Skocz do zawartości

Partia Gawędziarska o Duszy Maryni zdobywa 5,62% głosów w wyborach i unieszczęśliwia 94% Polaków


Reaper

Dlaczego Polacy są nieszczęśliwi?  

47 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lad napisał:

No chyba, że wierzysz w to, że krówki czy świnki się pasą na łące i jedzą sobie trawę. Polecam w takim razie weryfikację :) 

 

Są sposoby na znalezienie odpowiednich hodowli gdzie nie ma ściemnianych certyfikatów czy pseudo kontroli. Jak znajdę chwilę to podrzucę info bo warto się zainteresować odpowiednimi miejscami, choć oczywiście trzeba się liczyć z kosztami :)

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, jmk napisał:

A swoją drogą nie wiem czy widzieliście dość drastyczne:

 

https://prostozmostu.pl/malpy-krzyczaly-z-bolu-wyszlo-na-jaw-nagranie-z-niemieckiego-laboratorium-wideo/?fbclid=IwAR2bWfHa5rueINEXceWtW0p-ogpHdRGZq4YfronL_Q-ifn-lebeXckpmQcU

 

Jak widać nazistowskie metody mają w genach :/ Ciekawe tylko które korpo za tym stoi.

Ten komentarz do filmiku jest najważniejszy

image.png.ce6db66ffafad623ab28ecc7c6ff418e.png

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Mauro napisał:

Zguglałem co to za ksiązka i chyba sie skusze na nią. Warto?

trochę dla fanatyków południowo amerykańskiej piłki. Jest dość długa, bo opowiada o historii argentyńskiej piłki od samego początku, zarysowując przy tym kontekst polityczny. Faktów jest tam multum, ale jest dość ciekawie napisana, tym niemniej dużo czasu mi zajęło przebicie się przez początek do lat powiedzmy '60 ubiegłego wieku, potem już jakieś nazwiska tam padające zacząłem kojarzyć, także lżej się czytało. Bardzo fajnie opowiedziana historia ligi argentyńskiej, argentyńskiej myśli taktycznej  (od Bilardo vs Menotti przez Bielsę do Simeone). Wreszcie też udało mi się zrozumieć dlaczego Maradona jest tak traktowany w Argentynie - bo jest ucieleśnieniem pewnego mitu, który istniał już dawno przed jego urodzinami.

 

Ogólnie jeśli jesteś fanatykiem argentyńskim, to bardzo polecam.

  • Lubię! 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, T-m napisał:

No to zależy skąd masz jedzenie :) I ciekawe masz spojrzenie na to, jak WSZYSCY rolnicy utrzymują swój inwentarz :) 

No przecież to takie same uogólnienie jak w tym żarcie. Poza tym ma to zastosowanie do każdej hodowli przemysłowej - w przypadku takiej masowej skali niemożliwością jest zachowanie "humanitarnych" warunków.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, jmk napisał:

A swoją drogą nie wiem czy widzieliście dość drastyczne:

 

https://prostozmostu.pl/malpy-krzyczaly-z-bolu-wyszlo-na-jaw-nagranie-z-niemieckiego-laboratorium-wideo/?fbclid=IwAR2bWfHa5rueINEXceWtW0p-ogpHdRGZq4YfronL_Q-ifn-lebeXckpmQcU

 

Jak widać nazistowskie metody mają w genach :/ Ciekawe tylko które korpo za tym stoi.

Przecież takie rzeczy dzieją się na całym świecie. To, że to Niemcy nie ma żadnego znaczenia.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Hajd napisał:

Zawsze coś, dziękuję!

U mnie takie coś, ale nie wiem czy jeszcze działa.

 

Cytat
Witaj, Arkadiusz!

Z usług Revolut o wiele lepiej korzysta się ze znajomymi. Dajemy Wam ogrom możliwości, od natychmiastowych przelewów i dzielenia rachunków po grupowe sejfy Vault i wymiany walut po świetnych kursach.

Za każdego zaproszonego znajomego otrzymasz od nas 33 PLN. Zaproszona osoba musi założyć konto, zweryfikować swoją tożsamość, dodać pieniądze na konto za pomocą karty lub przelewu oraz zamówić fizyczną kartę.

Polecona osoba również dostanie od nas 33 PLN! Wystarczy, że dokona pierwszej płatności kartą i poczeka, aż pojawi się ona w aplikacji jako Ukończona. Może to zająć do 7 dni.

Przejdź do sekcji Pulpit i wybierz opcję Zaproś, aby zaprosić znajomych przez aplikację Revolut.

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, lad napisał:

No przecież to takie same uogólnienie jak w tym żarcie. Poza tym ma to zastosowanie do każdej hodowli przemysłowej - w przypadku takiej masowej skali niemożliwością jest zachowanie "humanitarnych" warunków.

 

No i ja nie chcę za bardzo popsuć przyjęcia, ale z tym kupowaniem mięsa z hodowli ekologicznych to takie trochę uspokajanie sumienia. Bo tak naprawdę czy zwierzęta mają tam dużo lepiej, to sprawa dyskusyjna. Na pewno lepiej niż w klatkach hodowli, przemysłowych, ale znalazłem że:

 

(w hodowli ekologicznej) minimalna  powierzchnia  pomieszczenia dla krowy wynosi 6 m2, natomiast wybiegu 4,5 m2; locha z prosiętami ma do dyspozycji co najmniej 7,5 m2, a   do tego wybieg o powierzchni 2,5 m2

 

To nadal klatki, tyle że większe. Co prawda krowy wychodzą na pastwiska, ale są dokarmiane kiszonkami (ekologicznymi oczywiście), a świnie poza wybiegiem świata zewnętrznego zazwyczaj nie widzą.

 

---

No i - choć to żaden argument dla jedzących mięso, więc pod kreską ;) - nadal się zabija zwierzęta przed osiągnięciem choćby ich średniej naturalnego życia, np kury po 11 tygodniach (w hodowli przemysłowej 7), a kura może żyć nawet 10 lat, świnie po 8 miesiącach (w przemyśle 3-4) - a żyją do 15 lat, bydło po 2 latach (w przemyśle rok i 8 miesięcy), a może dożyć nawet 20 lat.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Gabe napisał:

 

No i ja nie chcę za bardzo popsuć przyjęcia, ale z tym kupowaniem mięsa z hodowli ekologicznych to takie trochę uspokajanie sumienia. Bo tak naprawdę czy zwierzęta mają tam dużo lepiej, to sprawa dyskusyjna. Na pewno lepiej niż w klatkach hodowli, przemysłowych, ale znalazłem że:

 

(w hodowli ekologicznej) minimalna  powierzchnia  pomieszczenia dla krowy wynosi 6 m2, natomiast wybiegu 4,5 m2; locha z prosiętami ma do dyspozycji co najmniej 7,5 m2, a   do tego wybieg o powierzchni 2,5 m2

 

To nadal klatki, tyle że większe. Co prawda krowy wychodzą na pastwiska, ale są dokarmiane kiszonkami (ekologicznymi oczywiście), a świnie poza wybiegiem świata zewnętrznego zazwyczaj nie widzą.

 

---

No i - choć to żaden argument dla jedzących mięso, więc pod kreską ;) - nadal się zabija zwierzęta przed osiągnięciem choćby ich średniej naturalnego życia, np kury po 11 tygodniach (w hodowli przemysłowej 7), a kura może żyć nawet 10 lat, świnie po 8 miesiącach (w przemyśle 3-4) - a żyją do 15 lat, bydło po 2 latach (w przemyśle rok i 8 miesięcy), a może dożyć nawet 20 lat.

No miałem jeszcze zacytować Ajera, że w takim razie trzeba byłoby się przyjrzeć standardom według których wydawane są te certyfikaty, bo to pewnie jak z kurami z wolnego wybiegu, gdzie mają aż 1 metr powierzchni życiowej ;)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jmk napisał:

A swoją drogą nie wiem czy widzieliście dość drastyczne:

 

https://prostozmostu.pl/malpy-krzyczaly-z-bolu-wyszlo-na-jaw-nagranie-z-niemieckiego-laboratorium-wideo/?fbclid=IwAR2bWfHa5rueINEXceWtW0p-ogpHdRGZq4YfronL_Q-ifn-lebeXckpmQcU

 

Jak widać nazistowskie metody mają w genach :/ Ciekawe tylko które korpo za tym stoi.

I pewnie chodzili w fartuchach od Hugo Bossa i pozdrawiali się gestem wyprostowanej ręki :roll: 

 

 

vnjdwNH.jpg

 

  • Lubię! 2
  • Haha 2
  • Uwielbiam 9
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...