Skocz do zawartości

Marynia bierze 560 euro w kieszeń i robi najazd na Berlin


Pulek

Jakie będą konsekwencje wyjazdu forumowiczów na Berlin?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Reaper napisał:

Ja nadal nie mam ubezpieczenia na zycie, co przy 2 dzieci jest pewnie glupota :/ ale moja firma chyba zabezpiecza roczna pensja, wiec poki co jest poduszka.

 

Stwierdziłem, że jak wypierdole sobie zęby na hulajnodze to będę zbierał na nie 20 lat, więc lepiej się zabezpieczyć. 

Swoją drogą zabrałem takie podstawy podstaw i tak wyszło 170 zł miesięcznie. Boję się brać ubezpieczenie na poważne zachorowania itp. bo słyszałem, że mogą sobie bez problemu podważyć każdą chorobę przy reumatykach czy cukrzykach a @jmkz ubezpieczeniem to już chyba w ogóle ma przejebane ? 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, me_who napisał:

Jak się dzieci mogą zanudzić mieszkając na plaży? :-k A w Edynburgu co robią? Chodzą do oper i teatrów? :keke:

Grupy zabawowe, w Edynburgu masz kilkanascie roznych dziennie, a tam? :-k no i nawet dla nas, plaza jest uzytkowa moze 1 miesiac w roku, co dalej? :keke:

Odnośnik do komentarza
Teraz, Reaper napisał:

Grupy zabawowe, w Edynburgu masz kilkanascie roznych dziennie, a tam? :-k no i nawet dla nas, plaza jest uzytkowa moze 1 miesiac w roku, co dalej? :keke:

A to ja nie wiedziałem, że socjalizacja ruszyła. Jestem na etapie Maks huncwoci, Ferdek huncwoci, a żona w kąciku czytelniczym :D 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Brudinho napisał:

 

Stwierdziłem, że jak wypierdole sobie zęby na hulajnodze to będę zbierał na nie 20 lat, więc lepiej się zabezpieczyć. 

Swoją drogą zabrałem takie podstawy podstaw i tak wyszło 170 zł miesięcznie. Boję się brać ubezpieczenie na poważne zachorowania itp. bo słyszałem, że mogą sobie bez problemu podważyć każdą chorobę przy reumatykach czy cukrzykach a @jmkz ubezpieczeniem to już chyba w ogóle ma przejebane ? 

 

 

Mi odmawiają w ogóle.

 

 

@Mauro   Jest wielki, pozdrawiam z Pragi.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ehhhh, przez fakap biura (wycofali nie te zlecenie) jestem 1000 peelenów do tyłu, bo zabrakło mi jednej umowy do premii. Nie wiem jakiej rekompensaty zażądać :D

 

O właśnie, jak już jesteśmy przy kasie to ostatnio się zastanawiałem czym są "dobre zarobki". Ile według was powinno się zarabiać, żeby użyć tego właśnie określenia? >10k?

Odnośnik do komentarza
Uwielbiam takich dwóch komentatorów CS-a, mają tak zajebisty flow  Przerwa techniczna, więc zaczynają gadać o dupie maryni, no i temat schodzi na dwójkę dzieci jednego. Drugi na to, że on to by chciał mieć psa w tym roku. A tamten, że miał mopsa i był mega śmieszny, ale nie lubił chodzić na długie spacery, po 5 minutach zawsze chciał wracać. No i doszli do konkluzji, że to pewnie przez to, że miał takie krótkie łapy i było mu ciężko długo chodzić  Uwielbiam
Kiedyś doszedłem do wniosku, że często niskie osoby są bardzo energiczne i wszędzie ich pełno, bo zawsze muszą szybko przebierać nogami, by nadążyć za tymi średniego wzrostu i wyższymi
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, demrenfaris napisał:

Mógłbyś mieć gorszy poranek :D

69475384_2287567448220236_83432509420360

Wychodzę na papierosa, pod klatką obok 4 radiowozy. Zbiegają się nagle do mnie i żądają, bym im otworzył. Czy to do mnie, pytam, ale w odpowiedzi słyszę wyzwiska.

 

"Natalia, ubieraj się. Mają nas". :D


Ale okazało się, że do sąsiadki z góry. Dziewczyna się popłakała, skuli ją w kajdanki i trzy radiowozy odjechały spod bloku. Został jeden. Przeszukanie w toku.

 

Swoją drogą patologia kajdankowa. Zawinęli trzy osoby: dwie dziewczyny i chłopaka. Zakuli dziewczęta, ciekawe, czego funkcjonariusze obawiali się z ich strony :-k

Patrząc na jej strój sam bym ją chętnie skuł;) 

  • Lubię! 3
  • Zmieszany 1
  • Haha 3
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, lad napisał:

O właśnie, jak już jesteśmy przy kasie to ostatnio się zastanawiałem czym są "dobre zarobki". Ile według was powinno się zarabiać, żeby użyć tego właśnie określenia? >10k?

Duzo czynnikow - miasto? Mieszkanie/dom? Wlasne czy wynajem? Zarobek na osobe czy na dom? 

 

Takie 10k w Warszawie jest juz bardzo sensowne, na wszystko starcza, a nawet odkladasz. Wszystko ponad to juz wysoki poziom zycia IMHO.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, lad napisał:

Ehhhh, przez fakap biura (wycofali nie te zlecenie) jestem 1000 peelenów do tyłu, bo zabrakło mi jednej umowy do premii. Nie wiem jakiej rekompensaty zażądać :D

 

O właśnie, jak już jesteśmy przy kasie to ostatnio się zastanawiałem czym są "dobre zarobki". Ile według was powinno się zarabiać, żeby użyć tego właśnie określenia? >10k?

Brutto czy netto? Bo to przy tej kwocie robi pewną różnicę. Powiedzmy, że 10k netto czyli 14k brutto na umowie o pracę.

 

Trochę jednak zależy na jakim etapie życia jesteś. Samotny gość bez nałogów - 10k to chopie! świat i ludzie i jeszcze oszczędności. A z kolei z mało zarabiającą żoną (np. nauczyciel) i dwójką dzieci to niewątpliwie jest ok, ale bez ekstrawagancji.

 

No i jeszcze pytanie na jakim etapie zawodowym jesteś - inaczej patrzysz jako świeżak, a inaczej po 10 latach doświadczenia.

Odnośnik do komentarza

Ja pierdolę, jaki mam kalendarz. Na szczęście został mi wpierdol z Bayernem i potem ze dwie wygrane, żeby się utrzymać. 

Tak czy siak, ćwierćfinał Pokaal z Augsburgiem wygrany po karnych był kluczowy, bo morele wyjebało w górę.

A potem 1-0 Freiburg (H9), 1-0 Stuttgart (A10), Hannover 2-1 (H5), Leverkusen 3-2 (A2) i Eintracht 3-5 (H2)

Teraz tylko ten Bayern w Monachium i właściwie utrzymanie. Chyba, że dostanę kumulację w morele po porażce z Frankfurtem :-k 

A w tych meczach 7 razy do bramki trafiał Kownacki. Najlepszy transfer od lat. Serio. Jego początki na loan w Norymberdze były tragiczne, ale teraz już krul Nordkurve :wub: W styczniu go wykupiłem i kibice lubią to :) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, lad napisał:

Ehhhh, przez fakap biura (wycofali nie te zlecenie) jestem 1000 peelenów do tyłu, bo zabrakło mi jednej umowy do premii. Nie wiem jakiej rekompensaty zażądać :D

 

O właśnie, jak już jesteśmy przy kasie to ostatnio się zastanawiałem czym są "dobre zarobki". Ile według was powinno się zarabiać, żeby użyć tego właśnie określenia? >10k?

Mam troche mniej co miesiac i w Warszawie wystarcza to na zycie, kredycik i oszczednosci

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Reaper said:

Aha, ja mowilem z perspektywy 3-osobowej rodziny :D bo tu sie singiel z Gdanska wypowiedzial i az zaczalem sie bac Gdanska :D

 

 

No różnica jest taka ze przy dwóch osobach juz ten koszt mieszkania i rachunkow się inaczej rozklada. Ale takie życie solo, 2k na wynajem mieszkania, drugie tyle na utrzymanie, więc weź tu sobie jeszcze odłóż na konto plus jakąś wycieczkę na przykład mając 5k na głowę.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...