Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki oto telewizorek - Sony Bravia KDL-40W5500 na którym jest możliwość odtwarzania filmów z pamięci USB (w marnej jakości niestety). Może wie ktoś czy jest sposób na odtwarzanie napisów?

 

Tak, zmuksować w jakimś programie do edycji (np Avidemux). Co sprowadza się do rozkodowania filmu i zakodowania go ponownie z nową przezroczystą warstwą zawierającą napisy. Niestety robi się to w czasie rzeczywistym, więc film godzinny będzie się kodował około 60 minut. No i musisz go zakodować w kodeku, które twój telewizor rozpoznaje, a znając życie jest to MPEG-1 albo 2, więc cudów się nie spodziewaj.

 

IMO lepszym wyjściem jest po prostu kupno odtwarzacza DVD rozpoznającego DivXy, co pewnie zamknie się w 200 zł.

Odnośnik do komentarza

Znalazłem takie coś, nie wiem czy pomoże:

 

1. Ściągamy odpowiednie programy

Any DVD Converter z DW lub ADC z domowej strony ( trial) i

Subtitle Tool

2. Instalujemy programy , z tym chyba nie będziecie mieli problemów

3. Odpalamy Subtitle Tool klikamy na "Open" następnie wskazujemy plik i wciskamy "Save" . Jako format wybieramy "SRT (SubRip)" wskazujemy miejsce zapisania pliku ( najlepiej w folderze gdzie znajduje sie film ) .

4. Włączamy Any DVD Converter klikamy "Dodaj wideo" , wskazujemy miejsce filmu i otwieramy go.

5. Gdy już mamy wybrany film możemy zmienić mu proporcje ( format rozdzielczość , FPS itp.)

6. Ważne , jeżeli chcemy mieć napisy polskie klikamy Opcje --> Subtitles --> Defualt subtitle encoding zmieniamy na "Slavic/Central european languaes . Dodatkowo możemy zmienić czcionke i rozstawienie napisów.

7. Gdy już stwierdziliśmy ze wszystko jest ok możemy dodać napisy. Jeżeli dobrze zrobiliśmy krok 3 powinniśmy móc wybrać je. W tym celu klikamy na "Napisy" , rozwijamy pasek i wybieramy te które nas interesują.

8. Klikamy na "Konwertuj" i czekamy od kilku minut do kilku godzin ( w zależności od klasy procesora)

9. To by było na tyle ENJOY

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Hej, w przeciągu miesiąca/dwóch będę kupował telewizor. Nie będę ukrywał, zależy mi na full HD i dużych calach :P Nie znam się na tym zbytnio, nie wiem na co zwracać szczególną uwagę. Miło by było gdyby ktoś wskazał mi kilka dobrych modeli. TV, oprócz oglądania, będę użytkował konsolą.

Cena jaką mogę przeznaczyć na TV to 3000 zł, max 3300 (to jeśli faktycznie różnica między jakością będzie ogromna). Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mistrzostwa się zbliżają, trzeba pomyśleć o nowym TV :). Zastanawiałem się nad 42-calowym, ale doszedłem do wniosku, że może być ciut za duży. Ogólnie cale mniejszy problem, chodzi o model. Skłaniam się ku Samsungowi, bo mam w domu u rodziców taki i nie ma co narzekać. Trochę się rozejrzałem i głównie takie modele wchodzą w grę:

 

LE37B550 - jest jeszcze model B530, w sumie odrobinę tańszy, ale bez choćby wejścia USB i innych drobiazgów, a wydaje mi się, że to może być ciekawy dodatek. Zarówno jeden jak i drugi model zbierają bardzo pochlebne opinie.

 

LEB37C550 - seria 5, tyle że wyższy model.

 

LE37B650 - to już seria 6. Akurat na tej aukcji wyjątkowo dobra cena, bo średnio jest ok 2 300-2 400 PLN.

 

Reasumując - seria 6 od 5 różni się odświeżaniem (100 MHz wobec 50 MHz). Większa liczba złącz nie ma dla mnie znaczenia, grunt żeby dało się podłączyć PlayStation i dekoder (pod Euro). Chociaż seria 6 jest chwalona za świetną współpracę z kompem, a to nie byłoby głupie, gdyby można było podłączyć laptopa.

 

Z tych wszystkich nowszych modeli Samsunga biorę pod uwagę:

- seria 5: LE37B550, LE37C530 i LE37C550 - tutaj zwłaszcza zastanawiam się nad LE37B550 i tym, jakie są różnice między LE37C530 i LE37C550 (poza tym, że ten drugi ma o jedno wejście HDMI i USB więcej).

- seria 6: LE37B650, LE37C630 i LE37C650 - tutaj, szczerze mówiąc, w ogóle nie wiem, jakie są różnice, bo na pewno nie w cenie (najniższa 2 350, poza aukcją, którą pokazywałem).

 

Pytanie czy np. różnica między 50 a 100 MHz jest naprawdę zauważalna? Dodam, że wolę już dorzucić i kupić lepszy sprzęt, pytanie tylko czy między LE37B550 (ok. 1 700) jest naprawdę taka różnica, żeby dać 2 350 za serię 6.

 

Ceny (najniższa w sklepach z Ceneo)

LE37B550 - 1 671 zł

LE37C530 - 1 839 zł

LE37C550 - 1 976 zł

LE37B650 - 2 343 zł

LE37C630 - 2 374 zł

LE37C650 - 2 350 zł

 

Jeżeli ktoś miał styczność, albo zna się na tych wszystkich dziwnych rzeczach (super dźwięk, ekstra obraz itd.) - będę bardzo wdzięczny za info :)

 

Pozostaje jeszcze jedno pytanie - czy na dzień dzisiejszy warto wchodzić w HD? Bo tak teraz zerknąłem, to za 1 600-1 700 można kupić 42-calowego Samsunga z HD Ready (serie PS42B450 i PS42C450).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Panowie poradźcie mi coś, bo zgłupiałem. Czy zwykłe telewizory LCD nie mają wejść słuchawkowych? Staruszek koniecznie chce telewizor, ale jest warunek - wejście słuchawkowe. Wszystkie, które przeglądam nie mają takiego. Interesowałby mnie jakiś 32'' z tej normalnej półki cenowej do 2000 zł.

 

Edyta mówi, że znalazła wejście słuchawkowe w telewizorach LG, ale szuka dalej.

Odnośnik do komentarza

Planuję zakup telewizora dla siebie.

Mam dwa do wyboru:

http://www.electroworld.pl/zobacz,28932,kat,458,sharp-lc-32le705ev

http://www.electroworld.pl/zobacz,31442,kat,458,samsung-ue32c6000

Który wybrać? Aż tak bardzo nei znam się na tych wszystkich danych technicznych.

Oby nie żarły się z konsolę. Brat twierdzi, że czasami są problemy z rozdzielczością.

 

Wbrałem ten telewizor :] -> http://www.sony.pl/product/t32-ex-series/kdl-32ex700

Gry pod PS3 bajka. Coś pikengo. Gram na konsoli i telewizorze CRT mija się z celem. Dopiero na LCD-ku widać jak piękne mogę być gierki :) .

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jako że od wrzesnia juz będziemy na swoim. Więc jestem przed wyborem TV. max 42 cale, sygnał będzie z kablówki, bo obecnie nie będziemy potrzebować niewiadomo ilu kanałów. do tego DVD i mozliwośc podpięcia lapka. Zastanawiam sie pomiędzy Plazmą, a LED czy na zwyklej kablówce LED pociągnie ladny obraz ?, czy tez może byc tak jak w przypadku LCD. I jak z poborem prądu w tych Plazmach ?

Odnośnik do komentarza

Na zwykłej kablówce najlepiej sprawować się będzie plazma (jakakolwiek Panasonica). Co do LCD i LED to trzeba myśleć o konkretnych modelach, szczególnie Sony, Sharpa i Philipsa. Samsunga odradzam.

 

Konkretne modele na Twoje potrzeby:

 

Panasonic TX-P 42 S 20 (2599-2999zł)

Panasonic TX-P 42 G 20 (3599-3999zł), również dobre są modele G10 i G15

 

LED:

 

Sharp 40 LX 700

Sharp 40 LE 700

Sony 40 EX 600

Sony 40 EX 700 (Wujek P. skarżył się na "piasek", ale to zależy od siły sygnału kablówki, nie od TV)

Philips 40 PFL 8404, 8605 (?)

 

LCD:

 

Sony 40 W 5500, jeżeli zależy Ci na funkach multimedialnych (dostęp do neta) to 40 EX 500.

wszystkie modele Philipsa 100 Hz.

 

Unikać Samsungów i LG.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Na zwykłej kablówce najlepiej sprawować się będzie plazma (jakakolwiek Panasonica). Co do LCD i LED to trzeba myśleć o konkretnych modelach, szczególnie Sony, Sharpa i Philipsa. Samsunga odradzam.

 

Konkretne modele na Twoje potrzeby:

 

Panasonic TX-P 42 S 20 (2599-2999zł)

Panasonic TX-P 42 G 20 (3599-3999zł), również dobre są modele G10 i G15

 

LED:

 

Sharp 40 LX 700

Sharp 40 LE 700

Sony 40 EX 600

Sony 40 EX 700 (Wujek P. skarżył się na "piasek", ale to zależy od siły sygnału kablówki, nie od TV)

Philips 40 PFL 8404, 8605 (?)

 

LCD:

 

Sony 40 W 5500, jeżeli zależy Ci na funkach multimedialnych (dostęp do neta) to 40 EX 500.

wszystkie modele Philipsa 100 Hz.

 

Unikać Samsungów i LG.

 

Pozdrawiam

 

Z tego co wiem, choć może się to zmieniło ostatnio, to Samsungi korzystaja z tych samych matryc, co Sony, więc to się kupy nie trzyma?

Odnośnik do komentarza

Dlaczego unikać LG? Ja ze swojego LCD 32' korzystam od trzech lat (TV cyfrowa + PS3) i nie narzekam. Teściowie mają też telewizor tej marki od roku i również nie zgłaszają uwag.

 

 

Pisałem o modelach nowszych, tegorocznych. LG i Samsung to telewizory robione już typowo pod sygnał cyfrowy, stąd analog wygląda na tym kiepsko, gorzej od wymienionych przeze mnie modeli. A faktycznie, telewizory LG sprzed trzech lat (czy nawet sprzed roku) radzą sobie z tym lepiej niż te nowe.

 

Edyta podpowiada, że np. w weekend miałem trzech klientów, którzy zgodnie narzekali na obraz z kablówki na modelu Samsunga B620.

 

Na zwykłej kablówce najlepiej sprawować się będzie plazma (jakakolwiek Panasonica). Co do LCD i LED to trzeba myśleć o konkretnych modelach, szczególnie Sony, Sharpa i Philipsa. Samsunga odradzam.

 

Konkretne modele na Twoje potrzeby:

 

Panasonic TX-P 42 S 20 (2599-2999zł)

Panasonic TX-P 42 G 20 (3599-3999zł), również dobre są modele G10 i G15

 

LED:

 

Sharp 40 LX 700

Sharp 40 LE 700

Sony 40 EX 600

Sony 40 EX 700 (Wujek P. skarżył się na "piasek", ale to zależy od siły sygnału kablówki, nie od TV)

Philips 40 PFL 8404, 8605 (?)

 

LCD:

 

Sony 40 W 5500, jeżeli zależy Ci na funkach multimedialnych (dostęp do neta) to 40 EX 500.

wszystkie modele Philipsa 100 Hz.

 

Unikać Samsungów i LG.

 

Pozdrawiam

 

Z tego co wiem, choć może się to zmieniło ostatnio, to Samsungi korzystaja z tych samych matryc, co Sony, więc to się kupy nie trzyma?

 

Zgadza się, aczkolwiek za np. przetwarzanie obrazu analogowego nie jest odpowiedzialna matryca, tylko elektronika telewizora. Telewizory Samsunga i Sony mają różnej jakości tunery analogowe, a to one są odpowiedzialne ze jakość wyświetlanego obrazu.

Odnośnik do komentarza

Niestety na moim Sony 32 EX 700 obraz z kablówki jest tragiczny. Tak, to wina sygnału. Rodzice mają trzyletniego Samsunga HD Ready i obraz jest u nich przepiękny. Ja mam teoretycznie lepszy telewizor i obraz jest gówniany. Myślałem, ze to może wina telewizora, ale na PS 3 obraz jest idealny. Po prostu piękny.

Za dobry, zbyt nowoczesny telewizor kupiłem :] .

Odnośnik do komentarza

W piątek kupilimsy Plazme Samsunga PS42C450 na forum HDTV duzo pozytywnych opini, zdecydowalismy się na ten model z paru waznych powodów.

- wygląd, Panas przy nim to normalnie 10 lat wstecz

- USB pod które mamy pdpięty dysk zewnętrzny 500GB PQI i który odtwarza wszystko jak leci :) Nawet z 1080p sobie radzi bez problemów, obraz cudo, tak więc kupno odtwarza BluRay mija się z celem :). dysk mam w partycji NTFS, zadnych problemów. Czyta filmy nawet po 15gb :).

-3 HDMI

- stosunek jakości do ceny

- obraz z analogówki to była wielka niewiadoma, ale jak na nasz gust to jest bardzo dobry, nie to co widziałem w LCD. Jest czysto, odległośc z jakiej oglądamy to 3,5 metra, ale nawet z 2m jest znośnie.

 

Polecam produkt bo jest wart swojej ceny, my daliśmy 1,900 zł w EuroRTVAGD. Ale za 1,700zł idzie juz wychaczyć, niestety w media zabrakło, więc padło na Euro.

 

Tak więc Bobi Panas za taką cene jest ubogim modelem przy tym Samusngu. :).

Odnośnik do komentarza

Marki Panasonic w ogóle nie kojarzę, ale pod pozytywnymi opiniami na temat Samsunga podpisuję się ręcyma i nogyma. Mam monitor do kompa, w domu u rodziców 42-calową plazmę, a przed MŚ sprawiłem sobie 40-calowy LCD. Póki co (odpukać) sprawują się świetnie. Nowy LCD bezproblemowo czyta filmy z USB, obraz z UPC jest bardzo dobry (a gdyby dorzucić dekoder z HD, to już w ogóle :)). Podłączałem lapka - kolory lepsze niż to, które wyświetla matryca w lapku.

Odnośnik do komentarza

Perez Panas robi jedne z lepszych Plazm, ale w przedziale cenowym to żeby to było konkurencyjne do tego modelu Samsunga to musiałbym zaplacic koło 3tyś, wtedy było by juz FULL HD, którego i tak w TV nie uświadczysz, więc po co przepłacać. Nie ukrywam że zależało Nam na USB, i dobrym odbiorze z Analogówki, plus mozliwośc podpięcia PC. Rodzice mają w domu Panasonica 32 cale CRTz płaskim kineskopem Quintrix który 5 lat temu kosztował 4,5tyś zł, telewizor jest klasa, ale to co teraz mozna dostać za cene niższą to niebo a ziemia. Zreszta pamiętam jeszcze jak go wnosiliśmy po schodach w 4 i było jeszcze ciezko :).. Totalny kolos :).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...