Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

@Dudek

Jeśli chodziło Ci, żeby dodać Billupsa do tradea, to nie będzie to możliwe, gdyż zawodnik ściągnięty na prawie amnestii nie może być wymieniony do końca sezonu 2011/2012 :)

 

Uwaga, uwaga: NBA League Pass będzie można używać za darmo od 25 grudnia do 9 stycznia! Ponad dwa tygodnie :) Imho genialna wiadomość. Cena za pełny sezon (regular+playoffs+finals) to koszt $140 USD, co przy dzisiejszym kursie dolara jest raczej ciężką kwotą dla niepracującego studenta :/ Istnieje również możliwość śledzenia jednej drużyny (Team Pass) przez regular season + pełne playoffs za $110 USD. Ciekawe czy będzie można oglądać mecze preseason?

 

EDIT: Po włączeniu NBA.TV wyświetlają się wyniki spotkań z grudnia poprzedniego roku. Próbował ktoś oglądać? U mnie nie chce działać i zastanawiam się czy to wina mojego lapka, czy nie da się włączyć tych spotkań.

 

Super, liczyłem po cichu na to, że postarają się jakoś zrekompensować fanom skrócony sezon, dwa tygodnie LP to naprawdę nieźle biorąc pod uwagę, że mogli po prostu zrobić jak rok temu gdzie free LP był bodaj 5 dni :).

Odnośnik do komentarza

Warriors przebili granice jakiegokolwiek absurdu :rotfl: Clippers wyrównali ofertę za Jordana, to GSW postanowili wyrzucić w błoto 7 mln $, całe szczęście że tylko na rok, bo jakby dostał dłuższą to już w ogóle... Nawet Nene byłby za większe pieniądze bardziej opłacalny niż Brown.

Odnośnik do komentarza

@Lucas

Wojnarowski na twitterze napisał, "According to one of the GM's <there were multiple offers for Billups>" :) nie chce mi się teraz szukać tego tweeta i wklejać linka :P

 

@Bolson

Kasa zdecydowanie za duża, lecz samo dołączenie Browna do GSW jak najbardziej na miejscu. Jackson od dawna gada, że chce, żeby Warriors zaczęli bronić, a akurat w obronie Kwame radzi sobie bardzo dobrze.

 

wg NBAonESPN Eddy Curry nie dał rady dotrwać do końca swojego drugiego treningu w barwach Miami i nie brał udziału w treningach numer 3 i 4 :rotfl:

Odnośnik do komentarza
The minimum amnesty bid on Chauncey Billups deal had to be $1.3M. Says one GM: "I'm told there were multiple bids." Clippers had highest.
Tak dokładnie było :)

@kolek, ja nie mówię że to jest zły ruch GSW, ale 7 milionów to przesada. Teraz Jordan będzie miał problem w Charlotte, bo z tego co piszą wyczytałem że na centrze ma grać... Boris Diaw 6 ft 8', co oznaczałoby że teraz Bobcats idą na small ball.

Curry nie wyrobił kondycyjnie? Pewnie znowu ma kilka kilo do zrzucenia :P

Odnośnik do komentarza

Lakersi ściągnęli Gerarda Greena i Josha McRobertsa. Josh to na pewno na razie nie ta sama półka co Odom, a Green pewnie będzie pełnił rolę Shannona Browna, jeśli kontynuuje robotę Browna (wraz z super wsadami), to okej.

Podobno szykuje się mega trade, w efekcie którego Howard miałby trafić do Nets. Brook Lopez i Gerard Wallace poszliby do Orlando, Hedo i Duhon wraz z Howardem do Nets.

Za to Dallas ściągnęło do siebie Vince'a Cartera i cóż... nie wiadomo, czego się można spodziewać po byłym graczu Phoenix.

Odnośnik do komentarza

Nene przedłużył kontrakt z Denver, 67/5.

Clippers wracają do rozmów o wymianie CP3, podobno do trade włączeni mają zostać Mo Williams i Trevor Ariza, a Hornets coraz mniej zależy na pozyskaniu Erica Gordona. Do rozmów wrócili też Lakersi, ale oni nie mają zbytnio kogo zaoferować, chociaż szukają trzeciego zespołu.

Z Denver przedłużył również Aaron Afflalo, a nowy kontrakt z Pistons negocjuje Rodney Stuckey, który otrzymał 40-45/5, ale podobno chce dostać jeszcze więcej :D.

Do Nuggets dołączyli Rudy Fernandez i Corey Brewer, Mavs otrzymali za nich tylko pick w drugiej rundzie draftu, w 2016 roku.

Odnośnik do komentarza

Mamy chyba dwa różne punkty widzenia, bo David Aldridge napisał

The New Orleans Hornets continue to ask for guard Eric Gordon and the unprotected first-round Draft pick originally from the Timberwolves as the central assets in a potential deal with the Clippers for Chris Paul.

Lakersi mają oddać do NOH Gasola, który od razu miałby pójść gdzie indziej, pewnie ze względu na basketball reasons, no ale ciężko tu mówić o tych, skoro odszedł West i na razie Landry nie został podpisany, co zostawia Nowy Orlean bez wartościowego PF.

Ciekawy będzie pojedynek na SF w Denver, będzie grał Gallinari czy Fernandez?

Odnośnik do komentarza

I wychodzi na to, że Stern miał rację. Wyciągnął za Paula dużo więcej i bardziej perspektywicznie

 

Jak przed chwilą podał Marc Stein z ESPN w końcu doszło do długo oczekiwanej wymiany. Hornets dostali wszystko to, czego chcieli: Gordona, wybór w drafcie Minnesoty, Kamana oraz Al-Farouq Aminu. Transakcja ma być oficjalnie zatwierdzona za kilka godzin i wtedy nie pozostanie nic innego niż pogratulować Sternowi. A kibice powinni się tylko cieszyć, bo duet CP-Griffin, to będzie naprawdę COŚ do oglądania. Pamiętacie parę Payton-Kemp? Teraz będzie jeszcze efektowniej.

 

http://czwarta-kwart...aul-w-clippers/

 

Jak dla mnie o Gordona za dużo, ale z drugiej strony dobrze, że zostanie nam już tylko Howardodrama ;]

 

btw. - Ciekawe gdzie wytransferują Bledsoe i Mo :-k

Odnośnik do komentarza

@Dudek

I co zrobią z Billupsem. Choć nie mogą go wymienić, to.. mogą wykupić jego kontrakt i sprawić, że zostanie FA, o co (podobno) zabiega BigShot. Byłoby to strasznie nieopłacalne dla LAC.

 

Imho teraz powinni szukać kogokolwiek na pozycjach 2-3, ale czy za Erica i Mo mogą dostać kogoś do pierwszej piątki?

Odnośnik do komentarza

@Dudek

I co zrobią z Billupsem. Choć nie mogą go wymienić, to.. mogą wykupić jego kontrakt i sprawić, że zostanie FA, o co (podobno) zabiega BigShot. Byłoby to strasznie nieopłacalne dla LAC.

 

Imho teraz powinni szukać kogokolwiek na pozycjach 2-3, ale czy za Erica i Mo mogą dostać kogoś do pierwszej piątki?

 

Nie wiem co zrobią. Wiem, że Big Shot ma mały kontrakt i jest zdrowy. Mo ma spory kontrakt, a Bledsoe kontuzję.

Odnośnik do komentarza

Weź pod uwagę, że Big Shot jest też dumnym człowiekiem, który ma dosyć bycia kimś na doczepkę. W chwili transferu CP3 do Clips staje się buckupsem na jedynce. Czy będzie to go satysfakcjonowało? Wątpię. Z punktu widzenia Clippers mają teraz dwóch genialnych PG i dwóch kolejnych, mogących służyć jako trade-peaces. Problem zacznie się tworzyć w chwili, gdy Billups zdecyduje się zakończyć karierę.

 

Imho Clippers przed wymianą byli o krok od nazwania ich contenderem. Startowa piątka: Billups - Gordon - Butler - Griffin - Jordan, z Mo, Bledsoe, Foyem, Aminu i Kamanem wchodzącymi z ławki gwarantował bardzo dobrą jakość gry i spore widoki na progres. Teraz mają wielką dziurę na SG, pustki na ławce, w perspektywie 2 zawodników do potencjalnej wymiany i niezadowolonego z bycia rezerwowym Billupsa, który imo chętnie grałby dla LAC, gdyby nie było CP3 i nie byłby buckupem. Piątka z CP3 i Chanceyem? Może to jest wyjście? Choć nie wydaje mi się, żeby akurat ta dwójka graczy słynących z przetrzymywania piłki w rękach mogła grać razem.

 

Podsumowując według mnie Clippers są w gorszej sytuacji niż byli przed wymianą. Zwłaszcza gdy po stronie strat, do Gordona, Aminu, Kamana i picka Wolves, trzeba będzie dodać jeszcze Billupsa.

Odnośnik do komentarza

Wygrał Nowy Orlean, Stern wyciągnął dla NOH tyle ile mógł i się udało. Może i Paul dawał więcej drużynie na rozegraniu, ale na pewno tercet Kaman, Gordon i Aminu nie zawiedzie.

Powoli przegrywają Lakersi, jeżeli nie zgarną Howarda, to zostaną z coraz starszymi Gasolem i Bryantem, nieśmiertelnym Fisherem, łamiącym się Bynumem no i co dalej? World Peace też prochu nie wymyśli, Kapono, Green i McRoberts to role-playerzy, nic więcej. IMO taka Oklahoma ma młodszy, bardziej perspektywiczny skład i w tym sezonie, jeżeli naprawdę Lakersi nie zaczną z impetem i nie będą grali na wysokim poziomie po All-Star Break to może być mało sympatycznie w PO.

Odnośnik do komentarza

Nie są w gorszej sytuacji. No chyba, że patrzysz tylko na obecny sezon. Ja to to widzę natomiast tak - jest dwóch all-starów wokół, których można budować zespół. Nie zrobisz tego w ciągu jednego sezonu, ale co im dawał Billups? Rok gry? Gordon jest świetny, ale to jednak nie jest talent na poziomie Paula. Z pickiem Wolves była szansa na spory talent, ale to zawsze jest niewiadoma. Kamana i tak pewnie by gdzieś wytransferowali, bo inaczej nie przedłużaliby Jordana, a Aminu aż takiej różnicy nie robi.

 

Uważam, że jeśli w wymianie możesz dostać najlepszego rozgrywającego ligi i to jeszcze bez oddawania swojej największej gwiazdy, to musisz skorzystać z takiej okazji. Nikt nie oczekuje od nich, że już teraz mają walczyć o mistrzostwo. Wystarczy, że awansują do PO i spróbują tam namieszać. Na resztę mają czas.

 

Chyba, że Paul strzeli focha i będzie chciał wymiany w przyszłym sezonie :keke:

Odnośnik do komentarza

@Dudek

Owszem, patrzyłem przez pryzmat tego sezonu :) LAC mieli zespół na 1-2 rundę PO z perspektywami na ciągłą poprawę, dzięki młodemu składowi. Paul przychodząc do Clippers powiedział, że skorzysta z player option i jeszcze przynajmniej 2 lata w LA pobędzie. Potem może sobie wyjechać i zostawić samego Griffina. Fajna perspektywa, co :P?

Odnośnik do komentarza

Średnio. Ale i tak lepiej mieć dwa lata na przekonanie Paula, żeby przedłużył kontrakt z LAC na kilka kolejnych sezonów niż nie mieć go wcale.

 

Przecież nawet jak za rok się okaże, że Paul nie będzie chciał przedłużyć, to w najgorszym wypadku będzie kolejna Paulodrama i LAC wymienią go za kogoś innego.

 

Czy w ogólnym rozrachunku wyjdą na plus? Tego nie wiemy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...