Skocz do zawartości

Marynia bawi się 559x lepiej na forum niż na Zlocie, bo do dobrej zabawy alkoholu nie potrzebuje


Reaper

Dlaczego Marynia nie pojechała na zlot?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, tio napisał:

 no to, że te statystyki są niewiarygodne i jako argument przytoczył ranking "najbezpieczniejsze państwa świata".

To manipulacja, bo to tylko jeden z argumentow.

5 minut temu, tio napisał:

A przysłowiową wisienką, która ma jakoby potwierdzać, że szwedzkie przestępstwa są inaczej liczone niż polskie jest koronny gackowy argument: "słyszałem, że w Szwecji jest mniej certolenia".

A to już wynika tylko z Twojej ignorancji, jak zwykle. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Crime_in_Sweden jest tam parę źródeł podających jak i kiedy liczy się przestępstwa w Szwecji, to inna metodologia niż w Polsce.

Mógłbym się jeszcze poznęcać trochę nad Twoją erystyka próbująca zasłonić niewiedzę, ale od godziny nie mam prądu, a skoro tak łatwo Cię zagiąć merytoryka to nie bardzo mam ochotę tracić baterie w komórce na dalsze wbijanie szpilek.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, tio napisał:

Podwyższyłeś cenę, czy zostałeś przy tych 2 tys.? 

Zostałem, ale dobra historia była z tymi laskami, bo obydwie chciały mieszkanie. Ja chciałem być uczciwy i trzymać się zasady kolejności, tylko laska umówiona na 13 powiedziała, że się "trochę spóźni" i ostatecznie przyjechała dopiero o 14, a laska z 14 weszła chwilę wcześniej i o 14:01 już do mnie dzwoniła, jeszcze z mieszkania, że ona już je chce :kekeke: Pani spóźnialska zadzwoniła 30 min później, że też chce, ale powiedziałem jej, że no sorry, ale dała ciała, więc tamta pani dostanie mieszkanie. Lokatorka też powiedziała, że ona sprawiała dużo lepsze wrażenie niż pani spóźnialska, która nawet nie przeprosiła, co dla mnie jest już kompletnie przekreślające człowieka :roll: 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Nie zrozumiałeś anglojęzycznego źródła czy nie chciałeś zrozumieć?

 

Cytat

Comparisons between countries based on official crime statistics (i.e. "crime reports") require caution, since such statistics are produced differently in different countries. Legal and substantive factors also influence the number of reported crimes.[13][14][27][28] For example:

  • Sweden applies a system of expansive offence counts for violent crimes, meaning the same crime may be recorded several times, such as in the case of a gang rape. Other countries may employ more restrictive methods of counting.[13][14]
  • In Sweden, crime data is collected when the offence in question is first reported, at which point the classification of the offence may be unclear.[13][14] It retains this classification in the published crime statistics, even if later investigations indicate that no crime has been committed.[13]
  • The Swedish police and the prosecution service are required to register and prosecute all offences of which they become aware. This can be assumed to lead to a more frequent registration of offences than in systems where the classification of offences is negotiable on the basis of plea bargaining.[13][14]
  • Willingness to report crime also affects the statistics.[27] A police force and judicial system enjoining a high level of confidence and a good reputation with the public will produce a higher propensity to report crime than a police force which is discredited, inspires fear or distrust.[13]

 

Te informacje są powielane celem odkłamania propagandy antyuchodźczej od jakiś ~5 lat, dziw, że ktoś jeszcze o tym nie słyszał i powiela te same błędy...

 

Jako że ta informacja jest już (chyba?) jawna, to podam, że pewne przestępstwo popełnione na forum byłoby w Szwecji policzone co najmniej kilkanaście razy, w Polsce nie wpadło w ogóle do statystyk...

Odnośnik do komentarza

Poza tym bezpieczeństwo to coś więcej niż poziom przestępczości, tak mi się przynajmniej wydaje. To także poziom rozwinięcia socjalu, kondycja służby zdrowia, transparentność urzędów publicznych, poziom korupcji, wysokość pensji, polityka mieszkaniowa i wiele innych czynników. Tu nie mam wątpliwości, że jesteśmy daleko za Skandynawią :) 

  • Lubię! 3
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Kamtek napisał:

Pewnie więc na dniach się wyposażę i można będzie gdzieś w drugiej połowie sierpnia ustawić się na jakiś sparing konsolowy :)

 

Przed czy po wyjeździe? :keke: 

 

BTW. Zrobiłem bardzo drogi pit-stop Silje, więc naprawdę będzie bieda-wyjazd. I jaśnie przewodniczka stada zadecydowała, że my też jedziemy w czwartek, więc możemy lecieć razem. I raz kozie śmierć - jak Orest woli lecieć cały czas autobahnem, to możemy lecieć autbahnem :) 

 

@Bebok odwiedzicie nas w A.?

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Gacek napisał:

No rzeczywiście, w przypadku Polski i Czech sytuacja zagrożenia konfliktem i katastrof naturalnych (czynniki obiektywne) są drastycznie inne. :lol:

ranking podaje kilkanaście czynników (a nie wiemy, do jakich odnosi się Biedroń), a różnica między krajami skandynawskimi i Polska jest tak duża, że obrona tezy o bezpieczniejszej Polsce jest jeszcze bardziej kuriozalna od obrony Kuchcinskiego.

 

O, dorzuciłeś nagle katastrofy naturalne. Typowe. 

 

To ranking „najbezpieczniejszych” krajów na świecie. Na czele są kraje, których nikt na pewno w dającej się przewidzieć przyszłości nie zaatakuje (poza dziewiątą Japonią). Część z nich katastrofami naturalnymi są zagrożone jak najbardziej.

 

nie, zagrożenie wojną z pewnością nie jest tam waznym czynnikiem. 

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dopisze sobie do życiowych osiągnięć że naśladując mnie pan Gacek zamienił minusy na haha. Mogę już przestać budować swoją wartość na ukończeniu elitarnego liceum (nie Maczka)

 

Mam nadzieję że nie przesadziłem z ilością triggerow ?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie do tego uderzał Biedroń (wszakże pisał tego twitta w kontekście braku transparentności urzędów publicznych), ale przecież najpierw trzeba było poheheszkować z tego, bo gej, a później poprawić porównywaniem jabłek z pomarańczami (statystyk przestępczości liczonych zupełnie inaczej w PL, a inaczej w Szwecji, co ładnie spuentował @Reaper) popartym cherry-picking (wrzutką z liczbą morderstw, którą banalnie można skontrować statystyką wypadków na drogach, w SWE najniższą w UE, ale podawanie takich wyszukanych wisienek źle by świadczyło o podającym). :picard:

 

11 minut temu, Feanor napisał:

nie, zagrożenie wojną z pewnością nie jest tam waznym czynnikiem. 

Biorąc pod uwagę dystans między Polską a Czechami wynoszący kilkanaście pozycji (dużo też nas dzieli od Słowaków) to tak, można stwierdzić, że to nie jest ważny czynnik, bo sytuacja Polski i tych dwóch krajów w kontekście zagrożenia wojną, katastrof naturalnych, czy innych czynników niezależnych od polityki wewnętrznej jest przecież niezwykle podobna, a jednak te kraje od Polski sporo (na ich korzyść) dzieli.

Zagrożenie wojną jest w kontekście miernika pokoju jednym z 23 czynników branych pod uwagę. Tak, nie jest to ważny czynnik (bo nie jest ważniejszy od innych), zwłaszcza w kontekście rozbieżności między sytuacją Polski a krajów skandynawskich, a w przypadku PL i tych krajów rozbieżność w ocenie tego czynnika nie ma prawa wpłynąć na tak dużą rozbieżność między tymi krajami nawet gdyby dodać do tego katastrofy naturalne - z których heheszkujesz jak zwykle bez sensu, no ale czemu się dziwię, Ty wyraźnie nie wiesz dlaczego je przywołuję i że mają znaczenie dla rankingu... Biorąc pod uwagę metodologię konstruowania tego rankingu nawet maksymalne rozbieżności między PL a krajami skandynawskimi (które w tych kryteriach nie mają prawa występować) nie mają prawa wygenerować takiej różnicy między krajami.

 

1 minutę temu, Meler napisał:

Dopisze sobie do życiowych osiągnięć że naśladując mnie pan Gacek zamienił minusy na haha.

Nie no, minusy nadal praktykuję. Haha rezerwuję na pisanie przez kogoś totalnych bzdur, gdy widać, że autor nie ma nawet pojęcia o swoim błędzie i jest to zabawne. Rzeczą ludzką jest błądzić, a moją się z tego śmiać, rzeczą dopiero głupców jest w błędzie trwać, a moją wtedy ich minusować ;)

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Reaper napisał:

No i pięknie. 48h od wystawienia mieszkania na OLX, już mam podpisaną umowę i potwierdzenie przelewu kaucji :) 

 

Ale to w końcu te 2k masz za sam wynajem + czynsz dodatkowo? Bo chyba nie skumałem. 

 

Kurczę, u mnie ceny rosną jak szalone. A jeszcze jak za rok odpalą most to w ogóle będzie bajka. Teraz kupić działkę, zacząć myśleć nad chatą, a potem wynająć za jakieś sensowne pieniądze mieszkanie i niech się kredyt spłaca. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gacek napisał:

Dokładnie do tego uderzał Biedroń (wszakże pisał tego twitta w kontekście braku transparentności urzędów publicznych), ale przecież najpierw trzeba było poheheszkować z tego, bo gej, a później poprawić porównywaniem jabłek z pomarańczami (statystyk przestępczości liczonych zupełnie inaczej w PL, a inaczej w Szwecji, co ładnie spuentował @Reaper) popartym cherry-picking (wrzutką z liczbą morderstw, którą banalnie można skontrować statystyką wypadków na drogach, w SWE najniższą w UE, ale podawanie takich wyszukanych wisienek źle by świadczyło o podającym). :picard:

 

Biorąc pod uwagę dystans między Polską a Czechami wynoszący kilkanaście pozycji (dużo też nas dzieli od Słowaków) to tak, można stwierdzić, że to nie jest ważny czynnik, bo sytuacja Polski i tych dwóch krajów w kontekście zagrożenia wojną, katastrof naturalnych, czy innych czynników niezależnych od polityki wewnętrznej jest przecież niezwykle podobna, a jednak te kraje od Polski sporo (na ich korzyść) dzieli.

Zagrożenie wojną jest w kontekście miernika pokoju jednym z 23 czynników branych pod uwagę. Tak, nie jest to ważny czynnik (bo nie jest ważniejszy od innych), zwłaszcza w kontekście rozbieżności między sytuacją Polski a krajów skandynawskich, a w przypadku PL i tych krajów rozbieżność w ocenie tego czynnika nie ma prawa wpłynąć na tak dużą rozbieżność między tymi krajami nawet gdyby dodać do tego katastrofy naturalne - z których heheszkujesz jak zwykle bez sensu, no ale czemu się dziwię, Ty wyraźnie nie wiesz dlaczego je przywołuję i że mają znaczenie dla rankingu... Biorąc pod uwagę metodologię konstruowania tego rankingu nawet maksymalne rozbieżności między PL a krajami skandynawskimi (które w tych kryteriach nie mają prawa występować) nie mają prawa wygenerować takiej różnicy między krajami.

 

Nie no, minusy nadal praktykuję. Haha rezerwuję na pisanie przez kogoś totalnych bzdur, gdy widać, że autor nie ma nawet pojęcia o swoim błędzie i jest to zabawne. Rzeczą ludzką jest błądzić, a moją się z tego śmiać, rzeczą dopiero głupców jest w błędzie trwać, a moją wtedy ich minusować ;)

 

Tak, Czechy i Polska mają takie same zagrożenie konfliktem. 

 

Gacek. QED

  • Lubię! 3
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, T-m napisał:

 

Przed czy po wyjeździe? :keke: 

 

BTW. Zrobiłem bardzo drogi pit-stop Silje, więc naprawdę będzie bieda-wyjazd. I jaśnie przewodniczka stada zadecydowała, że my też jedziemy w czwartek, więc możemy lecieć razem. I raz kozie śmierć - jak Orest woli lecieć cały czas autobahnem, to możemy lecieć autbahnem :) 

 

@Bebok odwiedzicie nas w A.?

Raczej po będzie zakup. A trip do Św. Floriana możemy razem ogarnąć, choć my pewnie pojedziemy z 2 albo i 3 pitstopami (planuję do Oławy WOW i 94, potem A4).

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Kamtek napisał:

Raczej po będzie zakup. A trip do Św. Floriana możemy razem ogarnąć, choć my pewnie pojedziemy z 2 albo i 3 pitstopami (planuję do Oławy WOW i 94, potem A4).

 

Approved. Tylko nie wiem jak to zrobić, żeby laski jechały z Orestem, a my żebyśmy mogli pić w trasie jadąc :keke: 

Odnośnik do komentarza
  • Pulek zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...