Skocz do zawartości

Marynia zabiera na następny wyjazd na mecz 563 użytkowników forumka


lad

Gdzie Marynia pojedzie następnym razem?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Feanor napisał:

Katolem? Nie znam jego wyznania, ale dopiero całkiem niedawno katolicy przestali być obiektem politycznego ostracyzmu w UK, więc raczej cała elita UK w XIX wieku była anglikańska. To „katole” byli wtedy ofiarami.

 

Racja, lepiej pasowałoby tu określenie "fanatyk religijny", samo wyznanie jest mniej ważne.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Brudinho napisał:

 

Jego historia przypomina historię człowieka, który wygrał w lotto grube hajsy(no bo powiedzmy sobie szczerze to kariera jak z bajki), ale nie umie tym zarządzać, zaraz wszystko rozda/straci i będzie zjazd. W tym sezonie zdobył 1 bramkę, która wymagała takiego prawdziwego skilla. Na resztę zasłonę milczenia. Szkoda, ale może coś jeszcze jest do odratowania w tej głowie. 

ja mam nadzieję, że wejdzie ta ustawa i tylko gole wymagające skilla się będą liczyć, bo ehhh panowie coraz więcej amatorów się pcha do zabawy

  • Lubię! 5
  • Smutny 1
  • Haha 2
  • Uwielbiam 1
  • Hurra! 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Fenomen napisał:

polerke reflektorow przednich plus wymiana zaroweczki w oswietleniu tablicy

 

Żarówek nie sprawdzałeś? 

 

Reflektory mocno perłowe były? 

 

Bo w sumie to takie widoczne sprawy, nie sprawdziłeś tego, nie szkoda Ci kasy na drugi przegląd? 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Hajd napisał:

Smutne jest to, że zaraz mu pewnie przywrócą termin do wniesienia sprzeciwu, bo mając sytuację 50/50 Sąd będzie się bał społecznego odbioru sprawy w przypadku negatywnego rozstrzygnięcia dla pisowskiego propagandzisty, w sądzie po trudnym i emocjonalnym dla ofiary pedofila procesie zapadnie wyrok dla niej korzystny, ale zasądzony zostanie niewielki ułamek tej kwoty, który ten padalec wyciągnie od swoich akolitów z darowizn w pięć minut.

Swoją drogą taki z tego Michalkiewicza piewca korwinizmu, a jak przychodzi co do czego to wyciąga rękę po zrzutki od osób postronnych, bo nie umie sobie finansowo sam poradzić z konsekwencjami własnego bełkotu (i teraz, i wcześniej, gdy się okazało, że jego pisanina nie przynosi profitów pozwalających na życie na pułapie oczekiwanym przez niego).

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, krzysfiol napisał:

W ogóle jak to się dzieje, że do nich wezwania sądowe zawsze przychodzą na zły adres? Kiedyś chyba Ziemkiewicz się tak tłumaczył :-k Może ich prawdziwego adresu: ul. W Dupie był 88-696 Gówno Widział, poczta nie ma w książce adresowej, jak Londynu :-k 

Procedura cywilna operuje "adresem zamieszkania", czyli miejscem Twojej rzeczywistej aktywności życiowej (stałej). Z kolei Sąd bez Twojego udziału w sprawie jest w stanie zbadać jedynie adres zameldowania (via baza PESEL), który może być rozbieżny. U mnie na przykład jest - i do teraz sądy karne wysyłają mi korespondencję na adres zameldowania, a nie na adres zamieszkania, choć doskonale znają ten drugi...

W efekcie może dochodzić do nadużyć, gdzie przesyłkę nadaną na "pana krzysfiola" odbierze "pani krzysfiolowa" i pan krzysfiol będzie się bronił, że on nic nie wiedział, bo nie jest to jego adres zamieszkania, a że to o matkę/żonę chodzi - to oj tam, oj tam, on z nią nie mieszka.

I o ile niejednokrotnie to ma sens, o tyle w praktyce właśnie czasem dochodzi do nadużyć, bo sądom trudno zdiagnozować gdzie ktoś nie zmienił adresu zameldowania przez własne zaniedbanie, które zasługuje na "ukaranie", a gdzie nie zmienił przez nagłe okoliczności, którym nie był w stanie przeciwdziałać.

To jedna z najgorzej ocenianych przeze mnie stron procedury cywilnej - parę razy mi odrzucano wnioski o przywrócenie terminu i doręczenie korespondencji na ten prawidłowy adres, choć IMO miałem rację, a w sprawach medialnych takich jak te Ziemkiewicza i Piekary bezproblemowo udawało się termin przywrócić, choć w przynajmniej jednej medialnej sprawie, w której mam więcej informacji, naprawdę nie było ku temu podstaw poza szumem medialnym, jakim skutkować będzie odrzucenie wniosków i podtrzymanie wyroku zaocznego.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, krzysfiol napisał:

W ogóle jak to się dzieje, że do nich wezwania sądowe zawsze przychodzą na zły adres? Kiedyś chyba Ziemkiewicz się tak tłumaczył :-k Może ich prawdziwego adresu: ul. W Dupie był 88-696 Gówno Widział, poczta nie ma w książce adresowej, jak Londynu :-k 


To Piekara był (a może RAZ też, nie pamiętam). 

Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...