Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

Budżet: maks 3k

rozmiar: 40-42

 

Podpięte będzie pod to dekoder C+ i dvd. Okazyjnie laptop w przyszłości może konsola (ale to raczej dość odległa przyszłość).

 

Raczej skłaniałbym się do LCD ponieważ pokój jest dość jasny a z tego co czytałem to plazma + jasny pokój to nie jest dobry pomysł.

 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza

Raczej skłaniałbym się do LCD ponieważ pokój jest dość jasny a z tego co czytałem to plazma + jasny pokój to nie jest dobry pomysł.

To zależy, jak będzie padać światło. W moim pokoju mam słońce praktycznie od wschodu do zachodu, ale tv stoi właśnie na ścianie, gdzie są okna i nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza

Śmiało brać. Model rewelacyjny, 100Hz, Full HD - powinien dobrze wyglądać na C+ i DVD. Do tego to, co rzadko się zdarza w LCD TV, czyli wejście na kartę SD i USB z odczytem MP3,JPEG i DivX jednocześnie. Generalnie Toshiba robi jedne z najtańszych, obok LG, telewizory z odświeżaniem 100Hz. Moim zdaniem telewizor bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem Samsunga Le40b650 za 2799zł i jestem z niego bardzo zadowolony. Chyba jedyny telewizor na rynku, który bezprzewodowo z komputera odtwarza filmy mkv. Ma dwa wejscia usb. Do jednego mozna podpiąc dysk twardy o dowolnej pojemnosci i bezposrednio z tego dysku odtwarzac filmy muzykę itp.

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem Samsunga Le40b650 za 2799zł i jestem z niego bardzo zadowolony. Chyba jedyny telewizor na rynku, który bezprzewodowo z komputera odtwarza filmy mkv. Ma dwa wejscia usb. Do jednego mozna podpiąc dysk twardy o dowolnej pojemnosci i bezposrednio z tego dysku odtwarzac filmy muzykę itp.

 

Dobry zakup zrobiłeś, z tymże ciężko poza promocjami złapać ten model w takiej cenie w sklepie stacjonarnym - domyślam się, że skorzystałeś z akcji w MM? :) dobrze, że Ci się sprawdza, ale jest to jednak z najbardziej kontrowersyjnych modeli telewizorów, które wyszły w 2009 roku - opinie klientów są podzielone, albo skrajnie dobre, albo skrajnie złe.

W ostatnich tygodniach w dobrej cenie na półce w MM stoi ostatni dobry LCD Sharpa - 42DH77 w cenie 2999zł.

 

Na przyszłość, w kwocie 3tysięcy złotych, oprócz wspomnianej Toshiby i Sharpa mogę polecić LCD Sony 40W5500/5720 (dostępny w sklepach stacjonarnych od 3199zł), LG 42LH4000, najlepiej wygląda Toshiba i Sony.

Odnośnik do komentarza

Telewizor już w domu, robi wrażenie. Brakuje tylko obsługi napisów w odtwarzaniu z USB ;)

 

Ale napotkałem dziwny problem podczas podłączenia do tv kompa. Podpinam laptopa przez kabel HDMI do TV. Rozdzielczość automatycznie ustawia się na 1920x1080 (czyli Full HD) więc obraz powinien zająć cały ekran telewizora. Jednak tak się nie dzieje. U góry i po bokach zostają czarne "nieaktywne" pasy (zmiana formatu obrazu spod TV nie skutkuje, albo obraz jest za bardzo rozciągnięty - nie widać wszystkich elementów pulpitu, myszka ucieka poza ekran - albo jest jeszcze bardziej zmniejszony). Czego to wina? Kabel, TV, komp?

 

PS: jak podpinam poprzez wejście VGA (?) to obraz jest dobrze skalowany jednak wtedy nie można uzyskać rozdzielczości HD :/

Odnośnik do komentarza

Mam problem z TV. Stary, poczciwy Sony KV-25T1K. Dają radę kolory, dźwięk śmiga. Problem jest z jakością obrazu - napisy czy loga stacji strasznie się rozmywają (poruszenie). W czasie oglądania meczu ostrość obrazu jest OK na zbliżeniach, gdy pokazują murawę z oddali zawodnicy są rozmyci, ostrość marna. To samo z konsolą - gdy podłączam i są jakieś cyfry, napisy, to praktycznie nic nie widać. Nieznacznie lepiej jest, gdy ściemnię obraz, ale tylko nieznacznie :). Ogólnie jakość jest całkiem znośna, ale na zbliżeniach (poza np. napisami czy logami stacji - te cały czas są tak samo rozmyte/poruszone). Im dalej, tym obraz bardziej się rozmywa.

 

Pytanie - czy jest sens taką usterkę naprawiać (strzelam, że to coś z kineskopem). Wyrzucić szkoda, bo jednak działa :D, sprzedawać nie ma co, bo może jest wart ze 100 zł. Będę wdzięczny za info :)

Odnośnik do komentarza

Mam problem z TV. Stary, poczciwy Sony KV-25T1K. Dają radę kolory, dźwięk śmiga. Problem jest z jakością obrazu - napisy czy loga stacji strasznie się rozmywają (poruszenie). W czasie oglądania meczu ostrość obrazu jest OK na zbliżeniach, gdy pokazują murawę z oddali zawodnicy są rozmyci, ostrość marna. To samo z konsolą - gdy podłączam i są jakieś cyfry, napisy, to praktycznie nic nie widać. Nieznacznie lepiej jest, gdy ściemnię obraz, ale tylko nieznacznie :). Ogólnie jakość jest całkiem znośna, ale na zbliżeniach (poza np. napisami czy logami stacji - te cały czas są tak samo rozmyte/poruszone). Im dalej, tym obraz bardziej się rozmywa.

 

Pytanie - czy jest sens taką usterkę naprawiać (strzelam, że to coś z kineskopem). Wyrzucić szkoda, bo jednak działa :D, sprzedawać nie ma co, bo może jest wart ze 100 zł. Będę wdzięczny za info :)

 

To może być wszystko - od powielacza napięcia do rozregulowanego działka elektronowego. Polecam znaleźć jakiegoś lokalnego magika od RTV (na każdym osiedlu pewnie jest taki, choć teraz to ich mniej) i zapytać/zanieść. A jak cię naprawa ma ponieść więcej jak 100 zł, to lepiej kup inny, za 200 zł :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...