Skocz do zawartości

Marynia ulepiła 565 pierogów na wigilię


Reaper

Czego nie może zabraknąć na wigilijnym stole?  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Czwarty odcinek W najlepszy ze wszystkich na razie

 

Spoiler

Rewelacyjny jest ten Jaskier, szkoda, że tak oszczędnie dawkowany. Cała intryga z Niespodzianką to oczywiście zasługa ASa, ale dobrze, że nie zdołano tego zepsuć. Jeż w przeciwieństwie do wcześniejszego silvana: bardzo porządny.  Sceny w Brokilonie też znakomite.
No i najmniej drewniany Cavill, właściwie w ogóle tu już otrzepał się z kory.

 

9/10

 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Kolega po fachu [mention=76]krzysfiol[/mention] dzisiaj dał czadu. Rozumiem, że odkładanie spowiedzi na dzień przed Wigilią nie jest najmądrzejsze, ale... usłyszeć od księdza pytanie: „czy masz dzieci?” a na moją odpowiedź „nie” ksiądz rzucił „Dzięki Bogu”? Tego jeszcze nie grali

 

  • Lubię! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Jaskier kradnie serial :D 

Zajebisty dobór aktora, fajnie napisana i zagrana postać. 
Za to Cahir kompletnie nie odpowiada moim wyobrażeniom, jest niemal równie nietrafiony jak Triss. Bardzo nie podoba mi się tez zrobienie z Nilfgaardu fanatyków religijnych. Kompletnie postawiono na głowie książkę, gdzie Nilfgaard mimo bycia bezwzględną tyranią w żaden sposób nie był państwem opartym na religii, był wręcz laicki. A tutaj chyba władza cesarska jest oparta na podwalinach religijnych, bo wciąż się odwołują do Białego Płomienia, a Płomieniem w książce jest Emhyr. A mam wrażenie, ze „religia to zło” to taki jeden z kwadracików do odhaczenia w obecnych produkcjach :-k 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, me_who napisał:

. A tutaj chyba władza cesarska jest oparta na podwalinach religijnych, bo wciąż się odwołują do Białego Płomienia, a Płomieniem w książce jest Emhyr. A mam wrażenie, ze „religia to zło” to taki jeden z kwadracików do odhaczenia w obecnych produkcjach :-k 

Dokładnie tak samo zapamiętałem Nilfgaard z książek.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, me_who napisał:

Znaczy jako kraj religijny? Powiedzmy a'la Egipt, że król jest bogiem? :-k 

Zdaje się, że serialowi władcy Nilfgaardu nie tworzą jednak monarchii despotycznej. Jestem co prawda dopiero po czterech odcinkach, ale jak dotąd to o poprzednikach Emhyra wyrażają się ludzie Połnocy mocno lekceważąco, głównie ze względu na częstotliwość zmian na tamtejszym tronie. 

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Feanor napisał:

Zdaje się, że serialowi władcy Nilfgaardu nie tworzą jednak monarchii despotycznej. Jestem co prawda dopiero po czterech odcinkach, ale jak dotąd to o poprzednikach Emhyra wyrażają się ludzie Połnocy mocno lekceważąco, głównie ze względu na częstotliwość zmian na tamtejszym tronie. 

Jeśli chcesz, zerknij w spojler

 

w odcinku 6 jest trochę więcej światła rzuconego na Nilfgaard i Borch Trzy Kawki mówi o nich jako fanatykach religijnych. Ma nawet pretensje do Yen, że to przez to, że wymigała się od "posady" na Południu w Cesarstwie zapanował fanatyzm. Słowa i czyny Fringilli potwierdzają, że dała się omotać religii Nilfgaardu (i nie jest to Kult Słońca). Dodatkowo Nilfgaard w żaden sposób nie jest wymieniany nigdzie jako potęga, która latami budowała swoją pozycję, ale jako twór, który niedawno rzucił się ku podbojom. Przy okazji Yarpen troszkę zniekształca geografię, bo twierdzi, że najpierw ruszą na Temerię, potem Redanię, a na końcu na "potężną Cintrę" co też jest przekłamaniem, bo Cintra była malutkim, peryferyjnym królestwem

:-k 

Żeby nie było - ja nie mam pretensji, że uuuu inaczej niż w ksiomszce, 0/10 tylko akurat uważam, że Nilfgaard to taki sapkowy Rzym, bardzo łatwo można wytknąć mu niesłychane okrucieństwo, ale też miał wiele jasnych stron. W żaden sposób nie był jednoznacznie "złym".  W serialu zdaje się chcą z nich zrobić religijnych pomyleńców.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...