Skocz do zawartości

Marynia zabiera na następny wyjazd na mecz 563 użytkowników forumka


lad

Gdzie Marynia pojedzie następnym razem?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Just now, jmk said:

To mi wyjaśnij w jaki sposób ten przepis wpłynie na mniejsze korki w centrum przy jednoczesnej płynnej jeździe komunikacji miejskiej po buspasach.

 

Na moim przykładzie - będzie mniej aut na ulicy (o 300), i trochę więcej pojazdów na buspasie. Kierowcy odczują to minimalnie, albo wcale, pasażerowie odczują to minimalnie, albo wcale, ale to będzie krok w dobrym kierunku, który przy dodatkowej zmianie mentalności Polaków w stronę "eko" może kiedyś mieć znaczący wpływ na korki i powietrze w mieście.

 

No ale ja jechałem np. autostradą w Kanadzie, gdzie na 6 pasów jeden był przeznaczony dla Autobusów i Carpoolu. 5 pasów sobie stało, a my popierdalaliśmy spokojnie 70-80km/h. Zobaczyłbym takie coś u siebie w mieście, stojąc w korku, to tego samego dnia bym chodził po biurze i pytał czy ktoś może mnie po drodze zabrać do pracy ;) 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Brudinho napisał:

 

Bierzesz pod uwagę wyłącznie skrajności. 

 

:lol:

Czyli nie umiesz wyjaśnić. Rozumiem, że to rozwiązanie przepycha problem z jednej strony na drugą. Okej.

 

 

BTW, rozwiązanie zagadki zbiega z piątku i paraliżu miasta:

 

https://radioszczecin.pl/1,397353,wiemy-jak-zatrzymany-zbiegl-z-komisariatu-wracam?fbclid=IwAR1i38yosJIoVRspunWzhjsZ4z-kgwE5u73JIzr6klpEFf4crPVmvBzcqJo

 

 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Mauro napisał:
17 minut temu, Pulek napisał:

czeeeeemuuuu ja takich rzeczy nie widzę?!

Było na początku o jednego mniej i ktoś postawił tego gumowego bramkarza. Daniel O. szedł sam na sam, nagle zobaczył to coś na bramce i mu się nogi poplątały :D 

ojaaa :hahaha: już ze Złotym gadałem, mówi, że coś pięknego :D 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, kolek23 napisał:

 

Na moim przykładzie - będzie mniej aut na ulicy (o 300), i trochę więcej pojazdów na buspasie. Kierowcy odczują to minimalnie, albo wcale, pasażerowie odczują to minimalnie, albo wcale, ale to będzie krok w dobrym kierunku, który przy dodatkowej zmianie mentalności Polaków w stronę "eko" może kiedyś mieć znaczący wpływ na korki i powietrze w mieście.

 

No ale ja jechałem np. autostradą w Kanadzie, gdzie na 6 pasów jeden był przeznaczony dla Autobusów i Carpoolu. 5 pasów sobie stało, a my popierdalaliśmy spokojnie 70-80km/h. Zobaczyłbym takie coś u siebie w mieście, stojąc w korku, to tego samego dnia bym chodził po biurze i pytał czy ktoś może mnie po drodze zabrać do pracy ;) 

 

300 aut przyjmując, że to 300 ludzi, tak? To daje 75 samochodów na buspasie, gdzie do tej pory jeździły tylko taksówki i autobusy, to minimalnie? 

Odnośnik do komentarza
Teraz, jmk napisał:

 

:lol:

Czyli nie umiesz wyjaśnić. Rozumiem, że to rozwiązanie przepycha problem z jednej strony na drugą. Okej.

 

 

BTW, rozwiązanie zagadki zbiega z piątku i paraliżu miasta:

 

https://radioszczecin.pl/1,397353,wiemy-jak-zatrzymany-zbiegl-z-komisariatu-wracam?fbclid=IwAR1i38yosJIoVRspunWzhjsZ4z-kgwE5u73JIzr6klpEFf4crPVmvBzcqJo

 

 

 

Przyjmujesz, że nagle wszyscy rzucą się na jazdę w 4-5 osób. Nie, będzie to procentowa wartość. Dodatkowo: jadący w 4-5 będą mieć do wyboru wszystkie pasy. Gdy jak to opisałeś busspass będzie zakorkowany kosztem innych pasów, to co stoi na przeszkodzie stworzenie 2 busspasów? 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, schizzm napisał:

Wow, świetnie! jak masz ustawionych pitcherow? z jakim poziomem rzucają? I jaki masz build postaci? (ja miałem power hitter czy jak to się tam nazywało).

 

przy pitcherach HoF/Legend w zasadzie nie ma piłek w środek, a żeby coś trafic, żeby nie dostać flyouta, trzeba w zasadzie zgadywac narożnik rzutu

Dopiero teraz sprawdziłem że mam pitcherow ustawionych na beginner, wiec jednak nie ma sie czym zachwycac :( Zmieniłem na dynamic i zobaczymy jak będzie (narazie 2 mecze i kontynuuje serię hitów). Builda mam oidp Power hittera 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Hidalgoo napisał:

miasto miastu nierówne, chętnie bym zobaczył jakąś analizę jak to wpłynęło na ruch po kilku latach od wprowadzenia

 

No ostatnio wbiłem się do Grenady, gdzie centrum jest dostępne wyłącznie dla taxi, busów i motorów. Nigdy w życiu nie widziałem tylu taksówek i motorów. Mieszkałem za miastem, więc od rana okazało się że wjechanie do takiej Grenady to stanie w korku po 30 minut. Ale z centrum sobie idealnie poradzili. 

Odnośnik do komentarza

W mojej wizji bus pas ma za zadanie bardzo szybkie i sprawne poruszanie się komunikacją miejską, aby to był argument przeciwko jeździe samochodem do centrum.  Stąd wpuszczanie tam samochodów prywatnych kłóci się z tą wizją. Nawet, jeśli będzie ich niewiele to dalej nie przemawia za poruszaniem się po centrum komunikacją.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, jmk said:

W mojej wizji bus pas ma za zadanie bardzo szybkie i sprawne poruszanie się komunikacją miejską, aby to był argument przeciwko jeździe samochodem do centrum.  Stąd wpuszczanie tam samochodów prywatnych kłóci się z tą wizją. Nawet, jeśli będzie ich niewiele to dalej nie przemawia za poruszaniem się po centrum komunikacją.

 

No widać w miastach jak ludzie w samochodach chętnie jeżdżą autobusami. Jeden samochód jest lepszy od czterech samochodów. Dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, kolek23 napisał:

 

No widać w miastach jak ludzie w samochodach chętnie jeżdżą autobusami. Jeden samochód jest lepszy od czterech samochodów. Dla wszystkich.

 

Może dlatego, że przynajmniej w Szczecinie szybciej niż furą jest jedynie tramwajem, o ile na jego trasie tory nie są na pasie, gdzie jeżdżą samochody? ;) 

 

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Hidalgoo napisał:

a co do carpoolingu, to Uber w San Francisco ma taką opcję, musisz podejść kawałek do swojego ubera i jedziesz z innym pasażerem, Lyft też. Tańszy przejazd jest wtedy. Może u nas też wprowadzą.

 

We Wrocławiu Uber też to testował :-k ale nie wiem czy dalej jest, bo żydze na taksówki :keke: 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Misiek napisał:

 

No kurwa Marian ja o zachodzie a Ty mi wyjeżdżasz z Ameryką Południową :P

 

Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...