW. Wydaje mi się nawet, że JvG nie nabijał się z niego podczas transmisji ESPN. To był wspaniały duet komentatorów i trochę szkoda, że za rok już ich razem nie usłyszymy.

 

Jeszcze dwa słowa o finałach, bo dla mnie były to najlepsze, jakie pamiętam. Każdy mecz wyrównany, zmiany prowadzenia, dramaturgia. Po prostu fantastyczna seria. Ostatni mecz, a szczególnie Q4 to spory szok. Ktoś wcześniej celnie napisał, że Heat grali streetball. Te straty Wade'a, nieprzemyślane akcje Jamesa. No i czas Spoelstry na 18 sekund do końca- po prostu stanęli obok niego z wzrokiem wbitym w ziemię, a on sam podparty rękoma nic nie mówił.

 

Wszystkie mecze oglądałem na NBALP, ale ostatni przypadł na czas mojego urlopu w Grecji. W hotelu nie było WiFi, ale byłem tak zdeterminowany, że w środku nocy wsiadłem na skuter i przetrzepałem wszystkie, opustoszałe już bary w miasteczku. Jeden gość się nade mną zlitował i puścił mi mecz, czego później żałował, bo wściekły zasnął na stoliku :keke:

Odnośnik do komentarza

Mamy trade przed lockautem ;).

 

The Cleveland Cavaliers have acquired guard/forward Omri Casspi and Sacramento’s first round pick (protected) in the 2012 NBA Draft from the Sacramento Kings in exchange for forward/center J.J. Hickson, Cavaliers General Manager Chris Grant announced today.

The first round pick acquired from Sacramento is lottery-protected in 2012 (1-14). The pick is then protected in 2013 (1-13), 2014 (1-12) and 2015-2017 (1-10). If the pick is not conveyed by 2017, then Sacramento will convey its own 2017 second round draft pick to the Cavaliers protected (56-60).

 

IMO dobry ruch dla Cavs, pick zastrzeżony, ale Cavaliers do potęg nie będą należeć, może zrobią jeszcze jakiś trade z tym pickiem i uda im się mieć dwa picki w 1 rundzie draftu 2012, bardzo mocnego draftu. Już teraz mają Irvinga i tego Thompsona, może coś z niego będzie ;). Udało im się też pozyskać świetnego strzelca z Izraela, a może wykorzystując kontrakt takiego Jamisona czy Varejao przeprowadzą jeszcze jakieś wymiany.

Odnośnik do komentarza

A jakie są Wasze przepowiednie dot. lock outu? Mnie się wydaje, że obydwie strony mają zbyt wiele do stracenia. Oczywiście wciąż w pamięci jest odwołany swego czasu sezon w NHL, ale 12 lat temu w NBA im bliżej było absolutnego deadline'u wznowienia rozgrywek, tym łatwiej się wszyscy dogadali. Ja ten czas bardzo miło wspominam, bo przecież moi NYK z szalejącym Sprewellem dotarli wówczas aż do finałów :] Obyśmy jeszcze w tym roku mogli obejrzeć nowe mecze NBA.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Tu chodzi o to, że gdyby doznał kontuzji uniemożliwiającej kontynuację kariery to ubezpieczyciel wypłacałby mu tę kasę, której od klubu już by nie dostał, bo kontuzja nie była związana z jego występami w NBA. No bo lockout i tak nie potrwa trzy lata przecież ;)

Przynajmniej ja to tak rozumiem :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...