Skocz do zawartości

Marynia ulepiła 565 pierogów na wigilię


Reaper

Czego nie może zabraknąć na wigilijnym stole?  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, T-m napisał:

Zgubiłem się? Wrzucasz go na plonka, żegnasz się, czy co? :-k 

 

Tak, umieram jutro ;) 

 

Nie, nie chciałem się wdawać w dyskusję, więc chciałem być po prostu życzliwy zamiast obrażać. Ale jak widać to trudniejsze to ogarnięcia :keke: 

 

To smutne dla mnie, bo często ludzie tutaj piszą słowa otuchy, trzymają kciuki, dopingują, ale wtedy gdy piszę, że coś mi wyszło, a gdy dostaję kolejne ciężary i choroby to jest, że narzekam i się użalam, też jestem świadom, że mało kto chce czytać o tym, ale próbowałem się nie odzywać, wytrzymałem gdzieś +/- pół roku, czasem jestem prowokowany do opisu ;) A jak mi się coś spierdoli to pierwsi do oceny, nie znając też szczegółów, nikt nie chciał dopowiedzenia, od razu ocena z góry, od razu zrównanie z poglądami, od razu zrównanie do kibolstwa, popadanie w skrajność i tak dalej. Ciekawe czy każdy, kto się tu nie uzewnętrznił jest krystaliczny ze swoim światopoglądem albo o tym nawet nie wie.  Najbardziej żałuję poinformowania foruma o budowie domu, mój kredyt na jego budowę nie różni się od przeciętnego kredytu mieszkaniowego, rata docelowa 1500 zł, kredyt na 300k, ale jak ktoś słyszy buduje dom to od razu ojaaa skąd ma kasę. A moja budowa to takie same oszczędzanie grosz do grosza, odpowiednia pomóc bliskich i tak dalej, abym się nie wjebał w bagno, a spełnił marzenie po koszcie, który udźwignę.

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza

Przecież ja się w ogóle nie dziwię, że się użalasz. Jakbym dostał, bo ja wiem, grzywnę, to też mógłbym się użalać - no chyba że pomyślałbym, że ten mandat jest logiczną konsekwencją czegoś, z czego konsekwencjami powinienem się był liczyć, a biorąc pod uwagę moją sytuację byłoby żenujące proszenie o umorzenie części należności z uwagi na sytuację bytową. Wtedy bym się nie użalał, a nawet jeśli (dla "upuszczenia pary"), to nie prosiłbym o umorzenie należności, bo by się to kłóciło z moim poglądem.

Sam też teraz spłacam kredyt i, no wiesz, fajniej byłoby bez niego, tyle że jak dostanę grzywnę to nie wyobrażam sobie proszenia o to, by mi ją umorzyli, bo jest mi ciężko przez kredyt. Nikt mi nie kazał go wziąć. Mam majątek, by go spłacić. Może mój pogląd jest skażony świadomością, że przesłanką do umorzenia części należności jest naprawdę trudna, skrajnie trudna, sytuacja życiowa - nie taka, gdzie się buduje dom i chce się mieć na lepsze wykończenie, lecz taka, gdzie nie ma się co jeść.

Mój (nasz) szacunek do Twoich bieżących osiągnięć i radzenia sobie z przeciwnościami losu nie ma nic wspólnego z negatywną oceną dla takiego postępowania, jakie opisałeś.

  • Lubię! 10
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, jmk napisał:

 

Tak, umieram jutro ;) 

 

Nie, nie chciałem się wdawać w dyskusję, więc chciałem być po prostu życzliwy zamiast obrażać. Ale jak widać to trudniejsze to ogarnięcia :keke: 

 

To smutne dla mnie, bo często ludzie tutaj piszą słowa otuchy, trzymają kciuki, dopingują, ale wtedy gdy piszę, że coś mi wyszło, a gdy dostaję kolejne ciężary i choroby to jest, że narzekam i się użalam, też jestem świadom, że mało kto chce czytać o tym, ale próbowałem się nie odzywać, wytrzymałem gdzieś +/- pół roku, czasem jestem prowokowany do opisu ;) A jak mi się coś spierdoli to pierwsi do oceny, nie znając też szczegółów, nikt nie chciał dopowiedzenia, od razu ocena z góry, od razu zrównanie z poglądami, od razu zrównanie do kibolstwa, popadanie w skrajność i tak dalej. Ciekawe czy każdy, kto się tu nie uzewnętrznił jest krystaliczny ze swoim światopoglądem albo o tym nawet nie wie.  Najbardziej żałuję poinformowania foruma o budowie domu, mój kredyt na jego budowę nie różni się od przeciętnego kredytu mieszkaniowego, rata docelowa 1500 zł, kredyt na 300k, ale jak ktoś słyszy buduje dom to od razu ojaaa skąd ma kasę. A moja budowa to takie same oszczędzanie grosz do grosza, odpowiednia pomóc bliskich i tak dalej, abym się nie wjebał w bagno, a spełnił marzenie po koszcie, który udźwignę.

Ale chyba nikt tu nie jest przeciwko Tobie i wszyscy życzą ci powodzenia.

  • Lubię! 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

A ja jmk rozumiem. Ja nie mam trudnej sytuacji życiowej, ale jest jakaś opcja zapłacenia mniej, albo wcale, to przecież tylko pozytyw. To, że liczę się z konsekwencjami (np. wiem, że przekraczając prędkość mogę zapłacić mandat) to nie znaczy, że się cieszę jak faktycznie go muszę zapłacić i że nie spróbuję się wymigać od jego płacenia, jeżeli widzę szansę powodzenia. To wszystko są tzw. środki ocalone przed zmarnotrawieniem przez państwo, a że akurat jmk chce użyć do ocalenia środków takich, a nie innych argumentów to już jego ocena prawdopodobieństwa. Też myślę, że będzie ciężko, ale szczegółów nie znam. 

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Man_iac napisał:

To wszystko są tzw. środki ocalone przed zmarnotrawieniem przez państwo

A przyszło Ci do głowy, że wysyłanie do "państwa" (w tym przypadku do ZUSu) wniosku o umorzenie części należności w sytuacji, gdy jest się zdolnym do budowania samodzielnie domu i do samodzielnej egzystencji, to jest właśnie umożliwianie marnotrawienia środków przez państwo? Bo ktoś tak oczywiście bezzasadnym wnioskiem się będzie zajmować, zamiast czymś naprawdę istotnym?

Ja oczywiście rozumiem, że można kombinować tak jak to opisałeś. Mnie jednak by było głupio się na to powoływać będąc zdolnym zapłacić te należności - a byłoby mi tym głupiej, gdybym nie był etatystą, lecz twardym liberałem domagającym się, by każdy ponosił odpowiedzialność tylko za siebie (no chyba że ma zapłacić...) i niechętnie podchodzącym do pomocy ze strony państwa.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...