Skocz do zawartości

Marynia zabiera na następny wyjazd na mecz 563 użytkowników forumka


lad

Gdzie Marynia pojedzie następnym razem?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Man_iac napisał:

Buspasy to obecnie po prostu marnowanie przestrzeni ulicznej i pogłębianie paraliżu komunikacyjnego miasta. Na przykładzie Krakowa - Aleje Trzech Wieszczy. Były 3 prawie zawsze zakorkowane w godzinach szczytu pasy, 1 zabrali na buspas i obecnie przejazd 4-5 km. Alejami potrafi trwać prawie 2 godziny. Natomiast buspas stoi praktycznie pusty, bo raz na 3-4 minuty przejedzie tamtędy autobus. Każdy krok, który spowoduje zmniejszenie tej dysproporcji, a co za tym idzie udrożnienie tych dwóch pasów kosztem buspasa, z którego korzysta się za mało jest dobry, bo kierowcy z tych dwóch pasów skorzystają na tym bardziej, niż stracą użytkownicy buspasa. Aczkolwiek ja ogólnie jestem przeciwny takiemu dzieleniu grup społecznych na równych i równiejszych i nadawania przywilejów jednym kosztem drugich. 

No ale na tym polega idea buspasu. Skoro mówisz, ze tam zawsze były korki, to znaczy, ze przejazd autobusem był tam bezsensowny. A teraz jest realną alternatywa dla samochodu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, klinsmann napisał:

planista zjebał koncertowo ;)

Trudno powiedzieć, czy zjebał, bo most Dębnicki ma 150 lat, a z drugiej strony możliwości budowy torowiska ogranicza m. in. cmentarz rakowicki, który też jest tam chyba od XVIII wieku. No planisty z XVIII wieku (o ile ktoś taki wtedy był) nie obwiniałbym o to, że nie przewidział korków w XXI wieku :D

 

9 minut temu, me_who napisał:

No ale na tym polega idea buspasu. Skoro mówisz, ze tam zawsze były korki, to znaczy, ze przejazd autobusem był tam bezsensowny. A teraz jest realną alternatywa dla samochodu.

Był równie sensowny, co przejazd samochodem. Teraz jedna grupa stoi dużo dłużej, żeby inna mogła przejechać szybciej i mi się takie tworzenie uprzywilejowanych grup nie podoba. Tym bardziej, że powiedzmy sobie szczerze. To głównie kierowcy budują te drogi (w sensie finansowym), a nie pasażerowie komunikacji miejskiej. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Man_iac napisał:

Buspasy to obecnie po prostu marnowanie przestrzeni ulicznej i pogłębianie paraliżu komunikacyjnego miasta. Na przykładzie Krakowa - Aleje Trzech Wieszczy. Były 3 prawie zawsze zakorkowane w godzinach szczytu pasy, 1 zabrali na buspas i obecnie przejazd 4-5 km. Alejami potrafi trwać prawie 2 godziny. Natomiast buspas stoi praktycznie pusty, bo raz na 3-4 minuty przejedzie tamtędy autobus. Każdy krok, który spowoduje zmniejszenie tej dysproporcji, a co za tym idzie udrożnienie tych dwóch pasów kosztem buspasa, z którego korzysta się za mało jest dobry, bo kierowcy z tych dwóch pasów skorzystają na tym bardziej, niż stracą użytkownicy buspasa. Aczkolwiek ja ogólnie jestem przeciwny takiemu dzieleniu grup społecznych na równych i równiejszych i nadawania przywilejów jednym kosztem drugich. 

W Krakowie to przede wszystkim gigantycznym nieporozumieniem jest to, ze wlasciwie wszedzie tramwaje jezdza ulica zamiast oddzielnymi torami. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, kuab napisał:

W Krakowie to przede wszystkim gigantycznym nieporozumieniem jest to, ze wlasciwie wszedzie tramwaje jezdza ulica zamiast oddzielnymi torami. 

Uroki starego miasta. Wszędzie tam, gdzie drogi powstały stosunkowo niedawno (mam tu na myśli nawet lata 50-60) są oddzielne tory. Ale przeprowadzenie oddzielnych torów w centrum zastawionym zabytkowymi kamienicami rozmieszczonymi blisko siebie jest niewykonalne. Podobnie jak np. dobudowanie dodatkowego pasa. 

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Gabe napisał:

Akurat to jakiś Szwed napisał, nie Britney :P

 

(Wiem, wiem, Pan Maruda ;))

Ok boomer ( :) )

 

No wiem ze ktos napisal, ktos skomponowal i zmiksowal, ALE JEDNAK nie jest przypadkiem, ze np. Toxic jest wybitnym popowym numerem - naprawde nie wszystkie gwiazdy pop otaczalyby sie chocby odpowiednimi ludzmi, zeby uzyskac taki efekt

Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...