Skocz do zawartości

Marynia zabiera na następny wyjazd na mecz 563 użytkowników forumka


lad

Gdzie Marynia pojedzie następnym razem?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, Gacek said:

Wtedy to również jest nieprawda - bo w proponowanej zmianie przepisów jest mowa o pierwszeństwie dla pieszego, który zasygnalizuje zamiar wejścia na przejście. Nadal nie ma mowy o automatyzmie, bo takie podejście byłoby zwyczajnie nonsensowne.

póki co mówimy o wirtualnym przepisie, zobaczymy co PiS przygotuje w projekcie ustawy, a dobrze wiemy, że lubią robić buble prawne, dlatego podchodzę do tego z dystansem

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Kinas napisał:

image.png.7295f09ad39de57663fd342fcec4e352.png

 

http://statystyka.policja.pl/download/20/273613/Wypadki2017.pdf

 

ok, może nie 80 do 20, ale 66 do 29 dalej na niekorzyść kierowców

i tak, wiem, to dane nie tylko z przejść dla pieszych, tylko ogólnie drogowe

No ta statystyka wygląda już zupełnie inaczej, bo wychodzi na to, że wypadki powodowane przez pieszych są co prawda rzadsze, ale znacznie bardziej niebezpieczne, niż te powodowane przez kierowców. Do tych statystyk sprawstwa mam jednak duży dystans, bo jednak zawsze w pierwszej kolejności oskarżany jest kierowca, a wielu z tych kierowców może sobie dać wmówić, że skoro np. przekroczyli prędkość o 10 km/h to wina jest na pewno ich. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Racja, zapomniałem o audiobookach, będzie jeszcze jakieś wyjście.

Nie no, bez widocznego tekstu będę musiał ufać interpretacji czytającego ;) 

 

Po prostu łącznik ma dla mnie zupełnie inną funkcję i gdy widzę go nie na swoim miejscu, rozprasza mnie to podczas czytania. To tak jakby czytać tekst z bardzo dużą liczbą źle postawionych przecinków, po jakimś czasie nie mogę tego nie zauważać. ;) 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jmk napisał:

Gdzieś widziałem taki wynalazek, że jak pieszy wejdzie na jezdnię (no tuż przed) to czujnik załącza taką ścianę i samochód nie przejdzie :keke:

 

To by było spoko, ale w takim wypadku, gdy auto zostaje rozbite pieszy pokrywa naprawę z powodu złej oceny sytuacji. Taka "cena za życie". 

Odnośnik do komentarza

Ja ogólnie jestem za przepisem, że pieszy to święta krowa, bo w cywilizowanych krajach doskonale się to sprawdza. Ale niestety bezmyślnych ludzi to nie wyeliminuje - ostatnio widziałem filmik na jakimś TVN24, gdzie dziewczyna została najpierw potrącona przez gościa, a po odbiciu wpadła jeszcze pod samochód jadący z naprzeciwka. Zachowanie pierwszego kierowcy można zwalić raczej na szok, bo pierwsze co zrobił to poleciał oglądać auto (masakra), ale nie zmienia to faktu, że dziewczyna zachowała się tragicznie - przepuściła autobus i wpakowała się w deszczową noc z kapturem na łbie na pasy. Nie dość, że ona nie spojrzała czy nic zza tego autobusu się nie wyłoni, to jeszcze koleś też miał szansę dopiero ją zobaczyć jak już autobus go minął.

  • Lubię! 3
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Reaper napisał:

Ale niestety bezmyślnych ludzi to nie wyeliminuje - ostatnio widziałem filmik na jakimś TVN24, gdzie dziewczyna została najpierw potrącona przez gościa, a po odbiciu wpadła jeszcze pod samochód jadący z naprzeciwka. Zachowanie pierwszego kierowcy można zwalić raczej na szok, bo pierwsze co zrobił to poleciał oglądać auto (masakra), ale nie zmienia to faktu, że dziewczyna zachowała się tragicznie - przepuściła autobus i wpakowała się w deszczową noc z kapturem na łbie na pasy. Nie dość, że ona nie spojrzała czy nic zza tego autobusu się nie wyłoni, to jeszcze koleś też miał szansę dopiero ją zobaczyć jak już autobus go minął.

Też widziałem ten film i co prawda racja co do zachowania dziewczyny, ale kierowca tego samochodu, który uderzył wcześniej miał jeszcze mnóstwo czasu na hamowanie, więc podejrzewam, że po prostu dwójka bezmyślnych na siebie trafiła, a on właśnie czytał sms-a, ustawiał nawigację, albo coś w tym stylu. 

Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...