Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy później...

witam panowie,

jakis szybki, tani i skuteczny sposob na podlaczenie PC pod telewizor? chcialbym, aby moim monitorem stal sie telewizor stojacy w salonie. karta graficzna to geforce 8600GT, a telewizor to jakis Samsung. gdy spojrzalem w tyl to jest pelno roznych wyjsc usb, hdmi i tak dalej, a wsrod nich PC-IN. czy wystarczy podmienic w takim wypadku monitor na telewizor i wszystko bedzie hulac?

Odnośnik do komentarza

Najlepiej kablem HDMI-HDMI - jeśli masz i na TV i na karcie, to najlepsza jakość obrazu (HD ready: 1280x720 w normalnym trybie i 1920x1080 z przeplotem, FullHD ma 1920x1080).

 

To samo ci da kabel DVI-HDMI (nie przesyła dźwięku, ale kablem HDMI podłączonym do karty graficznej też dźwięku nie prześlesz ;))

 

Aczkolwiek kabel który do tej pory miałeś przy monitorze powinien też zadziałać, choć może się po prostu okazać za krótki :D

Odnośnik do komentarza

Najlepiej kablem HDMI-HDMI - jeśli masz i na TV i na karcie, to najlepsza jakość obrazu (HD ready: 1280x720 w normalnym trybie i 1920x1080 z przeplotem, FullHD ma 1920x1080).

 

To samo ci da kabel DVI-HDMI (nie przesyła dźwięku, ale kablem HDMI podłączonym do karty graficznej też dźwięku nie prześlesz ;))

 

Aczkolwiek kabel który do tej pory miałeś przy monitorze powinien też zadziałać, choć może się po prostu okazać za krótki :D

 

kabel nie jest problemem, poniewaz jednorazowo moge postawc PC bezposrednie obok telewizora.

 

czytalem juz na innych forach, ze jakos jest nieporownywalnie lepsza przy innego typu podlaczeniach.

 

jeszzze jedno pytanie, gdy uzyje mojego kabla-monitora-pc to co z dzwiekiem? bedzie szedl z telewizora (opcjonalnie kino domowe) czy powinienem zatroszczyc sie o jakies glosniki i podlaczyc je do karty dzwiekowej?

 

 

ten kabel HDMI-HDMI zadba rowniez o dzwiek?

Odnośnik do komentarza

Dźwięk będzie szedł z tego, co podłączysz do karty dźwiękowej. Cudów nie ma, wyjście z karty graficznej dźwięku nie prześle ;)

 

Jakość będzie maksymalnie taka, na jaką pozwala TV (wspomniałem w poprzednim poscie) - tu też niczego nie przeskoczysz. Naturalnym wyborem dla mnie był kabel HDMI, jako że mogę jednocześnie działać i na TV i na monitorze, ty możesz skorzystać z kabla monitorowego, HDMI czy DVI-HDMI, jakość obrazu będzie lepsza niż przez kabel RGB (chinch), SCART czy S-Video (a nawet chyba Composite).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...

Nie za bardzo wiedziałem w jakim temacie zadać pytanie, ale może ten się nada ;)

Zna się ktoś choć troszkę na kablach HDMI-HDMI? Telewizor z DVD czy dekoderem najlepiej właśnie tymi kablami połączyć co jest sprawa logiczną i standardem obecnie.

Są jednak kurcze różne rodzaje tych kabli. Po tym jak córka wyrwała i zniszczyła wtyczkę od kabla z dekodera telewizji kablowej - podłączyłem dekoder do TV kablem, który miałem podłączone DVD do TV. I tu przeżyliśmy szok - jakbyśmy nowy telewizor o 10 klas lepszy kupili, obraz żyleta, kolory szok, programy w HD jak żywe! Kabel kupiłem z 6 lat temu, dałem za niego wtedy jakies 60-70pln (długość 1.2m). Ten co zniszczony został dostałem chyba z dekoderem z kablówki. Nie miałem pojęcia, że się te kable wymienia na lepsze, że dają gówniane jakieś.

No i teraz pytanie jaki ten kabel dokupić? Wbiłem na allegro i widzę:

http://allegro.pl/kabel-hdmi-hdmi-ver-1-4-full-hd-ethernet-3d-1-5m-i2251354914.html

full hd 1.5m za 8.77pln? Tak ceny poleciały? Czy może to kolejny badziewny kabel? Poradzi ktoś?

Tak w ogóle jak ktoś jak ja nie zna się na tym i podłączył dekoder kablówki kablem co oni dodali to niech jak najszybciej postara się o lepszy model kabla (może tu ktoś poradzi jaki). Nie ma co gadać o różnicy w jakości obrazu...jak przejście z jakość SD na HD.

Odnośnik do komentarza

Chciałem edytować posta to jakiś bład wyskakuje...

 

Fatal error: Call to undefined method IPSMember::canSocialShare() in /home3/forumcm/public_html/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1735) : eval()'d code on line 1328

 

Proszę o scalenia postów.

 

Pogooglowałem troszkę i znalazłem jakis test w Komputer Świecie i takie podsumowanie:

 

"Jako podsumowanie testu idealnie pasuje slogan lansowany kiedyś w reklamie pewnego proszku do prania: skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?"

 

hmmm jak nie widać róźnicy...no chyba, że...kabel od kablówki co dostałem był po prostu uszkodzony od samego początku, że przesyłał gorszej jakości obraz. Wiadomo, że nie śnieżyło czy coś, ale ostrość/barwy/HD były słabe.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

dokladnie tak. jezeli bedziesz chcial dalej z niego korzystac, to bedziesz potrzebowal tuner dvb-t, ktory zapewne cenowo przekroczy cene tego telewizorka.

 

 

swoja droga - nie mialo byc tak, ze sprzedajacy MA OBOWIAZEK poinformowac kupujacego ze odbiornik nie posiada mpeg-4?

Odnośnik do komentarza

Ustawa stanowi, że sprzedaż telewizorów i dekoderów, które nie nadają się do odbioru cyfrowego odbioru programów telewizyjnych w Polsce będzie możliwa tylko wtedy, gdy nabywca zostanie o ułomności urządzenia poinformowany na pismie (i na piśmie potwierdzi ten fakt sprzedawcy).

 

Źródło

 

Czyli pewnie jest taki obowiązek ale nikt go nie egzekwuje. Polska.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Może ktoś się wypowiedzieć jak będzie wyglądał obraz po analogu wyświetlany na 32/37-calowym LCD? Sygnał dostarcza mi kablówka (Vectra) i raczej z przełączeniem na sygnał cyfrowy śpieszyć się nie będą póki mają jeszcze możliwość na tym zarobić, a z okazji Euro pojawiła się w ognisku domowym koncepcja wymiany odbiornika na nowszy (obecnie to 25-calowy kineskopiak).

Odnośnik do komentarza

w moim odczuciu należy użyć pojęcia 'akceptowalna jakość obrazu, tvn wygląda na przykład bardzo dobrze, tvp już nieco gorzej, podobnie polsat ...

 

na jakość z najwyższej półki bym się nie nastawiał, aczkolwiek na 32-37 powinno to być możliwe do zaakceptowania, przy większych odbiornikach może być problem

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...