Skocz do zawartości

FM 2008 Gold Demo


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Koszulki mogę mieć dowolne, o ile będą to koszulki w stylu domyślnym, a i to niekoniecznie, skoro gra w bonusie dorzuca własnego overlay'a.

 

nie desperuj, Mirmiłku :>

 

powiększ sobie wszystkie pliki koszulek do 130x130, dorzucając przezroczystość wokół (w PSie jest to kwestia dziesięciu kliknięć, mogę to zrobić, jeśli chcesz)

utwórz sobie katalog Moje dokumenty\Sports Interactive\Football Manager 2008 Demo\graphics\pictures\kits\default, wrzuć do niego całkowicie przezroczysty plik effect.png, dodaj następującego konfiga:

 

<record>
<!-- resource manager options -->

<!-- dont preload anything in this folder -->
<boolean id="dpre" value="true"/>

<!-- turn off auto mapping -->
<boolean id="amap" value="false"/>

<!-- logo mappings -->
<!-- the following XML maps pictures inside this folder into other positions
	 in the resource system, which allows this folder to be dropped into any
	 place in the graphics folder and still have the game pick up the graphics
	 files from the correct places
-->

<list id="maps">
<record from="effect" to="graphics/pictures/kits/default/effect"/>
</list>

</record>

 

...i ciesz się swoimi koszulkami :]

 

Możesz mi przesłac ten plil effect.png?

Odnośnik do komentarza

Okej, pograłem sobie w demko i postanowiłem napisać kilka moich spostrzeżeń.

 

1 Zupełnie nie potrzebny przycisk "Ask assistant" przy rozmowie motywacyjnej, łapię się na tym, że proszę go o zdanie co do rozmowy.

 

2. Confidence zarządu: Kapitalna rzecz. Przed sezonem zapewniałem, że wygramy ligę, jednak nie szło mi (w listopadzie 8 miejsce w tabeli), a oni są niezadowoleni i mam status job security jako insecure :D

 

3. Confidence fanów: Super, że rzecznik mówi to, co fani sądzą o grze danego zawodnika

 

4. Wreszcie jakieś sensowne notowania bukmacherskie (chodzi mi o system dziesiętny)

 

5. Skin. To się wytnie...będa lepsze, chociaż defaultowy nie jest najgorszy.

 

To na razie tyle. Powiem, że z niecierpliwością czekam na full wersję. Jak na razie w skali ocen meczowych FMowi daję 8.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie nowej łatki - ściągnąłem, zainstalowałem bez problemów. Generalnie zależało mi głównie na poprawie silnika meczowego i na tym po rozegraniu kilku meczy się skupiłem.

 

Generalnie jest niby lepiej z grą obronną - obrońcy już tak nie spierniczają przed przeciwnikiem holującym piłkę, zdarza im się nawet jakieś ładne wślizgi robić. W dalszym jednak ciągu wygląda to źle - napastnikowi, który prezentuje poziom słabo-przeciętny (taki Ulatowski na przykład) oddaje bez problemu strzał, mimo iż otacza go w tym momencie niezłych 3 Wiślaków. Generalnie w dalszym ciągu obrońcy zachowują się jak primabaleriny, tyle, że nieco twardsze niż ostatnio ;)

 

Do tego pojawił się problem, którego wcześniej nie zauważyłem - jest cała masa dziwnych fauli, za które sędzia ZAWSZE daje żółtą kartkę. Wygląda to mniej więcej tak - biegnie zawodnik z piłką, przeciwnik podbiega, na chwilę się sczepiają razem i stoją bez ruchu, sędzi gwiżdże i wyciąga kartonik. I tak 5-10 razy w meczu przy ostrej grze.

 

Reszta w sumie bez zmian, nieco mniej jest może irytująco długich wolnych prowadzeń piłki, w dalszym ciągu jednak przychodzi to za łatwo. Ciągle kuleją kontrataki.

 

Wszystko powyżej opieram już na meczach w lidze polskiej i angielskiej, nie na sparingach. Zobaczymy, czy później coś się zmieni wraz ze zgraniem drużyny (wątpię).

 

Edit: Przeniesione, bo nie wstawiamy takich postów do tematu oficjalnego.

Odnośnik do komentarza

Zauważyłem że oceny bramkarzy są zwalone. Rzadko kiedy dostają ósemkę. Raz spotkałem się z sytuacją w której bramkarz przeciwnika wyciągnął dwie "sety" w ciągu pięciu minut, a ocena nawet nie drgnęła - szósteczka. Odnoszę też wrażenie że powraca jak bumerang problem kontuzji. Jak w każdym kolejnym "golasie" FM'a - czterech zawodników kontuzjowanych na 2-5 miesięcy, nie licząc drugich tylu kontuzjowanych lżej. Co mecz ktoś wypada.

Odnośnik do komentarza

No nie wiem czy zwalone, u mnie z tym nie było problemu, Casillas miał regularnie 8 i czasem 9, ale w każdym meczu musiał 2-3 setki wyciągać, bo stoperzy na demie grają fatalnie.

Z kontuzjami też większego problemu nie miałem, do końca dema jedna kontuzja poważna (2 miesiące) i z 5-7 kilkudniowych.

Za to mordęgą jest przekonać zawodników klubu reputacji kontynentalnej lub globalnej zaczynając jako amator żeby się słuchali, morale ponad połowy ekipy niskie, trzeba z 7-10 kolejek żeby atmosfera się poprawiła. I mimo dobrych wyników do końca demówki wielu zawodników twierdzi, że mało doświadczony manago zaszkodzi klubowi.

Odnośnik do komentarza

W demie gram Bradford, czyli zupełnie inny poziom :P Stosując taktykę 'Ole by !maaKA!' z FM'a 2007 mam najmniej straconych bramek w lidze jak na razie (11 na 17 kolejek). Ale to fakt że widać wyraźnie tendencje do murowania. Czy u Was też zawodnicy są bardziej zjechani po każdym meczu niż to było w FM '07? Często kończą z kondycją od 75 do 85%.

Odnośnik do komentarza

U mnie na demie problemów zmontuzjami nie było, ba, imho było ich za mało, bo jedna dwumiesięczna kontuzja na cąły pierwszy skład to nieco za mało chyba :P A jeśli chodzi o oceny bramkarzy, to nie tylko bramkarze mają słabe noty. Po pół roku żadem piłkarz u mnie w Arsenalu nie miał średniej oceny powyżej 7! A zajmowałem czwarte miejsce - może i nie szczyta marzeń, ale źle nie było :P

 

Poza tym traciliśmy mnóstwo bramek, średnio 1.3 na mecz, co w 07 średnio 0.4 na mecz jest ogromną liczbą straconych bramek :| A strzelaliśmy niewiele więcej, lediwe 1.5 bramki na mecz. Zapewne to wina taktyki, więc nie uważam tego za bug. Zobaczymy w pełnej wersji i z inną taktyką :]

Odnośnik do komentarza
Czy u Was też zawodnicy są bardziej zjechani po każdym meczu niż to było w FM '07? Często kończą z kondycją od 75 do 85%.

U mnie bardzo często kończyli mecz z 60% energii, a nie gram szybkim tempem, a umiarkowanym. Ale za to po meczu bardzo szybko regenerują siły, po 2 dniach od meczu z poziomu 70% rośnie do 90-95%. W 2k7 w 1 dzień regenerowali ok 5-7%.

Odnośnik do komentarza
U mnie na demie problemów zmontuzjami nie było, ba, imho było ich za mało, bo jedna dwumiesięczna kontuzja na cąły pierwszy skład to nieco za mało chyba :P A jeśli chodzi o oceny bramkarzy, to nie tylko bramkarze mają słabe noty. Po pół roku żadem piłkarz u mnie w Arsenalu nie miał średniej oceny powyżej 7! A zajmowałem czwarte miejsce - może i nie szczyta marzeń, ale źle nie było :P

 

Poza tym traciliśmy mnóstwo bramek, średnio 1.3 na mecz, co w 07 średnio 0.4 na mecz jest ogromną liczbą straconych bramek :| A strzelaliśmy niewiele więcej, lediwe 1.5 bramki na mecz. Zapewne to wina taktyki, więc nie uważam tego za bug. Zobaczymy w pełnej wersji i z inną taktyką :]

To już chyba kwestia taktyki, bo u mnie gra obronna wygląda wręcz wzorowo. To duża zmiana w porównaniu do FM'a 2007 gdzie zawsze miałem kłopoty z grą defensywną.

Odnośnik do komentarza

BŁĘDY:

 

1. W kolejnym fmie znowu jest ten sam błąd związany z transferami. Brak równowagi między liczbą i jakościa sprzedanych grajków a zakupionych. Sprawdziłem na kilkunastu klubach na kilku quickstartach. Liczba sprzedanych zawodników(lato-zima w zależności od systemu rozgrywek) przez każdy z klubów to jakies 3-10 zawodników a kupionych to z reguły od 0 do 3. Najgorzej sytuacja się ma w najlepszych klubach Polski, Szwecji, Danii i zapewne innych od Cypru po Ukraine(z tzw. 2 ligii europejskiej). Odchodzą najlepsi a przychodzą albo cieniasy z danego kraju albo jakies ogórki zza granicy(poziom 3ligowy) lub wcale. A wiadomo jak jest-kluby szukają młodych zdolnych albo podkupują najlepszych z danego kraju, regionu, ligi. Ten błąd powoduje, że bardzo ciężko podnoeść poziom gry w danym kraju bo najlepsze kluby krajowe nie ma ją kim grać w europie i odpadaja w pierwszych rundach lub eliminacjach. a wystarczy prześledzić okienka transferowe np. na 90minut.pl i policzyć ile przychodzi a ile odchodzi.

 

2. I to samo jak wyżej kolejny i ten sam błąd. W momencie zwolnienia lub rezygnacji z funkcji menedżera klub zatrudnia tylko ludzi spoza klubu. A gdzie jest asysytent menedżera, który zawsze(z reguły) jest brany pod uwagę. Kilka meczów jak się sprawdzi zostaje a jak nie to szukamy kogoś innego-tak powinno być.

 

3. Jak co roku trzeba przewietrzyć składy odpowiednim rodzimym apdejtem, np. z takich herosów: Moskal, Chmiest [CA/PA 125/125] lub niedocenionych jak Zieniu(żydowski klub z reguły Haifa lub Hapoel wyrywa go za 40tysPLN) czy zawodnicy Znicza(Wiśniewski, Lewczuk, Lewandowski, Rybaczuk). Ogólnie wielu kopaczy nie ma opcji kontraktu full i przez to można ich wyrwać za małą kasę. Dodatkowo wielu perspektywicznych zawodnków nie ma aktywnej opcji gry w reprezentacji.

 

4. Kwestia frekwencji naszych klubów nijak ma się do rzeczywistości-najbardziej daje po oczach Lech i kilka klubów 2 ligi(Pelikan, Stal-200-400).

 

Ogólnie fm08 nie różni się od poprzedników. Kilka wodotrysków maskujących powielanie tych samych schematów i opcji to za mało.

Odnośnik do komentarza

Ja dopiero zauważyłem, że jest quickstart polski.. Więc ściągnałem, wybrałem Legię, klikam na wyszukiwanie graczy, filtr o nierealistycznych transferach, a tam... cała masa Hiszpanów, Francuzów i Anglików.. Chęć przyjścia do Legii wyraża nawet Nimani. :o Ogólnie cieszę się z tego, tylko nie wiem, czy takie transfery będą też możliwe w pełnej wersji..

Odnośnik do komentarza
Ja dopiero zauważyłem, że jest quickstart polski.. Więc ściągnałem, wybrałem Legię, klikam na wyszukiwanie graczy, filtr o nierealistycznych transferach, a tam... cała masa Hiszpanów, Francuzów i Anglików.. Chęć przyjścia do Legii wyraża nawet Nimani. :o Ogólnie cieszę się z tego, tylko nie wiem, czy takie transfery będą też możliwe w pełnej wersji..

Dodam tylko, że na CMRev widziałem skrina, na którym Raffaele Palladino z Juventusu był zainteresowany przejściem do Wisły Kraków :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...