Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatecznie kupiłem jednak Chiefteka - GPS-350BB-101L, 350W z mocną, 30A linią +5V (niestety stary konfig kompa). Pewnie się pojawią problemy przy upgradzie sprzętu (+12V tylko 18A), ale to dopiero po śmierci mobo, prawdopodobnie. Zresztą przestałem być 'graczem' już jakiś czas temu, więc obciążeń dużych komp miał nie będzie. ;)

 

Co do Delty, w trakcie szperania po necie natknąłem się na info, że jest podwykonawcą m.in. Chiefteka właśnie (zarówno podzespoły, jak i całe zasilacze, które później branduje Chieftec), więc nie jest to taka ostatnia marka, ale od kupna mnie odwiódł fakt krótkiej gwarancji (rok to nie miesiąc, jak u niektórych sprzedawców, ale też nie 2-3 lata, co już jest rozsądnym okresem) oraz enigmatyczne określenie leżak magazynowy.

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu mam tajemniczy problem. Gdy włączam kompa, to z niewiadomych przyczyn mam ustawioną niską rozdzielczość - czasem jest to 1024x768, a czasem nawet 640x480. Niby nie stanowi to jakiegoś poważnego problemu, ale jednak irytujące jest ciągłe ustawianie rozdzielczości na właściwą, czyli 1440x900. Dodam jeszcze, że mam Windows Vistę, monitor Acer X191W, a karta Geforce 8600 GT. Oprócz tego zauważyłem, że problem jest pojawia się chyba wtedy, kiedy przy poprzednim włączeniu kompa grałem w grę, która działa w niższej rozdzielczości od tej, której używam (czyli 1440x900 - czyli w zasadzie niemal każda gra :)))

Odnośnik do komentarza

Ja do identycznego komputera 2 lata temu kupiłem taki zasilacz. Do tej pory chodzi bez problemu i jest cichy. Polecam.

mi właśnie chyba po dwóch latach używania padł ten ModeCom. :/ więc teraz bym poprosił o jakiś zasilacz, który udźwignie takiego kompa:

ASRock A780GXH/128M AMD 780G

AMD Athlon 64 Athlon 64 (AM2) 3800

Samsung SpinPoint T166 HD321KJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300 NCQ) + Samsung SpinPoint F1 HD502IJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ)

Nagrywarkę DVD Lite-On + Nagrywarkę CD Lite-on ;]

Odnośnik do komentarza

W ostatnim czasie pojawił się u mnie na laptopie problem. Po wyłączeniu FMa, automatycznie uruchamia się Windows Media Center. Przeszkadza to trochę, ale bardziej martwi mnie, że odpowiedzialny jest za to jakiś shit, który powoduje częste zawieszanie się systemu. Jak to sprawdzić. Czy mógłby może ktoś zobaczyć log z HiJacka gdybym wrzucił?

Odnośnik do komentarza

Czy komunikat disk boot failure insert system disk and press enter oznacza, że dysk jest już stracony?

 

Nie, poczekaj jakiś czas i uruchomi się normalnie.

Ileż razy mialem to jak zostawialem plyte PES'a i mi się komp resetowal.

 

A ja mam takie pytanie- pojawil sie bluescreen, komputer sie wylaczyl, przy wczytywaniu pojawil się komunikat " Blad ustawienia systemowego" ni chu-chu.

Jest jakas szansa by to w BIOS'ie naprawic czy dysk poszedl?

Obecnie jestem na laptopie i niezbyt mi to odpowiada, a na komputerze mialem wazne dane.

Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanie- pojawil sie bluescreen, komputer sie wylaczyl, przy wczytywaniu pojawil się komunikat " Blad ustawienia systemowego" ni chu-chu.

Jest jakas szansa by to w BIOS'ie naprawic czy dysk poszedl?

Z tego co sie orientuje, to bluescreen oznacza raczej awarie systemu niz hardłeru :-k

A widzi ten dyski w BIOSie?

Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanie- pojawil sie bluescreen, komputer sie wylaczyl, przy wczytywaniu pojawil się komunikat " Blad ustawienia systemowego" ni chu-chu.

Jest jakas szansa by to w BIOS'ie naprawic czy dysk poszedl?

Z tego co sie orientuje, to bluescreen oznacza raczej awarie systemu niz hardłeru :-k

A widzi ten dyski w BIOSie?

 

 

Widzi, ale nad errorem jest napisane że dyski są usunięte/wylaczone.

Odnośnik do komentarza

W serwisie wszystko naprawili, ale ostrzegli że mój złom niedługo pożyje.

Wgrałem Windowsa od nowa, wszystko fajnie, nic się nie sypie...

Oprócz tego że dźwięk nie działa, kartę dźwiękową mam starą ( SB Live!) i nawet jak znalazłem sterowniki to nie chciały się zainstalować.

Niby wykrywa w ustawieniach dźwięku tę kartę, ale nie da się przesuwać suwaka głośności.

Co mam z tym zrobić? ;|

Odnośnik do komentarza

Mam problem z rozruchem komputera. Od pewnego czasu zdarzało mu się (rzadko, ale jednak), że zacinał się na ekranie płyty głównej, ale po 2-3 resetach wszystko wracało do normy. Tym razem jednak nawet wielokrotne próby restartu nie pomagają. Ekran się przycina, na środku napis abit, w prawym górnym rogu intel i teoretycznie możliwość skorzystania z tab i del. Problem w tym, że na del w ogóle nie reaguje, za to na tab tylko jeśli od początku samego rozruchu wciskam go z uporem maniaka. To też jednak nic nie daje, bo po przejściu do następnego ekranu "Phoenix - AwardBIOS v6.00PG występuje następna zacinka i w zasadzie mogę rozpoczynać wszystko od nowa. Mam też wrażenie, że komputer, szczególnie po resecie, nie uruchamia się tak szybko jak powinien, tylko mieli i mieli, ekran monitora jest czarny i wskakuje dopiero ekran Abit, z tym, że nie zawsze tak jest.

 

Konfiguracja taka jak w poście poniżej z tym, że płytą główną jest Abit IP35-E, gdyż w momencie zakupu nagle się okazało, że już nie mają i nie będą mieć tej, która jest w tym poście. Reszta się zgadza.

http://forumcm.net/index.php?/topic/821-skadanie-kompa-pomoc-w-wyborze/page__view__findpost__p__399175

 

Ekran tego Phoenixa - AwardBIOSa wygląda tak:

Main Processor: Intel® Core2 Duo 3.00GHz (333x9.0, 1 CPUs)

Memory Testing : 2048k OK

CPU Brand Name : Intel® Core2 Duo CPU E8400 @ 3.00GH

C1E BIOS Supported

Memory Frequency For DDR2 800 (Dual Channel Mode)

 

 

Press DEL to enter SETUP

05/30/2008-P35-W627DHG-6A790A1AC-18

 

Da się coś z tym zrobić w warunkach domowych biorąc pod uwagę, że jestem zupełnym laikiem w takich sprawach czy czeka mnie serwis?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...