Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z komputerem - obraz na monitorze wygląda tak jak tutaj, do serwisu mogę dostarczyć go dopiero w poniedziałek, więc może ktoś z was wie - to problemy z kartą graficzną czy główną?

 

PS: Podłączyłem inny monitor, wygląda to identycznie. Błąd pojawił się przy grze w FMa, widok taki jest od początku, nawet przy próbie wejścia do BIOSu.

Odnośnik do komentarza

A od czego idzie kabel od kompa do monitora? I z czego się bierze obraz na monitorze? :> ;)

 

Karta graficzna nie bierze czynnego udziału w odpalaniu biosu, ale bierze bierny - wyświetla go na ekranie. No i jest wymagana przez bios do uruchomienia kompa (wyjmij kartę i zobaczysz jak się zbuntuje). Istnieje też teoretyczne ryzyko, że uszkodzenia są gdzieś wcześniej, np na pamięci RAM i przekłamania sygnału dochodzą do grafiki, ale to najlepiej sprawdzić ręcznie - podzespoły w dłoń i sprawdzić w drugim kompie/u kumpla.

Odnośnik do komentarza
A od czego idzie kabel od kompa do monitora? I z czego się bierze obraz na monitorze?

Tak, moja hipoteza zbyt logiczna nie była ;)

 

Miałem dziwnie sformułowaną gwarancję i nie mogłem naruszyć plomb na zestawie a nie chciałem dać się oszukać w serwisie - wyszło że uszkodzona była karta graficzna, dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj mam jakiś dziwny problem z dyskiem. Mam dwa, z czego ten drugi, nowy, 500-gigowy mi zaczyna świrować. Nie mogę spokojnie obejrzeć filmu, bo po kilku minutach spokojnego oglądania nagle film zaczyna przycinać i nic z tym nie idzie zrobić. Nawet nie idzie przerzucić odcinka z dysku na dysk, bo: http://i50.tinypic.com/if1h4w.jpg - czas rośnie, a pasek się nie wypełnia. Przecież to powinno trwać góra kilkanaście sekund :|

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj mam jakiś dziwny problem z dyskiem. Mam dwa, z czego ten drugi, nowy, 500-gigowy mi zaczyna świrować. Nie mogę spokojnie obejrzeć filmu, bo po kilku minutach spokojnego oglądania nagle film zaczyna przycinać i nic z tym nie idzie zrobić. Nawet nie idzie przerzucić odcinka z dysku na dysk, bo: http://i50.tinypic.com/if1h4w.jpg - czas rośnie, a pasek się nie wypełnia. Przecież to powinno trwać góra kilkanaście sekund :|

 

Sprawdź okablowanie, ale obawiam się, że może się skończyć wymianą. Najlepiej wyjmij hdd z obudowy i posłuchaj jak pracuje - jak będzie się wyraźnie zacinał to serwis wita.

Odnośnik do komentarza

Sprawdź okablowanie, ale obawiam się, że może się skończyć wymianą. Najlepiej wyjmij hdd z obudowy i posłuchaj jak pracuje - jak będzie się wyraźnie zacinał to serwis wita.

 

Szlag by go trafił... Przecież on jest 'prawie nowy' :| W sumie filmy to żaden problem, gorzej tylko, że na drugiej partycji mam zdjęcia. Nie chciałbym ich stracić :/

Ironia... A mój stary dysk twardy działa bez żadnych zarzutów. Chyba w sklepie mi dali jakąś zabugowaną Barracudę.

Odnośnik do komentarza

Szlag by go trafił... Przecież on jest 'prawie nowy' :| W sumie filmy to żaden problem, gorzej tylko, że na drugiej partycji mam zdjęcia. Nie chciałbym ich stracić :/

Ironia... A mój stary dysk twardy działa bez żadnych zarzutów. Chyba w sklepie mi dali jakąś zabugowaną Barracudę.

 

Mój też był prawie nowy :> Pierwszy działał pół roku, drugi(wymieniony z gwarancji) jakieś 2 godziny - oba miały takie same objawy jak u Ciebie. Oba z serii ST3500320AS 7200.11, czyli spartolonej strasznie - o ile masz taki, wymień czym prędzej na inny.

Z działaniem starych HDD to tak już jest, moja Barracuda 160gb działa sobie w najlepsze już kilka lat.

Teraz używam również pięćsetki, ale z nowszej serii 7200.12 - co prawda cache ma mniejszy(16mg), ale za to nie sprawia żadnych problemów(i jest cieniutki jak stare 160).

Odnośnik do komentarza

problemy z Seagatami serii 7200.11, cóż za zaskoczenie :D problem co prawda dziwny, bo zwykle zdychały zupełnie. kiedy kupiłeś ten dysk? :>

 

Kilka miesięcy temu, z tym, że działał na tyle sprawnie, że byłem zaskoczony, kiedy nagle zaczął rzęzić :P My bad, że nie zorientowałem się wcześniej, iż mam trefny dysk (bo to w zasadzie drugi, pierwszy, zgodnie z przewidywaniami nie odpalił w ogóle).

 

Dzięki wszystkim. Teraz to już wiem, że sam sobie jestem winien :P

Odnośnik do komentarza

mam taki nietypowy problem: kilka dni temu komp tak jakby mi padl - system w ogole sie nie odpalal - skuteczne okazalo sie zamienienie kolejnosci bootowania tak, aby najwyzszy priorytet mial dysk zamiast cdromu - niestety od tej pory system wstaje, ale co kilka minut na jakis czas (okolo 10 sekund) sie zawiesza, po czym wraca do swiata zywych - zaczyna to byc coraz bardziej dla mnie uciazliwe :/

jakies rady? pomysly?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...