Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

A może jeszcze poczytaj trochę Wuja na ten temat na innych forach? Co nagle to po diable.

 

Jabolku cały czas z bratem przeglądamy fora i strony internetowe :) .

Coś w końcu wybierzemy :) .

W przyszłym tygodniu dostanę pensję i pewnie w weekend uderzymy po jakiś telewizor :) .

Rodzice powinni się ucieszyć :) .

Odnośnik do komentarza

Ok, po karcie dzwiekowej (grosze), modemie Neostrady i dekoderze Cyfry+ (oba za darmo w ramach gwarancji) przyszedl czas na najpowazniejszy problem: od uderzenia pioruna zginal moj poczciwy 14-calowy Akai, uzywany od ponad 15 lat. ;(

 

Po glowie chodzi mi zatem nieduzy (15''-19'') i relatywnie tani (okolice 1000 zl) LCD. Po wstepnej selekcji do finalu zakwalifikowalem dwa modele: 15-calowy Philips 15PFL4122 oraz 19-calowy LG 19LS4R. Zapewne z obu bede zadowolony, jako ze obraz odbieram z anteny naziemnej/Cyfry+ i przez ostatnie lata ogladalem TV glownie na malym ekranie, niemniej jednak gdybyscie znali jakies wady tych produktow, ew. polecili cos o podobnych parametrach, bylbym wdzieczny.

 

EDIT: juz niewazne, zwyciezyla opcja 2.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mówisz o Full HD? Odpowiedź będzie łatwiejsza, jeśli napiszesz, czy: a) zamierzają od zaraz korzystać z tych nielicznych programów nadawanych w HD? b) jak długo ma służyć kupowany sprzęt (w kontekście tego, że jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie, nim w Polsce telewizja HD upowszechni się)?

Odnośnik do komentarza

W Polsce nie nadają w pełnym HD (1080p) i nie zanosi się to w perspektywie kilku lat

 

Moi rodzice chcą kupić nowy TV (tak gdzieś +40 cali) i zastanawiają się nad HD. Zapytanie moje brzmi, czy opłaca się już kupować telewizory haj definiszyn, czy poczekać jeszcze parę lat ?

 

A będą mieli dostęp do kanałów HD???? Jakaś platforma satelitarna lub kablówka?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jutro zapewne kupuję nowy telewizor LCD 32 cale.Nie jestem jeszcze do końca zdecydowany na jakiś konkretny model i jak na razie w ścisłym finale są następujące telewizorki:

 

Toshiba 32R3500PG

TOSHIBA 32XV500PG

Panasonic TX-32LX85

 

Czy ktoś z was miał stycznośc z w/w odbiornikami? Jak się sprawowały? W moim przypadku telewizor bedzie wykorzystywany przede do TV SD i HD oraz grania na konsoli.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

W najbliższym czasie zamierzam kupić nowy telewizor, najprawdopodobniej będzie to 32cale i pojawia się kwestia powieszenia takiego TV na ścianie. Wiadomo, jest masa uchwytów do takich telewizorów. Ja jednak zastanawiam się czy są jakieś uniwersalne jeśli chodzi o ich przymocowanie do ściany. W miejscu gdzie bym zawiesił TV już teraz mam dziury w ścianie (pozostałości po zawieszaniu kolumn głośnikowych). Dziury te tworzą prostokąt o wymiarach 57cm x 21cm (szer x wys). Fajnie byłoby żeby znaleźć uchwyt do TV do którego nie musiałbym znowu wiercić dziur w ścianie. Są jakieś takie uniwersalne czy coś w tym stylu? Próbowałem znaleźć coś na ten temat w necie ale jakoś nie potrafię.

 

Chcę (choć bardziej to jestem zmuszony) kupić jakiś 32calowy jednak nie może być on szerszy niż 83cm bo ściana ma 85-86cm w miejscu gdzie będzie wisiał telewizor :) Będzie służyć do oglądania telewizji (c+, czasem z kablówki coś), żadnych gier, konsol, czasem podłączę laptopa żeby obejrzeć jakiś film. Jestem też skłonny kupić mniejszy ale lepszy. Pisząc mniejszy mam na myśli 26cali. Budżet powiedzmy 2300zł maks.

Odnośnik do komentarza

Ja również zbieram się do zakupu telewizora, i mam chyba podobne wymagania do adamusa :> no, mnie może nie ogarniaczają żadne wymiary; bardziej już finanse. TV ma służyć mi przede wszystkim do oglądania telewizji (canal+), żadnych gier, żadnego przełączania obrazu z monitora.

Pytanie, które zadał adamus w maryni - czy ceny telewizorów spadną/wzrosną po nowym roku? A może jest taki telewizor, który bije wszystkich rywali pod znakiem cena/jakość?

Aaa, wspomniałem o finansach - szukam czegoś raczej w okolicach 2.500 zł, ale jestem w stanie - w zamian za coś naprawdę lepszego - dać nieco więcej.

Odnośnik do komentarza

Pulek, jeśli nie masz zamiaru grać w żadne konsole, to bierz plazme Panasonica 37/42PV80.

Osobiście posiadam wersję 37 calową. To właśnie jest najlepszy wybór jeśli chodzi o kategorię cena/jakość :)

Mam w rodzinie porównanie z LCD Samsunga i powiem, że LCD chowa się przy plazmie. LCD polecam jedynie osobie grającej w jakieś konsole. Tu raczej plazma odpada z winy green ghostingu.

Odnośnik do komentarza

Przy konsolach to nie ma różnicy. Na dobrej plazmie gry z konsol będę wyglądały lepiej aniżeli na LCD. Wiem bo grałem na 50' Panasoniku, a sam mam Viere 32', ale LCD.

 

adamus - ja mam powieszony mój tv i samo mocowanie (do ściany) zawsze jest uniwersalne, ale u mnie (o ile dobrze pamiętam) musiałem osiem otworów wywiercić na dowolnej szerokości, ale wysokość była ograniczona poprzez uchwyt, który miał wyciętą dwie długie szpary na śruby. IMO najlepszym wyborem w Twoim przypadku będzie dokładne zmierzenie tego co tam masz i udanie się do sklepu RTV bo innego wyjścia nie ma jeśli chcesz to jakoś dopasować.

 

Jak będziesz kupował to koniecznie z głośnikami na dole, bo 32 calowe po bokach będą miały na bank więcej aniżeli 85 cm (mój z głośnikami u dołu ma 80 cm).

 

Pulek - ceny tv już dawno poleciały jak głupie, ale kolejnych (wielkich obniżek) to raczej nikt Ci ot tak nie przepowie, chociaż ja bym osobiście się nie spodziewał. Co do tego czy jest jakiś TV ponad wszystkie, odpowiem krótko - nie ma.

 

A jeśli szukacie TV to chyba najlepiej uderzyć na jakieś forum tym się zajmujące np. TU.

Odnośnik do komentarza

Od kilku dni czytam fora hdtv i na ich podstawie wytypowałem sobie 3 telewizory, którymi byłbym zainteresowany:

LG 32PG6000

Sony KDL 32V4000

Samsung LE32A450C

 

Jutro może podjadę do jakichś sklepów zobaczyć na żywo jak się prezentują. Najbardziej kusi mnie plazma LG bo w Łodzi znalazłem sklep w którym jest za niecałe 1700zł (info dla Pulka, sklep ten ma też oddział w Wawie, www.maximedia.pl )

Odnośnik do komentarza

Powiedzmy - mocno dla testów - że znalazłem coś, i chciałbym poznać Waszą opinię.

 

http://www.electro.pl/product.php?a=add_no...on&id=60706

 

Tak jak Łonio doradził, tylko telewizor 42". Sugerować się wpisami ludzi, którzy chwalą telewizor? Na co patrzyć w tej chwili? Jak wygląda to cenowo, czy warto zamawiać z electro.pl? Mam mnóstwo pytań po prostu... I jak to jest z gwarancją? Czy 2 lata wystarczą?

Odnośnik do komentarza

Podłacze sie- mam bardzo podobne wymagania co Pulek i Adamus- 32 cale - zawieszony bedzie na scianie- tylko TV i SAT- bez podłaczenia kompa i innych urzadzen0 co byscie polecili? ten Model Sony wyglada sensownie- ja przyzna sie jestem zielony - cena ok 2 tys

Odnośnik do komentarza
Powiedzmy - mocno dla testów - że znalazłem coś, i chciałbym poznać Waszą opinię.

 

http://www.electro.pl/product.php?a=add_no...on&id=60706

 

Tak jak Łonio doradził, tylko telewizor 42". Sugerować się wpisami ludzi, którzy chwalą telewizor? Na co patrzyć w tej chwili? Jak wygląda to cenowo, czy warto zamawiać z electro.pl? Mam mnóstwo pytań po prostu... I jak to jest z gwarancją? Czy 2 lata wystarczą?

Bosz, ale faktycznie ceny poleciały :)

Za 37 cali w kwietniu płaciłem 3450 :/

Jeśli chodzi o gwarancję Panasonica, to masz doortodoor. Czy wystarczą dwa lata? Hmm, nie wiem, czy można w Panasonicu dokupić dłuższą.

Co do zamówienia w elektro, to byś musiał poszukać gdzieś opinii o sklepie. Osobiście się z nim nie zetknąłem.

Jakbyś juz zamówił kurierem, to zwróć uwagę, że plazma musi być transportowana w pionie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...